Įkraunama...
Įkraunama...

Šilainiai, l/d "Žingsnelis"

QUOTE(mergina05 @ 2011 02 14, 16:33)
kartais žiaurokas tas meniu būna, ypač lopšeliui, kaip, kad pvz burokai su silke, arba virti kiaušiniai su majonezu, o majonezas aišku toks, kad ir suaugęs nelabai valgyt gali...deja po tokių patiekalų vaikai lieka alkani.

Na niekad alkanas neliko nei lopšelyje, nei dabar. Galit pasakyt auklėtojom, kad nedėtų majonezo. Juk jos atsineša dar neparuoštus kiaušinius. Man visai normalus tas meniu, nors lankom jau trečius metus, niekad neliko alkanas. O meniu sudaromas pagal rekomendacijas, jį tvirtina sveikatos cntras, taip kad vadinasi ajme viskas leistina. O jei vaikas ne viską valgo, tai jau nieko nepadarysi, šiaip ar taip, čia ne namai, kur prie vaiko norų derinamasi.
Atsakyti
QUOTE(ernoja @ 2011 02 14, 17:37)
Na niekad alkanas neliko nei lopšelyje, nei dabar. Galit pasakyt auklėtojom, kad nedėtų majonezo. Juk jos atsineša dar neparuoštus kiaušinius. Man visai normalus tas meniu, nors lankom jau trečius metus, niekad neliko alkanas. O meniu sudaromas pagal rekomendacijas, jį tvirtina sveikatos cntras, taip kad vadinasi ajme viskas leistina. O jei vaikas ne viską valgo, tai jau nieko nepadarysi, šiaip ar taip, čia ne namai, kur prie vaiko norų derinamasi.


aha aš irgi sutinku kad dviejų arba net ir dviejų metukų neturinčiam vaikui majonezas, silkė ir marinuoti burokai yra pats tas, ir dvimečiai lieka sotūs, su namais čia nelyginu ir vaikas tikrai neišrankus, tiesiog yra dalykai kuriems dvimečiai yra per maži.
Atsakyti
o kur reikia kreiptis, jei vaikas alergiskas? na, vesiu as ji po ilgo nebuvimo, bet pripazino alergija kai kuriems maisto produktams doh.gif
Atsakyti
QUOTE(justina* @ 2011 02 14, 17:17)
o kur reikia kreiptis, jei vaikas alergiskas? na, vesiu as ji po ilgo nebuvimo, bet pripazino alergija kai kuriems maisto produktams doh.gif

Auklėtojai pasakykit. Bet maisto atskirai negamina, tik pasaugoti gali. Ir pažymą atneškit apie alergiją. Yra alergiškiems vaikams darželis, ten pritaiko meniu ir t.t. Tik jei iš Šilainių, labai nepatogu, jis prie AKROPOLIO.
Atsakyti
QUOTE(mergina05 @ 2011 02 14, 16:33)
kartais žiaurokas tas meniu būna, ypač lopšeliui, kaip, kad pvz burokai su silke, arba virti kiaušiniai su majonezu, o majonezas aišku toks, kad ir suaugęs nelabai valgyt gali...deja po tokių patiekalų vaikai lieka alkani.

nu niekad nemaciau, kad lopselinuku meniu butu itraukta silke schmoll.gif I lopseli einam jau antri metai, bet silkes niekad nebuvo.
Atsakyti
QUOTE(Beiker @ 2011 02 14, 19:41)
nu niekad nemaciau, kad lopselinuku meniu butu itraukta silke  schmoll.gif  I lopseli einam jau antri metai, bet silkes niekad nebuvo.


nu labas, kažin ką valgė prieš kalėdas??? šventinė vakarienė silkė su burokais ir krūva žiaugčiojančių vaikų.
Atsakyti
QUOTE(mergina05 @ 2011 02 14, 19:19)
nu labas, kažin ką valgė prieš  kalėdas??? šventinė vakarienė silkė su burokais ir krūva žiaugčiojančių vaikų.

