Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 18, 17:03)
Darau duona, beveik vien iš dribsniu, jei išeis, įdėsiu receptą su foto

Avižinė duonelė
225g avižinių dribsnių
1.5-2 st. kefyro
2 a.š. kepimo miltelių
1/4 a.š. druskos
1 st. miltų
2 a.š. aliejaus
Dribsnius gerai sumaišyt su kefyrų ir nakčiai palikt šaldytuve. Po 8-10 val. į dribsnius įdėt miltų, druskos ir kepimo miltelius. Tešla turi būt tiršta, klampi.

Duonytė gavosi labai minkšta, skani, labai panaši į pyragą. Darysiu ją dar ne viena karta thumbup.gif
Šeimyna pasinaudojo tuo, kad išsikrovė fotoaparatas ir sukapojo vakarienei su arbatą ir likusiu kefyrų bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nataliuncik: 18 lapkričio 2009 - 22:11
apie borodino duona maz Ratuto galetu komentarus surasyti, man kazkada rase skypej alia as neberandu doh.gif nedariau dar biggrin.gif

Nataliuncik nukopinau, bandysim 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 11 18, 22:21)

Nataliuncik nukopinau, bandysim  4u.gif

Kepiau orkaitei kartu su bandeliais, maždaug 35 min
Kita karta reiks daryt dvigubą porciją blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 18, 22:37)
Kepiau orkaitei kartu su bandeliais, maždaug 35 min 
Kita karta reiks daryt dvigubą porciją  blush2.gif

o gerai kad parasei kur kepei, buciau i duonkepe sukisus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 11 18, 22:51)
o gerai kad parasei kur kepei, buciau i duonkepe sukisus  biggrin.gif

Tai ir ten turi gautis, tik kitokia forma biggrin.gif
Atsakyti
Iškepiau šiandien pirmą gyvenime kepalėlį blush2.gif Duonkepė yra kažkas nerealaus, nesuvokiu kaip seniau be jos gyvenau. Duonytė nors ir iš mixo, bet gavosi pasakiško skonio. Visa šeimyna žiūrėjo apakę ką čia mamka buria, po to visi susėdę suraitė pusę kepalėlio su sviestuku doh.gif

Dar porą iškepsiu iš mixo, tada jau experimentuosiu su receptais. Bet kaip lengva su duonkepe, sumetei viską pamatavus tiksliai ir išsiėmei gatava. Mes su dukrom spėjom sulakstyti į mokyklos šventę, o parėjus kaip tik išsitraukėm ką tik iškeptą duonytę wub.gif

Žodžiu aš euforijoje kartu su visa šeimyna bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Renacio @ 2009 11 18, 18:39)
Labas vakaras. Aš čia su tokiu klausimu. kepiau duoną šiandien tik antrą kartą. pirmą kartą pasinaudojau receptu, kuris buvo prie duonkepės. tai gavosi gerai. o šiandien pabandžiau iškepti Borodino duoną, bet tik pradėjus kepti ji įdubo. o galutiniame rezultate buvo pusžalė. dariau viską tiksliai pagal receptą. gal kas žino, kodėl taip nutiko? plutelę paragavau, tai skonis šios duonos man tinka, norėčiau tokią kepti



QUOTE(Nerutė @ 2009 11 18, 22:21)
apie borodino duona maz Ratuto galetu komentarus surasyti, man kazkada rase skypej alia as neberandu  doh.gif  nedariau dar  biggrin.gif


O mane išmokė ją kepti NEREZ. Kepu kasdien beveik, neiškilo vienintelį kartą, žinau kodėl.

Ruginius miltus užplikau duonkepės inde vandeniu su salyklu. NEMAIŠAU. Vienintelį kartą, kai plikinį gerai išmaišiau, duona neiškilo..gal tai - sutapimas, bet daugiau nerizikuoju), sudedu ingredientus (apart mielių) ir palaikau pusvalandį ar daugiau, kad plikinys atvėstų, visų produktų temperatūra susivienodintų, paskui beriu mieles, jungiu minkymo programą. Išsiminkius duona lai kyla dar porą valandų, o tada jau junk kepimo programą. 1 val 10 - 20 min..

