Įkraunama...
Įkraunama...

Šilainiai, l/d "Žingsnelis"

QUOTE(epika @ 2011 06 08, 12:47)
manau, kad cia tevu reikalas, kaip tokius dalykus vertinti, jei jums atrodo, kad  tinkamai rupinasi valio, bet kai zinai, kaip turi is tikruju buti ir kaip yra...  ax.gif
Reikėtų ne vertinti, o tėvams bendrai aptarti, kaip savo vaikams padėti.
Pavyzdžiui, nupirkti didelį skėtį nuo Saulės, grupėje pastatyti ventiliatorius, prieš ateinant į darželį vaiką ištepti apsauginiu kremu ir t.t.

Beje, iš kur žinote, kaip turėtų būti?
Darželiai remiasi Higienos norma. Jei turite išsamesnių žinių, prašome paskleisti patirtį. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jepsius @ 2011 06 07, 08:40)
na del ekologisko maisto irgi butu galima gincytis iki pamelynavimo, nes patys neauginantys ekologisko ne viska supranta, bet ne to sitoj temoj renkames...


del visu cheminiu priemoniu - naudojamos tikrai ne ekologiskos, bet naudojamos tokios, kokias patys tevai nuperka.. gal busit grupeje ta mama, kuri itikins visus tevus skirti gerokai  didesne suma ekologiskiems? nors abejoju.. nes grupeje buna ir tikrai prasciau gyvenanciu seimu, kurios tiesiog negali skirti tiek daug pinigeliu  4u.gif

o siaip jei nedavalgo nes nemegsta, grize namo vaikuciai gauna papildomai porcija ir tiek tos bedos  rolleyes.gif 

o del tu alergiju.. jei yra galimybe gyventi ekologiskai, rasit papildomu pinigeliu ir tyrimams, tuo labiau, kad vis tiek dali patys ir turite dengti tu tyrimu.. be to, tai nera piniginis klausimas, o vaiko geroves klausimas  4u.gif



na as asmeniskai neauginu siais metais dar, bet gimines augina ir mum "tiekia" smile.gif
aisku, kad neikalbesiu visu teveliu pirkti normalias priemones, nes ne visi gali sau ta leisti- faktas.
man atrodo, kad alkana vaika laikyti visa diena nera gerai, o paskui vakare "primaitinti" grizus pries miega...tai ne iseitis.
o prie ko cia papildomi pinigeliai tyrimams? blush2.gif g.gif mes esam guleje ligoninese, simtus gydytoju aplakstem, visus imanomus tyrimus darem, (juos daro tik gulint ligonineje Vilniuje),bet rezultatai galejo pasikeisti, juk tiek laiko praejo. Todel kartosim, bet jau i lgionine negulsiu, darysimes privaciai tuos tyrimus. Kainuos aisku ne viena simta, bet apie ka mes cia kalbam? g.gif

QUOTE(epika @ 2011 06 07, 10:57)
labai daug skysciu saulej netenkama, o gerti gauna tiek, kiek gauna, negerai ....

kaip suprast? unsure.gif tai jei mano vaikas prasys gert (ar lauke, ar grupeje), tai jam neduos? ka duoda vaikams gert, neskaitant vandens?

QUOTE(Gidli @ 2011 06 07, 12:26)
Del atskirai atnesto jogurto, nemanau kad tai gera mintis, juk nevalgis tas vaikas to jogurto pasisliepes, o  valgyti prie bendro stalo - kaip jausis kitas vaikas??? gal ir jis jo nores, tai kaip aukletojom  reikes isaiskint kad ne  zuikeli tau mama tai neatnese sad.gif galu gale juk ir grizes is darzelio jis gales ta jogurta suvalgyti.


is tos puses taip. juolab jei saldytuvo nera, tai jogurtas atkrenta. Nu bet savo keptos duonos tikrai noreciau iduot, ji ja valgo bent jau...

