Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(Elika @ 2009 11 20, 08:37)
Netyčia aptikau ruginius miltus Norfoje (Šiauliuose, Tilžės norfoje). Pamaniau, gal ką sudomins  ax.gif svoris, jei neklystu 1,3 kg kaina 3 lt su centais. Tiksliai nepamenu dabar. Kauno grūdų rupūs ruginiai miltai. Pati dar neišbandžiau, bet pirkau  ax.gif Iki to tik IKI parduotuvėse teko matyti Ustukių malūno ruginius miltus  ax.gif


as maximoj perku siuos miltus kauno grudu rupus ruginiai 1,4kg mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(AngeleZ @ 2009 11 19, 21:34)
Trečias kartas nemelavo.Pagal knygutės receptą greitąja programa iškepiau puikią baltą duonelę. thumbup.gif

Nei Vilkaviškio nei Marijampolės maximoje nėra nei sauso raugo nei salyklo. Turbūt nėra kito kelio kaip pasisųsti iš Vilniaus Jūsų pirmame puslapyje nurodytos parduotuvės. Ruginę duoną be aukščiau minėtų komponentų turbūt neiškepsi? O gal yra ir kitokių varijantų?

Kai neturėjau salyklo, tai, kad duonelė būtų tamsesnė, dėdavau porą šaukštelių kavos be nuosėdų arba kakavos miltelių. Esu kepusi ir su stipria juoda arbata. O vietoj raugo pildavau 1,5v.š. obuolių acto. Skonis tikrai ne ką prastesnis, negu su salyklu ar raugu.
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 11 20, 09:47)
as maximoj perku siuos miltus kauno grudu rupus ruginiai 1,4kg  mirksiukas.gif


mat kaip.. g.gif o man čia atradimas buvo hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(AngeleZ @ 2009 11 19, 14:18)
Ačiū, Jau atsiverčiau raugo gaminimo receptą ir šiandien pradedu g.gif
Jeigu nesiseks, nepykit kad vėl įkyrėsiu

Ir aš bandysiu doh.gif

Aš šiuo metu duonkepės pažinimo stadijoje. Vakar kepiau pirmą kepaliuką, gavosi toks sunkesnis, o šiandien labai orinis.
Ar gali skirtis tuo, kad vakar išėmiau minkymo mentelę ir įtariu nelabai laiku, o šiandien praklausiau tuos 6 pyspėjimus todėl neišėmiau mentelės, net neatidarinėjau. Šiandien iškilo smarkiau, bet vakar skaniau buvo kai truputuką sunkesnė gavosi.

Šiandien kepant girdėjau pirmus 5 pyspėjimus, jie reiškia, kad galima dadėti produktų jei receptas reikalauja. Po to turėjau laukti kitų 6 pyspėjimų, kurių metu galima išimti mentelę. Bet taip ir neišgirdau, gal tiesiog balkone tuo metu buvau.
Paaiškinkit panos man kada maždaug būna tas pyspėjimas, leidžiantis išimti mentelę. Viso paprastos baltos duonos kepimo ciklas 3 valandos ir 18 minučiu man atrodo g.gif Po kiel laiko nuo ciklo pradžios tikėtis to pyspėjimo ?
MB irgi labiau patiko prima skepalėlis nei antras g.gif
Papildyta:
Klausimukas dėl raugo. Pirmam maitinimui vanduo kokios temperatūros turi būti, nes nebeminima šiltas ar kambario temperatūros 4u.gif
Atsakyti
gal vilnietės gali padėt: rašėt apie dieduką, pardavinėjantį miltus kalvarijų turguj. Sekmadienį išvaikščiojau beveik visą turgų, arba neradau, arba jo nebuvo. Kurioj tiksliai vietoj jis stovi?
Atsakyti
Sveikos wub.gif

QUOTE(Taurė @ 2009 11 20, 11:29)
Šiandien kepant girdėjau pirmus 5 pyspėjimus, jie reiškia, kad galima dadėti produktų jei receptas reikalauja. Po to turėjau laukti kitų 6 pyspėjimų, kurių metu galima išimti mentelę.

