Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas

QUOTE(Reese:) @ 2010 03 02, 12:20)
mes esame ir bendraturciai ir bendrskoliai> ir musu palukanos bendoros tik kad nereiketu ju nurasineti is dvie saskaitu banke nurodeme kad nursinetu is vienos ir tiek. todel kazkokia nesamone bus jei negalesime tos nepanaudotos sumos susigrazinti jei buvom tuo metu dar nesusituoke


Aš labai puikiai suprantu, ką nori pasakyti. Ir sutinku, kad tai nelabai sąžiningai. Bet kol buvote nesusituokę, jūsų pajamos valstybės akimis žiūrint buvo atskiros. Sutuoktinių pajamos vertinamos kaip bendros (net jei jie realybėje vienas iš kito pinigus skolinasi). Jei palūkanos buvo nuskaitomos iš jūsų tuomet dar ne vyro vardu atidarytos sąskaitos, laikoma, kad palūkanas mokėjo jis vienas. Iš savo asmeninių pajamų (sutuoktinių pajamos laikomos bendromis). Jūs, nors ir buvote bendraturtė ir bendraskolė, palūkanų nemokėjote (tik neįsižeiskite, aš sakau, kaip tai atrodo žiūrint grynai teisiškai).
Vat man ir kyla klausimas, ar tai, kad sąskaita, iš kurios nuskaičiuojamos palūkanos, atidaryta abiejų nesusituokusių bendraskolių vardu, yra įrodymas, jog palūkanas mokėjo abu?

Beje, Auges neteisi sakydama, kad, naudodamies šia lengvata, palūkanas "pasidalinti" gali tik sutuoktiniai. VMI radau pateiktą tokį pavyzdį:
"Nuolatiniai Lietuvos gyventojai: mama, sūnus ir dukra 2008 m. liepos 3 d. paėmė kreditą gyvenamajam būstui įsigyti. Mama, dukra ir sūnus yra bendraskoliai, tačiau už kreditą gyvenamąjį būstą 2008 m. liepos 8 d. įsigijo savo vardu dukra ir sūnus. Palūkanas už kreditą faktiškai moka dukra ir mama. Per 2009 m. mama sumokėjo 3 000 Lt, o dukra – 5 000 Lt palūkanų sumą.
Tokiu atveju, kai kreditas gyvenamajam būstui įsigyti suteiktas sūnui, dukrai ir mamai, o gyvenamąjį būstą savo vardu nusipirko sūnus ir dukra, būsto kredito lengvata gali pasinaudoti tik sūnus ir dukra. Atsižvelgiant į tai, kad sūnus palūkanų už būsto kreditą nemokėjo, tik dukra iš savo 2009 metų metinių apmokestinamųjų pajamų gali atimti 5 000 Lt sumą, jei atimamų palūkanų suma neviršys GPMĮ 21 str. 3 dalyje nustatyto dydžio."
Atsakyti
QUOTE(Singerita @ 2010 03 02, 12:49)
Reikia dar programėlę atsidarymui parsisiųsti ABBYY eFormFiler, yra ten pat kur formos.


Parsiunciau ir programele ta ir bandziau per ja atsidarit bet man raso kad tokio failo nerasta.
O kas nors sau jau deklaravo uz 2009metus?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irina 1984: 02 kovo 2010 - 12:58
QUOTE(saulala @ 2010 03 02, 12:50)
Aš labai puikiai suprantu, ką nori pasakyti. Ir sutinku, kad tai nelabai sąžiningai. Bet kol buvote nesusituokę, jūsų pajamos valstybės akimis žiūrint buvo atskiros. Sutuoktinių pajamos vertinamos kaip bendros (net jei jie realybėje vienas iš kito pinigus skolinasi). Jei palūkanos buvo nuskaitomos iš jūsų tuomet dar ne vyro vardu atidarytos sąskaitos, laikoma, kad palūkanas mokėjo jis vienas. Iš savo asmeninių pajamų (sutuoktinių pajamos laikomos bendromis). Jūs, nors ir buvote bendraturtė ir bendraskolė, palūkanų nemokėjote (tik neįsižeiskite, aš sakau, kaip tai atrodo žiūrint grynai teisiškai).
Vat man ir kyla klausimas, ar tai, kad sąskaita, iš kurios nuskaičiuojamos palūkanos, atidaryta abiejų nesusituokusių bendraskolių vardu, yra įrodymas, jog palūkanas mokėjo abu?