O tai jūsų auklėtojos verčia valgyt? Tiek lopšelyje, tiek dabar darželyje, jei nenori- nevalgo. Maniškis pvz. silkės nemėgsta, jam jos niekas ir neįsiūlytų. Ką valgė prieš Kalėdas, tikrai neprisiminsiu, seniai jau tai buvo. g.gif
Atsakyti
QUOTE(mergina05 @ 2011 02 14, 19:19)
nu labas, kažin ką valgė prieš  kalėdas??? šventinė vakarienė silkė su burokais ir krūva žiaugčiojančių vaikų.

nu tikrai idomiai. Kuri aukletoja vercia vaikus valgyt, jeigu jie ziaugcioja g.gif Manau retas kuris vaikas, tokio amziaus, megsta silke. Jeigu mano vaikas nemegsta silkes, tai niekas jos ir neikis schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(ernoja @ 2011 02 14, 21:38)
O tai jūsų auklėtojos verčia valgyt? Tiek lopšelyje, tiek dabar darželyje, jei nenori- nevalgo. Maniškis pvz. silkės nemėgsta, jam jos niekas ir neįsiūlytų. Ką valgė prieš Kalėdas, tikrai neprisiminsiu, seniai jau tai buvo.  g.gif



QUOTE(Beiker @ 2011 02 14, 22:26)
nu tikrai idomiai. Kuri aukletoja vercia vaikus valgyt, jeigu jie ziaugcioja  g.gif Manau retas kuris vaikas, tokio amziaus, megsta silke. Jeigu mano vaikas nemegsta silkes, tai niekas jos ir neikis  schmoll.gif


mačiau aš tą vaizdą pro durų tarpą, nes atėjau vaiko anksčiau pasiimti, auklėtojos tik pradėjo nešti vaikams valgyti, be abejo, kad sakė, kad vaikučiai čia skanu, valgom, per prievartą tikrai nekišo, vaikai alkani puolė valgyt, nu ir ką vaizdas kaip sulėtintam kino filme, visi kaip puolė, taip ir sustingo nuo beprotiškai fantastiško skonio....nei vienas daugiau nevalgė, gaila vaikų ir tiek, yra tokių kurie iki 18h laukia tėvų nuo 12 alkani...
mano šitie postai nei tai kažkoks baisus priekaištas darželiui nei dar kažkas, tiesiog, kartais sveiku protu nesuvokiami dalykai kaip, kad ir tas majonezas, galbūt būtų verta jį pakeisti kitu maisto produktu, kurio nereiktų išmesti į šiukšlių dėžę? arba, kad ir ta silkė, 15 vaikų porcijos iškeliavo į šiukšlų dėžę... žmogui sudarančiam valgiaraščius tiesiog erdvė pamąstymui.
Atsakyti
Kiek žinau, kiekvienos dienos meniu būna grupėje parašyta. Galite "susikonspektuoti" ir kreiptis į visuomenės sveikatos centrą, kuris, kaip rašė Ernoja, ir tvirtina valgiaraščius. Metams, pusei metų... nežinau... Bet nieko kenksmingo vaiko sveikatai tuose valgiaraščiuose nerasite.

Maisto įvairovė - kitas klausimas. Produktai ženkliai pabrango, dienos įkainis - ne schmoll.gif . Todėl ne kurie patiekalai pasitaiko rečiau.

O silkė mūsų "vandenyse" - itin retas "paukštis" hihihi.gif , nepamenu, kada paskutinį kartą buvo atplaukus. Turbūt tikrai dar prieš Kalėdas. hihihi.gif
Atsakyti
O as zinot ka pasakysiu, kad meniu darzelyje vaiko sveikatai ne tik kad kenksmingas bet ir pavojingas. Ne tai kad maisto produktai bet patiekalu deriniai. As kalbu apie tokius mazus vaikus kaip Boruziukai, kuriems dar ne 2 metu nera. Kaip jums patinka penktadienio meniu : PUSRYCIAI- ryziu kose, PIETUS- pupeliu sriuba ir raugintu kopustu troskinys su mesa blink.gif Pradedam nuo to kad pusrytiniai ryziai daugumai pakietina vidurius, aisku tai maza problema, na bet pietums pupeliu sriuba ir kopustai...... tai kazin ar pati sesele valgo tokius pietus. Man pediatre del abieju vaiku yra sakiusi, kad rauginti kopustai vaikams iki 3 metu- NEREKOMENDUOJAMI- nes tai yra sunkiai virskinamas, vidurius puciantis maistas. Aisku ten nuo kokios skystos sriubytes gal niekas neatsitiktu, bet cia tai pati tikriausia BOMBA. Ir mums sie pietus penktadieni vos nepasibaige sestadieni ligonine. Vakare nuo abieju vaiku sklido tikrai nemalonus kvapas, o VISA nakti mazylis praklyke, ne praverke, bet praklyke, nepadejo nei vaistai nuo putimo nei nuo spazmu, nei nuo skrandzio, prikele kaimynus, mazus kaimynu vaikus, ryte kai jau prasvito ziuriu vargsiukui net paakiuose ir ant skruostu tokios kaip mini kraujosruvos susidare nuo klykimo. As jau praradusi vilti padariau jam ryte klizma ir galvoju jei nepades vesim i klinikas, bet padejo.....issivalem nuo kopustu ir pupeliu ir su 38 laipsniais temperaturos paryciais uzmigom, pramiegojo puse dienos, atsikele jau be temperaturos ir likusi dienos dalis praejo gana normaliai, o sekmadieni ir visiskai issivelem is tu pilvo bedu. Tai vat jums ir tinkamas darzelio meniu. Be to pastebejau kad dar yra tokios PIENO DIENOS. Pvz praeitas pirmadienis: PUSRYCIAI- varske su pienu, PIETUS- pieniska sriuba ir varskes apkepas, VAKARIENE- makaronu- surio misraine. Nu as ne medike ir nieko pries piena neturiu, bet labai abejoju, kad vaikui sveika per diena valgyti sitiek pieno produktu. Mano abu vaikai alergiski pienui, nuo kosiu su pienu jiems nieko nesidaro, bet pvz., varskes, surio, grietines, gryno pieno jie nevalgo. Tai pasakykit ka pagal toki meniu vaikams valgyti? Pusryciu abu nevalge, pietums mergaitei aukletoja isgraibe tirscius is sriubos, berniukui aukletoja atidave savo pietus (del to lenkiu pries ja zemai galva, kad vaiko alkano negulde miegoti), o vakarienei, tai mergina tarp to surio issirinko makaronus, o mazylis tai nezinau ar ka valge ar ne- nepaklausiau. Tai ar negalima bent vieno maitinimo per diena padaryti normalaus- nepienisko????? nes yra ir alergisku pienui vaiku ir vaiku kurie pieno paprasciausiai nemegsta. Manau kad sesele turetu labai gerai pamastyti ka su kuo derinti ypac maziems vaikams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo melide: 15 vasario 2011 - 09:26
QUOTE(klopedija @ 2011 02 15, 00:14)
Kiek žinau, kiekvienos dienos meniu būna grupėje parašyta. Galite "susikonspektuoti" ir kreiptis į visuomenės sveikatos centrą, kuris, kaip rašė Ernoja, ir tvirtina valgiaraščius. Metams, pusei metų... nežinau... Bet nieko kenksmingo vaiko sveikatai tuose valgiaraščiuose nerasite.

Maisto įvairovė - kitas klausimas. Produktai ženkliai pabrango, dienos įkainis - ne  schmoll.gif . Todėl ne kurie patiekalai pasitaiko rečiau.

O silkė mūsų "vandenyse" - itin retas "paukštis" hihihi.gif , nepamenu, kada paskutinį kartą buvo atplaukus. Turbūt tikrai dar prieš Kalėdas. hihihi.gif


Koledija, aš suprantu, kad jūs ten dirbate ir savo daržą ginsite bet kokiom priemonėm, mūsų vaikai yra jūsų įstaigos lankytojai, vartotojai, nežinau net kaip teisingai išsireikšti, tai majonezas ir dar pats pigiausias, yra vienas iš kenksmingesnių produktų...mano nuomone, geriau jau mažiau įvairus tas maistas, bet bent jau toks, kuris vaikams nekenks ir jie dar jį net ir valgys, visokie majonezai ir burokai su silkėm tai gryni darželio pinigai šiukšlių dėžėje, va taip pat jūsų įkainis ir išmetamas į konteinerį.

O dėl visuomenės sveikatos centro, tai aš pilnai sutinku, kad meniu sudaromi tokie kokių reikalauja tas centras, t.y. kalorijų skaičius ir t.t. Tačiau problema yra ne tame, o va tame apie ką rašo sekantis postas.

