Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

thumbup.gif essen.gif essen.gif group.gif
notworthy.gif flirt.gif

bandysiu...
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 11 26, 13:44)
Tai jų Lietuvoj net nėra?


bigsmile.gif hihihi.gif 4u.gif
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 26, 18:30)

Junda, pieno miltelius parduoda paiduke , ji čia neseniai vėl siūlė  smile.gif

PAIDUKE turi kaip nataliuncik ir rase biggrin.gif
Atsakyti
Kaip įdomu, pasirodo, raugas angliškai yra 'starter', verčiau tokį tekstą ir niekaip nesupratau kas tas yra. Bet davė klientas linką pasiskaityt (http://www.wisegeek.com/what-is-a-bread-starter.htm) ir žiūriu skaitau apie kažką pažįstamo. Bet jokiam LT-EN žodyne raugas nėra taip įvardintas, prasti tie žodynai... Dabar žinosiu, kaip rasti receptų angliškai smile.gif (Dar raugas vadinamas mother dough.)
Atsakyti
Oi, mergaitės, turiu tokią problemėlę.. doh.gif Per pažįstamą ūkininką pasisekė gauti miltų (iš kažkokio slapto malūno, kuris net nežinau kur randasi, nes man tiesiog, parvežė, kai prasitariau, jog būtų gerai pigesnių miltų kur užsipirkti. Sulaukiau skambučio, kad gavo, tai man teliko iš to ūkininko pasiimti ir pinigėlius sumokėt hihihi.gif). O bėda ne tame, kad miltus gavau, o tame, kad nežinau kur dabar kokie tie miltai.. doh.gif Tas žmogus man suorganizavo dviejų rūšių ruginių ir dviejų rūšių kvietinių miltų. Aišku, jokių užrašų, jokių lapelių nieko nėr.. doh.gif tik viename maiše du maišeliai ir kitame maiše du maišeliai. Sako, tu vistiek jau tiek laiko duoną kepi, tai atskirsi irnesakyk.gif Bandžiau pagal spalvą atsekti, kurie yra kurie.. atrodo pasisekė, bet, kad tas tamsumas neką ten ir skiriasi.. gal kokiu puse tono tamsesni vieni.. doh.gif Sakė, kad vienas maišelis stambesnių, kitas smulkesnių (čia taip pat su ruginiais ir kvietiniais). Bandžiau pirštais atskirti.. patryniau tarp pirštų. aga.. tiek vieni, tiek kiti kone kaip dulkės.. doh.gif lotuliukas.gif Tai dabar nežinau kaip čia man su jais seksis tą duonelę kepti lotuliukas.gif Juokingiausia, kad jau kai išeidinėjau iš jo, jis man leptelėjo - "kai reikės, tik pasakyk, kokie tau labiausiai tiko, bandysiu dar parvežti". Kai namie apžiūrėjau, tai juokas suėmė.. įdomu, kokių čia reikės prašyt, jei pati neišsiaiškinu kur kokie lotuliukas.gif lotuliukas.gif o miltų tai nemažas kiekis.. suorganizavo man 4 rūšių po 5 kg. tai visumoj kaip ir 20 kg lotuliukas.gif lotuliukas.gif tiesa, ir kainavo tik 20 lt ax.gif
Gal kas žino kokių gudrybių, kaip atskirti kur kokie miltai? ax.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Juoda duonytė gavosi valgoma... su silkute prikapojom, niam... kai suvalgysim, bandysiu nataliuncik šeimos duoną biggrin.gif ,,,
Šiandie nagus suknietėjo išbandyti programą su kepimo milteliais, kad ilgai negaišt, pasinaudojau prie duonkepės siūlomu kekso receptuku, bet neturėjau jokių vaisių, nei razinų, nei cukatų, tai sumečiau šaldytas vyšnias iš kameros, matyt jos man ir pakišo koją, ai dar sviestas, sunkiai maišėsi, nors smulkiais gabaliukais supjausčiau, kai pradėjo kept, jis akivaizdžiai tirpo,,, Ko pasekoje, keksas pasibaigus programai dar buvo žalias ir neapkepusiu viršum, todėl įjungiau dar 10 min. Negi to pakako, Kad sudegtų taip krašteliai ir apačia, bet kvapas nuostabus ir skonis... mmm... burnoj tirpsta, laukiu vyro, kad pasakytų savo nuomonę paragavęs. blush2.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulėgrąža: 27 lapkričio 2009 - 16:05
QUOTE(Saulėgrąža @ 2009 11 27, 16:03)
Juoda duonytė gavosi valgoma... su silkute prikapojom, niam... kai suvalgysim, bandysiu nataliuncik šeimos duoną biggrin.gif ,,,
Šiandie nagus suknietėjo išbandyti programą su kepimo milteliais, kad ilgai negaišt, pasinaudojau prie duonkepės siūlomu kekso receptuku, bet neturėjau jokių vaisių, nei razinų, nei cukatų, tai sumečiau šaldytas vyšnias iš kameros, matyt jos man ir pakišo koją, ai dar sviestas, sunkiai maišėsi, nors smulkiais gabaliukais supjausčiau, kai pradėjo kept, jis akivaizdžiai tirpo,,,

