Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

QUOTE(simre @ 2009 07 04, 12:39)
Sveikos,
negliu nepasigirti, kad jau suliaukiau grožio ir pasakiško kvapo (neįsivazduoju, kaip reiktų kieme išbūti, jei vienu metu kokie 5 augalai žydėtų... ): Dar laukiu, kada rausvoji pradžiugine, jau tuoj tuoj turėtų...


Simre,

Tikrai nuostabų augaliuką išauginot!
O kad viena pusė nežydi - pasitaiko, ir saulės apšviestumas čia dažniausiai nekaltas. Skaičiau, kad pagal tai galima genėti augalus, t.y. išsišakojus du kartus į Y, toliau (trečioje ir tolesnėj šakojimosi vietose) vieną Y atšaką nuolat išpjauti, tuomet dailesnes formos medelis susiformuos ir tolygiau žydės bei žiedai bus stambesni (nors, aišku, jų ir mažiau). Bet pati to nesiėmiau - gaila, daug tų šakelių reiktų išpjauti. Man geriau "susivėlęs" krūmas kuriame per žiedus šakų nebesimato ax.gif
Jūsų gėliuko atveju, panašu, kad vienas stambus stiebas "apvalgo" kitąjį, greičiau ir geriau įsisavindamas trąšas, mineralus, todėl ir žydi nevienodai. Bet brugmansijos žydi "pliūpsniais", gal žydės pakaitomis? smile.gif

Pati išdalinusi geriausius augalus dar tik pirmaisiai žiedeliais džiaugiuos, taigi jūsų nuotraukytės labai džiugina 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 04 liepos 2009 - 12:49
QUOTE(simre @ 2009 07 04, 11:39)
Sveikos,
negliu nepasigirti, kad jau suliaukiau grožio ir pasakiško kvapo (neįsivazduoju, kaip reiktų kieme išbūti, jei vienu metu kokie 5 augalai žydėtų... ): Dar laukiu, kada rausvoji pradžiugine, jau tuoj tuoj turėtų...

Ačiū Kile'i už nuostabius augalus ir patarimus apie jų priežiūrą 4u.gif  Tiesa, dar įdomus momentas - žydi tik viena iš dviejų pagrindinių šakų. Išsišakojus į Y gaunasi du stiebai rimti, abu jie dar šakojasi į Y, bet žydi tik viena augalo pusė  g.gif


vaje, kokie žiedai wub.gif mano dar net pumurų nekrauna unsure.gif gal per anksti į lauką išnešiau g.gif ...
Atsakyti
Mari, neperanksti tikriausiai, pavasarinis, pirmasis žydėjimas labai priklauso nuo žiemojimo sąlygų. O ir šiaip šiemet viskas vėliau vyksta nei pernai...

O mano kieme šiek tiek egzotikos pražydo - šio pavasario pirkinys. O kad visos jos tokios būtų - vos 60cm aukščio, o jau bent dešimtį pumpurų turi - "morenginių pyragaičių", kaip sako mano kolege... pražydo geltonai, po to po truputėlį išblyško. Gaila, kad nufotografuoti labai ypatingų kvapų neišeina - vanilės, persikų ir muskuso mišinys...
B.Candida f. pleno 'Angels Summertime'
user posted imageuser posted image
Atsakyti
P.S. turiu kelias atliekamas visai geltonas pilnavidures ax.gif
Atsakyti
Fantastika bigsmile.gif bigsmile.gif bigsmile.gif
Atsakyti
vaje kokie grazus ziedai visu pasakiski smile.gifo as kol sulauksiu jauciu tik kitaids metais
Atsakyti
QUOTE(zylute81 @ 2009 07 07, 13:59)
vaje kokie grazus ziedai visu pasakiski smile.gifo as kol sulauksiu jauciu tik kitaids metais


Labai tikėtina, kad dar sulauksit rugpjūtį - rugsėjį. Be kitų daugelio, vienas iš stimulų žydėti yra dienos ilgis, toks, koks būna mūsų platumose balandį arba rugpjūtį. Galų gale, jai dar kiek į ūgį reiktų paaugti, kad pražįstų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2009 07 07, 12:10)
Mari, neperanksti tikriausiai, pavasarinis, pirmasis žydėjimas labai priklauso nuo žiemojimo sąlygų. O ir šiaip šiemet viskas vėliau vyksta nei pernai...

O mano kieme šiek tiek egzotikos pražydo - šio pavasario pirkinys. O kad visos jos tokios būtų - vos 60cm aukščio, o jau bent dešimtį pumpurų turi - "morenginių pyragaičių", kaip sako mano kolege... pražydo geltonai, po to po truputėlį išblyško. Gaila, kad nufotografuoti labai ypatingų kvapų neišeina - vanilės, persikų ir muskuso mišinys...
B.Candida f. pleno 'Angels Summertime'
user posted imageuser posted image

Ach, koks grožis wub.gif wub.gif wub.gif Ir aš tokios noriu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 07 07, 22:50)
Ach, koks grožis  wub.gif  wub.gif  wub.gif  Ir aš tokios noriu  4u.gif


Tokią kolkas vienintelę turiu. Atliekama tik geltona, bet trumpesniais žiedo ūseliais ir labiau beprasiskleidžiančiu vidiniu žiedu.
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2009 07 07, 15:52)
Labai tikėtina, kad dar sulauksit rugpjūtį - rugsėjį. Be kitų daugelio, vienas iš stimulų žydėti yra dienos ilgis, toks, koks būna mūsų platumose balandį arba rugpjūtį. Galų gale, jai dar kiek į ūgį reiktų paaugti, kad pražįstų  4u.gif

na tai lauksiu lauksiu ir gal sulauksiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(simre @ 2009 07 04, 11:39)
Sveikos,
negliu nepasigirti, kad jau suliaukiau grožio ir pasakiško kvapo

...o kiek ziedu..... doh.gif

QUOTE(Kile @ 2009 07 07, 11:10)
O mano kieme šiek tiek egzotikos pražydo

thumbup.gif labai labai grazios...kitokios tokios wub.gif


mano ir jau geltonoji prazydo wub.gif ziedai siekia zeme bigsmile.gif bet pats augalelis tai praktiskai nepaaugo nieko, kazin kodel g.gif gal visa energija i ziedus sutelke
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Livai @ 2009 07 08, 11:51)
mano ir jau geltonoji prazydo wub.gif ziedai siekia zeme bigsmile.gif bet pats augalelis tai praktiskai nepaaugo nieko, kazin kodel g.gif gal visa energija i ziedus sutelke
user posted image


Kai šie žiedai peržydės, persodinkit, ir po savaitės kokios patręškit amonio salitera kartą kitą - paaugs. O šiaip, Jūsų gėliukas - maža gudrybė - įšaknydinta pati išsišakojusi viršūnė, jos net nenugenėjus - todėl ir žydi dar nepaaugus smile.gif Jei būtų apgenėta, augintų naujus ūglius, kurie dar nė nesiruoštų žydėti...
Atsakyti