Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

Teoriškai 11 metų.Teta 1998 parvežė mažutę. Tik prieš 3-4 metus rūsy nušalo/ nugedo visas viršus ir visos šakos ataugusios naujai.
Atsakyti
oho tikra senbuve
Atsakyti
Sveikos visos! Kaip gera, kad tiek visko papasakojot!

egleja, tikriausiai Jums "puokštėje" B.Angel's Summertime kreminė patiko - toks "mėsingas" palyginti žiedas, tvirtas, ilgaūsis smile.gif

karalyste, neblogai atrodo! Net jei šį rudenį gausiai ir nežydės, šiemet jau išsišąkojęs keras kitąmet greičiau pumpurus suformuos. Įdomus sprendimas su ta coca-cola smile.gif Aš tai neekologiškai elgiuos ir negaišdama purškiu visokiais insekticidais - kad kuo mažiau apipultų kenkėjai, kuo mažiau augalą pažeistų,- tuomet greičiau atsigauna, gražesnis auga...
Del baltosios - tuomet tikrai tik dideli augalai buvo likę. Jei kitur nerasite, tai už kelių savaičių nugenėjus galėčiau tiesiog šakų tinkamų padauginimui atsiųsti...

Zylute81 thumbup.gif , tikras grožis tokiam pirmamečiam augaliukui!

meduliukas, jei turite sąlygas laikyti augalą šviesioj patalpoj - galite nešti į kambarį. Tikėtina, kad dalį lapų ir pumpurų iškart numes, bet prisitaikius dar pažydės. Ir bendrai, namuose šviesiai žiemojusios jos pavasarį anksčiau pražys. Aišku, kai nusibos, galima ir iš kambario į rūsį perkelti. Tik vienas minusas - tas svaigus žydinčio augalo kvapas kambaryje - galima net ne visai geria jaustis uždaroje patalpoje...
Pati savo didžiųjų dar nenešu, laikau lauke iki didesnių šalnų, bent iki spalio pradžios. Mažulytes tik, nesumedėjusias šiltnamyje nuo vėjų paslėpiau. O ir šiaip, sumedėjusios nėra labai jautrios - pernai lapai, viršūnės visiškai nušąlo, o stiebai sveiki liko ir pavasariop ūglius auginti pradėjo (lapkričio 3 d. tik sulaukiau talkos perkraustyti į rūsį, nors jau buvau nusiteikusi jas numarinti - gaila ir savo vyriškių stuburų šitokį svorį tampyti,- bet patys pagailėjo ir suvilko... )

crocus, laikau kumščius, kad sužydėtų! nors man pernai numėtė... tik šiemet savo grožį parodė...

..vijana.., kiekvienas, net ir kasmet toks pat žiedas užburia! Kažkuo vis tik magiškos jos...

agneee1, dėjau nuorodą kelis puslapius atgal, "Žalioj stotelėj" rausvos paprastos, pavadintos brugmansijom, ir pilnavidurių mix - pavadintos "sumedėjusiom durnaropėm" - patikrintas reikalas, išdygo brugmansijos, jei pumpurų nenumes, dar ir pamatysiu ar tikrai ten pilnavidurės smile.gif
http://www.seklos.lt/index.php?id=624
Dar Shetelig'e būdavo, nors šiemet nesilankiau ten. Bet pernai iš violetinių, geltonų ir baltų (visos brugmansijom pavadintos ir žiedai nupiešti žemyn), tik balta buvo brugmansija, o kitos - durnaropės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 07 rugsėjo 2009 - 11:27
Kile, gal dar šiemet genėdama rasi B.Angel's Summertime auginukų? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 09 07, 13:17)
Kile, gal dar šiemet genėdama rasi B.Angel's Summertime auginukų? blush2.gif


Nepamiršau! Mano augalas turi tris šakas - vieną aukosiu auginukams, kai nužydės (dabar dar pilna pumpurų...) taigis, jei ilgu laukti pavasario ir norite pati pamėginti įšaknydinti - galėsiu "kuoliukų" už kelių savaočių duoti, arba, pavasariop jau su šaknimis...
Dėl dauginimo - pasirodo, ne visos rūšys vienodai gajos! Vienos puikiai leidžia šaknis iš sumedėjusio stiebo auginių, kitos - nė per kur... Ir šiaip, iš mano klaidų ir patyrimų, atisiųstų augaliukų "gaivinimo" eksperimentų....

