Įkraunama...
Įkraunama...

Mitybos racionas žindyvei.

QUOTE(anzelikal @ 2010 05 31, 09:58)
as toki klausimeli turiu del misinuko ir MP mano berniukui jau greitai 9men maitynu MP bet pati rytais isgeriu kavos su pienu viena puodeli nes kitaip labai jau miego noriu Kartais suvalgau keptos mesos ar keptu bulviu kartais pirktiniu pomidoru Mano uosvene piestu stopja kad nemaitynciau MP o misinuku kadangi taip negerai valgau kaip ji sako mano dukra su maistu prisilaikydavo Ar tikrai visos kurios dar iki siol maitynate MP taip ir valgote tik kosytes ir virta maista gal jos zodziose yra tesos Mielosios padekit nes nezinau ka daryti?

pritariu, visiskas briedas blink.gif ir neklausykite visokiu seseliu kur ateina ir aiskina, nevalgyk to, ano, zaliu darzoviu, kepto. pusgluses 4u.gif nebent pastebi, kad nuo vieno kurio produkto vaika paberia ar pilvuka pucia, tai po truputi valgyt.
Atsakyti
QUOTE(anzelikal @ 2010 05 31, 10:58)
as toki klausimeli turiu del misinuko ir MP mano berniukui jau greitai 9men maitynu MP bet pati rytais isgeriu kavos su pienu viena puodeli nes kitaip labai jau miego noriu Kartais suvalgau keptos mesos ar keptu bulviu kartais pirktiniu pomidoru Mano uosvene piestu stopja kad nemaitynciau MP o misinuku kadangi taip negerai valgau kaip ji sako mano dukra su maistu prisilaikydavo Ar tikrai visos kurios dar iki siol maitynate MP taip ir valgote tik kosytes ir virta maista gal jos zodziose yra tesos Mielosios padekit nes nezinau ka daryti?


Pati maitinu dar dvigubai trumpiau- tik keturis su puse menesio. Pirma karta susitikus su poliklinikos sesute isgirdau kruva produktu, kuriu negalima valgyti, blink.gif kaip antai morkos tik kaip prieskonis, jokiu ju dideliu kiekiu, kefyro tik puse stiklines, is darzoviu galima valgyti tik burokelius, is vaisiu- tik puse banano (nes didesnis kiekis kentu jau paciai mamai- kietina vidurius, kas tikrai buvo labai nepaeidautina pirmomis savaitemis po gimdymo), bulves galima, kosytes galima, bet tik ne manu- nuo ju storejama (nors po gimdymo numeciau per 8kg ir teturejau gal kokiu 54kg is viso), jokiu marinuotu ir raugintu darzoviu negalima, pieno produktai vaika alegizuos- beveik nieko negalima, negalima, negalima... Na, zodziu, reziumuojant, zindyvei praktiskai galima gerti tik vandeni su grikiu kose tongue.gif
Pries gimdyma buvau atlankiusi zindymo kursus ne vienos ir ne dvieju valandu trukmes, tad kaip ir zinojau, kad galima (netgi privaloma) valgyti ivairiapusi maista. Bet pagimdzius kazkaip protelis veike ne taip greitai, tai su beveik griezta dieta prasikankinau gal dvi savaites. Paskui dar menesi valgiau (su baime) bet jau ir tai, ka norejau, nes pamacius sviezius vaisius ir darzoves net silpna buvo. Tiesa, tos dietos ir maitinimmas taip istirpde tuos kelis priaugtus kilogramus, kad po poros menesiu tesveriau vos 47kg doh.gif ir dabar vargstu kaip priauginti bent iki 50kg.
Ka galiu pasakyti- ne velnio neveikia griezta dieta schmoll.gif - mano vaikui pilva pusdavo (tiesa tai nebuvo labai daznai) nepriklausomai nuo to ka valgiau, to su maistu niekaip nesusiejau. Dabar valgau praktiskai viska- ir ant lauzo kepta mesa, ir silke, rukytus lasinukus ir svogunus, siek tiek citrusiniu vaisiu suvalgau, pomidorus, ridikelius ir kitas darzoves. Stengiuosi tik skaityti etiketes ir rinktis maista be "E" raidziu arba su mazesniu ju kiekiu. Ir nieko, mazasis "pasibezda" kartais su dudomis, taciau dazniausiai dujos iseina lengvai ir nepanasu, kad ji vargintu mano ivairiapusis mitybos racionas. Reiketu prisipazinti, kad kavos jau nebegeriu bevei puse metu- pusryciams mano puodelyje yra namie virtos uogienes arbata. bigsmile.gif Nes butent kofeinas vaikuciui kenkia labiausiai.
Be abejo, jei mamos mato, kad ju suvalgomas maistas daro itaka ju vaikuciu sveikatai, tai gal nevertetu i tai nekreipti demesio, nes kaip bebutu vistiek i motinos piena patenka keli nuosimciai medziagu is mamos suvalgyto maisto, kurios gal but ir paveikia nesubrendusia naujagymio zarnyno gleivine g.gif
Betkokiu atveju MP yra n- kartu geriau nei misinukai, manau, kad vyresni zmones mus moko pagal tai, ka zinojo jie patys. Nu ir prirasiau cia umn.gif
Atsakyti
ar galima kur nors rasti lentele,, kurioje butu surasyta, ka gali valgyti zindyve....? ax.gif
nes pvz., kaiakusere pamate, kad pasipjasutem arbuzo - pasake - "nu nu, negalima";
bandau atkapstyt kur nors - tai visurtik apstarkciai....
Atsakyti
astulka1, 4u.gif
Šio forumo 4psl. yra ištrauka iš knygos mirksiukas.gif
Atsakyti
mano maziukui labai beria veideli, vis galvoju,nuo ko tai galetu buti? unsure.gif ar gali buti taip,kad ji beria del to,jog valgau labai daug pieno produktu/
Atsakyti
Mano mazutei irgi beria veiduka, kad ir ka bevalgyciau...bandziau vos ne vien arbata ir dziuveseliais gyventi, bet vis vien paberia ir pilvuka pucia... verysad.gif
Atsakyti
VAt ir mus bėrimukai kankina. Neaišku jau ir ką bevalgyti doh.gif
Sako, kad būna, jog išauga. Tikiuosi, kad ir mūsų bėrimukai išaugami, nes nebežinau ką ir bevalgyti, labai nesinori vaikiukui kokios alergijos įvaryti unsure.gif

