Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(Nerutė @ 2009 12 20, 23:07)
doh.gif ka tu veiksi su jais  doh.gif  as kg turiu bet nebenaudoju visai  blush2.gif

Kaip tai ka lotuliukas.gif man pardaveja sake, kad labai daznai kepant naudoja ir vienam kartui jai 70g iseina ju biggrin.gif O siaip maniau, kad tau perparduosiu biggrin.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 12 16, 08:47)
Nataliunchik kučiukų receptas geras ir , matyt, kad daug rankų šilumos įdėta. O mane duonkepė tingiuke padarė, nes tešlą dariau duonkepėje. Principas tas pats kaip ir pas nataliunchik, bet daug paprasčiau. Neiškenčiu ir pasidalinu receptu, gal kas ir susidomės. Taigi
KŪČIUKŲ receptas( valgymui iki kūčių)
600gr miltų
250 ml šilto pieno
4v.š. aliejaus
100gr tirpinto sviesto arba margarino
1 pak. vanilinio cukraus
1stiklinė  cukraus
0,5 stiklinės  karštu vandeniu nuplikytų aguonų
1a.š. druskos
3a.š. mielių
2kiaušiniai(dedu tik trynius)


Bandysiu kepti pagal šį receptą, bet nieko nesuprantu, kažkodėl tešla duonkepėj absoliučiai skysta, nors viską tiksliai sudėjau, kaip parašyta... Kaip suprantu, ji turi būti kaip duonai, normaliai kietoka...
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2009 12 19, 19:36)
Turiu molasses ar kaip ten jį, bet nežinojau, kad tai raugas. Mačiau kaikuriems receptams knygoje reikia, tai ir prikau, bet dar nemeginau. Skystas jis  g.gif


Molasses nera raugas, jis daugiau naudojamas kaip dazymo priemone ir skoniui suteikti. Panasu "darba" atlieka ir salykas - suteikia skoni, bet jokiu budu jis neatstoja raugo.
Rauga megink pasidaryt pati. As kelis kartus bandziau LT, is kokio 3 karto pavyko, ir duona su juo labai skani, bet isvaziavau menesiui cia, per ta laika neturejau kam jo palikt, tad jis eme ir pasimirojo smile.gif Daugiau su juo nezaidziau, nors ketinu pasidaryt ji ir vel. (cia pusmecio planuose) biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nerez @ 2009 12 20, 01:42)
Taure aš vakar irgi kepiau vyniotinį biggrin.gif Tešlą užminkiau, irgi per skysta buvo tai miltų dar savo nuožiūra įdėjau smile.gif Ir citrinos žievelę į tešlą įtarkavau. Kai tešla iškilo pirmą kartą ištraukaiu ją ir iškočiojau kokio cm storumo lakštą. Aguonas nuplikytas sumaičiau su tarkuota apelsino žievele ir įdėjau dar kokius tris šaukštus medaus, išmaišiau viską ir šia mase padengiau tešlą, palikdama po cm nuo kraštų. Aguonų negailėkit, aš atrodo jau nemažai pridėjau, bet kai iškepė, atrodo, kad pradingo jos kažkur... tai va, suvyniojau tą vyniotinį,padalinau į 4 dalis ir sudėjau jas vieną ant kitos į duonkepės kubiliuką. Kadangi buvo jau vėlus vakaras tai palikau kilt per naktį. Ryte atsikėlus radau jau pilną kubiliuką, iškepiau - namai nuo visų citrusiukų kvepėjo dieviškai. Ir pyragas gavos kvapnus, skanus, vnž kepsiu dar ir į darbą ryt tokį nešiuos smile.gif ai kitą kartą vietoj citrinos į tešlą tarkuočiau pusę citrinos žievelės ir pusę apelsino žievelės....


Nu žinok praktiškai vienodai darėm iki tos dalies, kad padalinai į 4 dalis. Aš padalinau į 16. sudėjau kiekvieną gabalėlį į muffinu indukus, prakarpiau viršunėles, kurios "pražydo" sukilus ir taip iškepiau.

Tik matau, kad recepte permažai miltų parašyta. Arba peranskti supanikuoju ir pridedu gal per daug kai minkosi, nes nesukilo labai stipriai. Pakilo, bet ne tiek kiek paveikslelyje rodė. Skonis dieviškas. Šiandien kartoju procesą, tik vietoje aguonų dėsiu vyšnių uogienę ir leisiu kilti ilgiau.

Gaila nemoku įdėti fotkių verysad.gif

Bandau įsivaizduoti tavo pyragą. Kodėl dėjai vieną ant kito, o ne vieną šalia kito ? Kokį vaizdą radai ryte ? Kokia konsistencija pyrago gavosi ? Kaip bandelės ar kaip nuodos ?

QUOTE(triule @ 2009 12 20, 04:03)
Delona online
http://www.delona.lt/kita,55.html
- eik i apacia, kur prekes pasislepe biggrin.gif  ir dedi i krepsi jas smile.gif
nei molasses, nei salyklas nera raugas. jie dedami spalvai ir skoniui. turiu abejus, tai salyklo reikia daug maziau, kad tesla patamsetu (kai uzpili verdanciu vandeniu ji, kvapas kaip juodos duonos pluteles toks rolleyes.gif ). o molassoje ,zinok, yra labai daug gelezies (juodu ikru nereiks pirkt lotuliukas.gif ). gali duot vaikams sauksta palaizyt, manoji megsta kaip ir medu tongue.gif

Įdomu kaip verčiasi salyklas į anglų kalbą, nes pagal tai kaip jis atrodo, turiu panašių nusipirkus g.gif

QUOTE(SuperBaba @ 2009 12 20, 14:51)
Sveikutes,

Skaitau kaip jus cia skaniai kepat...seile tysta biggrin.gif  blush2.gif

O nuo kokiu paqprastesniu man duonyciu pradet? Na tokios, kad namu salygom is kart visko tureciau blush2.gif  Gal pavadinimus bent pasakytumet, o as jau pati toliau blush2.gif  Pieno milteliu jau 3kg uzsipirkau biggrin.gif

Pradėk nuo duonkepėje surašytų receptų. Junkis greičiau prie mūsų bigsmile.gif

QUOTE(Katu @ 2009 12 20, 20:51)
Molasses nera raugas, jis daugiau naudojamas kaip dazymo priemone ir skoniui suteikti. Panasu "darba" atlieka ir salykas - suteikia skoni, bet jokiu budu jis neatstoja raugo.
Rauga megink pasidaryt pati. As kelis kartus bandziau LT, is kokio 3 karto pavyko, ir duona su juo labai skani, bet isvaziavau menesiui cia, per ta laika neturejau kam jo palikt, tad jis eme ir pasimirojo smile.gif Daugiau su juo nezaidziau, nors ketinu pasidaryt ji ir vel. (cia pusmecio planuose) biggrin.gif

Labai noriu pabandyti, bet ir bijau labai. Radau savo knygoje sourdough starter receptą. Ar gali tai būti tas pats kas ir raugas ?

jetus, jaučiu užkisau jus negyvai blush2.gif
Papildyta:
user posted image

bandau g.gif

Mano pirmos, skanios bandelės. Aišku toli gražu nuo paveikslėlio, bet bandysiu tobulėti blush2.gif
Atsakyti
Labas rytas bandytes biggrin.gif


Taure, kaip malionuuu, kad su laukiama wub.gif

O tavo bandutes niam niam, as jas mielai dabar su kava thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 12 20, 23:55)
Bandysiu kepti pagal šį receptą, bet nieko nesuprantu, kažkodėl tešla duonkepėj absoliučiai skysta, nors viską tiksliai sudėjau, kaip parašyta... Kaip suprantu, ji turi būti kaip duonai, normaliai kietoka...

Pagal tą receptą jau kepiau daug kartų. Tešla gaunasi normali, nelimpa prie rankų. Na , jei atrodo skystoka, įberk kokį pusę šaukšto miltų dar. Tą tešlą naudoju ir pyragams, bei vyniotiniams kepti. Visada gerai gaunasi.
Atsakyti
Ramybės, ramybės, ramybės jūsų namams 4u.gif

Tikiu, kad ne tik sausainius kepat, bet ir namus tvarkot, renku mūsų kaimo bibliotekai skaitymo -žurnalų, knygų - jei kas ruošiatės išmesti - mielai paimsiu. Tiesa, tiek Vlniu, tiek Kn lankysiu jau po nauju...

Spėju po švenčių pasipils naujų veidų su klausimu - duokit ką nors paprasto ir pavykstančio.
Tai vat, yra receptas, duotas senųjų duonos kepėjų, niko nebepamenu blush2.gif

Pirmakarčių duonelė (750g)
260ml skysčių
40ml riebalų
450g miltų
Į skirtingus kampus dedame:
1 a š druskos
1 a š cukraus
2 a š sausų mielių
Programa - Normal/Basic (~3val)

Duona nei saldi, nei sūri, tad saldumą galima pasireguliuoti pagal save, pridedant daugiau (bet ne mažiau) cukraus, įpilant sirupo, medaus ir pan. Kaip skystį galima naudoti: vandenį, pieną, vandenį ir pieną, vandenį ir pieno miltelius, vandenį ir kefyrą/jogurtą, svarbu, kad bendras skysčių kiekis būtų 260ml. Riebalai tai - aliejai, tirpintas sviestas, margarinas, taukai... Miltus galime maišyti: kvietinius su rupiai maltais, galima įberti manų kruopų, bendras kiekis - 450g
Priedai dedami savo nuožiūra - saulėgražos, sėmenys, aguonos, razinos - po kelis v š - recepto pagrindinės dalys nesikeičia.
Atsakyti
Ką tik iškepė smile.gif su vyšniom

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 12 20, 22:07)
g.gif argi? yra atskiros menteles RUGINEI (2) ir kvietinei (2)???
ar aplamai apie menteliu skaiciu kepimo inde kalbate??
doh.gif ka tu veiksi su jais  doh.gif  as kg turiu bet nebenaudoju visai  blush2.gif

manoji duonkepė ir moulinex ow 5003 - tai yra vienas kepimo indelis - o jame 2 menteles, jokių spec ruginei nėra. Tačiau man ir su tom mentelėm ruginė ( su 1/3 kvietinių miltų ) pasirinkus pilno grūdo kepimo programą išsimaišo ir iškepa gerai thumbup.gif

aš ir vasarą pirkau pieno miltelių - 5kg cool.gif
visai gerai naudojasi thumbup.gif
dedu į visas kepamas duonas, vat savaotgalį patingėjau eiti į parduotuvę pieno bandelių tešlai - tai pribėriau pieno miltelių ir liuks biggrin.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2009 12 21, 10:52)
Spėju po švenčių pasipils naujų veidų su klausimu - duokit ką nors paprasto ir pavykstančio.

pritariu drinks_cheers.gif
Kalėdų seneliai aprūpins duonkepėmis lotuliukas.gif

savaitgalį kepiau bandeles pagal Sonatinos receptuką, tik dar į vidų dėjau kepintų svogūniukų ir mėsos įdaro - skanumėlis wub.gif

Kūčioms kadangi negalima mėsos - kepsiu tokias pat su grybukais tongue.gif

Taure baik erzinti bandelėmis, labai jau apetitnai atrodo wub.gif
aš po savaitgalio apsirijimo iki Kūčių uždėjau baną saldymynams, bandutėms, nes kiek gi galima ryyyyyti blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 21 gruodžio 2009 - 11:11
Ir aš pirkau pieno miltelių, nes mano receptų knygoje daug kur jų reikia. Dar nemėginau naudoti, bet greit pamėginsiu.

J@lanta, papasakok apie grybukų įdarą. Dar gal kas žinote ar reikia kažkaip specialiai paruošti raugintus kopūstus įdarui ?

Ir ar yra kokia gudrybė lipdant bandutes, kad įdaras neisiverstų lauk bekepant ?
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 12 20, 18:09)
dzhine - nuostabi ciabata  thumbup.gif 
atsivalgiau 'mamytes' duoneles, kibau dabar prie sios ir vis, kai orkaite jungiu, kepu ciabata, tiesa, as tesla rauginu per nakti, man pasitvirtino sis receptas...

tiek visko prikepiau, tiek dar nuplanavus ir dar uzkibau ant vokisko pyrago - toks jis man skanus is TP, kad parupo paciai iskept... Sakyciau, mano kaledos bus tokios internacionalines lotuliukas.gif

Mergaites - skaitom tema, ne tik uzeinam ir laukiam malones  mirksiukas.gif Arba dedam paieska, kai reik....


Ir aš jau Mamytės duonelę pakeičiau Kobriuko rugine duona.Tik dar pridedu Kalendros, tai gaunasi tokia kaip Borodino. Tikros Borodino pirmam psl nepavyko susirast, bet ir šita labai skani. Irgi minkau su duonkepe, nors ruginių miltų ten dedasi gana nemažai, tai aš tuos miltus pilu po truputį. Pradžioj minkau tik su mielinės tešlos programa, paskui dar viso grūdo. Ruginė duona kepa kokį pusdienį. smile.gif

Raugas jau 2 kart neišėjo. doh.gif Po švenčių vėl bandysiu.

Dabar duonkepė maišo šimtalapio tešlą. Kaži kaip gausis. ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Taurė @ 2009 12 21, 12:16)
Ir aš pirkau pieno miltelių, nes mano receptų knygoje daug kur jų reikia. Dar nemėginau naudoti, bet greit pamėginsiu.

J@lanta, papasakok apie grybukų įdarą. Dar gal kas žinote ar reikia kažkaip specialiai paruošti raugintus kopūstus įdarui ?

Ir ar yra kokia gudrybė lipdant bandutes, kad įdaras neisiverstų lauk bekepant ?


Apie kopūstų įdarą truputį anksčiau merginos rašė. O, kad įdaras nesiverstų lauk kraštus užlipdau kaip koldūnams. Gaunasi tokie kaip kibinai. Bandučių viršų visada dar kiaušiniu patepu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 21 gruodžio 2009 - 11:21
QUOTE(Taurė @ 2009 12 21, 11:16)
* J@lanta, papasakok apie grybukų įdarą. Dar gal kas žinote ar reikia kažkaip specialiai paruošti raugintus kopūstus įdarui ?

**Ir ar yra kokia gudrybė lipdant bandutes, kad įdaras neisiverstų lauk bekepant ?

* šiap man patinka su džiovintais grybukais, bet taip jau išėjo, kad 2 metus nesigavo pagrybauti, nes mažasis grybukas namie auga lotuliukas.gif
tai turiu draugų duotų porą stiklainių marinuotų grybukų - pakepinsiu porą svogūnų, tada nuplovusi ( čia jei marinatas koks sūresnis ar acto daugiau bus, žžiūrėsiu paragavusi, nes kai ne pati darau, tai nežinau ko tikėtis biggrin.gif ) ir nusunkusi, papjaustysiu mažais gabaliukai ir į keptuvę prie svogūnų, dar man kai po tūlai lietuvei be lašinukų neapseinama - nedidelį šmotelį rūkytos šoninės ar taip paprastų lašinukų prie viso įdaro norisi, nes rūkytas skonis super - bet per Kūčias tiek to apeisiu be lašinukų ), ir paprieskoniuoju, dar prakepinu neilgai ir viskas thumbup.gif


jei neturi pagrybautų grybukų - sueis ir pievagrybiai - kepiau ir su jais porą kartų - visai nieko mirksiukas.gif

man tokie mėsos pyragėliai labai patinka su vištienos sultiniu wub.gif daug krapukų įpjaustyti ir trupučiuką česnakėlio

jei kepu pyragėlius su vištiena, tai preš tai išverdu vištienos ir prašom jau sultinukus yra, o vištą nukaulinus - mėsą naudoju įdarui

raugintus kopūstus patroškinu truputėlį ( na kokias geras 10min ), šlakelį vandens įpilu, dar paprieskoniuoju na dar ir rūkytos šoninės įdedu dėl skonio
patroškinus - man kopūstai minkštesni būna

** kad neišvierstų įdaras darau taip - paėmusi tešlą pasipjaustai gabaliukais - padarau tokius kaip kamuoliukus - tada juos patampau ir dedu įdarą ir užspaudau kraštelius, o į skardą dedu siūle į apačią, dar kokias geras 20min pakildau orkaitėje 30C ir jos gražiai dar pakyla ir tada kepu jau
niekad nėra prabėgę
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 21 gruodžio 2009 - 11:54