Beje, Auges neteisi sakydama, kad, naudodamies šia lengvata, palūkanas "pasidalinti" gali tik sutuoktiniai. VMI radau pateiktą tokį pavyzdį:
"Nuolatiniai Lietuvos gyventojai: mama, sūnus ir dukra 2008 m. liepos 3 d. paėmė kreditą gyvenamajam būstui įsigyti. Mama, dukra ir sūnus yra bendraskoliai, tačiau už kreditą gyvenamąjį būstą 2008 m. liepos 8 d. įsigijo savo vardu dukra ir sūnus. Palūkanas už kreditą faktiškai moka dukra ir mama. Per 2009 m. mama sumokėjo 3 000 Lt, o dukra –        5 000 Lt palūkanų sumą.
              Tokiu atveju, kai kreditas gyvenamajam būstui įsigyti suteiktas sūnui, dukrai ir mamai, o gyvenamąjį būstą savo vardu nusipirko sūnus ir dukra, būsto kredito lengvata gali pasinaudoti tik sūnus ir dukra. Atsižvelgiant į tai, kad sūnus palūkanų už būsto kreditą nemokėjo, tik dukra iš savo 2009 metų metinių apmokestinamųjų pajamų gali atimti 5 000 Lt sumą, jei atimamų palūkanų suma neviršys GPMĮ 21 str. 3 dalyje nustatyto dydžio."


na as issiaiskinsiu kaip ir kas ten pacioj vmi
Atsakyti
QUOTE(Irina 1984 @ 2010 03 02, 12:55)
Parsiunciau ir programele ta ir bandziau per ja atsidarit bet man raso kad tokio failo nerasta.
O kas nors sau jau deklaravo uz 2009metus?

Daugumai dar nėra preliminarių tai nedeklaravo, laukiam kol VMI apsidirbs.

O kodėl jums neatsidaro nebežinau, man niekada problemų su formomis nebūna.
Atsakyti
QUOTE(Irina 1984 @ 2010 03 02, 12:55)
Parsiunciau ir programele ta ir bandziau per ja atsidarit bet man raso kad tokio failo nerasta.
O kas nors sau jau deklaravo uz 2009metus?

GI dar nėra pateikusi VMI duomenų.. kur jūs taip skubat?
Atsakyti
QUOTE(Reese:) @ 2010 03 02, 13:09)
na as issiaiskinsiu kaip ir kas ten pacioj vmi


Tu tenkini dvi sąlygas iš trijų būtinų: esi bendraskolė ir bendraturtė. Beliko įrodyti, kad ir tu mokėjai palūkanas. Kaip tai padaryti (ir ar įmanoma tai padaryti), neįsivaizduoju.
Atsakyti
QUOTE(Reese:) @ 2010 03 02, 12:20)
mes esame ir bendraturciai ir bendrskoliai> ir musu palukanos bendoros tik kad nereiketu ju nurasineti is dvie saskaitu banke nurodeme kad nursinetu is vienos ir tiek. todel kazkokia nesamone bus jei negalesime tos nepanaudotos sumos susigrazinti jei buvom tuo metu dar nesusituoke


VMI konsultacinis telefonas 1882 smile.gif


QUOTE(jovana @ 2010 03 02, 12:34)
Gal galite nurodyti šitos ištraukos nuorodą? Dėkui

http://www.vmi.lt/lt...?itemId=1014270 remiantis GPM įstatymu

QUOTE(KenguRyte21 @ 2010 03 02, 12:45)
Kaip galeciau deklaruoti uz 2007m ?ka reikia daryt,nes raso jog grazintina suma 400 lt,tai nesimetu tokia sumele tongue.gif


užpildot deklaraciją ir išsiunčiat/nuvežat į VMI bet kuriuo jums patogiu būdu smile.gif

QUOTE(saulala @ 2010 03 02, 12:50)
Beje, Auges neteisi sakydama, kad, naudodamies šia lengvata, palūkanas "pasidalinti" gali tik sutuoktiniai. VMI radau pateiktą tokį pavyzdį:
"Nuolatiniai Lietuvos gyventojai: mama, sūnus ir dukra 2008 m. liepos 3 d. paėmė kreditą gyvenamajam būstui įsigyti. Mama, dukra ir sūnus yra bendraskoliai, tačiau už kreditą gyvenamąjį būstą 2008 m. liepos 8 d. įsigijo savo vardu dukra ir sūnus. Palūkanas už kreditą faktiškai moka dukra ir mama. Per 2009 m. mama sumokėjo 3 000 Lt, o dukra –        5 000 Lt palūkanų sumą.
              Tokiu atveju, kai kreditas gyvenamajam būstui įsigyti suteiktas sūnui, dukrai ir mamai, o gyvenamąjį būstą savo vardu nusipirko sūnus ir dukra, būsto kredito lengvata gali pasinaudoti tik sūnus ir dukra. Atsižvelgiant į tai, kad sūnus palūkanų už būsto kreditą nemokėjo, tik dukra iš savo 2009 metų metinių apmokestinamųjų pajamų gali atimti 5 000 Lt sumą, jei atimamų palūkanų suma neviršys GPMĮ 21 str. 3 dalyje nustatyto dydžio."


