Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Terra bigsmile.gif man tinginei labai tinka thumbup.gif ACIUUUUU aciuks.gif
Atsakyti
cia buvo tokiu pagerintu kuciuku receptai..o koks receptas tikru "dietiniu" ? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 12 16, 14:07)
cia buvo tokiu pagerintu kuciuku receptai..o koks receptas tikru "dietiniu" ?  bigsmile.gif

Tradicinių tikrų kūčiukų receptas nuo pagerintų skiriasi tuo, kad tešla daroma be kiaušinių, pieno ir sviesto. Aliejaus galima pilti. Vietoje pieno, naudojamas šiltas vanduo. Darbo eiga ta pati kaip ir pagerintų.
Atsakyti
Šiemet jau tris kartus kepiau kūčiukus smile.gif receptai iš interneto. jau antrus metus kepu.

1 stiklinė vandens
50 g aliejaus
žiupsnelis druskos
1/4 stiklinės aguonų
100 g cukraus
0.5 kg miltų
7 g sausų mielių
Tešlą minkau duonkepėje. gaunasi 2 skardos kūčiukų.
Šilti labai skanūs, minkšti kai šilti. kai atšąla pasidaro traškūs.

ir antras receptas:
200 ml vandens
40 g aliejaus
žiupsnelis druskos
75 g cukraus
40 g aguonų
0.5 kg miltų
5 g sausų mielių
Tešlą minkau duonkepėje. gaunasi 2 skardos kūčiukų.
Nors ir skirtumo tarp abiejų receptų beveik nėra, tačiau šie kūčiukai kitą dieną dar būna minkšti (atšalusius laikau maišelyje).
Atsakyti
Hm... Paskaitinėju čia, paskaitinėju, ir kažkaip nelabai Jus, mergaitės suprantu g.gif Jau net pokelis kartus šiemet kepusios kūčiukus unsure.gif Taigi čia šventinis patiekalas.. Jei dažnai kepti, tai ir švenčių nesijus, nes tampa eiliniu kepiniu unsure.gif Na, nebent aš čia jau visai senoviškų pažiūrų.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 12 17, 09:23)
Hm... Paskaitinėju čia, paskaitinėju, ir kažkaip nelabai Jus, mergaitės suprantu  g.gif  Jau net pokelis kartus šiemet kepusios kūčiukus  unsure.gif Taigi čia šventinis patiekalas.. Jei dažnai kepti, tai ir švenčių nesijus, nes tampa eiliniu kepiniu  unsure.gif Na, nebent aš čia jau visai senoviškų pažiūrų..  unsure.gif

O aš tame nematau nieko blogo. Juk ir namus puošiame iš anksto ir dovanomis rūpinamės gerokai prieš šventes. Man atrodo, kad šventinė dvasia turi spinduliuoti gerokai anksčiau, negu prasideda šventės. O tikroji šventinė kulminacija bus, kai visa šeimyna susės už stalo ir visai nesvarbu ką pasidėsime ant stalo, svarbu, kad aplink stalą būtų susirinkę visi mylimi tau žmonės.
Atsakyti
Panašu, kad tai priklauso nuo šeimos tradicijų smile.gif pas mus namie eglutės ir namų puošimas vyksta kučių vakarą prieš vakarienę ir tikrai ne anksčiau smile.gif Tik dovanomis rūpinamasi anksčiau.. O šventė su visais papuošimais, maisto ruošimu, ateina kūčių dieną - gruodžio 24 smile.gif O aguonų pienas ir kūčiukų kepimas iš vakaro.. 23 d. ax.gif Matyt, todėl man Kūčios kur kas didesnė ir brangesnė šventė nei Kalėdos smile.gif Tai ir sunkoka suprasti kaip galima kepti kūčiukus kepti daug anksčiau ir dar po kelis kartus ax.gif Bet čia tik klausimas buvo, tikrai ne priekaištavimas, tiesiog, idomu.. 4u.gif

