Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Lukrecij@, labai grazios skylutes duonoje thumbup.gif

as siandien kepiau juoda rugine duona su zemes riesutais. radau namie nelukstentu skrudintu zemes riesutu tai iberiau sauja, ir ziauriai skanu gavosi bigsmile.gif
Atsakyti
4u.gif

aciu

su riesutais dar nebandziau, dedu tik saulegrazu,kmynu ir semenu, bet noriu pabandyti issikeptu su vrta trinta bulve, lb skanu, bet niekap bulves nenusiskutu blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lukrecij@: 02 gruodžio 2009 - 14:25
As sian bandysiu susukta (suvyniota) nezinau, kaip apibudint, kvietine duona kept. Jei gerai gausis imesiu foto.
Atsakyti
biggrin.gif bus idomu paziuret
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2009 12 02, 15:24)
4u.gif

aciu

su riesutais dar nebandziau, dedu tik saulegrazu,kmynu ir semenu, bet noriu pabandyti issikeptu su vrta trinta bulve, lb skanu, bet niekap bulves nenusiskutu blush2.gif

Būtinai pabandyk, jei dar tokios nekepei. Kai išvirsi bulves, tai tą skystį irgi panaudok duonai.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 12 02, 15:52)
Būtinai pabandyk, jei dar tokios nekepei. Kai išvirsi bulves, tai tą skystį irgi panaudok duonai.

\kaip tai? kas per perceptas us bulvem? bigsmile.gif
Atsakyti
viskas tas pats tik i maisyma idedama trintu bulviu
Atsakyti
Na va, kepiau ir aš duonelę su ruginiais miltais. Gavosi net labai skani. Pasirinkau vieną receptą iš jūsų pasiūlytos gausybės, šiek tiek modernizavau pagal save ax.gif ir gavosi nu labai skani duonelė. Man prie jos nereikia jokių priedų, su balinta kava ar arbata jos riekė pusryčiams - vienas gardumas rolleyes.gif
Pagrindu ėmiau šį receptą:
"Lenkiška duona":
Tik jį perdirbau pagal save (turiu tokią ydą, retai kada laikausi tikslios receptūros, dažnai paeksperimentuoju ax.gif )
225 g ruginių miltų (dėjau 250 gr., nes mušiau kiaušinį)
225 g kvietinių miltų
2 a. š. kmynų
2 a. š. druskos ( bėriau 1 a.š., nes šoninė duoda sūrumo)
20 g šviežių mielių (7 g sausų) (bėriau 15 gr. sausų mielių, nes ir miltų buvo daugiau, ir dar papildomų ingredientų primaišiau)
150 ml šilto pieno (pyliau 300 ml. pieno)
1 a. š. skysto medaus (medaus dėjau sriubinį šaukštą su dideliu kaupu, mėgstu truputi salsvą duonelę blush2.gif )
150 ml šilto vandens (visai nepyliau)


Vandens visai nepyliau, keičiau liesu pienu, mušiau 1 kiaušinį, šliūkštelėjau šaukštą alyvuogių aliejaus, įbėriau žiūpsnelį džiovintų svogūnų, įbėriau porą gerų šaukštų skrudintų kanapių sėklų ir darrrr biggrin.gif ... supjausčiau smulkiais kubeliais šalto rūkymo šoninės apie 150 gr. ir taipogi subėriau į tešlą.
Duonikė gavosi superinė, prie jos net sviestuko man nebereikia. Tik pastabėlė, kadangi šoninė pati turi sūrumo, tai druskos užtenka 1 a. šaukštelio.
Atsakyti
QUOTE(Upė @ 2009 12 02, 18:56)
Na va, kepiau ir aš duonelę su ruginiais miltais. Gavosi net labai skani. Pasirinkau vieną receptą iš jūsų pasiūlytos gausybės, šiek tiek modernizavau pagal save  ax.gif ir gavosi nu labai skani duonelė. Man prie jos nereikia jokių priedų, su balinta kava ar arbata jos riekė pusryčiams - vienas gardumas  rolleyes.gif
Pagrindu ėmiau šį receptą:
"Lenkiška duona":
Tik jį perdirbau pagal save (turiu tokią ydą, retai kada laikausi tikslios receptūros, dažnai paeksperimentuoju ax.gif )
225 g ruginių miltų (dėjau 250 gr., nes mušiau kiaušinį)
225 g kvietinių miltų 
2 a. š. kmynų
2 a. š. druskos ( bėriau 1 a.š., nes šoninė duoda sūrumo)
20 g šviežių mielių (7 g sausų) (bėriau 15 gr. sausų mielių, nes ir miltų buvo daugiau, ir dar papildomų ingredientų primaišiau)
150 ml šilto pieno (pyliau 300 ml. pieno)
1 a. š. skysto medaus (medaus dėjau sriubinį šaukštą su dideliu kaupu, mėgstu truputi salsvą duonelę  blush2.gif )
150 ml šilto vandens (visai nepyliau)
Vandens visai nepyliau, keičiau liesu pienu, mušiau 1 kiaušinį, šliūkštelėjau šaukštą alyvuogių aliejaus, įbėriau žiūpsnelį džiovintų svogūnų, įbėriau porą gerų šaukštų skrudintų kanapių sėklų ir darrrr  biggrin.gif  ...  supjausčiau smulkiais kubeliais šalto rūkymo šoninės apie 150 gr. ir taipogi subėriau į tešlą.
Duonikė gavosi superinė, prie jos net sviestuko man nebereikia. Tik pastabėlė, kadangi šoninė pati turi sūrumo, tai druskos užtenka 1 a. šaukštelio.



na ir puiku, svarbu kad pats pasidarai ko tau reikia
Atsakyti
QUOTE(geneira @ 2009 12 02, 12:08)
Sweikutės
Kur visos?  g.gif nejaugi nebekepat duonelės? g.gif gal kas kokią skanią galėtų pasiūlyti?  ax.gif kepiau mamytės duonelę, paprastą batoną, majonezinę (su improvizacijom...), vaisinę... Vis galvoju raugą pasigaminti, tada gal didesnis duonelių pasirinkimas būtų  g.gif

Aš tai kasdien, net du kart dienon kepu, dar užsiciklinau ant avižinės, tai dvigubą porciją padarau ir pirmyn blush2.gif

QUOTE(Lukrecij@ @ 2009 12 02, 14:24)
su riesutais dar nebandziau, dedu tik saulegrazu,kmynu ir semenu, bet noriu pabandyti issikeptu su vrta trinta bulve, lb skanu, bet niekap bulves nenusiskutu blush2.gif

Aš kepiau bulvinė duona, skanumėlis thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos. Kepu sia juoda duona. klausimas kepusiom- ar tesla turi but kieta? Nes kai palaikiau viska uzpilus verdanciu vandeniu, vos isminkiau as tesla.... Dabar kildau... Ziuresiu kas gausis... O jau salyklo kvapas wub.gif Kaip giros... Vaikai ateje tai paklause- kas cia taip smirda??? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2009 12 02, 20:18)
Sveikos. Kepu sia juoda duona. klausimas kepusiom- ar tesla turi but kieta? Nes kai palaikiau viska uzpilus verdanciu vandeniu, vos isminkiau as tesla.... Dabar kildau... Ziuresiu kas gausis... O jau salyklo kvapas wub.gif  Kaip giros... Vaikai ateje tai paklause- kas cia taip smirda??? biggrin.gif

Tešla ir turi būt kieta, pastovės savo laiką, pakils ir statyk kept. Puikai gaunasi jei laikais nurodymų
Atsakyti