QUOTE(ernoja @ 2011 06 07, 13:53)
Na bent aš nupirkau Tichės vandens butelį, auklėtojos išsineša puodelį. Kiti irgi vandenį perka ir neša

atsargiai su Tiche ax.gif

QUOTE(koalaa @ 2011 06 07, 16:09)

ateikit į bet kokią grupę ir paskaityti galima tą menių...


galima pasaliniam zmogui taip vat i grupe patekt?
Papildyta:
dar as cia pora klausimu turiu smile.gif kadangi nekokiu gandu girdejau apie kitus darzelius, nezinau kaip sitam...
ar tiesa, kad vaikus lopselyje sodina ant puoduko tik tam tikrom valandom- visus masiskai?
Mano dukryte prasosi ivairiai, jei daug atsigeria, tai praso ir kas 20 min...

toliau- kas susidure, kai yra vaikai pametinukai- gal jiems iseina i darzeli paskui eiti i viena grupe? t.y. kokio amziaus vaikai yra skirstomi i viena grupe? lopselis iki 3 metu kaip suprantu, paskui 3-6 metu, bet cia ne Valdorfo pedagogika, kad ivairus amzius grupese butu, tai turbut isskirsto? sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Loveco @ 2011 06 08, 13:22)
atsargiai su Tiche  ax.gif
galima pasaliniam zmogui taip vat i grupe patekt?
Papildyta:
dar as cia pora klausimu turiu smile.gif kadangi nekokiu gandu girdejau apie kitus darzelius, nezinau kaip sitam...
ar tiesa, kad vaikus lopselyje sodina ant puoduko tik tam tikrom valandom- visus masiskai?
Mano dukryte prasosi ivairiai, jei daug atsigeria, tai praso ir kas 20 min...

toliau- kas susidure, kai yra vaikai pametinukai- gal jiems iseina i darzeli paskui eiti i viena grupe? t.y. kokio amziaus vaikai yra skirstomi i viena grupe? lopselis iki 3 metu kaip suprantu, paskui 3-6 metu, bet cia ne Valdorfo pedagogika, kad ivairus amzius grupese butu, tai turbut isskirsto? sad.gif

Na geriau jau Tichė ar dar kas negu vanduo iš krano. O kadangi man daugumos "ekologiškas" gyvenimo būdas yra juokingas, tai net nenoriu į tai gilintis. Matau kartais, kaip "ekologiškai" dirba kai kurie tokį vardą turintys ūkiai. doh.gif

Sodina, kada paprašo, niekas pagal valandas nežiūri. Tik turbūt visada prieš miegą, po miego ir prieš ėjimą lauk sodina draugiškai.

Grupės pagal amžių, pvz pas mus visi vienų metų gimimo, lopšelyje dar pasitaikė skirtingo amžiaus, bet jie liko dar metams lopšelyje.


Jūs matot labai daug jau blogybių darželyje, o gal prisiklausėt VBS agentūros pasakojimų , gal geriau tada vaikų net nepradėt leisti tokiu atveju, nes įprastam darželyje asmeniškai jūsų vaikui maisto negamins, vienam jūsų vaikui neduos jogurto, o kitiems trimečiams nesakys, kad jie dabar negaus, gal tėveliai namie duos, ir ant puodo ne visada spės pasodinti, ir maistas dienai už 7 lt tikrai nebus ekologiškas. Savo gaminto maisto į darželį nešti negalima, nebent jūs turit visuomenės sveikatos centro išduotą dokumentą. Aišku, auklėtojos ko gero bus tokios geros ir leis, bet kas atsakys, jei pvz jūsų vaikas suviduriuos. Sveikatos centras kaltins ir baudas dės tik auklėtojom, nes jos leido atsinešti namie keptą duoną.
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2011 06 08, 13:00)
Reikėtų ne vertinti, o tėvams bendrai aptarti, kaip savo vaikams padėti.
Pavyzdžiui, nupirkti didelį skėtį nuo Saulės, grupėje pastatyti ventiliatorius, prieš ateinant į darželį vaiką ištepti apsauginiu kremu ir t.t.

Beje, iš kur žinote, kaip turėtų būti?
Darželiai remiasi Higienos norma. Jei turite išsamesnių žinių, prašome paskleisti patirtį.  4u.gif


Jus pati i savo klausima pavyzdziais ir atsakete 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Loveco @ 2011 06 08, 13:22)
*man atrodo, kad alkana vaika laikyti visa diena nera gerai, o paskui vakare "primaitinti" grizus pries miega...tai ne iseitis.
**o prie ko cia papildomi pinigeliai tyrimams?  blush2.gif  g.gif 
***kaip suprast? unsure.gif  tai jei mano vaikas prasys gert (ar lauke, ar grupeje), tai jam neduos? ka duoda vaikams gert, neskaitant vandens?
****Nu bet savo keptos duonos tikrai noreciau iduot, ji ja valgo bent jau...

5*galima pasaliniam zmogui taip vat i grupe patekt?
6*ar tiesa, kad vaikus lopselyje sodina ant puoduko tik tam tikrom valandom- visus masiskai?
Mano dukryte prasosi ivairiai, jei daug atsigeria, tai praso ir kas 20 min...

7*toliau- kas susidure, kai yra vaikai pametinukai- gal jiems iseina i darzeli paskui eiti i viena grupe? t.y. kokio amziaus vaikai yra skirstomi i viena grupe? lopselis iki 3 metu kaip suprantu, paskui 3-6 metu, bet cia ne Valdorfo pedagogika, kad ivairus amzius grupese butu, tai turbut isskirsto? sad.gif

* alkanas jis tikrai nebus. ten veikia bendruomeniskumo, kitaip sakant bandos jausmas ir visis kerta net tai, kas namie tipo neskanu ir nemegsta. be to, ten jie nuo veiklos taip pavargsta ir isalksta, kad valgo tikrai viska biggrin.gif
**todel kad dejavot, jog niekas nesius.. cia buvo tik siaip, offtopic smile.gif
***visiems visada paduodama, ar likusios arbatytes nuo pusryteliu, ar vandenuko 4u.gif
****savo maisto nesti negalima, teks iprasti valgyti parduotuvine duona 4u.gif
5*zinoma. visu pirma jus nueikit pas direktore, kuri atsakys i visus Jums rupimus klausimus ir dar nuves i grupe aprodyt. beje, ka tik buvo atviru duru dienos, reiketu sekti ir darzelio informacija, jei taip domites 4u.gif
6* ant puoduko sodina masiskai po valgio, pries miega, pries lauka. paskui jau indivisualiai kai prasosi. Jusu mergyte lyg bus jau virs 2 metuku, aki eis i lopseli? siaip vaikai mokomi savarankiskumo ir ilgai netrunka kai ismoksta nueiti ant puoduko patys 4u.gif
7* pateks i skirtingas grupes, kadangi stengiamasi pgl amziu tu paciu gimimo metu i grupe sukelt visus, ne skirtingo amziaus 4u.gif nes ju poreikiai ir protas labai jau skiriaisi rolleyes.gif

Atsakyti
QUOTE(jepsius @ 2011 06 08, 16:47)
7* pateks i skirtingas grupes, kadangi stengiamasi pgl amziu tu paciu gimimo metu i grupe sukelt visus, ne skirtingo amziaus  4u.gif nes ju poreikiai ir protas labai jau skiriaisi  rolleyes.gif


taip, pas mus yra taip. Bet čia nuo darželio koncepcijos priklauso.... yra gana nemažai darželių, kur formuojamos mišrios amžiaus grupės, jie turi tam savų argumentų. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Almuka @ 2011 06 07, 14:46)
negi nesti vaikui vandens i darzeli?



šiandien nešiau visa bakelį 5 litrų visiems vaikams, ir klausimų nekilo kodėl reiktų nešti....
Atsakyti
Taip jautriai reiguoju, nes siūlau paskaityti atsiliepimus apie kitus darželius. Ten ir pastebėjimus rašo, bet ir gražių žodžių auklėtojoms randama. Aš labai džiaugiuosi, kad čia daug įvairios veiklos, vaikais rūpinamasi.
Papildyta:
Labai rekomenduoju paskaityti apie darželį Bitutė ir straipsniuką 15min. Siaubas.
Papildyta:
Straipsn. "Vaikų darželiai laukia nelaimių..."
Atsakyti
QUOTE(ernoja @ 2011 06 08, 12:41)
Jūs matot labai daug jau blogybių darželyje, o gal prisiklausėt VBS agentūros pasakojimų , gal geriau tada vaikų net nepradėt leisti tokiu atveju, nes įprastam darželyje asmeniškai jūsų vaikui maisto negamins, vienam jūsų vaikui neduos jogurto, o kitiems trimečiams nesakys, kad jie dabar negaus, gal tėveliai namie duos, ir ant puodo ne visada spės pasodinti, ir maistas dienai už 7 lt tikrai nebus ekologiškas. Savo gaminto maisto į darželį nešti negalima, nebent jūs turit visuomenės sveikatos centro išduotą dokumentą. Aišku, auklėtojos ko gero bus tokios geros ir leis, bet kas atsakys, jei pvz jūsų vaikas suviduriuos. Sveikatos centras kaltins ir baudas dės tik auklėtojom, nes jos leido atsinešti namie keptą duoną.


