Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

Dėkui visoms už pagyrimus 4u.gif Daug rūpesčio joms skiriu, bet didžiausi nuopelnai - šių gėlių "mamos", selekcininkės A.Kirchner-Abel - jos išvestos veislės nuostabios - ne tik žiedų formos neįtikėtinos, bet ir patys augalai puikiai auga.
QUOTE(Elyte38 @ 2009 07 21, 15:30)
O gal galite kas nors man patarti...  blush2.gif
Parsivežiau prieš 4 dienas brugmansiją (nemažą koks 1,5 m aukščio jau su pumpurais), persodinau į vazoną, bet pradėjo gelsti apatiniai lapai, susisuka ir krenta. Laistau kiekvieną dieną, tik dar netręšiau...

Brugmansijos goduolės, bet nemėgsta ir perlaistymo, tai gali būti priežastis, kodėl meta lapus, jokiu būdu negalima statyti vazono į lėkštę ir laikyti augalą stovinčiam vandeny. Jei neseniai persodinta, reikia leisti dirvai ir pradžiūti. Aišku, visų pirma reikia apžiūrėti, ar nėra ant lapo apatinės pusės kokių kenkėjų, ypač jei lapai "sukasi". Jei sugyventinių nėra - tuomet patręškite. Jei ji su pumpurais, tikriausiai visas maisto medžiagas siunčia į juos, o lapams trūksta mitybos, todėl numeta. Vieno kito lapo geltimas - naturalu, bet pakankamai tręšiant, net gausiai žydėdamos lapų nemeta.
Atsakyti
Kile ,
svajonių žiedai wub.gif wub.gif
Atsakyti
ahc mergaites buvau pas kile apziurejau jos augintines tai vaizdas kaip is pasakos bigsmile.gif o augaleliu dydis o ziedu dydis ir grozis thumbup.gif

tik truputi susimasciau kad savo augalelius turesiu pas mama ziemai gabenti po poros metu su priekaba doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zylute81: 22 liepos 2009 - 21:47
Norėčiau įsigyti tokią gražuolę, bet vėl bijau - o jei nepavyks išlaikyti per žiemą g.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 07 25, 00:52)
Norėčiau įsigyti tokią gražuolę, bet vėl bijau - o jei nepavyks išlaikyti per žiemą  g.gif

o kas jai nutiko per ziema ir kur laiket man irgi aktualu nes pirmi metai auginu dar pas mane neziemojio g.gif
Papildyta:
mano balta panasu penkis ziedukus krauna bigsmile.gif
KILE turiu klausimuka o jai as brugmansijas tresiu dilgeliu pieniu ir trauklapiu raugu ar joms tiks nes baigesi mano trasos o iki algos dar toli g.gif ir aplamai gal galiu jom laistyti nes to gerio daug turiu jai kitiem augalam tinka tai ir jom gal tiks g.gif
Atsakyti
QUOTE(zylute81 @ 2009 07 25, 11:37)
o kas jai nutiko per ziema ir kur laiket man irgi aktualu nes pirmi metai auginu dar pas mane neziemojio g.gif
Papildyta:

Aš dar nei karto jos neauginau, todėl ir bijau blush2.gif Bet jau noras vis didėja, ypač čia pamačius Jūsų grožius bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 07 25, 12:47)
Aš dar nei karto jos neauginau, todėl ir bijau  blush2.gif Bet jau noras vis didėja, ypač čia pamačius Jūsų grožius  bigsmile.gif

na as ir bijojau o dabar didziausia baime kaip iki mamos rusio reikes nugabenti kaip paaugs nes savo tik labai maziuka turiu jios netilps doh.gif o jai yra kur pastatyti tai verta auginti va mano viena vaikiuka augina tai reikia palaukti kol sumedes ir bus dar augaliukas kazkam nes as 2 kolkas apsiribosiu bigsmile.gif
Atsakyti
Ech, tie lietingi orai... žiedų grožis toks jau trumpalaikis, o dar kai lietus... Mano ypač pilnavidurės kenčia - žiedai paruduoja dar nespėjus vidiniam sijonui išlįsti...

jediara, negaliu tvirtinti, kad jos puikiai žiemoja, bet mano bandymai išlaikuti šiltam tamsiam, šaltam vėsiam ir drėgnam rūsy, šaltoj šviesioj patalpoj baigėsi kolkas sėkmingai - kartais perdaug ištįsta, kartais nudžiovina šaką kitą, kartais nusprendžia "nemiegoti" ir visą žiemą augina balzganus ištįsusius ūglius... Bet kolkas viskas sėkmingai, svarbu nenušaldyti (visur rašo, kad žiemoja virš +4, bet siūlyčiau laikyti ten, kur bent dalį paros išssilaiko +10°C, neišdžiovinti! - palieti bent kartelį per mėnesį, ir, ypač jei augalą laikot vėsiai, neperlaistyti. Geriau leisti žemei visai išdžiūti ir tik tada palieti.

zylute81, dėl raugo - tiesą sakant, mano nuomonė labai subjektyvi tuo klausimu, tikiu kad tai geras dalykas, bet pati niekuomet neužsiėmiau eksperimentuoti. Dėl pačių brugmansijų - jos gan godžios azotui, tokio kiekio, kokį jos mielai "suvalgo" rauge nebus, bet pakenkti, manau, organinė medžiaga irgi nepakenks. Bet dar vienas dalykas. Jos tiesiog neperneša užmirkimo, ir jei dabar, lietingu laiku, kai vazone žemė nepradžiūsta, dar palieti raugu, gali "užrūgti" ir pati dirva vazone. Tai šaknim nėra sveika. Bet jei kitiem vazoniniam augalam raugas pasiteisino, galit mėginti ir brugmansijom, tik siūlyčiau "padžiovinti" dirvą vazone retkarčiais.
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2009 07 27, 10:06)
Ech, tie lietingi orai... žiedų grožis toks jau trumpalaikis, o dar kai lietus... Mano ypač pilnavidurės kenčia - žiedai paruduoja dar nespėjus vidiniam sijonui išlįsti...

jediara, negaliu tvirtinti, kad jos puikiai žiemoja, bet mano bandymai išlaikuti šiltam tamsiam, šaltam vėsiam ir drėgnam rūsy, šaltoj šviesioj patalpoj baigėsi kolkas sėkmingai - kartais perdaug ištįsta, kartais nudžiovina šaką kitą, kartais nusprendžia "nemiegoti" ir visą žiemą augina balzganus ištįsusius ūglius... Bet kolkas viskas sėkmingai, svarbu nenušaldyti (visur rašo, kad žiemoja virš +4, bet siūlyčiau laikyti ten, kur bent dalį paros išssilaiko +10°C, neišdžiovinti! - palieti bent kartelį per mėnesį, ir, ypač jei augalą laikot vėsiai, neperlaistyti. Geriau leisti žemei visai išdžiūti ir tik tada palieti.

zylute81, dėl raugo - tiesą sakant, mano nuomonė labai subjektyvi tuo klausimu, tikiu kad tai geras dalykas, bet pati niekuomet neužsiėmiau eksperimentuoti. Dėl pačių brugmansijų - jos gan godžios azotui, tokio kiekio, kokį jos mielai "suvalgo" rauge nebus, bet pakenkti, manau, organinė medžiaga irgi nepakenks. Bet dar vienas dalykas. Jos tiesiog neperneša užmirkimo, ir jei dabar, lietingu laiku, kai vazone žemė nepradžiūsta, dar palieti raugu, gali "užrūgti" ir pati dirva vazone. Tai šaknim nėra sveika. Bet jei kitiem vazoniniam augalam raugas pasiteisino, galit mėginti ir brugmansijom, tik siūlyčiau "padžiovinti" dirvą vazone retkarčiais.

nupirko vyras trasu specialiai del jiu ir sake kitom neduok tik jiom lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zylute81 @ 2009 07 27, 11:37)
nupirko vyras trasu specialiai del jiu ir sake kitom neduok tik jiom lotuliukas.gif


Sakiau, kad ir vyrus galų gale brugmansijos apžavi blush2.gif

O čia - šaunus būdas "atnaujinti" nedailios "figūros" ar kiek perdidelį augalą orinio įšaknydinimo būdu. Taip "atjaunintas" jis nepraras Y, nebus nugenėtas tiek, kad jam reiktų atauginti naujus ūglius ir santykinai greičiau galės žydėti, nei paprastai padaugintas augalas.

http://www.youtube.c...h?v=5lBHBx8M8BM
Atsakyti
Kile, ačiū už patarimą. Namuose rūsys tamsokas apie 7-8 C šilumos. Tai gal ir išsilaikytų. Tačiau tikriausiai dabar jau ne laikas įsigyti naują, o geriau palaukti pavasario? g.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 07 27, 19:09)
Kile, ačiū už patarimą. Namuose rūsys tamsokas apie 7-8 C šilumos. Tai gal ir išsilaikytų. Tačiau tikriausiai dabar jau ne laikas įsigyti naują, o geriau palaukti pavasario? g.gif


Tokiame rūsyje joms turėtų patikti.

Patarčiau įsigyti jau dabar 4u.gif, nes dabar įsigytas augaliukas peržiemojęs rūsyje ar kambaryje, kitais metais bus augesnis, žydės žymiai anksčiau nei tas, kurį įsigytumete kitą pavasarį, naujai padaugintą (o pavasarį, kiek pastebiu turguje ir mugėse, prekiaujama jaunais ūgliukais, išlaikyti per žiemą - gerokai brangesni ir retesni). Vasarą - rudenį brugmansijos lengviau įsišaknija, augaliukai gajesni - taigi, iki vėlyvo rudens dar turėsite tvirtą krūmą, kuris galbūt net spės pražįsti, lengviau peržiemos, o peržiemojęs - kitąmet gausiau ir greičiau pražįs.

Kitas variantas - rudenį, kai bus laikas brugmansijas genėti ir vilkti į rūsį, ne viena iš mūsų tikriausiai turėsime atliekamų sumedėjusių šakų lotuliukas.gif kurią (geriausia išsišakojusią į Y) įmerkus į vandenį, o kai pasirodys šaknų kauburėliai perkėlus į dirvą, per žiemą ant šviesios vėsios palangės išaugs tvirtas gėliukas...

Atsakyti