Šiuo atveju kalba eina apie faktiškai mokėjusius palūkanas ir lengvatos taikymą tiems, kas faktiškai mokėjo palūkanas, t.y. patyrė išlaidų. Ir nesvarbu, kad paskola įforminta ir mamos vardu, ji buto neįsigijo, tai jai ši paskola, ar jos dalis, nelaikoma būsto paskola, taigi ir lengvata netaikoma automatiškai, neatsižvelgiant į tai, kad ji mokėjo palūkanas.
Kadangi sūnus nepatyrė tokių išlaidų, jis pasinaudoti lengvata negali. Jeigu dukrai neužtektų pajamų pilnai pasinaudoti lengvata, jos brolis (pavyzdyje "sūnus") vis tiek negalėtų pasinaudoti šia lengvata. Lygiai taip pat ir jeigu tai nebūtų brolis su sese, mama su dukra ar sūnumi, o nesusituokę asmenys nesusiję giminystės ryšiais, pavadinkim partneriai. Jeigu vienas partneris mokėjo palūkanas, bet jam neužtenka pajamų pilnai pasinaudoti lengvata, kitas pasinaudoti ta lengvata negali.

Sutuoktinių atveju yra kita situacija. Jeigu palūkanas mokėjo mano vyras, o mano pinigai palūkanoms nebuvo naudojami, bet jam neužtenka pajamų pilnai pasinaudoti lengvata, aš galiu jo išleistą pinigų dalį įtraukti į savo deklaraciją ir pritaikyi lengvatą.

Papildyta:
QUOTE(Irina 1984 @ 2010 03 02, 12:55)
Parsiunciau ir programele ta ir bandziau per ja atsidarit bet man raso kad tokio failo nerasta.
O kas nors sau jau deklaravo uz 2009metus?

pirmos deklaracijos VMI pasiekė sausio pabaigoje, kiek pamenu pagal jų pranešimus biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auges: 02 kovo 2010 - 13:26
Taip, Auges. Trys sąlygos:
1) bendraskolis
2) bendraturtis
3) mokėjo palūkanas.

Paskutinį faktą įrodyti sunku (neįmanoma?), jei tie bendraturčiai - bendraskoliai nėra sutuoktiniai. Tai realybė. Teorija: jie vis dėlto neprivalo būti sutuoktiniai, kaip tvirtinai prieš tai.
Atsakyti
QUOTE(anestute @ 2010 03 02, 12:29)
Kazkaip dar vis nera preliminariu deklaraciju ideta. kazin kada bus?  blush2.gif


man irgi nerodo g.gif
Atsakyti
Aš ir toliau tvirtinsiu smile.gif

Jeigu mes esame bendraturčiai ir bendraskoliai, bet palūkanas mokėjo tik vyras, aš negaliu pasinaudoti jo lengvatos likučiu, kol mes nesame susituokę. Kai tik mes susituokiame, aš automatiškai įgiju teisę pasinaudoti būsto palūkanų lengvata, net jeigu aš jų nemokėjau smile.gif

Jeigu aš įrodau, kad mokėjome jas abudu, tada viskas yra paprasta, ir visiškai nesvarbu kokie giminystės ar partnerystės ryšiai sieja mane su kitu asmeniu, mokančių palūkanas už tą patį būstą.
Jeigu mes abudu mokėjome palūkanas, mes kiekvienas galime pasinaudoti ta dalimi, kurią mes sumokėjome.

Įrodymas pakankamai paprastas: einat į banką, pas savo vadybininką, ir rodot, kad paskola išduota abiems, butas registruotas abiejų vardu, atsiskaitomoji sąskaita atidaryta jūsų abiejų vardu, reikalaujat, kad bankas patikslintų savo 2007-2008m. ataskaitas ir nurodytų, kad palūkanas mokėjote abudu lygiomis dalimis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auges: 02 kovo 2010 - 13:35
nuo kovo 8 dienos pas visus turi buti
Atsakyti
QUOTE(molaura @ 2010 03 02, 13:35)
nuo kovo 8 dienos pas visus turi buti


o čia kažkur oficialiai paskelbė? Nes jau dabar klausinėja visi ir klausinėja "kada, nu kada biggrin.gif " ir pačiai jau noris greičiau susideklaruot.
Atsakyti