Kaip manote ar nuo vištienos irgi gali berti g.gif Nors nėštumo metu saikingai valgiau aš ją, nes neįpatingai mėsos norėjau.
Sako, kad ką valgei nėštumo metu nuo to neturėtų alergizuoti g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo juratela: 16 birželio 2010 - 18:31
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 06 16, 01:25)
astulka1, 4u.gif
Šio forumo 4psl. yra ištrauka iš knygos  mirksiukas.gif



aciu blush2.gif 4u.gif
Papildyta:
jatus kaip tai tai ano negalima..... ax.gif isprotet galima;
o gal kuri nors esate pasidarius na kazka panasaus i dieta, ar dienos/savaites valgoarasti, kuris ir pienukui mamytes nekenktu ir svori padetu mesti...... blush2.gif ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo astulka1: 16 birželio 2010 - 18:49
Mielos mamytes, noriu paklausti kokia arbata geriate? Juoda turi kofeino, zalioji labai tonizuoja. Tai kas belieka? Uogieniu arbatos nemegstu. Gal kokiu zoleliu arbata tinka? 4u.gif
Atsakyti
astulka1, 4u.gif
Maitinaniom mamom nerekomenduojama laikytis dietos.
Kaip užaugo svoris pamažu, - pamažu turėtų kristi. Žyndimas- gera dieta mirksiukas.gif
Yra svarbi visavertė mityba, o koreguot mitybą galima: atsisakant dažno užkandžiavimo. Nepiktnaudžiauti rūkytais, keptais bulviniais patiekalais, ir miltiniais gaminiais. Neprisiryti nakčiai, pasirinkt tokį vakarienės valgymo metą, kad iki ėjimo miegot jau būtų maistas suvirškintas (~4val.)
4u.gif

Papildyta:
zivily, 4u.gif
Vaistažolių arbatose daug biologiškai aktyvių medžiagų, veikiančių mamos ir vaiko organizmą.
Svarbu nepiktnaudžiauti mirksiukas.gif
Gal tiks: vanduo, vanduo su citrina, kompotas, kisielius, pieno (ar pasukų) kokteilis su vaisiais (tik pieno produktų- ne daugiau kaip 0,5l)
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 06 17, 10:01)
astulka1, 4u.gif
Maitinaniom mamom nerekomenduojama laikytis dietos.
Kaip užaugo svoris pamažu, - pamažu turėtų kristi. Žyndimas- gera dieta  mirksiukas.gif 
Yra svarbi visavertė mityba, o koreguot mitybą galima: atsisakant dažno užkandžiavimo. Nepiktnaudžiauti rūkytais, keptais bulviniais patiekalais, ir miltiniais gaminiais. Neprisiryti nakčiai, pasirinkt tokį vakarienės valgymo metą, kad iki ėjimo miegot jau būtų maistas suvirškintas (~4val.)
4u.gif

Papildyta:




aciu, bandysim ax.gif 4u.gif
bet ar tikrai negalima arbuzu? unsure.gif
Atsakyti
Košė-Malošė aciu uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti