Įkraunama...
Įkraunama...

Hormonų tyrimai

QUOTE(rugelė @ 2005 11 29, 19:52)
Pasikartojau savo hormonus ax.gif
Prieš mėnesį 5 c.d. darytų tyrimų rezultatai:
FSH-18,47
LH-6,52

Šiame cikle 3c. d. darytų tyrimų rezultatai:
FSH--7.72
LH-3,87

Norma
FSH(3,5-12,5)
LH((2,4-12,6)

Kaip suprantu, geriau, bet FSH vistiek šiek tiek aukštokas...Gal kažkokios įtakos turėjo ir neseniai daryta laparoskopija g.gif  Jei nesunku, merginos, gal galėtumėt trumpai pakomentuoti? Būčiau labai dėkinga 4u.gif


Aš norėčiau šiek tiek įsiterpti.

Daiva,
policistines kiaušides ar anovuliacinius ciklus rodo ne FSH/LH santykis, tačiau LH/FSH santykis. Todėl....

Rugele,
operacijos metu tikrai puikiausiai galėjo matyti gražutį geltonkūnį.

Mano galva, kito ciklo metu FSH turėtų dar labiau priartėti prie normos, nes nebebus operacijos poveikio. Bet......jeigu hormoninė sistema labili, daug reiškia ir 2 dienos cikle: tap 3 c.d. ir 5 c.d. Todėl rugele, kitą ciklą daryk tyrimą arba 3 c.d. arba 5 c.d., kad būtų lengviau lyginti.
Atsakyti
QUOTE(vicky @ 2005 11 29, 22:54)
Labas, nenoriu, kad nusimintumėte, bet PRL padidėjęs. Šita norma Jums netinka. 9900 - tinka trečio trimestro nėščiosioms. Kaip supratau, Jūs ne nėščia. Jūsų norma apie 550. Pagal PSO standartus.


Vicky,
neklaidinkit žmonių su savo perskaičiavimais ir PSO standartais.
YRa laboratorijos normos - kiekviena iš jų turi savas, todėl komentuoti galima tik remiantis tos laboratorijos normatyvais. Dauginti ar dalinti galite, bet tai žaidimas - ar žinote, kokius kalibracijos koecifientus naudoja laboratorijos. Tik jau nepradėkit pati žaisti su savo perskaičiavimais.

Agali,
ta aukštutinė norma 9900 išties didoka nenėščiai moteriai. Pasiskambinkit į laboraotriją ir pasiklauskit, ar jie tikrai kaip įtaria vicky nurodo normas nėščioms moterims prie bendrųjų. Taip išties neturėtų būti.
Tačiau, jei pvz darotės tyrimus tam tikroje laboratorijoje, pvz VK, jie gali turėti savas normas, suformuluoti kaip tik jiems patinka, o jau dirbantys gydytojai gavę savos laboratorijos atsakymus, juos moka interpretuoti.
Nu bet ir vėl - Jūsų patiekiamose normose nurodomi kitokie nei mums įprasti matavimo vienetai. Kaip jau minėjau su perskaičiavimais žaisti gana rizikinga, kadangi Lietuvėlėje kiek laboratorijų tiek standartų, tiek prietaisų ir tiek jų rūšių.
Protingiausia būtų: 1) arba pasiskambinti į laboratoriją ir pasiklausti dėl tos viršutinės normos - ar ne nėščių norma? 2) ramiai laukti vizito pas gydytoją.
Atsakyti
Kadangi mano hormonai daryti pries 1 metus, tai manau reiks dar syki pasidaryti. Kaip manote ar yra skirtumas kur jie daryti?Na tikslumo atzvilgiu g.gif Galbut Vilniuje jie tikslesni butu g.gif Na jei Klimas paskirtu atlikti darsyki tyrimus, kur butu juos geriausia pasidaryti, nes Vilniaus nelabai pazistu ax.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(philipuks @ 2005 11 30, 09:20)
Kadangi mano hormonai daryti pries 1 metus, tai manau reiks dar syki pasidaryti. Kaip manote ar yra skirtumas kur jie daryti?Na tikslumo atzvilgiu g.gif Galbut Vilniuje jie tikslesni butu g.gif Na jei Klimas paskirtu atlikti darsyki tyrimus, kur butu juos geriausia pasidaryti, nes Vilniaus nelabai pazistu ax.gif  ax.gif


Iš nepriklausomų laboratorijų geriausia darytis Geromedoje arba AIDS centro laboratorijoje.

