Įkraunama...
Įkraunama...

Imuninis nevaisingumas

gaila klimo sad.gif
Atsakyti
QUOTE (Daiva_B. @ 2004 09 28, 11:11)
Mergaitės, nepainiokit - aš kalbėjau apie genetinį suderinamumą (kariotipo tyrimas iš kraujo), o ne imuninį...Antifosfolipidiniai antikūniai irgi ne imuninis, o IMUNOLOGINIS dalykas (kuo tai skiriasi, klauskit Miglužės wink.gif )....Dar vienas dalykas, kurį verta pasitikrinti, jei nėra buvę ilgą laiką pastojimų, ANTISPERMINIAI ANTIKŪNIAI - Miglužė irgi gal galėtų populiariai ne medicininiais terminais pakomentuoti...

Nu žinai, aš pati bandau susigaudyti, kas tai per sutrikimai. Akivaizdu, kad į tą "imuninį nesuderinamumą" sugrūdami keli, įvairios etiologijos susirgimai. Bet pažadu, pabandysiu tiksliai išsiaiškinti.

Kol kas galiu šnekėti tik apie tuos atvejus, kai moteris pastoja, tačiau persileidžia iki 12 sav. ir jeigu ta įvyksta dėl moters imuniteto ypatybių (jei taip galima sakyti). Čia vyro vaidmuo nėra svarbus, pats moters organizmas atmeta nėštumą.

Kai paruošiu pamokas, parašysiu tongue.gif
Atsakyti
va biski radau:
ĮSISKVERBIMO TYRIMAS
Tiria spermatozoidų gebėjimą judėti moters lytiniais takais ( Penetracijos testas).

IMUNINIS TYRIMAS
Nustato ar imuninės reakcijos metu gaminami antikūnai prieš spermos antigenus.Antispermos antikūnai sukelia spermatozoidų agliutinaciją, imobilizaciją ir gali būti nuo 12-20  porų nevaisingumo priežastimi.
Atsakyti
Apie antikūnus prieš spermatozoidus.

Jie gali būti aptinkami kraujyje, makšties išskyrose, spermoje (t.y. ir pas vyrus, ir pas moteris).
tai sukelia imunologinį nevaisingumą

Pirmiausiai apie vyrus:
Pas vyrus šie antikūnai pradeda gamintis, kai dėl įvairių priežasčių (sėklidžių pažeidimo, infekcijos, chirurginio įsikišimo) organizmo imuninė sistema juos "aptinka" (normaliai sėklidžių turinys yra tarsi paslėptas nuo imuninės sistemos atpažinimo) ir sureaguoja kaip ir į bet kurį svetimkūnį - kovoja. Kaip rašė mallena, tai gali sukelti spermatozoidų agliutinaciją, mažėja jų judrumas, tai apsunkina apvaisinimą.

Vienas iš tyrimų - labai nespecifinis - postkoitalinis testas. Nes rezultatus labai sunku interpretuoti, gali būti daugybė kitų faktorių, lemiančių prastus tyrimo rezultatus.
Nežinau kaip Lietuvoje, ar tai atliekama, tačiau tuos antikūnus galima nustatyti, specifiškiausias tyrimas - jų geriausia ieškoti spermoje.

Ši problema sėkmingai sprendžiama IVF/IVF su ICSI. IUI gana neefektyvus (bet taikomas). Gali būti taikoma steroidų terapija vyrui (prednizolonas, dexametazonas), tada sėkmingos IUI proc. šiek tiek padidėja, bet nežymiai (pagal kai kuriuos autorius).

Apie moteris:
Čia kažkokia mistika, bet gal tiesiog reikia daugiau paieškoti. Tačiau nurodoma, kad tie antikūnai pradeda gamintis moters organizme po didelių spermatozoidų kiekių (nu čia taip truputi... blush-anim-cl.gif ). Buvo atliekami tyrimai, kai spermatozoidų kiekis pas vyrus buvo normalus ir kai per mažas. Nustatyta, kad turi būti normalus spermos skaitlingumas, kad tie antikūnai atsirastų (tirtos nevaisingos poros).
Rašoma, kas sperma gali sukelti alergines reakcijas (irgi pradeda gamintis antikūnai, tačiau tai jau šiek tiek kitas mechanizmas)
Gydymas toks pats - IVF.

Apie tai kol kas tiek.
Nežinau, kokie tyrimai realiai atliekami Lietuvoje ir kiek jie specifiškai nustato antikūnų buvimą, nes vien postkoitalinis tyrimas tiksliai diagnozei nustatyti netinka. Tai daugiau (mano nuomone) atrankinis tyrimas (parodo, ar tikrai viskas su tuo gerai, ar reikalingi detalesni tyrimai).
Chuuuuu.... Atiduodu jūsų diskusijoms.
Atsakyti
QUOTE (migluze @ 2004 09 28, 13:58)
Chuuuuu.... Atiduodu jūsų diskusijoms.

ačiū, padirbėjai kaip reikiant;)

mano komentaras - siaubas ir tiek, jaučiu man viskas tinka: ir postkaitalinis neigiamas, ir spermos kiekiai dideli (tiek metų 2.gif darau) ir kažką Bogdanskienė užsiminė apie spermos agliutinaciją huh.gif

Siaubas
Atsakyti
QUOTE (viltis @ 2004 09 28, 14:35)
ačiū, padirbėjai kaip reikiant;)

mano komentaras - siaubas ir tiek, jaučiu man viskas tinka: ir postkaitalinis neigiamas, ir spermos kiekiai dideli (tiek metų  2.gif  darau) ir kažką Bogdanskienė užsiminė apie spermos agliutinaciją huh.gif

Siaubas

Joks siaubas smile.gif visur rašo, kad IVF labai sėkmingai taikomi, aišku, dažniau rekomenduoja su ICSI.

O dė tų spermos kiekių blush-anim-cl.gif tai čia beveik kiekvienai tinka tongue.gif
Ten buvo atliktas tyrimas su normalia sperma ir su mažu spermių kiekiu, taip pat kontrolei - nekaltos merginos. Jei sperma prasta, man rodos, patikimai negalėjo pasakyti, ar tai gali sukelti antikūnų gamybą. Gaila, kad viso straipsnio negalima paimti, mokėti reikia.

o šiaip, dėl moters organizme susidarančių antikūnų beveik nieko nėra.
Atsakyti
QUOTE (migluze @ 2004 09 28, 14:55)
Joks siaubas smile.gif visur rašo, kad IVF labai sėkmingai taikomi, aišku, dažniau rekomenduoja su ICSI.


jo, man tikrai reikės su ICSI, nes per praeitą IVF iš 13 tik 3 apsivaisino sad.gif Turbūt čia IMUNINIO darbas buvo mad.gif
Atsakyti
Pas mus su vyru yra imuninis nevaisingumas. Jo spermiukai pas mane atsidure tapdavo visiskai niekam tike.
Musu dukrytei ryt bus 2 savaiteles. O susilaukem mes jos po insceminacijos! Kitokiu budu kaip ir nera! NA, aisku nebent dirbtinis apvaisinimas, bet jo neprireike. Nors, tiesa, daktarai pastoviai aiskina, kad galbut po laporoskopijos, po gimdymo gleiviu sudetis pas mane pasikeis ir galesiu pastoti be mediku pagalbos (kalbant apie antra vaikeli). Bet as kazkaip netikiu tuo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Akva: 28 rugsėjo 2004 - 15:21
QUOTE (Akva @ 2004 09 28, 15:22)
Pas mus su vyru yra imuninis nevaisingumas. Jo spermiukai pas mane atsidure tapdavo visiskai niekam tike.
Musu dukrytei ryt bus 2 savaiteles.

šaunu thumbup.gif kur darėt suderinamumo tyrimą ir kur IUI?
Atsakyti
QUOTE (viltis @ 2004 09 28, 16:26)
QUOTE (Akva @ 2004 09 28, 15:22)
Pas mus su vyru yra imuninis nevaisingumas. Jo spermiukai pas mane atsidure tapdavo visiskai niekam tike.
Musu dukrytei ryt bus 2 savaiteles.

šaunu thumbup.gif kur darėt suderinamumo tyrimą ir kur IUI?

Viska viska dareme Vaisingumo klinikoje! Skatino daktare Visockiene, o vaikiuka "padare" (insceminacija) - Usoniene! thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE (Akva @ 2004 09 28, 15:31)
QUOTE (viltis @ 2004 09 28, 16:26)
QUOTE (Akva @ 2004 09 28, 15:22)
Pas mus su vyru yra imuninis nevaisingumas. Jo spermiukai pas mane atsidure tapdavo visiskai niekam tike.
Musu dukrytei ryt bus 2 savaiteles.

šaunu thumbup.gif kur darėt suderinamumo tyrimą ir kur IUI?

Viska viska dareme Vaisingumo klinikoje! Skatino daktare Visockiene, o vaikiuka "padare" (insceminacija) - Usoniene! thumbup.gif

Sveikinu,is visos sirdies. heart.gif heart.gif heart.gif heart.gif
Atsakyti
QUOTE (Algirda @ 2004 09 28, 16:37)
QUOTE (Akva @ 2004 09 28, 15:31)
QUOTE (viltis @ 2004 09 28, 16:26)
QUOTE (Akva @ 2004 09 28, 15:22)
Pas mus su vyru yra imuninis nevaisingumas. Jo spermiukai pas mane atsidure tapdavo visiskai niekam tike.
Musu dukrytei ryt bus 2 savaiteles.

šaunu thumbup.gif kur darėt suderinamumo tyrimą ir kur IUI?

Viska viska dareme Vaisingumo klinikoje! Skatino daktare Visockiene, o vaikiuka "padare" (insceminacija) - Usoniene! thumbup.gif

Sveikinu,is visos sirdies. heart.gif heart.gif heart.gif heart.gif

Aciu jums!!! wub.gif

Linkiu ir jums nenuleisti nosies ir viskas bus taip kaip jus norite!
Atsakyti