Visada žiūrau, kaip duona minkosi, paprastai dar beriu miltų..nu biški ruginių, šiek tiek kvietinių, kurie arčiau stovi tuo metu smile.gif

aaaaaaaaaaaaaaaa... dabar žiūrau į originalų receptą ir NEREZ patarimus. Miltų ji, o tuo pačiu ir aš, kur kas daugiau deda kvietinių (310), nei ruginių (260).

Reik kviestis Nerez smile.gif

Beje, kiek MB begyrė Borodino, sakė nieko skaniau gyvenime nėr, pradėjus kept Teros plikytą, nuomonę pakeitė.. Šian da nepabudęs inkštė - plikytos duonelės, plikyos duonelėssss...
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2009 11 19, 08:31)
Iškepiau šiandien pirmą gyvenime kepalėlį  blush2.gif  Duonkepė yra kažkas nerealaus, nesuvokiu kaip seniau be jos gyvenau. Duonytė nors ir iš mixo, bet gavosi pasakiško skonio. Visa šeimyna žiūrėjo apakę ką čia mamka buria, po to visi susėdę suraitė pusę kepalėlio su sviestuku  doh.gif


Sveikinimai su pirmu duonos kepaliuku 4u.gif bigsmile.gif thumbup.gif
Atsakyti
Beje, kiek MB begyrė Borodino, sakė nieko skaniau gyvenime nėr, pradėjus kept Teros plikytą, nuomonę pakeitė.. Šian da nepabudęs inkštė - plikytos duonelės, plikyos duonelėssss...
[/quote]
Puiku! Skanaus! thumbup.gif
Atsakyti
Ne pirmą kartą kalbama apie Borodino duoną, bet kažkaip recepto niekaip neužfiksuoju g.gif Pasidalinkit, a 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2009 11 19, 07:31)
Iškepiau šiandien pirmą gyvenime kepalėlį  blush2.gif  Duonkepė yra kažkas nerealaus, nesuvokiu kaip seniau be jos gyvenau.


thumbup.gif thumbup.gif wub.gif
QUOTE(ratuto @ 2009 11 19, 08:35)
Beje, kiek MB begyrė Borodino, sakė nieko skaniau gyvenime nėr, pradėjus kept Teros plikytą, nuomonę pakeitė.. Šian da nepabudęs inkštė - plikytos duonelės, plikyos duonelėssss...

thumbup.gif jasno tada as ir nekepsiu kolkas borodino duonos laugh.gif
neatsivalgem dar terros duoneles thumbup.gif wub.gif pas man ir MB, ir mano tevukai vis pasipraso kad DABAR jau TOS duoneles iskepk laugh.gif
Atsakyti
Labas rytas smile.gif

QUOTE(ratuto @ 2009 11 19, 08:35)
Reik kviestis Nerez smile.gif



Tik pašaukit eeeei auuuuu, atskubėsiu aš laiku lotuliukas.gif

Borodino duona

260g ruginiu miltu
310g kvietiniu
425ml verdancio vandens ar obuolių sulčių
2valg.s. sauso salyklo
2a.s. druskos
2valg.s. medaus
2.a.s. mieliu
3valg.s. aliejaus
1-2valg.š. sauso raugo (jei neturit, tai ir nereikia)
įvairių sėklų ( siemkių, sėmėnų, kmynų)

Ruginius miltus, medų, salyklą suberiu į duonkepės dubenėlį ir užplikau verdančiu vandeniu ar sultimis .palieku pusvalandžiui smile.gif po to sudedu likusius ingridientus išskyrus aliejų ir sėklas, ir paleidžiu minkymo programą, kai paminko kokį 20min. supilu aliejų, na o kai jau aliejus įsiminko sudedu ir sėklas.... šiaip visada stebiu tešlą - ar ne per kieta/minkšta ir jei reikia dedu šaukštą miltų ar skysčio. kai jau gerai išsiminko išjungiu minkymo programą ir palieku 2-3 valandoms pakilti. kai jau gražiai iškyla jungiu kepimo programą ir kepu valandą smile.gif Man labai patinka šita duonelė, iš visų mano keptų duonelių šis variantas man artimiausias kaime kepamai duonelei. Ir visos kitos, kad ir kokios skanios beatrodo, greit pabosta ir aš vėl grįžtu prie borodino wub.gif Tikra lietuvė aš - be rugio negaliu lotuliukas.gif Skanaus 4u.gif
Jei iškils klausimų - klauskit 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nerez: 19 lapkričio 2009 - 10:31