Įkraunama...
Įkraunama...

Mitybos racionas žindyvei.

ačiū Beauty, labai už patarimus 4u.gif 4u.gif

bent jau žinosiu kokias košes ar sriubytes galiu ant greitųjų išsivirti thumbup.gif
tai galėsim kartu kirsti su vyresnėle thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(sidrulka @ 2011 03 24, 12:51)
sveikutės,

jau ruošiuos antram vaikeliui, kuris neužilgo pasibels.... su dukra turėjau visokiuasių problemėlių, tai dbr noriu labiau pasiruošti...
sakykit kokios grūdinės košės nekenksmingiausios, na , ta prasme nekelinčios jokių alergijų, nepučiančios pivuko, maitinančiai mamytei?
nes dukrą maitindama labai mėgau grikius, bet alergologė uždraudė dėl baltymų...
ir dar iš kokių daržovių virti sriubytę sau?  kad žirnių , pupų, kopūsto negalima tai žinau...
tai kas belieka: bulvė, morka (???), kas dar?

kokiomis uogomis galėsiu mėgautis per vasarą?

atrodo vasarą tiek daug vitaminų, bet kad jie dauguma ,,pavojingi" mamytei ir leliukui doh.gif
dėkoju  4u.gif

Berods cia yra receptuku alergiukam.
Atsakyti
Beauty aprašė normalią mitybą,bet jei yra alergija ar polinkis į ją,tai netinka grikiai,kvietinės kruopos,morka,vištiena,šokoladas,kava ir kakava(čia iš to ką Beauty išvardino). 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(swarcas @ 2011 03 25, 16:28)
Beauty aprašė normalią mitybą,bet jei yra alergija ar polinkis į ją,tai netinka grikiai,kvietinės kruopos,morka,vištiena,šokoladas,kava ir kakava(čia iš to ką Beauty išvardino). 4u.gif

Gali būti...
Bet kitiems alergija nuo bet ko gali būti - nuo mėsos, bulvių, morkų...

Oj, manau, čia reikia tiesiog bandyti valgyti ir stebėti vaikutį 4u.gif

Beje, aš aprašiau, ką valgau maitindama ir kas mums nealergizuoja mirksiukas.gif
Tai nėra normali mityba wink.gif Normalioj mityboj būtų ir kepti patiekalai, ir citrusiniai vaisiai ir pan. tongue.gif

Mamos per daug prisiskaito internete, kad tas ir anas alergizuoja, ir po to išvis nieko nevalgo, net nepabandę doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~Beauty~: 25 kovo 2011 - 16:44
o kokia mėsytė tinkama, iš kurios būtų galima kepti kepsniuką ar valgyti pvz kaip plovą su ryžiais ar perlinėm kruopom?

ir kokias sultis(namines) geriate? nes kaip suprantu, tai obuolių gali pūsti pilvuką? kas belieka?- vyšnios kas dar?

duona, kiek esu girdėjus, geriau juoda ar ne? kiap su pyrago gaminiais?

manau iš karštų gėrimų geriausia arbatos - kokios?
Atsakyti
QUOTE(sidrulka @ 2011 03 25, 17:44)
o kokia mėsytė tinkama, iš kurios būtų galima kepti kepsniuką ar valgyti pvz kaip plovą su ryžiais ar perlinėm kruopom?

ir kokias sultis(namines) geriate? nes kaip suprantu, tai obuolių gali pūsti pilvuką? kas belieka?- vyšnios kas dar?

duona, kiek esu girdėjus, geriau juoda ar ne? kiap su pyrago gaminiais?

manau iš karštų gėrimų geriausia arbatos - kokios?


Kadangi turiu alergišką kūdikėlį,tai leisiu sau atsakyti...
Mėsa tinka kiauliena,jautiena,triušiena,žvėriena,nutrijiena,o paukštiena netinka jokia...
Sultys nelabai...jokios...geriau kokį kompotą iš obuolių,slyvų,džiovintų vaisių,serbentų.
Duona tinka ruginė,nes kviečiai dažnas alergenas-reiškias ir kepiniai netinka iš kvietinių miltų.
Arbatą gali gerti žalią ir juodą.

