Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

Labas rytelis
Kadangi as nelabai susigaudau trasose paklausiu blush2.gif Kas ta kemira?
Kada pradedat ir baigiat tresti savo augaliukus?


QUOTE(Kile @ 2009 08 04, 08:48)
Pati tręšiu du kartus per savaitę, po kupiną šaukštą kemiros kibirui vandens. Jei lapai nelabai gražiai žali - papildomai kokį kartą per savaitę salietros, šaukštą kibirui smile.gif Siaip, tai padauginti jom trąšų sunkoka smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2009 08 07, 08:33)
Labas rytelis
Kadangi as nelabai susigaudau trasose paklausiu blush2.gif  Kas ta kemira?
Kada pradedat ir baigiat tresti savo augaliukus?

Tai Kemiros trąšos - visose augalų parduotuvėse jų yra mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 08 07, 12:31)
Tai Kemiros trąšos - visose augalų parduotuvėse jų yra  mirksiukas.gif

bet mes kalbam butent apie kemiros ruzavus miltelius HOWGROW firmos visom gelytem ir net darzovem puikios trasos bigsmile.gif
Papildyta:
dar klausimukas KILEI mano baltos brugmansijios tas vaikiukas kur is apacios isaugo pasidare visas nuleipes nesuprantu kas jiam darosi nesmamyte puikiai laikosi gal mamyte visa maista atima nes ziedelius krauna g.gif
Atsakyti
QUOTE(zylute81 @ 2009 08 07, 12:24)
bet mes kalbam butent apie kemiros ruzavus miltelius HOWGROW firmos visom gelytem ir net darzovem puikios trasos bigsmile.gif

Taip, ypač pomidorai jas mėgsta ax.gif
Atsakyti
Sveiki,
Pas mane žydėjimo pauzė - šiuo metu vienas kitas žiedelis kieme, bet vėl visos intensyviai brandina pumpurus.

Jurginėli, sausra gal kalta? Savaitė tokiu oru ilgokas laiko tarpas nepalieti... arba erkutė voratinklinė, augalas jos pžeistus lapus irgi numėto. Jei erkutė - apžiūrėti likusius mažus lapelius, ar nėra požymių, ir nupurkšti. Toliau prižiūrėti kaip įprastai. Jei tik sausra - tiesiog laistyti, mylėti, globoti ir patręšti įprastu rėžimu.

Eglėja, šauniai šiemet Jūsų augaliukas atrodo!


Purkeli, Kemira Ferticare NPK 14-11-25 + mikroelementai (nors būna ir be jų) - rausvi milteliai, dažniausiai 'Emolus" fasuoti po 1 kg. 'Senukuose' būna tik maži pokučiai tokių. Galima ir tradicines trąšas žydinciom gėlėm, bet šitos labiau apsimoka, o ir azoto jos turi daugiau. Panagrinėkit kas ant pakuotės parašyta. Dazniausiai ten N (azoto) buna 6%, o brugmansijom azoto reikia labai daug. Tręšiant kompleksinėm trąšom su mažesniu azoto kiekiu būtinai kartu azotinėm trąšom, kad ir amonio salietra reikia tręšti. Man optimalus sprendimas - "Ferticare" - azoto pakanka jose, salietra tręšiu tik profilaktiškai kartą per mėnesi, jei gerai auga. Jei noriu intensyvaus augimo - kartą per savaitę Kemira, ir kartą - salietra (čia pavasarį atgijusiems didiesems augalam, kurie rudenį smarkiai nugenėti būna, kai noriu kad greičiau subujotų).

Del tręšimo pradžios - jei augalas žiemoja rūsy, tręšiu išraukus į šviesą, po kelų dienų, kai augalas adaptuojasi, bet iš karto tik labai nedidele koncentracija. Tik kai pasirodo pirmi tvirti žali lapai, tręšiu kupiną šaukštą kibirui vandens du kartus per savaitę dideliem augalam, kurie jau porą metų auga tam pačiam vazone, leidžia šaknis pro jo apačią į dirvą. Mažesniem, kurių vazonuose ne vien tik šaknys, bei neseniai persodintus didelius augalaus tręšiu tik kartą per savaitę, o daugiau - pagal lapų žalumą sprendžiu ar reikia.
Jei žiemoja namuose ant palangės - tręšiu tom pačiom trąšom, kokį kartą per mėnėsį, kad labai nesubujotų, bet ir užtektų mitybos.
Baigiu tręšti nugenėjus ir įnešus į rūsy, nes nugeniu dažniausiai žydinčias šakas... nors kai orai atvėsta, spalio mėnesį tręšiu rečiau, karta per savaitę - dvi.

zylute81, čia kelios priežastys gali būti. Jei ūglis nėra visai savarankiškas, dalį mitybos gauna per motininį augalą, tokiom šiltom dienom, motininis, kaip ir rasote, "apvalgo" ūglį. Dar kitas atvejis - sliekas ar šimtakojų namelis dirvoje - jaunesni mažiau pakantūs tokiem sugyventiniam, kai pažeidžiamos jų šaknelės. Tikėtina, kad jis ir neišgyvens, nors dar galit nupjovus merkti į vandenį - gal norės savarankiškai šaknis leisti ir augti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 10 rugpjūčio 2009 - 14:48
QUOTE(Kile @ 2009 08 10, 16:45)
Baigiu tręšti nugenėjus ir įnešus į rūsy, nes nugeniu dažniausiai žydinčias šakas... nors kai orai atvėsta, spalio mėnesį tręšiu rečiau, karta per savaitę - dvi.

Labu,
Kile, o galima iš viso negenėti augalo?
Aš suprantu, jeigu geni todėl, kad augalas aukštas ir tiesiog netilps žiemoti į kokį garažą, arba jeigu gera kaimynė prašo ūglio.. bet aš ar galiu negenėti? Neturiu tam priežasties ax.gif
Atsakyti
Kile 4u.gif

matyt sausra kalta, dabar kai palaisčiau tvarkingai ir lapulai ėmė lįsti biggrin.gif
Atsakyti
sveikos mano baltos jau prapluso tie kokoniukai tai jau greit turbut suzydes nes dar tik zali lenda ziedukai smile.gif

o geltona pradejio sakotis o tarp tu saku gi ziuriu maziukas ziiedukas auga
Atsakyti
QUOTE(zylute81 @ 2009 08 10, 19:03)
sveikos mano baltos jau prapluso tie kokoniukai tai jau greit turbut suzydes nes dar tik zali lenda ziedukai smile.gif

o geltona pradejio sakotis o tarp tu saku gi ziuriu maziukas ziiedukas auga

kad tik suspėtų. Kiek čia beliko iki pirmos šalnos. Buvo metai, kai rugsėjo 1 dieną ėjo vaikai į mokyklą ant leduko pačiuoždami.
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 08 10, 22:13)
kad tik suspėtų. Kiek čia beliko iki pirmos šalnos. Buvo metai, kai rugsėjo 1 dieną ėjo vaikai į mokyklą ant leduko pačiuoždami.

baikit baikit cia g.gif neburkit dar ilgai vasara bus nes velai prasidejio bigsmile.gif
Atsakyti
Sveikos,
o mano geltonoji jau pirmą žiedą paspalvino ir turėtų skleist ... wub.gif Ružavoji pertraukėlę padarius, bet jau daug praplyšusių žiedpumpurių - turėtų kiemas pakvipt greitai. Laukiu nesulaukiu.
Atsakyti
Nuėjau vakar dar apžiūrėt savo gražuolių - tai jau prasiskleidė ir geltonoji - kvapas nuostabus ir dar kitoks nei ružavosios ar baltosios purėtosios. Tik tamsu, įžiūrėjau nelabai. O dabar pliaupiant lietui matau jau net keli žiedai išsiskleidę.
Atsakyti