Įkraunama...
Įkraunama...

Mitybos racionas žindyvei.

maniske visa antraji menesi buvo isberta- veidelis ir galvyte. irgi ziurejau, nevalgiau pienisko, jokiu darzoviu/vaisiu ir ka gi, pakeitem vit D (anksciau gerem vandenini- pakeitem i aliejini), suejo 2 menesiai ir berimas baigesi. Dabar valgau beveik viska- pieno negeriu ir beveik darzoviu nevalgau (nor is nera ka valgyt- visur chemija doh.gif ). valgau burokelius is savo darzo ir savus raugintus agurkus (neperdaug ,nes gali pilva pust). Tad jokios naudos is tos mano asketiskos dietos... Tad ir nezinau ar cia buvo vit.D kaltas, ar siaip odele valesi g.gif
Atsakyti
QUOTE(Esha @ 2010 02 12, 12:16)
1. Bulves, morkos, burokeliai
2. Bananai
3. jautiena, kaiuliena
4. nevalgau
5. makaronai
6. nevalgau
7. juoda duona.

Mano meniu toks skystas, nes mazius alergiskas kazkam. Dabar pora savaiciu valgau taip skystai (veidelis grazeja!!!), o paskui itraukinesiu daugiau maisto produktu ir seksiu kam alergiskas.

uzjauciu del elergijos...na nieko sveikai maitintis i nauda, gal sakau priprasiu ir atsikratysiu saldumynu, druskos ir kepto maisto smile.gif
Atsakyti
jei jus valgote burokelius ir nieko, tai ir as pabandysiu, nes mama mane itikino, kad burokeliai patys ziauriausi pilvu putime, tai as ir ismeciau visus lauk biggrin.gif o kaip su ryziais, vartojat?
Atsakyti
QUOTE(Herrera @ 2010 02 12, 13:25)
Mano maziuka irgi paberia tokiais smulkiais raudonais spuogeliais, bet gydytoja man sake, kad nereikia labai kreipt demesio, nes tokie paberimai buna kudikiams iki triju men. Ir tikrai, valgau viska ta pati ir jie patys savaime praeina. smile.gif



Manisky tai pat paberia tokiaias paciais spuogeliais, bet gydytojos atsakymas buvo toks pats kaip tavo atveju blush2.gif . Beje valgyti liepe viska tik zinoma su saiku, kad neissaukt alergijos. Privengiu pieno produktu, kurie labai alergizuoja ir riesutu, o siaip visko po biskiuka valgyti bandau. Jei matau, ad kazkas netinka, tada atsisakau thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(<LIBE> @ 2010 02 12, 16:09)
o kaip su ryziais, vartojat?

As valgau. Valgau visu grudu koses isskyrus lesiu.
Atsakyti
sveikutės,

sakot, sojos padažas negerai... o aš kaip tik geriu sojos pieną- ka-kur skaičiau, kad jame daug vitaminų ir tinka maitinančioms... kažin tinka ar nelabai?

ir dar, rašot, kad riboti saldumynus. čia tik šokoladus ar aplamai ir tortas bei sausainiai?

šiaip tai man pastarosiomis dienomis stirpiai sumažėjo pienelio... nepadeda nei kmynų arbata...

o iš vaisių aš valgau bananus ir obuolius (sako, padeda sunkiai prakakojantiems leliukams.. o mūs mažė jau 3-ia para nekakojus, tai laukiu prisivalgius oboulių blink.gif )

iš daržovių tai verduos tokią sriubikę: bulvės, morkos, jautiena, ryžiai... niam niam niam

ir dar labai mėgstu grikių košę. galėčiau valgyti kasdien...

o pieną tai riboju, nes nusprendėm su dakt., kad būtent nuo pieno produktų buvo mažė paberta. sakė daktr., nedaugiau, kaip pusę litro pieno per dieną
Papildyta:
O kokią mišrainę/salotas patartumėte pasigaminti? aš taip mėgstu (Mėgau) mišraines, bet dbr vienoj tas netinkamas produktas, kitoj kitas... kol kas tai tik pasidarau tarkuotų morkų su razinom. o kokiu aliejumi geriausia užpliti?
Atsakyti
QUOTE(sidrulka @ 2010 02 12, 19:48)
sveikutės,

1. sakot, sojos padažas negerai... o aš kaip tik geriu sojos pieną- ka-kur skaičiau, kad jame daug vitaminų ir tinka maitinančioms... kažin tinka ar nelabai?

2. ir dar, rašot, kad riboti saldumynus. čia tik šokoladus ar aplamai ir tortas bei sausainiai?

3. šiaip tai man pastarosiomis dienomis stirpiai sumažėjo pienelio... nepadeda nei kmynų arbata...

4. o kokiu aliejumi geriausia užpliti?

1. Nera vieos taisykles. Jei geri ir tinka tiek tau tiek mazyliui tai gerk ir toliau smile.gif
2. As asmeniskai pasilikau tik riestainius. Esu isprotejus saldumynu megeja. Kasdien daug valgydavau. Jei atimtu is manes ir "barankas" tikrai "lomkes" prasidetu biggrin.gif
3. Kmynu arbata nedidina pienelio kiekio (kaip ir bet koks kitas gerimas ar maistas), ji greiciau padeda mazinti diegliukus. Pienelio kieki didina daznas glaudimas prie kruties mirksiukas.gif
4. As pati uzpilineju alyvuogiu arba saulegrazu aliejumi.



Ar galima valgyti melionus? Jetau kaip uzsimaniau... Gal pabandyti g.gif
Atsakyti
Esha,
Galima. Su saiku 4u.gif
Atsakyti
Jau vėl greit bus aktualus maisto racionas po gimdymo... Su pirmuoju tai beveik viską valgiau, nes buvo kaip tik vasara, tai ir braškių kartais užvalgydavau... Tas pilvas kaip pūtėsi iki pusės metų, taip pūtės, o paskui pradėjo dantys dygt ir užsimiršo visi diegliai, nes buvo opesnių bėdų smile.gif O šiaip manau, kad gabalėlis troškintos žuvies tikrai geriau nei kokia pieniška dešrelė ar "šlapianka", kurių sudėtyje iš vis niekas nepasakys, kas yra...
Visai neblogai parašyta http://www.vsv.lt/gy...eikas/2595.html

Manau, kad kartais geras maistas ir gera mamos nuotaika pieno kokybę įtakoja labiau, nei begalinis nervinimasisi ir skaičiavimas, kur ir kada pupelę suvalgei ar kavos išgėrei... Tikiuosi, kad spuogai ir išsipūtęs pilvukas labai nevargins smile.gif
Atsakyti
QUOTE(<LIBE> @ 2010 02 12, 16:09)
jei jus valgote burokelius ir nieko, tai ir as pabandysiu, nes mama mane itikino, kad burokeliai patys ziauriausi pilvu putime, tai as ir ismeciau visus lauk biggrin.gif o kaip su ryziais, vartojat?

As tai valgau ryzius, ir burokeliai mano vieninteles darzoves kurias valgau
Atsakyti
QUOTE(<LIBE> @ 2010 02 12, 10:53)
mamytes, man laba idomu kieko koks racionas.. smile.gif
1. Darzoves
2. Vaisiai
3. Mesyte
4. Zuvis
5. Miltiniai patiekalai
6. Pieno produktai
7. Duona

Aš valgau (nuo pat pradžių, kai pradėjau žindyti mažylę- tiesa, uos produktus, kurie man atrodė "įtartini" pradėjau valgyti tik po truputį, stebėdama kūdikio reakciją):
1. Bulvės, morkos, špinatai, paprika, pomidorai (lupdavau odą iš nėštumo metu ir dabar), agurkas (irgi lupu), poras, pievagrybiai, alyvuogės, cukinija, artišokas, baklažanas, burokėliai, iceberg'o salotos, avokadas, salieras, moliūgas, šaldytos voveraitės, prieskoninės žolelės (dabar- savos šaldytos), lęšiai.
2. bananai, kivi, kriaušės, obuoliai (tik kepti, nes nuo kitokių man pačiai pučia pilvą, tai su vaiku net neeksperimentuoju), savos šaldytos braškės, avietės, vyšnios, juod. serbentai, spanguolės, melionas, mandarinai (labai saikingai), citrinos, imbieras.
3. Nevalgau.
4. Retkarčiais valgau menkę, lašišinę žuvį. Paprastai- troškintą arba keptą orkaitėje.
5. Makaronai (visokie visaip, labai patinka ir tinka), įvairios grūdinės košės (išskyrus grikius, kurių negaliu pakęsti blush2.gif )- dažniausiai pusryčiams.
6. Viskas, išskyrus kefyrą/rugpienį/pasukas. Jogurtą stengiuosi pirkti natūralų (dažniausiai- Dobilas), valgau visaip- ir su šaldytom uogom, o kartais, kaip padažą su prieskoninėm žolėm ir agurku, šlakeliu alyvų aliejaus susimaišius. Mėgstu ir nemažai valgau kieto sūrio ir varškės.
Grietinę ir ypač sviestą vartoju saikingai, bet taip dariau visada.
7. Duoniukai (labai patinka ir daug valgau ruginių duoniukų FinnCrisp), daugiagrūdė duona, itališka duona ciabatta (silpnybė, bet nedažnai valgau), džiūvėsiai, javinukai, barankos ir pan. "kramtalai"
Aliejų naudojų alyvų, linų sėmėnų, moliūgų sėklų, sezamo, saulėgrąžų.
Arbatas geriu žolelių, vieną kartą dienoje juodą arbatą arba vieną kavą jei dar labai norisi kavos - renkuosi bekofeininę.
Saldumynai gana saikingai, bet vis vien: ledai, pieninis šokoladas, sausianiai ir savi gaminiai- kokia nors proga pyragas ir pan.
Lig šiol nevalgau: pupų, pupelių, žirnių, sojų pupelių gaminių ir pan., kopūstų, kefyro ir pan., virtų/ keptų kiaušinių (kiek yra kokiam gaminyje, tiek), vengiu prieskonių su visokiais dažikliais/ stiprikliais, visokių sultinio kubelių ir kito šlamšto 9bet ir anksčiau vengiau). Riešutų valgau itin saikingai ir retai- pvz. du graikinius arba lazdyno riešutus vienu metu... iki kito karto, kai prisiminsiu (po kokio mėnesio biggrin.gif )
Sushi sukau namuose keletą kartų, bet pati valgiau tik su agurku ir avokadu. Vis vien buvo labai skanu ir gerai smile.gif
Na, gal kam pravers.
Tiesa, aš esu vegetarė, labai seniai. Tik nėštumo metu bei žindydama retkarčiais valgau žuvies. Paskui, nežinau, gal vėl nebevalgysiu, bus matys.
Atsakyti
QUOTE(spengla @ 2010 02 18, 01:58)
Aš valgau (nuo pat pradžių, kai pradėjau žindyti mažylę- tiesa, uos produktus, kurie man atrodė "įtartini" pradėjau valgyti tik po truputį, stebėdama kūdikio reakciją):
1.  Bulvės, morkos, špinatai, paprika, pomidorai (lupdavau odą iš nėštumo metu ir dabar), agurkas (irgi lupu), poras, pievagrybiai, alyvuogės, cukinija, artišokas, baklažanas, burokėliai, iceberg'o salotos, avokadas, salieras, moliūgas, šaldytos voveraitės, prieskoninės žolelės (dabar- savos šaldytos), lęšiai.
2. bananai, kivi, kriaušės, obuoliai (tik kepti, nes nuo kitokių man pačiai pučia pilvą, tai su vaiku net neeksperimentuoju), savos šaldytos braškės, avietės, vyšnios, juod. serbentai, spanguolės, melionas, mandarinai (labai saikingai), citrinos, imbieras.
3. Nevalgau.
4. Retkarčiais valgau menkę, lašišinę žuvį. Paprastai- troškintą arba keptą orkaitėje.
5. Makaronai (visokie visaip, labai patinka ir tinka), įvairios grūdinės košės (išskyrus grikius, kurių negaliu pakęsti  blush2.gif )- dažniausiai pusryčiams.
6. Viskas, išskyrus kefyrą/rugpienį/pasukas. Jogurtą stengiuosi pirkti natūralų (dažniausiai- Dobilas), valgau visaip- ir su šaldytom uogom, o kartais, kaip padažą su prieskoninėm žolėm ir agurku, šlakeliu alyvų aliejaus susimaišius. Mėgstu ir nemažai valgau kieto sūrio ir varškės.
Grietinę ir ypač sviestą vartoju saikingai, bet taip dariau visada.
7. Duoniukai (labai patinka ir daug valgau ruginių duoniukų FinnCrisp), daugiagrūdė duona, itališka duona ciabatta (silpnybė, bet nedažnai valgau), džiūvėsiai, javinukai, barankos ir pan. "kramtalai"
Aliejų naudojų alyvų, linų sėmėnų, moliūgų sėklų, sezamo, saulėgrąžų.
Arbatas geriu žolelių, vieną kartą dienoje juodą arbatą arba vieną kavą jei dar labai norisi kavos - renkuosi bekofeininę.
Saldumynai gana saikingai, bet vis vien: ledai, pieninis šokoladas, sausianiai ir savi gaminiai- kokia nors proga pyragas ir pan.
Lig šiol nevalgau: pupų, pupelių, žirnių, sojų pupelių gaminių ir pan., kopūstų, kefyro ir pan., virtų/ keptų kiaušinių (kiek yra kokiam gaminyje, tiek), vengiu prieskonių su visokiais dažikliais/ stiprikliais, visokių sultinio kubelių ir kito šlamšto 9bet ir anksčiau vengiau). Riešutų valgau itin saikingai ir retai- pvz. du graikinius arba lazdyno riešutus vienu metu... iki kito karto, kai prisiminsiu (po kokio mėnesio  biggrin.gif )
Sushi sukau namuose keletą kartų, bet pati valgiau tik su agurku ir avokadu. Vis vien buvo labai skanu ir gerai  smile.gif
Na, gal kam pravers.
Tiesa, aš esu vegetarė, labai seniai. Tik nėštumo metu bei žindydama retkarčiais valgau žuvies. Paskui, nežinau, gal vėl nebevalgysiu, bus matys.

labai suzavejo tavo valgerastis mirksiukas.gif noreciau ir as atsisakyti mesos...bet ...eh... doh.gif
Atsakyti