Visi šie patarimai tinka alergikams,jei tokios bėdos neturit,tai valgykit įvairesnį maistą. 4u.gif
Atsakyti
Atsakysiu ir aš - jei ne šiai, tai galbūt kitai mamytei pravers 4u.gif

Kepsniuko kepti išvis nereiktų, bent jau pirmaisiais maitinimo mėnesiais - siūlyčiau pakepinus patroškinti... Taip pat geriau nenaudoti aštrių prieskonių 4u.gif
Aš valgau vištieną/kalakutieną, jautieną, veršieną (pastarosiose daugiausia geležies - labiausiai tinkama, jei hemoglobinas žemas)... Verdu guliašą su morkytėmis, iškepu ir patroškinu kotletukus ar tiesiog gaminu mėsos troškinį su daržovėmis (morkytėmis, cukinijomis, topinambais, krapais, petražolėmis)... Dažnai ir orkaitėje (geriausia folijoje) kepu mėsytę, "netikrą zuikį"... 4u.gif
Daržovių pasirinkimas prie mėsytės ne toks ir didelis, dažniausiai valgau tarkuotus virtus burokėlius (paruoštus su alyvuogių aliejumi, citrinos sultimis ir druska) arba "Iceberg" salotą 4u.gif Kartais pasimėgauju alyvuogėmis...

Geriu namines obuolių sultis (gausiai praskiedžiu vandeniu), slyvų kompotą (irgi skiedžiu vandeniu) - gal tai ir ne patys geriausi variantai, bet kitokių neturiu ax.gif Manau, vyšnių kompotas tikrai tinkamas mirksiukas.gif Taipogi perku gruziniškas granatų sultis (ne pakeliuose, o stikliniuose buteliuose) - jos irgi gana stiprios koncentracijos, skiedžiu vandeniu (jos irgi gerai, kai hemoglobinas žemas)... Verdu džiovintų obuolių kompotą 4u.gif
Iš karštų gėrimų dažniausiai geriu pankolių ar kmynų arbatas (labai gerai nuo pilvuko pūtimo) ax.gif Žalią ar juodą arbatas jei geriu, tai tik ryte, nes jos tonizuoja, vaikutis po to nemiega doh.gif Tinka vaisinės arbatos (tik, žinoma, geriau ne maišeliuose, kur vien "šiukšlės" surinktos), taip pat kmynų 4u.gif

