QUOTE(Reese:) @ 2010 03 02, 12:20)
mes esame ir bendraturciai ir bendrskoliai> ir musu palukanos bendoros tik kad nereiketu ju nurasineti is dvie saskaitu banke nurodeme kad nursinetu is vienos ir tiek. todel kazkokia nesamone bus jei negalesime tos nepanaudotos sumos susigrazinti jei buvom tuo metu dar nesusituoke
Aš labai puikiai suprantu, ką nori pasakyti. Ir sutinku, kad tai nelabai sąžiningai. Bet kol buvote nesusituokę, jūsų pajamos valstybės akimis žiūrint buvo atskiros. Sutuoktinių pajamos vertinamos kaip bendros (net jei jie realybėje vienas iš kito pinigus skolinasi). Jei palūkanos buvo nuskaitomos iš jūsų tuomet dar ne vyro vardu atidarytos sąskaitos, laikoma, kad palūkanas mokėjo jis vienas. Iš savo asmeninių pajamų (sutuoktinių pajamos laikomos bendromis). Jūs, nors ir buvote bendraturtė ir bendraskolė, palūkanų nemokėjote (tik neįsižeiskite, aš sakau, kaip tai atrodo žiūrint grynai teisiškai).
Vat man ir kyla klausimas, ar tai, kad sąskaita, iš kurios nuskaičiuojamos palūkanos, atidaryta abiejų nesusituokusių bendraskolių vardu, yra įrodymas, jog palūkanas mokėjo abu?
Beje, Auges neteisi sakydama, kad, naudodamies šia lengvata, palūkanas "pasidalinti" gali tik sutuoktiniai. VMI radau pateiktą tokį pavyzdį:
"Nuolatiniai Lietuvos gyventojai: mama, sūnus ir dukra 2008 m. liepos 3 d. paėmė kreditą gyvenamajam būstui įsigyti. Mama, dukra ir sūnus yra bendraskoliai, tačiau už kreditą gyvenamąjį būstą 2008 m. liepos 8 d. įsigijo savo vardu dukra ir sūnus. Palūkanas už kreditą faktiškai moka dukra ir mama. Per 2009 m. mama sumokėjo 3 000 Lt, o dukra 5 000 Lt palūkanų sumą.
Tokiu atveju, kai kreditas gyvenamajam būstui įsigyti suteiktas sūnui, dukrai ir mamai, o gyvenamąjį būstą savo vardu nusipirko sūnus ir dukra, būsto kredito lengvata gali pasinaudoti tik sūnus ir dukra. Atsižvelgiant į tai, kad sūnus palūkanų už būsto kreditą nemokėjo, tik dukra iš savo 2009 metų metinių apmokestinamųjų pajamų gali atimti 5 000 Lt sumą, jei atimamų palūkanų suma neviršys GPMĮ 21 str. 3 dalyje nustatyto dydžio."