Įkraunama...
Įkraunama...

kiaulių gripas

QUOTE(aquilatel @ 2009 11 29, 10:19)
Gal zinote koki gera vaista vaikams, kad palengvintu atsikosejima? Dukryte jau visa savaite kankina sausas kosulys. Daktare israse stodal vaistu, bet jie nieko nepadeda. Ir temperatura laikosi sesta diena. Gal zinote per kiek laiko paprastai turetu praeiti temperatura?

mes vartojome stodal+ventolino sirupus vienu metu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo TeQuiLa: 29 lapkričio 2009 - 10:22
padeda? Siusiu vyra dabar i vaistine, tegu dar vaistininkes pasiklausineja ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aquilatel @ 2009 11 29, 11:19)
Gal zinote koki gera vaista vaikams, kad palengvintu atsikosejima? Dukryte jau visa savaite kankina sausas kosulys. Daktare israse stodal vaistu, bet jie nieko nepadeda. Ir temperatura laikosi sesta diena. Gal zinote per kiek laiko paprastai turetu praeiti temperatura?

mes stodalio isvis nebenaudojam. Nes dazniausiai efekto jokio schmoll.gif
Vietoj ventolino dar kazka kita naudojam sausam kosuliu, tequila gal pasakys nes vis pamirstu pavadinima. Bet ventolinas tik nakciai, o diena ambroxeksalio sirupas.
Atsakyti
ventolino turiu, reikes duoti. O kodel jis tik nakciai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aquilatel: 29 lapkričio 2009 - 10:48
user posted image
Būdingi gripo simptomai – šaltkrėtis, aukšta (iki 39–40oC) temperatūra, kaulų „laužymas“, galvos, raumenų, sąnarių skausmas. Vėliau prisideda sloga, gerklės perštėjimas, kosulys. Dažniausiai skauda ir akis, juntamas bendras organizmo silpnumas.

Paprastai gripo simptomai užtrunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių.

Gripui, skirtingai nei paprastam peršalimui, būdinga staigi pradžia ir eiga bei ligos pradžioje pasireiškiantis organizmo apsinuodijimas.

Užsikrečiama gripu nuo sergančiojo per orą mažais lašeliais, pastarajam čiaudint, kosint ar net kvėpuojant.

Kuo pavojingas gripas?
Gripas pavojingas savo komplikacijomis. Pačios dažniausios iš jų – bronchitas ir plaučių uždegimas. Kitos pavojingos komplikacijos – meningitas, encefalitas, siusitas, neuritai, radikulitas.

Ypač gripas pavojingas sergantiesiems širdies ligomis. Gali paūmėti koronarinė širdies liga, ištikti širdies infarktas. Sergantiesiems širdies yda gripas gali pažeisti širdies vožtuvą.

Gripas gali paūminti anksčiau diagnozuotas lėtines ligas – diabetą, bronchų astmą, inkstų ligas ir pan.

Kaip gydytis susirgus?
Labai svarbu kuo anksčiau pradėti gydytis antivirusiniais vaistais, pavyzdžiui, rimantadiniu. Jų vartojant, palengvinama ligos eiga ir mažiau išsivysto komplikacijų.

Svarbu žinoti, kad gripas negydomas antibiotikais – gripo viruso jie neveikia.

Jei kūno temperatūra iki 38o C, vaistų, mažinančių temperatūrą, vartoti nerekomenduojama.

Ligos eigą galima lengvinti „naminiais“ vaistais: prieš miegą kaitinti kojas šiltame vandenyje su druska ar garstyčiomis, gerti virintą pieną su svogūnu, rugiagėlių žiedų, liepžiedžių, aviečių, juodųjų serbentų ar čiobrelių arbatą. Bet reikia nepamiršti, kad bet kokios liaudiškos priemonės tėra pagalbinės, pagrindinis gydymas, kaip minėta, yra antivirusiniais vaistais

Lengva gripo forma – temperatūra subfebrili (vos virš +37°C) arba normali, intoksikacijos požymiai silpnai išreikšti. Vaikams gali pasireikšti lengvi katariniai simptomai.
Vidutinio sunkumo – išreikšti gripo intoksikacijos požymiai (drebulys, galvos skausmas, raumenų ir sąnarių skausmai), kūno temperatūra pakyla iki +39,5 °C.
Sunki forma – stipriai išreikšta intoksikacija (sąmonės aptemimas, haliucinacijos), kūno temperatūra pakyla iki +40 - +40,5°C, širdies – kraujagyslių veiklos sutrikimai ir kt.

