Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas

PSD mokamas ne Sodrai, o mokesčių inspekcijai (teikiant metinę deklaraciją). Šis mokestis taikomas visiems, nepriklausomai ar teikia deklaraciją ar neteikia jos.
Forz 2008 m. buvo užpernai ir tais metais nebuvo PSD atskiro mokesčio, 2009 m. atskyrė PSD nuo GPM, dėl to įsigaliojo nauja tvarka.
Apie kitų metų deklaravimą dar anksti šnekėt. Vienas įstatymas per metus keičiasi kelis kartus.

Juritute, taip, jeigu pusę metų nedirbai ir nebuvai draudžiamas valstybės lėšomis, tada reikės sumokėti ir tuos neapdraustus mėnesius po 72 lt, pagal šiuo metu galiojančią tvarką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auges: 03 kovo 2010 - 13:31
QUOTE(Auges @ 2010 03 03, 15:30)

Juritute, taip, jeigu pusę metų nedirbai ir nebuvai draudžiamas valstybės lėšomis, tada reikės sumokėti ir tuos neapdraustus mėnesius po 72 lt, pagal šiuo metu galiojančią tvarką.

na ir tvarka doh.gif nedirbi, o turi sumokėt..šitoj situacijoj mano sesuo...pusę metų dirbo, kitą pusmetį nebe, ji studijuoja, turi du mažus vaikučius....iš kokių litų reiks valstybei dar skolą sumokėt doh.gif baisu....
įdomu kodėl tenka mokėt tuos 72Lt ką už juos suteikia valstybė g.gif nejau gauni nemokamą gydymą jei esi neapdraustas, aš vat nesuprantu kodėl juos teks jai mokėt g.gif doh.gif baisu...
Atsakyti
Skambinau i VMI tai sake, jei birzoj stovejai tai nereikia, o kuriuos menesius nestovejai birzoj tai uz tuos reikia sumoket. Jauciasi, kad Lietuva.
Atsakyti
Sveiki

Sedziu ir galvoju,,kol kas esu vaiko auginimo atostogose,ar man deklaruojant ,sugrazintu kazkiek pinigeliu,nes praeitu m.gruodzio men.buvo ismoketa maziau?
Ir da toks klausimukas,mano draugui(mes nesusituoke) netaike NPD uz vaika,o perskaicius VMI,kad turejo priklausyt,tai gal ir jam deklaruojant pajamas sugrazintu tuos pinigeliu?


O tie 72lt susimoket reikia tik deklaruojantiem g.gif Nes kiek zinau,kas nedirbo,nieko nereikejo niekur moket g.gif


Aciu uz atsakyma.


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gustomama: 03 kovo 2010 - 14:20
QUOTE(Juritute @ 2010 03 03, 14:00)
na ir tvarka doh.gif nedirbi, o turi sumokėt..šitoj situacijoj mano sesuo...pusę metų dirbo, kitą pusmetį nebe, ji studijuoja, turi du mažus vaikučius....iš kokių litų reiks valstybei dar skolą sumokėt doh.gif baisu....
įdomu kodėl tenka mokėt tuos 72Lt ką už juos suteikia valstybė g.gif nejau gauni nemokamą gydymą jei esi neapdraustas, aš vat nesuprantu kodėl juos teks jai mokėt g.gif  doh.gif baisu...



QUOTE(Forz @ 2010 03 03, 14:03)
Skambinau i VMI tai sake, jei birzoj stovejai tai nereikia, o kuriuos menesius nestovejai birzoj tai uz tuos reikia sumoket. Jauciasi, kad Lietuva.



Prieš porą puslapių įdėjau nuorodą į įstatymą bei sutrumpintą sąrašiuką kas laikomas apdraustu valstybės lėšomis ir kam PSD mokėt nereikės.


QUOTE(gustomama @ 2010 03 03, 14:09)
Sveiki

Sedziu ir galvoju,,kol kas esu vaiko auginimo atostogose,ar man deklaruojant ,sugrazintu kazkiek pinigeliu,nes praeitu m.gruodzio men.buvo ismoketa maziau?
Ir da toks klausimukas,mano draugui(mes nesusituoke) netaike NPD uz vaika,o perskaicius VMI,kad turejo priklausyt,tai gal ir jam deklaruojant pajamas sugrazintu tuos pinigeliu?
Aciu uz atsakyma.


Galima deklaruot ir galima susigrąžint nuo nepritaikyto NPD

O dėl draugo: jam taikomas PNPD (už vaikus) tuo atveju, jeigu jis faktiškai augina vaikus.
Papildyta:
O tie 72 lt mokami būtent tada, jei niekur nedirbai ir nebuvai apdraustas valstybės lėšomis.
Jeigu dirbai ir gavai bent 100 Lt per mėnesį algą, papildomai PSD mokėti nereikia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auges: 03 kovo 2010 - 14:22
QUOTE(Auges @ 2010 03 03, 14:23)
Galima deklaruot ir galima susigrąžint nuo nepritaikyto NPD

O dėl draugo: jam taikomas PNPD (už vaikus) tuo atveju, jeigu jis faktiškai augina vaikus.
Papildyta:
O tie 72 lt mokami būtent tada, jei niekur nedirbai ir nebuvai apdraustas valstybės lėšomis.
Jeigu dirbai ir gavai bent 100 Lt per mėnesį algą, papildomai PSD mokėti nereikia

Taip mes kartu vaikuti auginam,tai kaip supratau ir jam grazintu,ko netaike dirbant?
Atsakyti
norėjau paklausti, ar Jūsų EDS sistemoje jau yra pažymos už 2009 metus?
pas mane dar nėra, nors pernai jau kovo pirmom dienom buvo.
Atsakyti
laba diena, visko perskaičiau, bet taip neko ir nesupratau blush-anim-cl.gif . Gal galetumete man paaiškinti ar galiu deklaruoti savo paimus 2009 m.ax.gif auginu viena 2 vaiku(2m. ir 16m), praeitu metu iki lapkričio buvau dekretine atostogose , paskui atidirbau 1 diena ir mane išleido is darba su išeitine pašalpa, iškart įstojau i darba birža.
aciu aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Leblon @ 2010 03 03, 15:57)
norėjau paklausti, ar Jūsų EDS sistemoje jau yra pažymos už 2009 metus?
pas mane dar nėra, nors pernai jau kovo pirmom dienom buvo.

schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Leblon @ 2010 03 03, 15:57)
norėjau paklausti, ar Jūsų EDS sistemoje jau yra pažymos už 2009 metus?
pas mane dar nėra, nors pernai jau kovo pirmom dienom buvo.


Kai skambinau i VMI tai sake, kad bus nuo kovo 8 d.
Atsakyti
čia skaičiau, kad kai kurie jau deklaruoja už 2009, bet kaip galima deklaruot, neturint duomenų (tos pažymos ar preliminarios deklaracijos).
Pažymos gi visiems panašiu laiku atsiranda.
Papildyta:
QUOTE(Forz @ 2010 03 03, 15:03)
Kai skambinau i VMI tai sake, kad bus nuo kovo 8 d.


aišku smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 03, 14:23)
O tie 72 lt mokami būtent tada, jei niekur nedirbai ir nebuvai apdraustas valstybės lėšomis.
Jeigu dirbai ir gavai bent 100 Lt per mėnesį algą, papildomai PSD mokėti nereikia

Idomu kaip mano vyrui bus... Gl tris kartus pernai patenta pirko, kitus menesius bedarbis skaites... Bet ... jisai yra savanoris, bet vistiek skaitos kaip bedarbis, nors per menesi kelis kartus budi, pratybos vyksta, ir uz tai pajamas siokias tokias gauna... Bet tai ne darbas... g.gif Siemet i birza istojo... Kazi reiks visvien moket tuos 72 litus ar ne... Susidarytu nemaza suma doh.gif
Atsakyti