QUOTE(melide @ 2011 02 15, 10:22)
O as zinot ka pasakysiu, kad meniu darzelyje vaiko sveikatai ne tik kad kenksmingas bet ir pavojingas. Ne tai kad maisto produktai bet patiekalu deriniai. As kalbu apie tokius mazus vaikus kaip Boruziukai, kuriems dar ne 2 metu nera. Kaip jums patinka penktadienio meniu : PUSRYCIAI- ryziu kose, PIETUS- pupeliu sriuba ir raugintu kopustu troskinys su mesa  blink.gif  Pradedam nuo to kad pusrytiniai ryziai daugumai pakietina vidurius, aisku tai maza problema, na bet pietums pupeliu sriuba ir kopustai...... tai kazin ar pati sesele valgo tokius pietus. Man pediatre del abieju vaiku yra sakiusi, kad rauginti kopustai vaikams iki 3 metu- NEREKOMENDUOJAMI- nes tai yra sunkiai virskinamas, vidurius puciantis maistas. Aisku ten nuo kokios skystos sriubytes gal niekas neatsitiktu, bet cia tai pati tikriausia BOMBA. Ir mums sie pietus penktadieni vos nepasibaige sestadieni ligonine. Vakare nuo abieju vaiku sklido tikrai nemalonus kvapas, o VISA nakti mazylis praklyke, ne praverke, bet praklyke, nepadejo nei vaistai nuo putimo nei nuo spazmu, nei nuo skrandzio, prikele kaimynus, mazus kaimynu vaikus, ryte kai jau prasvito ziuriu vargsiukui net paakiuose ir ant skruostu tokios kaip mini kraujosruvos susidare nuo klykimo. As jau praradusi vilti padariau jam ryte klizma ir galvoju jei nepades vesim i klinikas, bet padejo.....issivalem nuo kopustu ir pupeliu ir su 38 laipsniais temperaturos paryciais uzmigom, pramiegojo puse dienos, atsikele jau be temperaturos ir likusi dienos dalis praejo gana normaliai, o sekmadieni ir visiskai issivelem is tu pilvo bedu. Tai vat jums ir tinkamas darzelio meniu. Be to pastebejau kad dar yra tokios PIENO DIENOS. Pvz praeitas pirmadienis: PUSRYCIAI- varske su pienu, PIETUS- pieniska sriuba ir varskes apkepas, VAKARIENE- makaronu- surio misraine. Nu as ne medike ir nieko pries piena neturiu, bet labai abejoju, kad vaikui sveika per diena valgyti sitiek pieno produktu. Mano abu vaikai alergiski pienui, nuo kosiu su pienu jiems nieko nesidaro, bet pvz., varskes, surio, grietines, gryno pieno jie nevalgo. Tai pasakykit ka pagal toki meniu vaikams valgyti? Pusryciu abu nevalge, pietums mergaitei aukletoja isgraibe tirscius is sriubos, berniukui aukletoja atidave savo pietus (del to lenkiu pries ja zemai galva, kad vaiko alkano negulde miegoti), o vakarienei, tai mergina tarp to surio issirinko makaronus, o mazylis tai nezinau ar ka valge ar ne- nepaklausiau. Tai ar negalima bent vieno maitinimo per diena padaryti normalaus- nepienisko????? nes yra ir alergisku pienui vaiku ir vaiku kurie pieno paprasciausiai nemegsta. Manau kad sesele turetu labai gerai pamastyti ka su kuo derinti ypac maziems vaikams.


labai pritariu jūsų nuomonei, dėl maisto derinių, nes jie man taipogi dažnokai būna daugiau nei keisti, mano irgi dvimetis lopšelinokas, ir jau ne kartą po darželio buvo sustojęs skrandukas, neperseniausiai buvo taip blogai vaikui, skrandukas nedirbo visiškai, nepadėjo jokie vaistai... Dėl pupelių ir kopūstų jungtinių derinių, tai čia suaugęs šitaip nedrįsta valgyti, o čia vaikams "suderina"...aš ne prieš produktus, bet labai prieš tokį vaikų organizmų traumavimą. Pieno diena - tiesus kelias į vidurių užkietėjimą, tai čia irgi pats sveikiausias derinys.
Atsakyti