Hipertoksinė forma – infekcija veikia „žaibiškai“, apima meningoencefalinį, hemoraginį ir hiperterminį sindromus. Ši forma dažniausiai baigiasi mirtimi.

Gripo komplikacijos
Dažniausia komplikacija – pneumonija (plaučių uždegimas), kuri pasireiškia kaip antrinė bakterinė infekcija. Rečiau sutinkama kombinuota infekcija (virusinė ir bakterinė). Pirminė virusinė pneumonija – reta komplikacija, kuri praktiškai baigiasi mirtimi. Ji išsivysto kai gripą sukelia ypatingai virulentiškas (patogeniškas) virusas. Ir pirmiausia pasireiškia tiems žmonėms, kurie serga lėtinėmis plaučių ir širdies ligomis.
Kitos antrinės infekcijos, kurios atsiranda po gripo yra rinitas, sinusitis, bronchitis, otitas.

Bazinė terapija:
• Lovos režimas — karščiavimo ir intoksikacijos periodu, vėliau pereinama į pusiau lovos, ligonis stebimas iki pasveikimo.
• Pieno ir augalinių produktų dieta, praturtinta vitaminais.
• Gausus skysčių kiekis (karšta arbata, spanguolių ar bruknių sultys, šarminis mineralinis vanduo).
• Vaistai priešuždegiminiai ir nuo karščio, kai temperatūra 38 °C ir daugiau.
• Esant karštinei yra naudojami ir fiziniai metodai vėsinimui (trynimas spiritu, skiestu perpus su vandeniu).
• Įtarus gripą naudoti nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (paracetamolį, ibuprofeną, analginą, nimesulidą). Jie mažina temperatūrą, slopina uždegimą ir skausmą.
• Esant gripui kategoriškai draudžiama naudoti acetilsalicilo rūgštį (aspiriną) dėl Rejė sindromo išsivystymo.
• Jei reikia, naudoti mukolitines (gleives skystinančias) priemones, atsikosėjimą lengvinančios priemonės.
• Galima naudoti kraujagysles sutraukiančias priemones kvėpavimui palengvinti (lašai į nosį „Otrivin“ arba tabletės „Actifed“).
• Vitaminai: askorbo rūgštis (vit. C), B grupės vitaminai, multivitaminai.



Tokios komplikacijos kaip Rejė sindromas praktiškai išskirtinai pasitaiko tik vaikams ir paaugliams. Naudojant aspiriną (ir kitus salicilatus), sindromas pasireiškia stipriu vėmimu, dažnai tai būna mirtinas kepenų, smegenų ir kitų organų toksinis pažeidimas.
Širdies kraujagyslių sistemos komplikacijos dažniausiai pasireiškia pagyvenusiems asmenims. Gali išsivystyti miokarditas ir perikarditas (uždegiminis širdies raumens susirgimas, kuris įtakoja širdies nepakankamumo išsivystymą).