na va, tai ko gero mum reikes atsisakyt eiles ir bandyt i spec alergiuku darzeli. Pratinkis nesipratines prie maisto, jei vaikui ner kazkas gerai, tai stengiuosi to isvengti.. sad.gif Siaip prisiklausiau ivairiu draugiu, pazistamu neigiamu atsiliepimu apie skirtingus darzelius bendrai- o nauda matau tokia: su vaiku bus uzsiimama, gaus bendravimo (nes maniske laaaaaabai eina prie zmoniu, vaiku), galbut igis nauju igudziu. Beje, viena psichologe sake, kad paprastai darzeliuose lopselinuku grupese niekas su jais "neuzsiima", nekarpo, nepiesia, o tik ziuri, kad jie neverktu ir ramiai sau rastu veiklos zaisti g.gif ar tai galioja ir sitame darzelyje?

Mano atveju, as galeciau vaiko neleisti i darza bent iki triju metu, nu bet jai sitaip reikia kompanijos...as isivaizduoju, kad dukryte ten kaifuos darzelyje biggrin.gif
QUOTE(jepsius @ 2011 06 08, 15:47)

****savo maisto nesti negalima, teks iprasti valgyti parduotuvine duona  4u.gif

6* ant puoduko sodina masiskai po valgio, pries miega, pries lauka. paskui jau indivisualiai kai prasosi. Jusu mergyte lyg bus jau virs 2 metuku, aki eis i lopseli? siaip vaikai mokomi savarankiskumo ir ilgai netrunka kai ismoksta nueiti ant puoduko patys  4u.gif


labai dekui uz issamius atsakymus 4u.gif is tiesu tai planavom dar neleisti i darza, bet dabar svarstau, kadangi pakeite istatymus ir patekus i darza, jei atsisakai, paskui jau patekti buna labai sunku, nes is naujo i eile stoji...o abu mano vaikai patenka siuo metu i lopselio grupes. Bijau, kad atsisakiusi leisti nuo 2 metu i lopseli (rugsejo vidury sueis 2 metukai), paskui nebepateksiu po metu.

del puoduko- maniske su juo draugauja nuo 7 men, nuo 11 men pati jau eidavo, taip kad namie bedu jokiu nera seniai, bet nezinau, kokia tvarka darzeliuose. Na pakentes ji 15 min, jei sisi nores, bet tikiuosi, kad aukletojos pasefuos vis tiek, jei jau akivaizdziai prasysis. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Almuka @ 2011 06 07, 15:38)
jepsiau, mano seima geria vandeni is krano...

Tai kur higiena, kai visi geria is vieno puodelio ar butelio, as uz tai, kad kiekvienas turi savo buteliuka, kuriuo pasirupina tevai, o turinys butelyje kiekvieno asmeninis reikalas, nors ir vanduo is krano, negi taip sunku ryte ipilti i buteli vandens g.gif
Atsakyti
Man teko kaip pratinau sunu prie lopselio pabuti per pusrycius, dar kelis kartus vaika reikejo pasiimti pas daktarus iskart po pietu. Tai ka galiu pasakyti, nu mano manymu vaikuciai gauna tikrai gera maista. as uz ta mokesty darzeliui ne nesugebeciau tokio maisto nupirkti. Buvo tik cia vienintelis tarpas kad per diena gavo pupueliu ir zirniu tai mano sunaus ir sunaus grupioko pilvukai sustreikavo.
Atsakyti
QUOTE(Domogintare @ 2011 06 08, 21:52)
Tai kur higiena, kai visi geria is vieno puodelio ar butelio, as uz tai, kad kiekvienas turi savo buteliuka, kuriuo pasirupina tevai, o turinys butelyje kiekvieno asmeninis reikalas, nors ir vanduo is krano, negi taip sunku ryte ipilti i buteli vandens  g.gif


na, as perdetai higienos nesivaikau...o del vandenuko, pagalvojau ar is namu is krano pilti, ar darzelyje pripilti, jokio skirtumo.
na, bet as nesiskundziu, labai dziaugiuos darzeliu. metus atlankius si, paskambino is sarkeles, kad yra vieta, bet mes atsisakem, nors sarkele mums po langais beveik, nes jau tada buvau suzaveta zingsneliu. tiesa, tuomet sklande kalbos, kad sarkele atseit geriausias silainiuos, o zingsnelis vos ne kaune prasciausias. aplinka tikrai buvo prasta, bet mano manymu ne aplinkoje darzelio gerumas.
dar ypatingai dziaugiuos, kad darzelines grupes isskirstytos pagal gimimo metus.
Atsakyti