Philipuks,
manau, kad problema būtų ne atsakymų tikslume, o jų senume. Jeigu hormonai daryti prieš 1 metus - tai gana seniai. Gyd.Klimas tikrai lieps juos pakartoti. Iš anksto darytis tyrimų neskubėk, nes nežinia kuriuos iš jų norės matyti gydytojas.
Atsakyti
QUOTE(Kolibriukė @ 2005 11 30, 08:00)
Vicky,
neklaidinkit žmonių su savo perskaičiavimais ir PSO standartais.
YRa laboratorijos normos - kiekviena iš jų turi savas, todėl komentuoti galima tik remiantis tos laboratorijos normatyvais. Dauginti ar dalinti galite, bet tai žaidimas - ar žinote, kokius kalibracijos koecifientus naudoja laboratorijos. Tik jau nepradėkit pati žaisti su savo perskaičiavimais.

Agali,
ta aukštutinė norma 9900 išties didoka nenėščiai moteriai. Pasiskambinkit į laboraotriją ir pasiklauskit, ar jie tikrai kaip įtaria vicky nurodo normas nėščioms moterims prie bendrųjų. Taip išties neturėtų būti.
Tačiau, jei pvz darotės tyrimus tam tikroje laboratorijoje, pvz VK, jie gali turėti savas normas, suformuluoti kaip tik jiems patinka, o jau dirbantys gydytojai gavę savos laboratorijos atsakymus, juos moka interpretuoti.
Nu bet ir vėl - Jūsų patiekiamose normose nurodomi kitokie nei mums įprasti matavimo vienetai. Kaip jau minėjau su perskaičiavimais žaisti gana rizikinga, kadangi Lietuvėlėje kiek laboratorijų tiek standartų, tiek prietaisų ir tiek jų rūšių.
Protingiausia būtų: 1) arba pasiskambinti į laboratoriją ir pasiklausti dėl tos viršutinės normos - ar ne nėščių norma? 2) ramiai laukti vizito pas gydytoją.

Kolibriuke, dėl tos viršutinės ribos, tai aš labai gerai žinau, kad 9990 yra nėščios trečios trimestro moters aukštutinė riba.
Kam įdomu, gali daugmaž pasižiūrėti: http://askmed.web.ur...es/norm_prl.htm
Suprantu, kad tai kitokia laboratorija, tačiau nemanau, kad normos kardinaliai skirtusi. Dėl dauginimo, tai galima laisvai dauginti, nes keičiami tik matavimo vienetai. Paklaidos nebus.
Dėl laboratorijos paklaidų normų galiu pasižiūrėti. Viskas priklauso nuo metodikos kuria daroma.
Kolibriuke, ne visi gydytojai vienodai interpretuoja tą patį tyrimą. Aš Jums jau rašiau apie tai.
Į laboratoriją galima skambinti, tačiau kaip pasiseks. Jie gali pasakyti, kad nieko nekomentuos.
Pritariu visiems dviems Jūsų pasiūlymams smile.gif)
Atsakyti
QUOTE(Daiva @ 2005 11 29, 20:15)
Nekreipk dėmesio - viskas gerai, svarbu, kad ne per didelis 4u.gif



Daiva, man atrodo ne visai gerai, kai FSH aukštesnis g.gif Tada santykis LH/FSH gaunasi mažiau nei 1, o tai rodo kažkokį sutrikimą. Santykis turi būti tarp 1 ir 1.5. O minėtu atveju vos siekia 0.7 g.gif
Kolibriuke, pataisyk, prašau, jei klystu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(femme @ 2005 11 30, 10:48)
Daiva, man atrodo ne visai gerai, kai FSH aukštesnis g.gif  Tada santykis LH/FSH gaunasi mažiau nei 1, o tai rodo kažkokį sutrikimą. Santykis turi būti tarp 1 ir 1.5. O minėtu atveju vos siekia 0.7 g.gif
Kolibriuke, pataisyk, prašau, jei klystu blush2.gif

As ne Kolibriuke, bet parasysiu is praktikos. Mano santykis 0,88 ir gyd. Klimas sake, kad hormonai pas mane visiskai normoje. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kolibriukė @ 2005 11 30, 07:49)
Rugele,
operacijos metu tikrai puikiausiai galėjo matyti gražutį geltonkūnį.

Mano galva, kito ciklo metu FSH turėtų dar labiau priartėti prie normos, nes nebebus operacijos poveikio.  Bet......jeigu hormoninė sistema labili, daug reiškia ir 2 dienos cikle: tap 3 c.d. ir 5 c.d. Todėl rugele, kitą ciklą daryk tyrimą arba 3 c.d. arba 5 c.d., kad būtų lengviau lyginti.


Kolibriuke, ačiū už išsamų atsakymą ir patarimus 4u.gif Šiandien kaip tik buvau pas K., tai jis šiek tiek pakomentavo tuos hormonų šokinėjimus...Sakė, klaidos greičiausiai nebuvo (žinoma, gina tongue.gif ), o tą ciklą kai buvo FSH apie 18, greičiausiai labai anksti prasidėjo piko metas (piko metu FSH 18 būtų norma, nors koks čia pikas 5 c.d.), tai patvirtintų ir tame cikle matyti gražūs folikulai, bei laparoskopijos metu matytas geltonkūnis g.gif Sakė dabartinis hormonų balansas yra normoj, o echoskopu matė, kad kaip tik pradeda formuotis folikulas-7c.d. 11mm.. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(rugelė @ 2005 11 30, 14:04)
Kolibriuke, ačiū už išsamų atsakymą ir patarimus 4u.gif  Šiandien kaip tik buvau pas K., tai jis šiek tiek pakomentavo tuos hormonų šokinėjimus...Sakė, klaidos greičiausiai nebuvo (žinoma, gina tongue.gif  ), o tą ciklą kai buvo FSH apie 18, greičiausiai  labai anksti prasidėjo piko metas (piko metu FSH 18 būtų norma, nors koks čia pikas 5 c.d.), tai patvirtintų ir tame cikle matyti gražūs folikulai, bei laparoskopijos metu matytas geltonkūnis  g.gif  Sakė dabartinis hormonų balansas yra normoj, o echoskopu matė, kad  kaip tik pradeda formuotis folikulas-7c.d. 11mm.. thumbup.gif


Dieve kaip pavydžiu tau tokio puikaus folikulo blush2.gif
pas man dižiausias iš visų 25 c.d. tik 11 mm buvo cray.gif
Atsakyti
QUOTE(femme @ 2005 11 30, 12:10)
Dieve kaip pavydžiu tau tokio puikaus folikulo blush2.gif
pas man dižiausias iš visų 25 c.d. tik 11 mm buvo cray.gif

Neverk, femme unsure.gif Kas iš to didelio folikulo, kad lėliukų jau du metai kaip nėra g.gif Kiekvienai savo bėdelės, pamatysi, tau viskas bus gerai 4u.gif Pavartosi kokių vaistukų, išjudinsi savo kiaušides, sunormalizuosi hormonus ir kad pasipils folikulai didžiausi thumbup.gif Pamatysi, nenuleisk nosytės ir viskas bus gerai wub.gif Tikėk tuo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rugelė @ 2005 11 30, 14:19)
Neverk, femme unsure.gif  Kas iš to didelio folikulo, kad lėliukų jau du metai kaip nėra g.gif  Kiekvienai savo bėdelės, pamatysi, tau viskas bus gerai 4u.gif  Pavartosi kokių vaistukų, išjudinsi savo kiaušides, sunormalizuosi hormonus ir kad pasipils folikulai didžiausi thumbup.gif  Pamatysi, nenuleisk nosytės ir viskas bus gerai wub.gif  Tikėk tuo 4u.gif


Ačiū už viltingus žodžius wub.gif Tegul skubinasi pas tave lėliukas, ko ten taip ilgai sėdi ant debesėlio angel.gif
Atsakyti
Nu bet pas tave, Rugele, kaip iš pasakos viskas - iš pradžių baisūs išbandymai, o po to apdovanojimas cool.gif
Liuks, turi kuo džiaugtis, su tokiu FSH ir kiaušintakiais tikrai leliuką prisikviesi smile.gif
Atsakyti