Papildomai prie to, ką paskirs gydytojas galima naudoti ir kitus gydymo metodus, kuriuos siūlo liaudies medicina (o nevengia ir gydytojai):
• Gerklės skalavimas kalio permanganato ar sodos tirpalu, ramunėlių arbata.
• Nosies ertmės plovimas svogūno ištrauka su medumi (cukrumi), naudojant pipetę. Užpilo receptas: 3 valgomuosius šaukštus smulkiai pjaustyto svogūno užpilti 50 ml šilto vandens, pridėti pusę arbatinio šaukštelio medaus, palaikyti apie 30 min.
• Nosies gleivinės tepimas riebaliniu česnako ir svogūno užpilu. Užpilo receptas: augalinis aliejus stikliniame inde 30-40 minučių yra laikomas verdančio vandens vonelėje. 3-4 skiltelės česnako ir ¼ svogūno smulkiai supjaustyti, užpildyti atvėsintu paruoštu aliejumi. Užpilas turi pastovėti apie 2 val, po to prieš naudojimą nukošiamas.
• 2-3 minučių trukmės inhaliacijos. Apie 300 gramų talpos indą pripilti vandens, užvirinti, įlašinti 30-40 lašelių eukalipto trauktinės ar ½ arbatinio šaukštelio sodos. Taip pat galima naudoti keletą bulvių lupenų.
• Šiltos kojų vonelės su garstyčiomis 5-10 minučių trukmės, o po to pėdos ištrinamos kaitinančių tepalu.
• Erškėtuogių gėrimas. Susmulkinti sausas erškėtuoges. 1 litrui vandens naudoti 5 valgomuosius šaukštus uogų. Pavirinti apie 10 min. Kai pastovės 8-10 valandų, prakošti. Gerti po stiklinę visą dieną, kas 2-3 valandas. Tinka gerti su medumi. Reikėtų gerti apie savaitę, palaipsniui mažinant gėrimo dažnumą.
• Liepų žiedai ir paprastasis putinas. Mišinys padaromas tokiomis proporcijomis: liepų žiedai – 1 dalis, putino uogos- 1 dalis. Du valgomuosius šaukštus mišinio užpilti 2 stiklinėm verdančio vandens. Virti 5-10 minučių, nukošti. Gerti karštą prieš naktį po 1-2 puodelius.
• Avietės. Esant aukštai temperatūrai labai gaivina aviečių sultys su cukrumi. Sausų uogų užpilas – 1 valgomasis šaukštas užpilamas stikline verdančio vandens, palaikyti 20 minučių. Gerti karštą arbatą 2 kartus per dieną.
• Liepų žiedai ir avietės. Sausų uogų ir žiedų užpilas – 1 valgomasis šaukštas užpilamas stikline verdančio vandens, palaikyti 20 minučių. Gerti karštą arbatą 2 kartus per dieną.
• Propolis (bičių klijai) – galima mažą gabalėlį nuolat laikyti burnoje. Taip pat vaistinėje Jums pasiūlys įvairių formų (tabletės čiulpti, aliejus tepimui arba aerozolis purškimui) preparatų su propoliu.
• Česnakas su medum. Tarkuotas česnakas ir natūralus medus 1:1 (nakčiai vieną valgomą šaukštą, užgeriant virintu vandeniu)

Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2009 11 27, 09:23)
Kokia prasmė tirtis? Ir koks skirtumas, koks gripas? Nuo pavadinimo gydymas nepriklauso. Simptominis gydymas, ir tiek.


tai apie ka ir kalbu,kaip galima teigti,kad sirgai kiauliu gripu,jei nesityrete?Juk gali buti ir sezoninis gripas.Todel ir kyla panikos,pandemijos ir t.t.kad visi pradeda teigti sirgau kiauliu gripu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aquilatel @ 2009 11 29, 11:19)
Gal zinote koki gera vaista vaikams, kad palengvintu atsikosejima? Dukryte jau visa savaite kankina sausas kosulys. Daktare israse stodal vaistu, bet jie nieko nepadeda. Ir temperatura laikosi sesta diena. Gal zinote per kiek laiko paprastai turetu praeiti temperatura?

Gal vistik reiketu pasirodyti gydytojai, nes viskas per ilgai jau uzsitese doh.gif ir dar temperatura sesta diena, neeksperimentuokit su vaikuciu ir gydytojams neleiskit, tegu daro tyrimus ir skiria normalu gydyma. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lemurmur: 29 lapkričio 2009 - 11:05
QUOTE(lemurmur @ 2009 11 29, 12:00)
Gal vistik reiketu pasirodyti gydytojai, nes viskas per ilgai jau uzsitese  doh.gif  ir dar temperatura sesta diena, neeksperimentuokit su vaikuciu ir gydytojams neleiskit, tegu daro tyrimus ir skiria normalu gydyma.  4u.gif



Daktare apziurejusi dukryte liepe ateiti po savaites, o cia bus antradienis. Bet vesim siandien i ligonine, kad apziuretu. Bus rami galva, nes siandien dukryte visa isbalusi, tai baisu darosi.
Atsakyti
Kas šitoj situacijoj mūsų žiauriausia-tai, kad medicina sunkiu atveju yra bejėgė, o neramina- kad prognozuojama dar ir antroji, žiauresnė gripo banga.
Prasirgo kažkuo mano vyresnioji-vieną dieną pradėjo kosčiot, kitą dieną sukilo tempa iki 38,5. Nuvažiavom pas gyd., -gal ir gripas, o gal ir ne.... Kosėjo negražiai, gyd prirašė antibų. Grįžtam-3val dienos tempa jau 39. Pradėjau duot antibiotikus, naktį tempa kilo jau tik iki 38,5, kitą dieną-jau tik iki 37,6, šiandien-jau visai temperatūros neturi.Ko gero vistik tai buvo bakterinė infekcija. Čia ir didžiausia problema- kaip atskirt? o jeigu būčiau davus Tamiflu, ne antibus, dukrytei būtų buvę tik blogiau. Kai gripo požymiai yra "klasikiniai', nesuklysi, bet būna ir neaiškių atveju.Mieste paparasčiau-galima išsireikalaut tyrimų, kad parodytų virusas ar bacila, o provincijoj kai kada mamai ir gydytojai tenka kliautis šeštu pojūčiu...
dar šiek tiek įdomybių- susiradau to gyd. Komorovo forumą, ten irgi daug didkusijų apie gripą. Radau ten ir tokią mintį:
выступление главного иммунолога Киева-
"На фоне высокой интоксикации, на фоне большого количества вируса в организме, идет вспышка активности иммунной системы. И сама иммунная система, сами клетки расплавляют легкие. И на первое место выходит активность иммунитета, а не повреждающие действие вируса для организма." Tuo ir aiškinama iki tol sveikų buvusių žmonių mirtys-kad jų imuninė sistema per stipriai reagavo į virusą.
Vadinasi imuninę sistemą per daug sustiprint irgi negerai? gun_bandana.gif
Atsakyti
o mums vėl temperatūra, prieš 3 savaitės sirgom bronhitu(be kosulio), po to gėrėm antibiotikus pasveikom, po savaitės vėl susirgom(nei kosulio, nei slogos) temperatura 39 nakti sukyla, bet lengvai nusimuša, kraujas rodo uždegima, tai vėl antibiotikai, ir pasveikom, po 4 dienu vėl staiga temperatūra9be kosulio ir slogos) numušama lengvai


nebežinau ka daryti, gydytojai nieko neranda doh.gif

į gripą gal nepanašu g.gif
Atsakyti
QUOTE(aquilatel @ 2009 11 29, 11:19)
Gal zinote koki gera vaista vaikams, kad palengvintu atsikosejima? Dukryte jau visa savaite kankina sausas kosulys. Daktare israse stodal vaistu, bet jie nieko nepadeda. Ir temperatura laikosi sesta diena. Gal zinote per kiek laiko paprastai turetu praeiti temperatura?

mes ventolina ir brontex geriam ir mum padeda 4u.gif tik ventolinas yra receptinis vaistas
Papildyta:
QUOTE(Karina123 @ 2009 11 29, 13:52)
o mums vėl temperatūra, prieš 3 savaitės sirgom bronhitu(be kosulio), po to gėrėm antibiotikus pasveikom, po savaitės vėl susirgom(nei kosulio, nei slogos) temperatura 39 nakti sukyla, bet lengvai nusimuša, kraujas rodo uždegima, tai vėl antibiotikai, ir pasveikom, po 4 dienu vėl staiga temperatūra9be kosulio ir slogos) numušama lengvai
nebežinau ka daryti, gydytojai nieko neranda doh.gif

į gripą gal nepanašu g.gif

reiketu pasidaryt kraujo tyrima manau,o ne eksperimentuot su antibiotikais,ir jum bus ramiau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kankan @ 2009 11 29, 13:55)
mes ventolina ir brontex geriam ir mum padeda  4u.gif  tik ventolinas yra receptinis vaistas
Papildyta:

reiketu pasidaryt kraujo tyrima manau,o ne eksperimentuot su antibiotikais,ir jum bus ramiau  mirksiukas.gif


tai rašau gi kad darė, mato uždegimą, bet kur jis. vaikui 1,8 mėn, nemoka dar kalbėti tai nežine kas skauda doh.gif
Atsakyti