Dėl duonos labai ginčytinas klausimas... Vieni sako, kad geriau baltą, nes nuo juodos (ruginės) pučia pilvuką, kiti teigia atvirkščiai - kad kviečiai negerai g.gif Vienž, aš valgau tik batoną ir man tinka...
Įvairių kepinių su miltais (pyragų, keksų, blynų ir pan.) geriau atsisakyti, ypač tų, kurie verdami aliejuje (spurgos, žagarėliai ir pan.) 4u.gif Žinoma, gerai apskritai riboti saldumynų kiekį, bet tas beveik neįmanoma blush2.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~Beauty~: 26 kovo 2011 - 08:19
Laba visoms maitinancioms mazylius...
Mano cia trecia dukryte, jai 4 men ir savaite. Su pirmomis pienas "pasibaige" ties 3 men... todel labai nenorejau kad ir dabar pasibaigtu, o didziausia pagalbininke man buvo Kazimiero Vitkausko knyga Kudikio zindymas nepakeiciamas kaip motinos meile. Va tik ja perskaicius supratau ka ne taip dariau, tiksliau pasirodo dariau viska kad pieno ir nebutu. Sitoje knygoje radau visus atsakymus ir i tai ka valgyti, ir apie mazylio augima.
Paskaiciau anksciau parasiusias tai pasirodo dauguma mamyciu yra alergiskos... bet jei nera mama alergiska ir mazylis nealergiskas, tai maisto riboti nereikia. As pati valgau viska ka turim, ir ka valgo visa seima. Valgau vaisius visus kuriuos gaunu, ir kriauses ir bananus ir ananasus ir tur but nera tokio vaisiaus kurio pasakyciau kad del ko nors nevalgysiu... na nebent sugedes butu... geriu kava rytais, kartais ir per pietus uzsimanau... nesu nei karto pastebejusi koki nors poveiki mazylei. Ji po pusryciu dar pabudrauja koki 20-30 min. ir griuna miegelio...
Valgiau ir raugintus kopustus, nes norejosi... ir koses valgau ir sriubas ir lasinio gabala su svoguno galva ir juoda duona... na kartais norisi, wink.gif Bet nei karto nemaciau kad vaikas sakytu kad pieno nenori nes jis ne to skonio... smile.gif
Ir kepsnius valgom, ir su astriais prieskoniais, ir ziema gerdavau imbiero arbatas, kad butu silta... jis gana astrus... Vaikas valgo vienodai godziai ir skaniai...
Ir jei ketini maziuka maitinti pora metu tai negi visa ta laika maistas bus is keliu ingradientu visa ta laika???? Manau valgysiu ir uogas ir vaisius ir jau bus galima ir maziukei duoti uoga suvalgyti paciai... smile.gif))
Taip ir pasidare ydomu, ar yra dar mamyciu kurios valgo viska?
Papildyta:
QUOTE(ŠiaurėsPašvaistė @ 2011 03 28, 13:00)
Laba visoms maitinancioms mazylius...
Mano cia trecia dukryte, jai 4 men ir savaite. Su pirmomis pienas "pasibaige" ties 3 men... todel labai nenorejau kad ir dabar pasibaigtu, o didziausia pagalbininke man buvo Kazimiero Vitkausko knyga Kudikio zindymas nepakeiciamas kaip motinos meile. Va tik ja perskaicius supratau ka ne taip dariau, tiksliau pasirodo dariau viska kad pieno ir nebutu. Sitoje knygoje radau visus atsakymus ir i tai ka valgyti, ir apie mazylio augima.
Paskaiciau anksciau parasiusias tai pasirodo dauguma mamyciu yra alergiskos... bet jei nera mama alergiska ir mazylis nealergiskas, tai maisto riboti nereikia. As pati valgau viska ka turim, ir ka valgo visa seima. Valgau vaisius visus kuriuos gaunu, ir kriauses ir bananus ir ananasus ir tur but nera tokio vaisiaus kurio pasakyciau kad del ko nors nevalgysiu... na nebent sugedes butu... geriu kava rytais, kartais ir per pietus uzsimanau... nesu nei karto pastebejusi koki nors poveiki mazylei. Ji po pusryciu dar pabudrauja koki 20-30 min. ir griuna miegelio...
Valgiau ir raugintus kopustus, nes norejosi... ir koses valgau ir sriubas ir lasinio gabala su svoguno galva ir juoda duona... na kartais norisi, wink.gif Bet nei karto nemaciau kad vaikas sakytu kad pieno nenori nes jis ne to skonio... smile.gif
Ir kepsnius valgom, ir su astriais prieskoniais, ir ziema gerdavau imbiero arbatas, kad butu silta... jis gana astrus... Vaikas valgo vienodai godziai ir skaniai...
Ir jei ketini maziuka maitinti pora metu tai negi visa ta laika maistas bus is keliu ingradientu visa ta laika???? Manau valgysiu ir uogas ir vaisius ir jau bus galima ir maziukei duoti uoga suvalgyti paciai... smile.gif))
Taip ir pasidare ydomu, ar yra dar mamyciu kurios valgo viska?

Tiesa dar pagalvojau kad musu maistas yra be jokiu e, be konservantu ir be papildu. Jei juoda duona - tai kepta mano, jei pyragas irgi paciu keptas, perkam pagrindinius pirminius niekaip neapdorotus produktus ir gaminames patys.... jokiu desreliu ar panasiu nesamoniu
Atsakyti
pritariu visom keturiom paskutiniam komentarui. Jei vaikui nėra alergijos, galima valgyti VISKĄ. Aišku, su protu, bet tikrai viską smile.gif Aš valgau ir kopūstų sriubas, ir troškinius su svogūnais ir česnakais- valgė vidurinėlis pieną, ir mažėlis lygiai taip pat nespjauna - per pirmą mėnesį priaugo pusantro kilo biggrin.gif taigi, mažiau jaudintis, jei vaikui nėra alergijos smile.gif
Atsakyti
mamytes, cia jusu tiek daug apsiskaiciusiu, su patirtimis, patarkit prasau... blush2.gif
su pirmaja valgiau viska, bet labai vargau su pilvuko diegliais. db su antraja praktiskai nieko nevalgau, bet vistiek labai vargstu. issekau ir fiziskai, ir moraliskai. per diena isgeriu kelis puodelius arbatos su bandele arba isimetu i burna pora keptu bulvyciu is vyresneles lekstes. daugiau nevalgau nieko. nepadeda mums nei pilvuko masaziukai, nei vaistukai (3 rusiu isbandem), nei siltas kompresiukas, nei maksteles, niekas... kyla klausimas ar pucia nuo to vienintelio mano maisto - bandeliu, ar pucia del to, kad toks jau vaikelio pilvelis? vyras sako mest maitinima krutimi ir duot misinuku, nes nusibodo 2 men nemiegot naktim. atseit bus ramiau. bet as manau, kad mamos pienas vistik nepakeiciamas. gal galit patarti kaip man elgtis, ar pradet valgyt, atsistot stipriai ant koju ir kantriai islaukt tu 3 men (jeigu duok die praeis iki to laiko), ar tikrai mest zindyt?

Atsakyti
QUOTE(Krista J. @ 2011 04 01, 12:40)
mamytes, cia jusu tiek daug apsiskaiciusiu, su patirtimis, patarkit prasau...  blush2.gif
su pirmaja valgiau viska, bet labai vargau su pilvuko diegliais. db su antraja praktiskai nieko nevalgau, bet vistiek labai vargstu. issekau ir fiziskai, ir moraliskai. per diena isgeriu kelis puodelius arbatos su bandele arba isimetu i burna pora keptu bulvyciu is vyresneles lekstes. daugiau nevalgau nieko. nepadeda mums nei pilvuko masaziukai, nei vaistukai (3 rusiu isbandem), nei siltas kompresiukas, nei maksteles, niekas...  kyla klausimas ar pucia nuo to vienintelio mano maisto - bandeliu, ar pucia del to, kad toks jau vaikelio pilvelis? vyras sako mest maitinima krutimi ir duot misinuku, nes nusibodo 2 men nemiegot naktim. atseit bus ramiau. bet as manau, kad mamos pienas vistik nepakeiciamas. gal galit patarti kaip man elgtis, ar pradet valgyt, atsistot stipriai ant koju ir kantriai islaukt tu 3 men (jeigu duok die praeis iki to laiko), ar tikrai mest zindyt?

tai kad nuo mišinuko dar dažiau pučia pilvuką ir vaikučius dažniau alergizuoja wink.gif na gal tavo vaiko atveju būtų ir kitaip, bet ar reikia taip eksperimentuoti? O jei nieko nevalgai ir pilvuką vistiek pučia - tai čia jau mažiuko pilvuko bėdos. Plius pati rašai išsekusi, tai irgi negerai. Atsipalaiduok, skaniai pavalgyk, bus geriau ir pačiai ir mažiukui smile.gif jau nedaug liko iki trijų mėn mirksiukas.gif
Atsakyti
visiškai pritariu. Nuo badavimo gali iš viso pienas dingti. O dėl ryšio tarp mamos pieno ir pilvo dieglių...niekas to ryšio tikrai nėra įrodęs smile.gif Tiesiog vystosi žarnynas, ir dėl tie kolikai(diegliukai) būna. Vyrui - kantrybės, kie, čia beliko, jau didžiąją dalį išlaukėt 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti