Įkraunama...
Įkraunama...

Mitybos racionas žindyvei.

QUOTE(Agatka @ 2010 11 27, 09:38)
mielos mamytes, jus cia turbut visos iki 3men akmziaus kudikiu.

manajai panikei jau 5men. pirmus 3.5men buvo diegliuku.
pirmaji menesi labai stengiaus valgyt viska kaip reklomenduojama - virtas kiausinis, kruopos, darzoves, kasdien vaisiai, sriubos... biskiuka pute bet ka jau padarysi gerem espumizana. veliau man praejo tas entuziazmas ir pradejau valgyt daugiau ale ko negalima ir tas pats.. tik pastebejau kad nuo baltos duonos, na nuo tu baltu miltu nekas buvo kirtau tik juoda grudeta duona..

o desreliu isvis negalima, ten tiek daug visokiu E ir pan, dar gal is tikro popierius net biggrin.gif nevalgiau isvis desreliu ir visokiu neaiskiu dalyku.

ir isvis buvau pastebejus kai valgiau parduotuvinius vaisius ir darzoves nekas buvo, o su naminiais isvis ramus vaikas, net obuolio puse galejau valgyt is sodo ir nk nebuvo. kazkaip man atrodo vaikams pucia nuo tu visu pesticidu, nitratu ir visu E kuriu isigeres visas musu maistas.

kazkuri mama uzsimine apie pasteta, ten gausuma E. geriau kepeneles naturalias pasigaminti.

mano patarimas: valgykit viska iskyrus obuolius, vynuoges, balta duona, pupeles.... espumizanas arba arbatyte pankoliu vaikui. ir visada skaitykit produkto sudeti kad ir kaip sunku ja rasti etiketej ar smulki, skaitykit. dar rekomenduoju tinklapi www.sveikasvaikas.lt ten visa info apie E.

P.S pastebejau kad pilvo visiskai nepute kai pradejau gerti arbata zindyvems (ne ganulese o naturalia kur zoleliu rinkinys, lietuvoj nemaciau geriau rusiska) kai nustojau gert arbata tai iskart verksmai  ir diegliai... tada atradau nuostabiuosius krapus. patys paprasciausi krapai - ir piena gamina, padeda nuo hemorojaus ir svarbiausia apmazina dieglius iki minimumo. geriau tiki krapus nuo 2men ir nuo diegliu uztekdavo tik masazo.


gal pasidalinsite, kaip tuos krapus pasigaminti? ar buna krapu arbata? ir kur tos rusiskos arbatos radote pirkti? mums labai pucia pilveli, net Colinox lasiukai nepadeda schmoll.gif ir nezinau kaip atskirti, kada pucia pilva, o kada diegliai?
Atsakyti
QUOTE(Giedriausia @ 2010 11 27, 08:48)
gal pasidalinsite, kaip tuos krapus pasigaminti? ar buna krapu arbata? ir kur tos rusiskos arbatos radote pirkti? mums labai pucia pilveli, net Colinox lasiukai nepadeda  schmoll.gif  ir nezinau kaip atskirti, kada pucia pilva, o kada diegliai?

kai pucia pilvuka, jis turetu buti kietas g.gif bent jau as taip suprantu
Atsakyti
eurovaistinej krapai kainuoja apie 4lt. uzsivirinekit po sauksteli puodely.. as tai litrais uzvirinejau smile.gif o rusiska arbata man atveze buvo is batarusijos, Fitocaj... bet puikiai tinka ir paprasti krapai.

nzn ar skauda vaikuciams puciant pilveli bet kai diegliai tai sauda, o gal diegliai susije su putimu? zinau viena, kad dbr mum 5men ir buna pucia pilva, issiperda ir nieko neskauda... o kai buvo mazyte iki 3men masaziukas padedavo dujoms iseiti,o nuo diegliuku nesiot ant ranku ir gailet, verkt kartu smile.gif))))) kai geriau krapus praktiskai neverkdavo, na iskesdavo mazus diegliukus.. o be arbatos kasdien vakare nuo 19 val budavo verksmo valanda... atrode tas niekad nesibaigs!!! bet patikekit mamytes, greit praeina tie 3 ar 4men ir jusu mazuliai jau sedes ir perdes be skausmu smile.gif
Papildyta:
ah, dar svarbu atsirugti, labai svarbu, jei uzmiega prie papulio ir gaila zadint, tiesiog staciai palaikykit, neissibudinant ir atsirugsta.

o siaip valgykit maista be E ir nebus diegliu, mes augom be diegliu nes mamos valge gera maista. tik neapsigaukit skaitydamos produktu sudeti, dbr raso tu brudu pilna pavadinima ir neaisku ar tai E ar ne....

viska valgykit saikingai ir uzgerinekit nesaikingu kiekiu krapu smile.gif
Atsakyti
=Agatka,2010 12 01, 01:26]
eurovaistinej krapai kainuoja apie 4lt. uzsivirinekit po sauksteli puodely.. as tai litrais uzvirinejau smile.gif o rusiska arbata man atveze buvo is batarusijos, Fitocaj... bet puikiai tinka ir paprasti krapai.

nzn ar skauda vaikuciams puciant pilveli bet kai diegliai tai sauda, o gal diegliai susije su putimu? zinau viena, kad dbr mum 5men ir buna pucia pilva, issiperda ir nieko neskauda... o kai buvo mazyte iki 3men masaziukas padedavo dujoms iseiti,o nuo diegliuku nesiot ant ranku ir gailet, verkt kartu smile.gif))))) kai geriau krapus praktiskai neverkdavo, na iskesdavo mazus diegliukus.. o be arbatos kasdien vakare nuo 19 val budavo verksmo valanda... atrode tas niekad nesibaigs!!! bet patikekit mamytes, greit praeina tie 3 ar 4men ir jusu mazuliai jau sedes ir perdes be skausmu smile.gif
Papildyta:
ah, dar svarbu atsirugti, labai svarbu, jei uzmiega prie papulio ir gaila zadint, tiesiog staciai palaikykit, neissibudinant ir atsirugsta.

o siaip valgykit maista be E ir nebus diegliu, mes augom be diegliu nes mamos valge gera maista. tik neapsigaukit skaitydamos produktu sudeti, dbr raso tu brudu pilna pavadinima ir neaisku ar tai E ar ne....

viska valgykit saikingai ir uzgerinekit nesaikingu kiekiu krapu smile.gif
[/quote]
Pritariu 100 procentu thumbup.gif mums pilveli pusdavo ir berdavo nuo bet kokio importinio vaisiaus, o lietuviskus kapojau visus is eiles- pradedant obuoliais, slyvom, baigiant bruknem, valdgem tik namie virta maista, krapu arbatele ir diegliuku taip ir nepazinom smile.gif
Atsakyti
QUOTE(linutuks @ 2010 12 01, 14:07)
Pritariu 100 procentu thumbup.gif mums pilveli pusdavo ir berdavo nuo bet kokio importinio vaisiaus, o lietuviskus kapojau visus is eiles- pradedant obuoliais, slyvom, baigiant bruknem, valdgem tik namie virta maista, krapu arbatele ir diegliuku taip ir nepazinom smile.gif

Aha, kur gauti žiemą LT vaisių ir daržovių verysad.gif Nėštumo metu tai "gyvenau" savo sodo daržovytėmis ir vaisiais drinks_cheers.gif , o dabar......
Atsakyti
QUOTE(~Beauty~ @ 2010 12 01, 18:31)
Aha, kur gauti žiemą LT vaisių ir daržovių verysad.gif Nėštumo metu tai "gyvenau" savo sodo daržovytėmis ir vaisiais  drinks_cheers.gif , o dabar......

Na irgi tiesa 4u.gif mums tuo klausimu pasiseke, kad gimem vasara, tai pirmus menesius, kai labiausiai pilvuko bedukes gresia, turejom ka valgyt. O dabar tokio plataus asortimento neber, tai obuolius grauziam ir morkos su burokeliais mirksiukas.gif Nezinau, gal sutapimas, bet pries kelias savaites bananu kilograma per diena suvalgiau, tai mazylis visa nakti puskejo, nemiegojo ...
Atsakyti
Sveikos, na kiek suprantu maitinanti mama yra stipriai dietos besilaikanti mama, as pati turiu menesio laiko dukryte ir pati maitinu, nu zinokit istisa menesi jauciu alki baigiu isproteti kaip norisi skaniai valgyti, jokiu kosiu nuo darzelio negaliu valgyt,jokiu vandeny virtu mesu be skonio negaliu valgyt nu niekas nedziugina is maisto nors tu ka, kazin neisprotesiu kol maitinsiu. Pirma dukryte kai maitinau tai nieko nesilaikiau valgiau taip kaip visada ir ismaitinau daugiau nei metus laiko, o dabar tiek prisiskaiciau apie zindyves raciona kad baisu i virtuve eiti, be reikalo man rodos skaiciau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(amaliute @ 2010 12 03, 15:41)
Sveikos, na kiek suprantu maitinanti mama yra stipriai dietos besilaikanti mama, as pati turiu menesio laiko dukryte ir pati maitinu, nu zinokit istisa menesi jauciu alki baigiu isproteti kaip norisi skaniai valgyti, jokiu kosiu nuo darzelio negaliu valgyt,jokiu vandeny virtu mesu be skonio negaliu valgyt nu niekas nedziugina is maisto nors tu ka, kazin neisprotesiu kol maitinsiu. Pirma dukryte kai maitinau tai nieko nesilaikiau valgiau taip kaip visada ir ismaitinau daugiau nei metus laiko, o dabar tiek prisiskaiciau apie zindyves raciona kad baisu i virtuve eiti, be reikalo man rodos skaiciau  blush2.gif

Va va, aš irgi alkana kaip žvėriukas kasdien, vis einu ir einu link šaldytuvo... doh.gif lotuliukas.gif
Nemėgstu ir aš tų visokių virtų mėsų, tad apkepu ir troškinu su bulvėm, morkom ar cukinijom, salotoms pasitarkuoju virto burokėlio (čia visos daržovės, kurias valgau)...
Verdu sriubytes + valgau virtus grikius (labai mėgstu)...
Iš vaisių - bananus ir persimonus...
Bet jau kaaaaip noriu saldumynų ir tikrai nemažai jų valgau blush2.gif - nu nieko negaliu su savim padaryti doh.gif

Nieko, kaip nors išgyvensim - juk neamžinai drinks_cheers.gif wub.gif
- - -
Nors kai pagalvoji... mūsų mamos valgė viską ir mes sveiki užaugom thumbup.gif tik... tais laikais tiek įvairaus maisto ir visokių E ne tiek buvo.....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~Beauty~: 03 gruodžio 2010 - 16:38
alkanoms mamytems: sausainiu geru su sviestu ir arbata smile.gif pasotina smile.gif
riesutu uzkrimskit tik ne arachiso o grakiniu, ypac migdolai gerai nes kalcio turi.
dziovintu vaisiu, abrikosu
virta kiausini valgykit
o mesa virta be nieko??? niekad taip nedariau, tiesiog sriuba su darzovem ant virtos mesos sultinio ir ta mesa susmulkinu vidun
dar smalizems kurios nori saldumynu tai karvute gerai smile.gif tik ne latviska MU ten nekokia sudetis, o yra maximoj pardavime rusisku ar baltarusisku labai skaniu. dar hemotogenas pamainom smile.gif
bet svarbiausia, vienintelis skaniausias dalykas, kuri drasiai valgau neskaiciuodama miligramais kiekio, tai baltas sokoladas..bent trecdali sau tikrai leidziu.

