Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(mama_Greta @ 2009 11 24, 22:46)
man is kefyro gavosi visai neblogai, bet tik tiek, kad tai panasiau i paprasta varskyte ar varskes krema, toki rugstoka. O va is pieno, grietineles ir citrinos gaunasi visai kas kita - tikra rikota wub.gif ja galima ruosti ir saldziai, ir rugsciai. Be to, gaunasi kur kas pigiau nei parduotuvine rikota. Kuri be kita ko galioja ilgai ilgai ir matyt turi ivairiausiu konservantu. O cia sviezias produktas wub.gif
Jei yra dar rikotos megeju, tai siulau isbandyti musu seimynos pamegta duonele su rikotos idaru ax.gif http://www.supermama...?...0381&st=468


Būtinai šitą pabandysiu. Aš perkuosi naminį pieną, gana riebų. Iš to kur lieka tokią varškytę darom. Mūsų šeimai labai patinka.
O iš kefyro tik šiandien bandysiu.
Atsakyti
Aš vakar tokį "šedevrą" iškdepiau, griūk negyvas lotuliukas.gif Pamačiau ką reiškia perdaug mielių doh.gif laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2009 11 25, 11:42)
Aš vakar tokį "šedevrą" iškdepiau, griūk negyvas  lotuliukas.gif  Pamačiau ką reiškia perdaug mielių  doh.gif  laugh.gif


biggrin.gif kaip tu sugebėjai tų mielių per daug pridėti ? lotuliukas.gif
Atsakyti
Vakar pavyko tokią visai skanią ir jau beveik visai juodą (bet tokią Močiutės duonos tipo, korėtą) iškept. Receptą pati sugalvojau.

500 g ruginių miltų (ėmiau Ustukių malūno), 3 v. š. salyklo, 1 v. š. sauso raugo, 1 v. š. medaus, 2 a.š. druskos, 2 a. š. sausų mielių, 440 ml vandens (pradžioj maniau per skysta, bet kai gerai išėjo, tai kitąsyk tik vos vos pamažinsiu, tikėdamasi, kad duona bus tankesnė). Kepiau pagrindine programa, vidutinį dydį, didžiausią apskrudimą parinkus. (Tik įdėjau mentelę, skirtą ruginei duonai, nors gal ir paprasta būtų ok.)
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2009 11 25, 11:42)
Aš vakar tokį "šedevrą" iškdepiau, griūk negyvas  lotuliukas.gif  Pamačiau ką reiškia perdaug mielių  doh.gif  laugh.gif


Mama kartą mielių padaugino, tai gavosi toooks "šedevras", kad juokiamės dar iki dabar lotuliukas.gif lotuliukas.gif gavosi toks "laivelis" - vidus įdubęs, o kraštai net iki duonkepės dangčio iškilę lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Guvile @ 2009 11 23, 12:35)
visiškai nerūgšti. Labai skani risotta gaunasi. Man su kefyru patiko labiau, nes gaunasi kremas, o ne paprasta varškė


Jau paragavau varškės kremo iš šaldyto kefyro. Man labai patiko, gaunasi kitoks skonis negu darant iš kaimiško pieno su citrinom. Dariau iš šaltibarščių kefyro.
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 11 25, 00:27)
Tai šitą ir kepiau dabar. Tik dėjau kvietinius miltus, tai gavosi šviesi. Čia turbūt ruginių miltų yra, kad duonelė tamsi? Ar jaustųsi nors kiek rūgšties jei dėčiau rupius ruginius miltus?
O kokiu pyragus darai?

Dėjau ruginius, aš dažniausia maišau miltus. Dėl rūgštumo įdėk daugiau raugo, tik pakoreguok miltų kiekį. Pyragus visokiausius, zebriuką, velykinį, šiaip, visokius, tik vietoj mielių, dedu kvietinį raugą ir pamažinu miltus
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2009 11 25, 04:00)
biggrin.gif  kaip tu sugebėjai tų mielių per daug pridėti ?  lotuliukas.gif


Ai dėjau ir įkrito perdaug blush2.gif
QUOTE(Elika @ 2009 11 25, 08:02)
Mama kartą mielių padaugino, tai gavosi toooks "šedevras", kad juokiamės dar iki dabar  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  gavosi toks "laivelis" -  vidus įdubęs, o kraštai net iki duonkepės dangčio iškilę  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

Jo jo, ir dar skylėtas visas lotuliukas.gif
Atsakyti
Skaiciau skaiciau kelias dienas jusu patarimus ir mirk-griuk panorau pabandyti duonele iskepti. kadangi virtuvej per technika jau apsisukt sunku, tai is karto duonkepe pirkt pabijojau - sakau orkaiteje pabandysiu. Pasirinkau atrodo lengviausia varianta - aviziniu dribsniu duona - ta kur kefyru uzmerkt reikia... deja deja - verysad.gif - visiskas fiasko.... kiek bekepiau, viduj ji man lipni liko, virsus sudziuvo i akmeni, o dar ir pati dvigubai sukrito. zodziu - pirma karta gyvenime eksperimentas nukeliavo i siuksliu deze. O seima issiziojus lauke, kada gi jau cia gales ragauti to shedevro.
taip ir nesupratau ka negerai padariau. jau su kepimo milteliais tai neisivaizduoju ka reik padaryt, kad sukristu.
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 11 25, 13:13)
Vakar pavyko tokią visai skanią ir jau beveik visai juodą (bet tokią Močiutės duonos tipo, korėtą) iškept. Receptą pati sugalvojau.

500 g ruginių miltų (ėmiau Ustukių malūno), 3 v. š. salyklo, 1 v. š. sauso raugo, 1 v. š. medaus, 2 a.š. druskos, 2 a. š. sausų mielių, 440 ml vandens (pradžioj maniau per skysta, bet kai gerai išėjo, tai kitąsyk tik vos vos pamažinsiu, tikėdamasi, kad duona bus tankesnė). Kepiau pagrindine programa, vidutinį dydį, didžiausią apskrudimą parinkus. (Tik įdėjau mentelę, skirtą ruginei duonai, nors gal ir paprasta būtų ok.)

Tur būt sunkiai minkėsi vien tik su ruginiais miltai?
Atsakyti
TUrbūt jau daug sykių rašyta, bet neįsidėmėjau. Pasakykite dar, kur perkate pieno miltelius?
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 11 26, 10:44)
TUrbūt jau daug sykių rašyta, bet neįsidėmėjau. Pasakykite dar, kur perkate pieno miltelius?

pieno miltelius pirkom pas Puikute mirksiukas.gif
brūkštelk jai a.ž. - gal dar turės

Atsakyti