Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(J@lanta @ 2009 11 26, 11:50)
pieno miltelius pirkom pas Puikute  mirksiukas.gif
brūkštelk jai a.ž. - gal dar turės


Tai jų Lietuvoj net nėra?
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 11 26, 13:44)
Tai jų Lietuvoj net nėra?

hmm šito net nežinau mastau.gif ar yra būten tokių - parduotuvėse mačiau sojos sauso pieno miltelių

tiesiog Puikutei pavyko pirkti juos PL pakankamai nebrangiai - tai ji ir pasiūlė ir mums jų ( 5lt/kg ), tai užgriebiau 5 kg ir dabar pilu į visas duonas, nes iki to naudojau sausą grietinėlę Coffeeta, ten berods apie 250gr ir kainuoja apie 3.50lt

prisipirkau savaitgalį per Malsenos akciją kekso mišinukų, tai jau 2 kartus kepiau - skanus iškepa keksiukas,dar riešutų , razininkių pripilu, tik gaila mano mažojoje maximoje nebuvo šokoladinių verysad.gif
Atsakyti
mergaitės, gal kuri gali pakomentuoti, kaip čia yra šitam receptuke, susiruošiau daryti, ir suabejojau, ar čia 3 ir 1/4 p[uodelio ruginiu miltų? ar 240ml? nes man atrodo ne vienas ir taspats čia gaunasi? doh.gif
na va truputi laik yra tai pirma receptuka idesiu o kaip vaikas prabus padarysiu nuotrauka savo duonytes
Duonyte panasi i Borodino duona
vanduo 400ml
ruginiai miltai 3 ¼ puodelio(240ml)
kvietiniai miltai ½ puodelio
druska 1 a.s
medus 2 v.s
aliejus 2 v.s
mieles 1 pak. 7g (sausos)
salyklo ekstraktas dejau 2 v.s
saulegrazu 2v.s
na as kaip visada dariau isradimus tai i ruginius miltus damaisiau ruginiu sėlenu tik labi iskilo ir kepant sukrito virsus gal but per mazai miltu buvo arba perdaug salyklo ...bet pati duonike tai pasaka

Ar šia nurodyta tiesiog puodelio tūris? ot višta nu, blondinė gi biggrin.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulėgrąža: 26 lapkričio 2009 - 17:39
Puodelis 240ml yra, reik imti 3 pilnus ir 1/4 puodelio. wink.gif
Atsakyti
4u.gif
QUOTE(laurechka @ 2009 11 26, 17:49)
Puodelis 240ml yra, reik imti 3 pilnus ir 1/4 puodelio. wink.gif

lotuliukas.gif žvengiu iš savęs, atmatavau miltus į dubenį, o tada galvoju, kas čia per receptas biggrin.gif padariau jau ačiū už greitą ats.
Atsakyti
Dar klausimukas, ar Borodino duonos tešla turi būt tokia lipni ir minkšta minkšta, nepykit už blondiniškus klausimus, bet pirmą kart ne baltą duoną kepu doh.gif blush2.gif įdėjau dar du nedidelius šaukštukus miltų...

Knisuosi aš čia tuose receptuose, jų galybė - ir visi tokie ... na norisi išbandyt biggrin.gif bet gal kuri turit patikrintą receptuką su sausu raugu? būčiau dėkinga už nuorodą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(trumpam @ 2009 11 25, 23:45)
Skaiciau skaiciau kelias dienas jusu patarimus ir mirk-griuk panorau pabandyti duonele iskepti. kadangi virtuvej per technika jau apsisukt sunku, tai is karto duonkepe pirkt pabijojau - sakau orkaiteje pabandysiu. Pasirinkau atrodo lengviausia varianta - aviziniu dribsniu duona - ta kur kefyru uzmerkt reikia...

Jei norėjai lengvesnio, reikėjo pradėt nuo batono mirksiukas.gif

mes avižine darom dabar dažnai, ypač kai Adventas dabar, nes skonis kaip varškietukų gaunasi

Junda, pieno miltelius parduoda paiduke , ji čia neseniai vėl siūlė smile.gif
Atsakyti
Nataliuncik, labas 4u.gif noriu paklausti, o jei tavo duonelę su raugu, kepčiau su sausu raugu, ar reiktų kokias tai proporcijas keisti recepte? nes kiek supratau- naminį raugą naudojat ...
Atsakyti
QUOTE(Saulėgrąža @ 2009 11 26, 18:40)
Nataliuncik, labas  4u.gif  noriu paklausti, o jei tavo duonelę su raugu, kepčiau su sausu raugu, ar reiktų kokias tai proporcijas keisti recepte?  nes kiek supratau- naminį raugą naudojat ...

Naudoju ir naminį ir sausą (retkarčiais, bet dar naudoju, nes užsiliko)
Sausas raugas skiriasi nuo naminio
Man labai patinka šita duona Rugine duona su alum arba mano šeimos duona blush2.gif jei su sausų raugų
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 26, 19:30)
Jei norėjai lengvesnio, reikėjo pradėt nuo batono mirksiukas.gif

mes avižine darom dabar dažnai, ypač kai Adventas dabar, nes skonis kaip varškietukų gaunasi 

Junda, pieno miltelius parduoda paiduke , ji čia neseniai vėl siūlė  smile.gif


Na vat skonis ir man patiko - plutele paragavau tai mmmm...
bandysiu ryt vel kept, bet net nezinau ka ir tobulint. Gal as per zemoj temperaturoj kepiau? 200 C? O gal milteliu daugiau idet? nes pradzioj puikiai iskilo, o paskui sukrito ir viskas. Dvi valandas kepiau ir nieko doh.gif O gal sakau tesla per tirsta buvo? na tokia gerokai lipni mano gavosi, bet dar ne minkoma.
duokit kokiu minciu - labai as tos duonos noriu ...
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 26, 19:35)
Naudoju ir naminį ir sausą (retkarčiais, bet dar naudoju, nes užsiliko)
Sausas raugas skiriasi nuo naminio
Man labai patinka šita duona  Rugine duona su alum arba mano šeimos duona   blush2.gif  jei su sausų raugų

Ačiū už atsakymą, bandysiu ir vieną ir kitą,. reik eksperimentuot biggrin.gif ir dar reiks ieškot avižinės duonos receptuko 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(trumpam @ 2009 11 26, 20:32)
Na vat skonis ir man patiko - plutele paragavau tai mmmm...
bandysiu ryt vel kept, bet net nezinau ka ir tobulint. Gal as per zemoj temperaturoj kepiau? 200 C? O gal milteliu daugiau idet? nes pradzioj puikiai iskilo, o paskui sukrito ir viskas. Dvi valandas kepiau ir nieko  doh.gif O gal sakau tesla per tirsta buvo? na tokia gerokai lipni mano gavosi, bet dar ne minkoma.
duokit kokiu minciu - labai as tos duonos noriu ...

Pas mane orkaitei nėra termometro, yra tik padalos, tai aš statau kept į įkaitintą orkaitę ir ugnį sumažinu iki minimumo. Milteliu ten pakanka, nereikia dėt daugiau

QUOTE(Saulėgrąža @ 2009 11 26, 20:58)
Ačiū už atsakymą, bandysiu ir vieną ir kitą,. reik eksperimentuot biggrin.gif  ir dar reiks ieškot avižinės duonos receptuko  4u.gif

Prašom. O čia Avižinė duonelė ir Airišką avižinė sodos duonelė
Atsakyti