pas mane tik vieni pypsėjimai ir būna, po kurių dadedu kokių nors priedų jei reikia, dažniausiai tai būna razinos į pyragą
o antrų pypsėjimų nebūna, pas mane moulinex, tai beveik niekada mentelių ir neišimu smile.gif


jei kam reikia pieno miltelių, tai jau turiu naujų 4u.gif 1kg-5lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo paiduke: 20 lapkričio 2009 - 11:37
QUOTE(Margareta @ 2009 11 19, 11:34)
o mums tai labai patinka, berots, Jol@ntos rugine duona   smile.gif 

ta receptuką buvau radusi ankstenėje temoje, tai pakartojau ir jis pasidarė jau J@lantos duona lotuliukas.gif

man ši duona ir pati pačiausia - tik medaus nededu, nes kepu be raugo, tai ir taip to salstelėjimo užtenka mirksiukas.gif

QUOTE(Taurė @ 2009 11 20, 10:29)
Po kiel laiko nuo ciklo pradžios tikėtis to pyspėjimo ?

geriausia , tao būtų perskaityti duonkepės instrukciją, ten turėtų būti surašyti visi ciklai minučių tikslumu.
aš tai išimu menteles jau iškart po pirmo maišymo, kad nepamirščiau ir duonelė kyla sau ramiai, tuomet kažkur po valandos seka antrasis trumpas permaišymas( tačiau jokio garsinio perpėjimo nebūna, tiesiog ima maišyti ir tiek ), tai kai aš būnu išėmusi menteles, nieko ten nepersimaišo, bet man nuo to duona ne prastesnė mirksiukas.gif

QUOTE(irminija @ 2009 11 20, 10:57)
gal vilnietės gali padėt: rašėt apie dieduką, pardavinėjantį miltus kalvarijų turguj. Sekmadienį išvaikščiojau beveik visą turgų, arba neradau, arba jo nebuvo. Kurioj tiksliai vietoj jis stovi?

aš rašiau apie tą dieduką biggrin.gif
pasižiūrėk kur stovi prekiaujai su bulvėmis, tai ten ir tas diedukas turėtų būti mirksiukas.gif
p.s. ar tik nebuvome susitikusios prieš porą metų poroje siuvinėtojų susitikimuose ?

mingdžiau prieš porą dienų vaiką, o ji kaip tyčia nesiduoda, tai ir neišėjo man išimti mentelių, o iškepus įdėjau iškart į maišiuką, kad nebūtų traški plutelė, nes nepatinka tokia ir atidaviau lauktuvių duonelę su visom menelėm užsimiršusi, tai jau trečia diena nekepu duonikės verysad.gif teko pirkti parduotuvinę, šiandien gal jau atgausiu vakarop tas menteles

merginos šį savaitgalį Maximoje - Malsenos produkcijai 30% nuolaida mirksiukas.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 20 lapkričio 2009 - 11:49
QUOTE(J@lanta @ 2009 11 20, 11:29)
ta receptuką buvau radusi ankstenėje temoje, tai pakartojau ir jis pasidarė jau J@lantos duona  lotuliukas.gif 


merginos  šį savaitgalį - Malsenos produkcijai 30% nuolaida  mirksiukas.gif




mat kaip, na nesvarbu kieno, bile duonele gardi thumbup.gif

o kokioj parduotuvej cia tos nuolaidos Malsenos produkcijai? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 11 20, 11:40)
mat kaip, na nesvarbu kieno, bile duonele gardi  thumbup.gif

o kokioj parduotuvej cia tos nuolaidos Malsenos produkcijai?  bigsmile.gif

jau pataisiau žinutę - Maximoje mirksiukas.gif

kai mažoji pagalbininkė ant kelių - tai ir pamirštu ką norėjau rašyti lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 20 lapkričio 2009 - 11:54
Pas mane Kenwood“as ir pypsi po antro permaisymo, kad istraukt mentele ax.gif

Pastebejau toki dalyka. Jei kepu duonele ant vidutinio paskrudimo- iskyla graziai. Jei padarau trecio lygio apskrudima- sukrenta unsure.gif Nezinau, ar cia sutapimas, bet taip atsitiko paskutinus kartus kepant duoneles, kurios seip visada pavykdavo. Ir vienintelis dalykas abiejose, ka pakeiciau- butent apskrudimo lygis. Sutapimas, ar gali taip but? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2009 11 20, 12:52)
Pas mane Kenwood“as ir pypsi po antro permaisymo, kad istraukt mentele ax.gif


Pas mane taip pat kenwood'as ir pypsi tik kartą, kad galima įdėti priedus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 11 20, 12:08)
Pas mane taip pat kenwood'as ir pypsi tik kartą, kad galima įdėti priedus  mirksiukas.gif

Hmmmm, ale kaip keistai unsure.gif Mano BM350.
Atsakyti