Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

Sveikos merginos 4u.gif
labai norėčiau savo kiemuky durnaropę pasisodinti... Bet kur ją įsigyti? doh.gif Vienas paukštukas pačiulbėjo, kad kreipčiausi į Kile blush2.gif Ar tiesa? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vita @ 2009 04 28, 14:35)
Sveikos merginos  4u.gif
labai norėčiau savo kiemuky durnaropę pasisodinti... Bet kur ją įsigyti?  doh.gif  Vienas paukštukas pačiulbėjo, kad kreipčiausi į Kile  blush2.gif Ar tiesa?  4u.gif


Kile turi, tiksliau turėjo smile.gif Šį pavasarį tiek norinčių! O augaliukų vos 10 buvau padauginus... bet jei kas tikrai norit ir nerandat - kreipkitės, vieną kitą besistiebiantį jauną ūglį ar gerą šaką įšaknydinimui bandysiu surast...
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2009 04 28, 15:43)
Kile turi, tiksliau turėjo smile.gif Šį pavasarį tiek norinčių! O augaliukų vos 10 buvau padauginus... bet jei kas tikrai norit ir nerandat - kreipkitės, vieną kitą besistiebiantį jauną ūglį ar gerą šaką įšaknydinimui bandysiu surast...

Kile, labai labai noriu vieno vienintelio daigelio blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vita @ 2009 04 28, 16:06)
Kile, labai labai noriu vieno vienintelio daigelio  blush2.gif  4u.gif



Vita, parašiau Jums AŽ.

Kaip kitos pavasarį laikotės? Pas mane tai problematiškas atvejis. Sugedo mano automobilis, išardė vyriškiai garaže ir antrą savaitę darbuojasi, galo nesimato, o mano didžiosios brugmansijos tam pačiam garaže liko užstatytos... Laukiau, laukiau kol šalnos praeis, o dabar tokia saulutė, o jos vargšės dar patamsy...
Atsakyti
nesiu as savasias i lauka is rusio,tik jau saule kaitri siaubas blink.gif ,kaznai kiek laiko man pavesi laikyti?paprastai tai as visada jas sauleje laikydavau,bet dabar taip staigiai i kaitria saule ,net bijau unsure.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif
As labai nedrasiai nesu savo augala i lauka, ir tai tik viena-maziausia...kol namie augo buvo labai grazi...o kai pradejau nest i lauka,lapai tokie negrazus pasidare:grubleti,demeti doh.gif , gal cia, kaip ir Kile rase, del to, kad i lauka isnesiau g.gif dabar vel namie laikau...ir nenesiu tol kol nenuraminsit, kad taip turi but ax.gif
QUOTE(Kile @ 2009 04 16, 10:41)
Musuose paplitusios baltos, gelsvos ir rausvos neserga brugmansiju mozaikos virusu, kuris sukelia chlorotines dėmes (rusvos dėmelės ant lapo, kuriose suiręs chlorofilas),

..tikiuosi, kad tai ne virusas??
user posted image user posted image
QUOTE(Kile @ 2009 04 29, 10:19)
Pas mane tai problematiškas atvejis. Sugedo mano automobilis.....

Vaje..... doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Livai @ 2009 04 30, 08:31)
..tikiuosi, kad tai ne virusas??
user posted image


Negali būti virusas, šitos virusui atsparios. Nuotrauka mažoka, nematau aiškiai, bet, jei nauji lapai jau nėra dėmėti, tai greičiausiai "suiro" žalias chlorofilas pernešus į saulę ir liko rudos dėmelės. Tokiu atveju drąsiai reikėtų laikyti lauke, tuos dėmėtus lapus palaipsniui išskinant, kad augaliukui lengviau būtų auginti naujus, sveikus. Žinoma, dar reiktų apžiūrėti kitą lapo pusę, ar nėra kokių sugyventinių, bet jų pažeisti lapai kiek kitaip atrodytu... Atsiųskit, jei turit didesnę foto į e-paštą akvilur@yahoo.com panagrinėčiau atidžiau problemą smile.gif

Atsakyti
OK ok.gif einu fotkint photo.gif
Atsakyti
Parasiau Livai asmeniškai, bet gal ir Jums bus naudingų žinių smile.gif

Liga man nematyta, teko pasikonsultuot su labiau patyrusiais kolegom. Iš nuotraukos tikslios diagnozės nenustatėm, bet čia tikrai kažkoks bulvinių šeimos virusas.
Brugmansijų mozaikos virusui, kiek skaičiau, jos yra atsparios. Ir šiaip būtent šis virusas nebūtinai mirtinas. Nors genetiškai jos visos Brugmansijų viruso nešiotojos, jis pasireiškia tik kai kurioms rušims netinkamomis auginimo sąlygomis, o sąlygom pasitaisus, vėl pasislepia.
Bet iš kitų bulvinių šeimos, kuriai pačios priklauso, augalų gali pasigauti ir kitų paplitusių virusų ir ligų, kaip tabako mozaikos virusas, bulvių mozaikos virusas, pomidorų maras, degligė ir panašiai... Man asmeniškai su šitom ligom susitikti neteko, bet rekomndecijos būtų tokios, kad atskirti sergantį augalą nuo sveikų, kiek įmanoma. Išskinti sergančius lapus, kad ir visus iš karto. Gal pasiseks, ir naujai besiformuojantys lapiukai jau išvengs viruso... o gal ir ne. Gerai tręšti, ypač azotu - salietros nepagailet kad ir dukart per savaitę, nes tvirti augalai virusu neužsikrečia, kaip ir stipraus imuniteto žmonės wink.gif Būtinai purkšti veiksmingomis priemonėmis nuo amarų, erkučių ir kitų kenkėjų. Jie ne tik silpnina augalo "imunitetą", bet ir perneša augalų ligas. Neperslaistyti, ir, jei jau nebelieka vilties - geriausia mesti lauk.

Beje, ligonį dabar geriau laikyti lauke, kur joms tinkamesnės ir "malonesnės" sąlygos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 30 balandžio 2009 - 11:45
QUOTE(Kile @ 2009 04 30, 11:42)
Liga man nematyta, teko pasikonsultuot su labiau patyrusiais kolegom.........
jei jau nebelieka vilties - geriausia mesti lauk.

Beje, ligonį dabar geriau laikyti lauke, kur joms tinkamesnės ir "malonesnės" sąlygos.

kaip man dabar pasidare liudna.... verysad.gif verysad.gif verysad.gif
as taip norejau siemet pasidziaugt geltonais ziedeliais unsure.gif , nes pernai tai ju buvo primegztu nemazai...
gal man visai reik atsisakyt ju auginimu,kad ir kaip butu liudna... nes niekaip nesusidraugauju as su jom cry.gif cry.gif
Atsakyti
QUOTE(Livai @ 2009 04 30, 13:54)
kaip man dabar pasidare liudna.... verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif
as taip norejau siemet pasidziaugt geltonais ziedeliais unsure.gif , nes pernai tai ju buvo primegztu nemazai...
gal man visai reik atsisakyt ju auginimu,kad ir kaip butu liudna... nes niekaip nesusidraugauju as su jom cry.gif  cry.gif


Neliūdėk, virusas gi tik mažąją užpuolė, dičkei išgenėk negyvas šakas ir bus gražus augalas. O geltonų žiedų dar bus smile.gif
Atsakyti
negeniu vis dar del to, kad galvoju kai isnesiu i lauka, gal ivyks stebuklas ir prades leist is sudziuvusiu saku g.gif
Atsakyti