o siaip valgau beveik viska, tik pirma menesi labai ziurejau stengiaus daug valgyt tinkamo maisto, daug gerti tai is tikro buvo mano sociausias menuo. perskaiciau ka galima ir uzsipirkau viska ka galima, pasirinkimas buvo tikrai didelis, tai ir krimtau pastoviai...
neprisigalvokit kad galima tik virta mesa, kaiusini ir kruopas... tikrai ne.
Atsakyti
QUOTE(Agatka @ 2010 12 05, 00:39)
alkanoms mamytems: sausainiu geru su sviestu ir arbata smile.gif pasotina smile.gif
riesutu uzkrimskit tik ne arachiso o grakiniu, ypac migdolai gerai nes kalcio turi.
dziovintu vaisiu, abrikosu
virta kiausini valgykit
o mesa virta be nieko??? niekad taip nedariau, tiesiog sriuba su darzovem ant virtos mesos sultinio ir ta mesa susmulkinu vidun
dar smalizems kurios nori saldumynu tai karvute gerai smile.gif tik ne latviska MU ten nekokia sudetis, o yra maximoj pardavime rusisku ar baltarusisku labai skaniu. dar hemotogenas pamainom smile.gif
bet svarbiausia, vienintelis skaniausias dalykas, kuri drasiai valgau neskaiciuodama miligramais kiekio, tai baltas sokoladas..bent trecdali sau tikrai leidziu.

o siaip valgau beveik viska, tik pirma menesi labai ziurejau stengiaus daug valgyt tinkamo maisto, daug gerti tai is tikro buvo mano sociausias menuo. perskaiciau ka galima ir uzsipirkau viska ka galima, pasirinkimas buvo tikrai didelis, tai ir krimtau pastoviai...
neprisigalvokit kad galima tik virta mesa, kaiusini ir kruopas... tikrai ne.

labai džiugu, kad Jūsų vaikiukas ne alegriškas ir nepučia pilvuko, o čia atėjusi šviežia mamytė pasiskaičius Jūsų postą oi kiek gali bėdų turėti... Kiaušiniai, riešutai, sviestas (pieno baltymai), sausainiai (kvietiniai miltai) yra labai dideli alergenai apie šokoladą aš išvis patyliu doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vixiuke: 05 gruodžio 2010 - 18:27
QUOTE(vixiuke @ 2010 12 05, 18:27)
labai džiugu, kad Jūsų vaikiukas ne alegriškas ir nepučia pilvuko, o čia atėjusi šviežia mamytė pasiskaičius Jūsų postą oi kiek gali bėdų turėti... Kiaušiniai, riešutai, sviestas (pieno baltymai), sausainiai (kvietiniai miltai) yra labai dideli alergenai apie šokoladą aš išvis patyliu  doh.gif

Galbūt taip ir yra, bet iš kitos pusės... Mamytės, prisiskaitę, kad beveik nieko negalima valgyti tiesiog to nevalgo ir net nežino, pūstų vaikiukui pilvą nuo to ar ano, ar ne ax.gif
Aš, pvz, valgau šokoladą, riešutus, geriu kakavą, nuolat "kemšu" saldumynus (sausainius, pyragaičius), tikrai netsisakau sviesto, grietinės ir majonezo........ ax.gif Tik "prisibijau" visokių kopūstų ar obuolių, nes žinau, kad man pačiai nuo jų nekas...
Pienuko turiu daug, o mergytės nekamuoja jokios alergijos... bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(~Beauty~ @ 2010 12 05, 19:48)
Galbūt taip ir yra, bet iš kitos pusės... Mamytės, prisiskaitę, kad beveik nieko negalima valgyti tiesiog to nevalgo ir net nežino, pūstų vaikiukui pilvą nuo to ar ano, ar ne ax.gif
Aš, pvz, valgau šokoladą, riešutus, geriu kakavą, nuolat "kemšu" saldumynus (sausainius, pyragaičius), tikrai netsisakau sviesto, grietinės ir majonezo........ ax.gif Tik "prisibijau" visokių kopūstų ar obuolių, nes žinau, kad man pačiai nuo jų nekas...
Pienuko turiu daug, o mergytės nekamuoja jokios alergijos... bigsmile.gif

thumbup.gif
Atsakyti