Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

O tu jas paprastai i zeme susejai ir viskas? Nemirkei para pries sedama, nes man is to tinklapio, kur uzsisakinejau, parase, kad reikia mirkyti ir svitriniu popieriu patrinti, kad geriau dygtu g.gif . Per kiek laiko mazdaug sudygo?
Atsakyti
Jei skaitai rusiškai tai rus tinklapiuose pieškok info. Kažką atsimenu apie jų sėją skaičiau.
Atsakyti
As pasejau paprastai i vazoneli ir pridengiau politilieniniu maiseliu, karts nuo karto pravedindavau - nepilnos dvi savaites praejo ir sudygo kazkas ax.gif kai paaugs bus aisku ar ne kokia piktzole.
Apskritai tai durnaropes rekomenduoja 24val mirkyti siltame vandenyje, o tada sodinti.
Is savo patirties galiu pasakyti, jog durnaropes itin inoringai dygsta per tris metus pavyko tik viena kart sudaiginti, joms reikia dregmes ir silumos, o mums kantrybes laukiant kol jos islys, pvz siemet man paprastos durnaropes ir vel nesudygo blush2.gif
Atsakyti
Problematiškos, sunkiai daigios sėklos yra stratifikuojamos - t.y. laikomos žemoje temperatūroje tam tikrą laiką, arba sėklos luobelės paviršius mechaniškai pažeidžiamas - tik labai atsargiai, ant smulkaus švitrinio popieriaus pabėrus jas "pašiūruoti" - net netrinti... Rimti daržininkai sėklas stratifikuoja tiesiog maišydami jas su rupiu žvyru - sėklos luobelė taip apsitrina. Bet su keliomis sėklytėmis tai padaryti sunkiau.
Durnaropės šiaip dygsta neblogai. Aš joms nieko nedarius susėju į skaidraus plastiko dėžutę (nuo sausainių) ir padarius kelias skyles įtaisau šiltai. Kol buvo šildymo sezonas - tupėjo jos ant radiatoriaus. Sudygo per maždaug dvi savaites. Daigelis jų panašus į pomidoro, kol tik su skilčialapiais, o ir kvepia man jie panašiai blush2.gif
Su brugmansijų daiginimu sekėsi sunkiau. Nestratifikavau, bet gan sėkmingai pavyko sudaiginti karštą vasarą šiltnamyje, kai buvau pasėjus plastikiniam "namuke". Jų dygimui reikia aukštos, apie 30 laipsnių temperatūros.
Atsakyti
Vaje, atrodo bus su jom vargelio smile.gif
Atsakyti
nelabai standartiškai daiginau brugmansijos sėklas, bet eksperimentas pavyko. Taigi, jei domina galiu ir savąjį metodą parašyt. Brinkinau vandeny sėklas gal penkias dienas - ryte-vakare nupilant senąjį vandenį ir užpilant kaskart pakankamai karštu vandeniu ( ranka dar tokį karštį pakentė), tuomet į "pjuveninius briketukus", o pastaruosius sudėjau į skaidrią plastikinę dėžutę nuo torto. Po kelių dienų jau šaknis išleido smile.gif
Atsakyti
Brugmansijos is seklu nedaiginau,bet puikiai pasidaugina is atzalu, jei turit kokia gera kaimyne paprasykit sakeles - kuo puikiausiai prigyja ax.gif
Cia tarp kitko parasiau, gal kam prireiks mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikos,
Kaip laikosi jusu brugmansijos? Gal jau pastoviai lauke laikot? g.gif As tai dar nakciai parnesu i namus, bijau kad nanusaltu ax.gif
Atsakyti
Ne dar net nepagalvojau jų ištempt. Bet jei pavyksgal po porą valandikių reiktų pašaldyt tongue.gif
Atsakyti
O as niekaip nesuprantu kas su manaja darosi, stovi stagaras ir tiek verysad.gif ir persodinau ir saules spinduliu pro langa gauna ir laistau saikingai, ir vis vien nenori lapuku isleist, lyg ir atsiranga uzuomazga - sunyskta ir sudziuva, ka darau ne taip? verysad.gif
Atsakyti
O su šaknimis viskas gerai buvo? Manostovi kambary pietinėje pusėje,tai jau laistau gausiai ir tręsšt pradėjau, nes matos,kad trąšų trūksta.
Atsakyti
Manosios sėkmingai nešildomam šiltnamy gyvena ir visai jau subujojo. Jaučiasi geriau nei paliktoji kambary. Tos, kurios su vazonu pro šiltnamio duris netelpa, jau pora savaičių kaip gyvena lauke. Viena leidžia ūgliukus. Kitą, jau visai sumedejusią (8 metai jai šią vasarą) gan drastiškai apgenėjau, tai ji dar neaugina naujų ūglių. Bet gyva, taigi, pagal ankstesnių metų patirtį atgims tik už kelių savaičių tas senas stiebas smile.gif
Atsakyti