Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

Pavasarį apgenėjau ir aš. Ir šiaip patrumpinau šakas ir mano požiūriu nereikalingas išpjoviau. Bet va tas nuopjuovas nepavyko priaugint. Sumerkiau į vandenį , bet jos supuvo, o ne šaknis išleido. O dabar kur pradėjo ataugas leist iš stiebų, nuskabiau ir sukišau žemėn. Vakare žiūriu nuleipusios visos. Vyras juokiasi iš manęs, nu priauginai bigsmile.gif O po dienelės kitos, atsitiesė ir regis prigys.
Atsakyti
QUOTE(crocus @ 2008 05 02, 17:59)
Pavasarį apgenėjau ir aš. Ir šiaip patrumpinau šakas ir mano požiūriu nereikalingas išpjoviau. Bet va tas nuopjuovas nepavyko priaugint. Sumerkiau į vandenį , bet jos supuvo, o ne šaknis išleido. O dabar kur pradėjo ataugas leist iš stiebų, nuskabiau ir sukišau žemėn. Vakare žiūriu nuleipusios visos. Vyras juokiasi iš manęs, nu priauginai bigsmile.gif O po dienelės kitos, atsitiesė ir regis prigys.


Į vandenį kišt tai nereikia. Į žemes tiesiai kokiam vazonėly ir uždengt dar su kuo reik.
Atsakyti
Aš vandeny šaknydinu. Pirmas dienas būna kiek paleipusios, bet paskui pripranta. Beje, storesnės šakos prigyja žymiai geriau, nei jauni ūgliai smile.gif Mes taip rudeni visas viršūnes įšaknydinom - dabar visas būrys nemažų krūmelių.
Atsakyti
išnešėm savąsias iš rūsio į kiemą, visos plikos, o kur maži lapeliai ten amaras užtūpęs.. taip ir pernai buvo, labai puola visoks brudas, o pumpurus pradeda vėlai kelti, tai irneturim kaip pasidžiaugt, nes nespėja pražįst.
Atsakyti
QUOTE(kEdita @ 2008 05 04, 22:58)
išnešėm savąsias iš rūsio į kiemą, visos plikos, o kur maži lapeliai ten amaras užtūpęs.. taip ir pernai buvo, labai puola visoks brudas, o pumpurus pradeda vėlai kelti, tai irneturim kaip pasidžiaugt, nes nespėja pražįst.


O jūs galiukus aplaužot pavasari?
Atsakyti
Mano parnešus iš rūsio taip pat amarai buvo atsigavęir jaunus lapus pradėję čiulpt. Kol kas užteko vieno purškimo actara. Bet per sezoną dar prireikia purkšti.
Atsakyti
o geras doh.gif tai dar ir aplaužyt reikia? tikrai nežinojau.... O ar daug aplaužyt? g.gif O jas juk galima persodint ir į daržą, ne tik vazone auginti? pas mane labai daug jų aplink pridygę, bet turbūt reikia palikti tik vieną pagrindinį kerą?
Atsakyti
Aš auginu krūmu. Gaila išpjaustyt kitus stiebus, nors norėtusi ir medelio forma pabandyt. O lendančius jaunus ūgliukus iš apačios apskabau.
Atsakyti
QUOTE(kEdita @ 2008 05 06, 16:09)
o geras  doh.gif  tai dar ir aplaužyt reikia? tikrai nežinojau.... O ar daug aplaužyt?  g.gif  O jas juk galima persodint ir į daržą, ne tik vazone auginti? pas mane labai daug jų aplink pridygę, bet turbūt reikia palikti tik vieną pagrindinį kerą?


KOkios formos nori, toki ir palik: medeli ar kruma... O del skabymo, tai virsuneles, kiek negaila smile.gif o jas gali i zeme ikist ir daugiau bus gelyciu smile.gif I darza galima sodint, bet vis tiek reiks rudeni iskast.. vazone patogiau
Atsakyti
O nakčiai lauke paliekat ar nešat vidun? Aš tai kaip katė su pūsle tasausi:ryte į lauką ,o vakare namo...Amarai irgi buvo užpuolę ,bet nupurškiau ūkišku muilu ir nėra.Tik nežinau ir palikti per visą vasarą augti vazone,ar sodinti tiesiai į žemę lauke.Pernai buvau pasodinusi ne vazone ,tai kai rudenį reikėjo iškasti ,buvo vargo vargelio...
Atsakyti
Nenešioju aš jų nakčiai namo, palei namą stovi, manau , kad šalnos nepagaus. Aš auginu medelio formos, ir kotą palieku visai pliką tik viršuje kupolas šakų , taip jau girdėjau, kad atseit gausiau žydi. Bet manau, kad dar gausiau ataugas leidžia, nes jau vazoną sprogdina aplink kamieną suaugančios naujos dunaropės. Pas uošvius žydėjo labai gražiai ir gausiai, bet jie buvo vazoną buvo pastatę taip, kad gėlė gavo tik rytinę saulę, o paskui visą laiką buvo pavėsyje, tai taip ir nesupratau , nejaugi saulės nereikia, bet esu mačius Floridoj, kaip auga saulėkaitoj ir per žiedus nesimato lapų. Bet jau grožis........... thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Užduosiu turbūt labai kavailą klausimą, bet.... blush2.gif
grįžau iš sėklų parduotuvės ir mačiau durnaropių sėklų, tai kaži čia tos pačios ar Jūsų kitokios? Man Jūsų lyg aukštaus. Ir kai kalbat, kad auga stiebais. g.gif
Ant pakelio rašo, kad jos nuodingos. Tai kuogi jos nuodingos?
Atsakyti