Įkraunama...
Įkraunama...

Klaipėdos (ne)pleputės,

kad ir tarybinių laikų šventė, bet vis tiek smagu biggrin.gif
Atsakyti
Nevisai tiesa, tik tiek, kad Rusijoje net ir dabar tai yra Valstybine svente ir nedarbo diena, bet jie uztat neturi mamos dienos.


Tarptautinė moters diena

Minima: 2010.03.08

Kai Lietuva išsivadavo iš Tarybų sąjungos, visi pašaipiai pažvelgė į Tarptautinę moters dieną, tarsi ji būtų buvusi tarybinė šventė. Tačiau iš tiesų šios dienos ištakos daug tolimesnės. Šios šventės užuomazgų galima rasti dar Antikos laikais.

Aptinkama žinių, kad tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio. Netgi kariaujantys vyrai tą dieną turėdavo nutraukti visus karus ir būti su savo moterimis.

Tikroji Tarptautinė moters diena atsirado dėl politinių priežasčių. 1899 m. socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo kovoti dėl lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 m. jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija. Konferencijos metu nuspręsta įkurti tarptautinę moterų organizaciją, kovojančią už moterų teises.

1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje. Kai kuriose šalyse moterys bijojo oficialiai švęsti šią dieną, kad nebūtų nubaustos policijos.

Idėja švęsti tarptautinę moters dieną kilo XIX-XX amžių sandūroje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Vienas tokių protestų vyko 1857 metų kovo 8 dieną Niujorko tekstilės fabrike, kur moterys protestavo prieš ypač prastas darbo sąlygas ir mažus atlyginimus. Protestuotojas išvaikė policija.

Vėlesniais metais kovo 8 dieną vykdavo protestai, vienas didesnių – 1908 metais, kai 15 000 moterų žygiavo Niujorko gatvėmis, reikalaudamos sutrumpintos darbo dienos, didesnio darbo užmokesčio ir rinkimų teisės. Kitų metų vasario 28 dieną JAV buvo švenčiama pirmoji Tarptautinė moters diena.

Dabartinė moters diena pradėta švęsti po to, kai 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje aktyvi moterų teisių gynėja Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje.

Ypač daug dėmesio šiai šventei buvo skiriama Tarybų Sąjungoje, kur po bolševikų revoliucijos feministinių pažiūrų Aleksandra Kolontai įkalbėjo Leniną, kad ši diena būtų paskelbta valstybine švente. Visą Tarybų Sąjungos gyvavimo laikotarpį ši šventė pabrėžė dirbančios moters heroiškumą. Tą dieną buvo įprasta, kad vyrai teikia gėles moterims, tokia tradicija iki šiol liko Rusijoje ir kitose šalyse (taip pat ir Lietuvoje). Tik 1966 m. TSRS kovo 8 d. paskelbiama nedarbo diena.


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ametistė: 08 kovo 2010 - 11:57
QUOTE(Junetė @ 2010 03 08, 09:34)
na aš dar klausiau masažų temoje, gal kas gali parekomenduoti masažistę klaipėdoje, tai ji matyt perskaitė ir parašė AŽ  ax.gif


Aišku. smile.gif
QUOTE(Junetė @ 2010 03 08, 11:38)
kad ir tarybinių laikų šventė, bet vis tiek smagu  biggrin.gif

Tai kad ne Trybinės moters diena. biggrin.gif Tarptautinė moters diena.
Atsakyti
Viena įmonių, kur tenka bendrauti darbe, yra Rusijoje. Tai žinom, kad ten ir kitur (kad ir Baltarusijoj) yra oficialiai darbo diena, bet niekas nedirba lotuliukas.gif Ateina į darbą kaip į šventę - susirinkti sveikinimų ir pabaliavot, į telefonus laiškus neatsakinėja biggrin.gif
Atsakyti
Siandien manes vienas pazistamas uzklause ar Rusijoje siandien darbo ar ne diena. Tai specialiai ilindau paziureti - kovo 8-oji oficialiai vychodnoj den mirksiukas.gif g.gif
Atsakyti
Sveikutės.
Vakar va buvau pas masažistę braškę. Tai žinokit thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Kam tikrai reikia masažo tikrai rekomenduoju. Taip iš dūšios "atkočiojo", kad iš karto pajutau, kad turiu kaklą, o tai jis buvo toks užspaustas, kad buvau pamiršusi, kad turiu tokį tongue.gif Manau, kad po tiek nesėkmingų masažistės ieškojimų, dabar suradau SAVĄJĄ biggrin.gif
Atsakyti
Tai kaip ten yra su tais vychodnoj ir nevychodnoj den? biggrin.gif
Daug gėlių vakar gavot?

QUOTE(Junetė @ 2010 03 09, 08:38)
Sveikutės.
Vakar va buvau pas masažistę braškę. Tai žinokit  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif Kam tikrai reikia masažo tikrai rekomenduoju. Taip iš dūšios "atkočiojo", kad iš karto pajutau, kad turiu kaklą, o tai jis buvo toks užspaustas, kad buvau pamiršusi, kad turiu tokį  tongue.gif Manau, kad po tiek nesėkmingų masažistės ieškojimų, dabar suradau SAVĄJĄ  biggrin.gif

Nu, kaip smagu. thumbup.gif Ne be reikalo panos ją gyrė.
Atsakyti
Mane labiausiai kaimynas nustebino - skambtelejo i duris ir iteike tulpyte beveik juoda smile.gif ...
Atsakyti
QUOTE(Ametistė @ 2010 03 09, 15:42)
Mane labiausiai kaimynas nustebino - skambtelejo i duris ir iteike tulpyte beveik juoda smile.gif ...

Vau, kaip fainiai. thumbup.gif
Man vyras vakarienę darė. Nieko prabangaus, bet pats faktas, kad man nereikėjo daryt. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ezra @ 2010 03 09, 15:46)
Vau, kaip fainiai. thumbup.gif
Man vyras vakarienę darė. Nieko prabangaus, bet pats faktas, kad man nereikėjo daryt. biggrin.gif



Manau, kad nieko prabangaus ir nereikia, paprastas ir nuosirdus demesys nudziugina kur kas labiau ax.gif
Atsakyti
o as kaip svajojau taip ir buvo biggrin.gif grizus namo su Paulium radau didele puokste ant stalo pamerktu tulpiu, vis zadejau nusipirkt, nes labai pavasariskai namai atrodo. O vakare dar nusivede pavakarieniaut i Skandala, tai vat cia suprantu kad svente, nei namais rupintis, nei maistais biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ametistė @ 2010 03 09, 15:53)
Manau, kad nieko prabangaus ir nereikia, paprastas ir nuosirdus demesys nudziugina kur kas labiau ax.gif

Tai ir aš tuo džaugiuosi.

QUOTE(Eres @ 2010 03 09, 15:57)
o as kaip svajojau taip ir buvo  biggrin.gif  grizus namo su Paulium radau didele puokste ant stalo pamerktu tulpiu, vis zadejau nusipirkt, nes labai pavasariskai namai atrodo. O vakare dar nusivede pavakarieniaut i Skandala, tai vat cia suprantu kad svente, nei namais rupintis, nei maistais biggrin.gif

wub.gif
Aš MB palikau be pinigų, tai nėr ko norėt, kad siurprizus darytų. biggrin.gif
Atsakyti