Vakar bandžiau kepti duonkepėje pyragą "savos kūrybos", ir pirmą kartą visšskai kepinys nesigavo... Nors nezžinau ką ne taip padariau g.gif Tas nesigavimas, tai pusantros valandos kepiau ir vidurys vistiek buvo žalias.. doh.gif
Atsakyti
Aš dabar suku galvą kokią duoną būtų galima iškepti kalėdoms ax.gif Duonkepė pas mane pirmas kalėdas šves, tai galvoju, gal kokį kalėdinį pyragą galima būtų iškepti ar duonelę ax.gif
Atrodo, jau nemažai visokių išbandžiusi, tai sunkoka pasirinkti šventėms g.gif Gal kokių pasiūlymų turit? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 12 16, 10:47)
Nataliunchik kučiukų receptas geras ir , matyt, kad daug rankų šilumos įdėta. O mane duonkepė tingiuke padarė, nes tešlą dariau duonkepėje. Principas tas pats kaip ir pas nataliunchik, bet daug paprasčiau. Neiškenčiu ir pasidalinu receptu, gal kas ir susidomės. Taigi
KŪČIUKŲ receptas( valgymui iki kūčių)
600gr miltų
250 ml šilto pieno
4v.š. aliejaus
100gr tirpinto sviesto arba margarino
1 pak. vanilinio cukraus
1stiklinė  cukraus
0,5 stiklinės  karštu vandeniu nuplikytų aguonų
1a.š. druskos
3a.š. mielių
2kiaušiniai(dedu tik trynius)
Šiltą pieną, paplaktus kiaušinius, cukrų, aliejų, sviestą, vanil. cukrų, aguonas sudėjau į duonkepę, subėriau išsijotus miltus, druską, mieles ir tešlos funkcija( pas mane 30min. maišo, 1val. kildina). Tada išėmiau iš duonkepės, padariau dešrelių storio virveles, supjausčiau ir į skardas( gavosi dvi ). Leidau dar pakilti apie pusvalandį ir į orkaitę . Kepiau  įkaitintoje 180* orkaitėje apie 15-20min. iki apskrudimo.
Gryno svorio gavosi 900 gr kūčiukų.


blink.gif cia jau pagerinti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 12 17, 13:37)
Aš dabar suku galvą kokią duoną būtų galima iškepti kalėdoms  ax.gif  Duonkepė pas mane pirmas kalėdas šves, tai galvoju, gal kokį kalėdinį pyragą galima būtų iškepti  ar duonelę ax.gif
Atrodo, jau nemažai visokių išbandžiusi, tai sunkoka pasirinkti šventėms  g.gif  Gal kokių pasiūlymų turit?  blush2.gif


as is vis tik viena recepta isbandziau biggrin.gif greitai kepsiu vatikano duonele,bet jos negalima isnesti is namu,gal galetumet rekomenduot ka nors skanaus ka butu galima nunesti i svecius blush2.gif Buciau dekinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2009 12 17, 14:22)
as is vis tik viena recepta isbandziau biggrin.gif greitai kepsiu vatikano duonele,bet jos negalima isnesti is namu,gal galetumet rekomenduot ka nors skanaus ka butu galima nunesti i svecius blush2.gif Buciau dekinga 4u.gif


kokia ta Vatikano duonele ir kodel jos negalima nesiti is namu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 12 17, 16:58)
kokia ta Vatikano duonele ir kodel jos negalima nesiti is namu?  g.gif

sako jei ja isnesi is namu,tai isnesi ir laime biggrin.gif O viskas prasidejo nuo to kad viena moteris man atidave stiklaineli raugo,kuriuo rupintis turesiu astuonias dienas,devinta diena rauga padalinu i keturias dalis,tris dalis atiduodu geriems zmonems o i ketvirta dali dadedu reikiamu produktu ir iskepu biggrin.gif Netikiu as tokiais dalykais,bet kad jau gavau tai sirdis neleidzia elgtis kitaip.O apie vatikano duonele intere yra dauk info,ir ji labiau gal pyragas nei duonele smile.gif
Atsakyti