thumbup.gif
Vyšnias reikėjo atšaldyt ir trupučiuką dadėt miltų(nes jie dar savu sulčių paleido), sviestas turėjo būt minkštas, ne iš šaldytuvo, nes pagrindine taisyklė, kepant duoną/pyragus VISKAS turi būt vienodos temperatūros arba šiltesnes
Atsakyti
QUOTE(Saulėgrąža @ 2009 11 27, 16:03)

pasinaudojau prie duonkepės siūlomu kekso receptuku,


tai prasom pasidalinti tuo receptu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 27, 17:04)
thumbup.gif
Vyšnias reikėjo atšaldyt ir trupučiuką dadėt miltų(nes jie dar savu sulčių paleido), sviestas turėjo būt minkštas, ne iš šaldytuvo, nes pagrindine taisyklė, kepant duoną/pyragus VISKAS turi būt vienodos temperatūros arba šiltesnes


Nataliuncik, žinau blush2.gif ale, kad pas mane nėra kada palauk ... biggrin.gif sugalvojau ir einu, nu kitą kart bus planuotas, tai pasistengsiu...
QUOTE(Margareta @ 2009 11 27, 17:08)
tai prasom pasidalinti tuo receptu  bigsmile.gif

Man rodos čia jau toks buvo, bet aš parašysiu su savo nukrypimais tada :
Keksas

1kg "gabaliukas", kepti 1val. 25min.


4 kiaušiniai,
220 g. cukraus,
1,5 pok, vanilino,
1 žiupsnelis druskytės,
2 v.š romo (aš pyliau raudonos devynerios, neapsakomas kvapas)
1,5 citrinos sulčių ir žievelės (dėjau 1 mažą)
220g sviestuko,
450g kv. miltų,
3,5a.š kepimo miltelių,
100g razinų,
100g cukruotų vaisių ( neturėjau nei to nei to, tai įkroviau šaldytų vyšnių, kurias reikia atšildyt ir nusunkt) blush2.gif
kiaušinius su vanilinu ir cukrum paplakti šluotele 5 min, tada pilti į duonkepės indą, dedam produktus pagal eiliškumą duonkepės (pas mane pirmiausia skysčiai, sviestas, tada miltai, kepimo milteliai.
Programa, kepiniams su kepimo milteliais, priedus dedam po supypsėjimo.
skanaus!
Atsakyti
Nataliuncik, labas vakaras, ar Jūs avižinę duonelę palikę užmaišytą per naktį minkote rankomis ar duonkepėje? Stengiuosi Jums neįkyrėti, vis skaitau forume , bet kaip naujokei vis iškyla klausimų g.gif
Atsakyti
QUOTE(AngeleZ @ 2009 11 27, 18:58)
Nataliuncik, labas vakaras, ar Jūs avižinę duonelę palikę užmaišytą per naktį minkote rankomis  ar duonkepėje? Stengiuosi Jums neįkyrėti, vis skaitau forume , bet kaip naujokei vis iškyla klausimų g.gif

Aš avižinius dribsnius sudedu į bliudą, užpilų kefyrų ir palieku šaldytuve nakčiai (dabar kaip šalta, balkone), net nemaišau, pats permirks blush2.gif Ryte arba kada turiu laiko(būna kad net ir vakare) su šaukštu sumaišau su miltais, druską, aliejum ir kepimo milteliais ir į kepimo formą bigsmile.gif

Atsakyti
Ačiū, šiandien užmaišysiu,ryt kepsiu ir pasigirsiu kaip sekėsi thumbup.gif
Atsakyti
Šiandien kepiau bandelių
user posted image

Bandelės su pekano riešutų ir apelsinų džemo įdaru

puodelis 250ml

1 puodelis pieno,
1/4 puodelio grietinės,
1 šaukštas apelsinų džemo,
3 puodeliai miltų,
1 šaukštas cukraus,
1 šaukštelis druskos,
2 šaukšteliai sausų mielių,
Tešlą pasiruošiau su tešlos programa. Tešla susisuko į dailų rutuliuką, o iškilo iki pat kibirėlio viršaus. Padalinau į 12 gabaliukų. Dėjau po šaukštelį įdaro, užspaudžiau ir sudėjusi dar pakildinau apie pusvalandį. Aptepiau plaktu kiaušiniu. Kepiau 20 min. 180 laipsnių orkaitėje.
Įdarui sumaišiau pusę puodelio apelsinų džemo su žievelėmis ir porą saujų pakepintų pekano riešutų. Tešla nėra saldi, tai įdarą galima dėti ir nesaldų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Trolėmolė: 28 lapkričio 2009 - 00:35