Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(Letta @ 2009 11 20, 14:44)
Hmmmm, ale kaip keistai unsure.gif Mano BM350.


pas mane BM250 biggrin.gif
Panašu, kad tie pypsėjimai tik nuo modelių priklauso smile.gif kažkaip net nebūčiau pagalvojus, kad pypsi du kartus, jei nebūtų čia prakalbusi Taurė hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2009 11 20, 14:44)
Hmmmm, ale kaip keistai unsure.gif Mano BM350.

Pas mane BM350. Antras pypsejimas buna maždaug, likus 2,40min iki ciklo pabaigos. Aš tai suprantu, kad tas signalas praneša apie kildinimo pradžią, tai tada ir išimu mentelę.
Papildyta:
QUOTE(Terra2 @ 2009 11 20, 16:16)
Pas mane BM350. Antras pypsejimas buna maždaug, likus 2,40min iki ciklo pabaigos. Aš tai suprantu, kad tas signalas praneša apie kildinimo pradžią, tai tada ir išimu mentelę.

Sorry, apsirikau parašyti. Antras pypsėjimas pasigirsta maždaug likus 1,40 min.
Papildyta:
QUOTE(Terra2 @ 2009 11 20, 16:21)
Pas mane BM350. Antras pypsejimas buna maždaug, likus 2,40min iki ciklo pabaigos. Aš tai suprantu, kad tas signalas praneša apie kildinimo pradžią, tai tada ir išimu mentelę.
Papildyta:

Sorry, apsirikau parašyti. Antras pypsėjimas pasigirsta maždaug likus 1,40 min.

O dabar specialiai pažiūrėjau laiko normas savo duonkepei(BM350), tai parašyta, kad mentelę reikia nuimti, likus 1:50 val. iki ciklo pabaigos, kepant 1kg svorio. Bet manau, kiekviena suranda sau patogų momentą. Bet būna, kad ir pražiopsau, tai nieko baisaus ir neatsitinka.
Atsakyti
O aš niekada mntelės neišimu. Man ji kažkaip netrukdo ax.gif ir nepasakyčiau, kad skylė kokia didelė būtų. Arba gal įpratau, kad taip turi būti ir gerai ax.gif
Tik minkymo procesą stebiu iki susisuka man gražus kamuoliukas. O toliau palieku viską aparatui ax.gif
Šiandien bandysiu užminkyti ruginę duonelę kaip anksčiau kepdavau orkaitėje, tik kepsiu šįkart duonkepėje. Žiūrėsiu kas man čia gausis ax.gif
Atsakyti
Mano pirmas bandymas su naminiu raugu nepavyko. Duona neiškilo visiškai. Dabar spėju, kad priežastis tai kad raugą dėjau tiesiai iš šaldytuvo. Turbūt reikėjo pirma jį palaikyti šiltai, kad suaktyvėtų g.gif . Kaip jūs darot?
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 11 20, 15:26)
Mano pirmas bandymas su naminiu raugu nepavyko. Duona neiškilo visiškai. Dabar spėju, kad priežastis tai kad raugą dėjau tiesiai iš šaldytuvo. Turbūt reikėjo pirma jį palaikyti šiltai, kad suaktyvėtų  g.gif . Kaip jūs darot?

Dedu tiesiai iš šaldytuvo, bet užmaišius duonelę, palieku pakilti duonelę- tada raugas aktyvuojasi ax.gif 4u.gif
Atsakyti
trolemole - as irgi dedu rauga is saldytuvo, ale kildau duona kol iskyla.... kartais tai uztrunka 2val, kartais 4-5val..... Kai vesiau ir noriu greiciau - idedu dar mieliu....
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 11 20, 16:26)
Mano pirmas bandymas su naminiu raugu nepavyko. Duona neiškilo visiškai. Dabar spėju, kad priežastis tai kad raugą dėjau tiesiai iš šaldytuvo. Turbūt reikėjo pirma jį palaikyti šiltai, kad suaktyvėtų  g.gif . Kaip jūs darot?


as su naminiu raugu tesla kildau per du kartus, pradzioje rauga su dalimi miltu o paskui dar su likusiais ingrediantais kildinasi pagal duonkepes programa.
Atsakyti
Trolėmolė, aš dedu t.p. tiesiai iš šaldytuvo, bet užmaišius duonelę, palieku nakčiai pakilti duonelę
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 20, 19:25)
Trolėmolė, aš dedu t.p. tiesiai iš šaldytuvo, bet užmaišius duonelę, palieku nakčiai pakilti duonelę


Aš taip pat palieku kilti per naktį ax.gif bet nesu bandžiusi naudot raugą tiesiai iš šaldytuvo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 11 20, 09:47)
Kai neturėjau salyklo, tai, kad duonelė būtų tamsesnė, dėdavau porą šaukštelių kavos be nuosėdų arba kakavos miltelių. Esu kepusi ir su stipria juoda arbata. O vietoj raugo pildavau 1,5v.š. obuolių acto. Skonis tikrai ne ką prastesnis, negu su salyklu ar raugu.


Ačiū, pasinaudosiu Jūsų patarimu, nes labai norisi kepti ir eksperimentuoti, o kol pasigaminsiu raugą tai dar užtruks. Mielių turbūt reikia dėti?
Atsakyti

QUOTE(Mrs. R @ 2009 11 20, 17:50)
trolemole - as irgi dedu rauga is saldytuvo, ale kildau duona kol iskyla.... kartais tai uztrunka 2val, kartais 4-5val..... Kai vesiau ir noriu greiciau - idedu dar mieliu....


Tai kildžiau 6 valandas, galvojau,gal per šalta, tai dar valandą palaikiau 30 laipsnių orkaitėje. Gal reikėjo per naktį palaikyt g.gif , bet kepiau pagal kažkurios receptą kur buvo parašyta, kad palikus per naktį duonelė sukrenta kokius tris cm. Šiaip visai nieko ta duonelė, baigiam suvalgyti. Bandysiu pagal kokį kitą receptą.
Atsakyti


QUOTE(Elika @ 2009 11 20, 07:36)
pas mane BM250  biggrin.gif
Panašu, kad tie pypsėjimai tik nuo modelių priklauso  smile.gif kažkaip net nebūčiau pagalvojus, kad pypsi du kartus, jei nebūtų čia prakalbusi Taurė  hihihi.gif

Parašyta isntrukcijoje, kad pypsi 2 kartus, pirmą igridientų pridėjimui, natrą mentelės išėmimui. Tik minučių tikslumu nerašo gaila.
Na nieko, ryt darysiu trečią kepaliuką, toliau eksperimentuosiu. Turiu viso 6, jaučiu reiks visus 6 sukepti, tik tada pradėti daryti pagal receptus, nes žiūriu kuo toliau, tuo žalesnė kepėja jaučiuosi doh.gif
Atsakyti