Jei norite, kad augalas kuo greičiau sužystų - reikia padauginti stambesnio augalo viršūninę jau išsišakojusią šaką - patikėkit, net 1 m aukščio šakotas stiebas, kurio skersmuo apie 3 cm neblogai leidžia šaknis rudenį (pavasarį šaknijasi sunkiau, t.y. ne kiekvienas auginys šaknijasi). Bet iš tokio "flianso" laibakojo medelio jau nesuformuoti. "Medeliui" suformuoti geriausia dauginti stiebo dalimis - sukarpyti jau medėjantį stiebą 5-10 cm gabalėliais (kad būtų bent 2 pumpurai auginuke) ir pamerkti keliom dienom, kol pradės brinkti šaknys, į vandenį. Po to - į drėgną purų substratą, kai matysit, kad sėkmingai įsišaknijo - šiek tiek patręšti, kad turėtų daugiau jėgos auginti ūglius. Iš vegetatyvinių pumpurų (tų, iš kurių kalasi lapų "puokštelės" ant stiebo) išaugs naujas ūglis (ar keli, jei jūsų auginukas turės kelis pumurus,- bet galima kitus išskinti paliekant vieną stipriausią). Toks ūglis sparčiai auga į viršų, pasiekęs brandą - šakojasi į medelį. Šiaip geriau dalinti stiebą trumpesniais auginukais tokiam tikslui, nei ilgesniais. Esu gavusi kelis augalus, padaugintus iš ilgo storo stiebo -per tą seną stiebą sutrinka mitybą, puola grybinės - vėžinės ligos ir pn. Jei padauginti palyginti trumpu stiebo "kuoliuku", persodinant brugmansiją į didesnį vazonėlį galima jį "paslėpti" dirvoje, o kartu, naujai išleisto ūglio stiebas, užbertas žemėmis, išleis savo šaknis - taip turėsite jauną "greitaaugį" augalą. Beje, jei norite medelio aukštu stiebu, geriau dauginti pavasarį, nei žiemą laikant ant palangės - intensyvesnis augimas, galima gražesnį augalą suformuoti.
Atsakyti
dėkui, Kile, 4u.gif už tiek vertigos info
mano geltonoji greičiausiai ir buvo šaknydinta iš viršūnės, nes pirmi metai, o pražydo po mėn. (po įisigyjimo), dabar ir daug žiedukų pribrandinus, bet kažko lapai skylėti pasidarė, ir niekaip nespės pražydėt.


O jei žiemai aš jas įnešiu į rūsį, bet jis šiltas, nes aš jaučiu, kad ten kur laikydavau vėsiam rūsy, jom buvo per šalta, ir po žiemos labai ilgai gaivaliojosi lauke doh.gif žiedus sukrauna tik rugpjūtį
Atsakyti
Kile as ir visom bjaurastim purskiau bet niekaip nepadejo tai poto puske sako bjauriausias daiktas koks gali buti tipo nuodas tai cococola lotuliukas.gif ir padejo

baltu? thumbup.gif noresiu
Atsakyti
QUOTE(Livai @ 2009 09 07, 14:33)
dėkui, Kile, 4u.gif už tiek vertigos info
mano geltonoji  greičiausiai ir buvo šaknydinta iš viršūnės, nes pirmi metai, o pražydo po mėn. (po įisigyjimo), dabar ir daug žiedukų pribrandinus, bet kažko lapai skylėti pasidarė, ir niekaip nespės pražydėt.
O jei žiemai aš jas įnešiu į rūsį, bet jis šiltas, nes aš jaučiu, kad ten kur laikydavau vėsiam rūsy, jom buvo per šalta, ir po žiemos labai ilgai gaivaliojosi lauke doh.gif žiedus sukrauna tik rugpjūtį


Jūsų geltonoji buvo ne stambi šaka, o pati pati viršūnėlė sėkmingai prigijusi, todėl tokia mažutė žydėjo.

Dalis maniškių "miega-nemiega" šiltam, bet tamsiam rūsy - kito namie neturiu, o dičkių nepajėgiam išvežti kitur... Išgyvena puikiai, tik auga - augina balzganus ištįsusius ūglius. Šiemet jie dar rūsy, vasario mėnesį išsišakojo ir pumpurus formuoti pradėjo, deja, išneštos į lauką "nudegė", nors paskui ir atsigavo, išleido lapus nevėliau nei kitos.
Galit mėgint palikt šiltesniam rūsy, gal blogiau nebus blush2.gif

Karalyste, parašysiu po pirmų šalnų, susitarsim kaip persiųst smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2009 09 07, 13:43)
Nepamiršau! Mano augalas turi tris šakas - vieną aukosiu auginukams, kai nužydės (dabar dar pilna pumpurų...) taigis, jei ilgu laukti pavasario ir norite pati pamėginti  įšaknydinti - galėsiu "kuoliukų" už kelių savaočių duoti, arba, pavasariop jau su šaknimis...


Labai norėtųsi pačiai pabandyti blush2.gif Norėčiau "kuoliuką" nusipirkti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 09 07, 15:43)
Labai norėtųsi pačiai pabandyti blush2.gif Norėčiau "kuoliuką" nusipirkti  4u.gif



Parašiau Jums AŽ. Grįžus apžiūrėjau - yra ką ir dabar nugenėti, tai jei važiuosit kada pro šalį, galit užsukti mirksiukas.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti