Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

prašau patarimo,
mano gražuolės lapai pasidarė dėmėti, tarsi būtų kas juos graužęs, apžiūrėjau, jokių kenkėjų nematyti schmoll.gif
ką daryti g.gif
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 04 13, 15:22)
Durnaropės žydi į viršų, o brugmansijos žydi į apačią.


Nepameluota ir durnaropėmis jas pavadinus. Amerikos daturų ir brugmansijų asociacijos nariai, jei neklystu, 2006 metais sujungė šias dvi rūšis į vieną (tiek priveisė jų hibridų, kad patys nebežino ką kokiu vardu vadinti doh.gif ), taigi, kaip pavadinsi, taip nepagadinsi smile.gif Bet realiai, durnaropė tikrai žiedais į viršų (dabar jų būna ir vienmečių, ir daugiamečių, žeimojančių). O brugmansija - žiedais žemyn. Todėl ir vadina brugmansijas angelų trimitais, o durnaropes - velnio ragais...
Papildyta:
QUOTE(jurginėlis @ 2009 04 13, 15:23)
prašau patarimo,
mano gražuolės lapai pasidarė dėmėti, tarsi būtų kas juos graužęs, apžiūrėjau, jokių kenkėjų nematyti schmoll.gif
ką daryti g.gif


Reikia žinių detaliau, kad kažką patarti. Gal nuotraukėlę kokią?... Ar tos dėmės stambios, ar smulkiom lapas nusėtas? Ar dėmėtas visas lapas, ar tik pakraščiai? Ar dėmėti ir naujai išleisti, jauni lapeliai? Kada jos atsirado? Gal brugmansijos išleido tuos lapus dar patamsy, šviesius, bechlorofilius, o po to perkėlėt į skaisčią šviesą ir pažaliavo netolygiai?... Tai rodytų chlorofilo suirimą lapuose ir yra visai nepavojinga, tiesiog numestų lapus, o toliau augtų graži...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 13 balandžio 2009 - 19:34
QUOTE(naitas @ 2009 04 13, 16:22)
na suprantate, ČIA ne durnaropės. Čia brugmansijos, daturos dar kitaip. Durnaropės žydi į viršų, o brugmansijos žydi į apačią. Kile, ar teisingai?  rolleyes.gif

Rekomenduoju Kile BRUGMANSIJAS. Bet ji kaunietė. AŠ pirkau, ir kol kas nenudaigiojau dar tų gėlių-medžių hihihi.gif

Na nezinau,seklu pardavejos man paaiskino,kad brugmansija ir durnarope yra tas pats,ir ant seklu pakelio maciau du pavadinimus ax.gif
Tai merginos,ar turit kuri parduoti?
Atsakyti

Tai merginos,ar turit kuri parduoti?
[/quote]

Turėčiau kreminės spalvos, bet aš Šiauliuose doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Kolibri @ 2009 04 14, 12:26)
Na nezinau,seklu pardavejos man paaiskino,kad brugmansija ir durnarope yra tas pats,ir ant seklu pakelio maciau du pavadinimus ax.gif

man irgi taip aiškino. Tai aš joms ATGAL paaiškinau hihihi.gif joms kas gi, bile parduoti...

Na taip, dar Astersita turi brugmansijų. Ir iš jos esu pirkusi... vienžo, Kile ir Astersita gali tamstelei pagelbėt.
Atsakyti
Taigi, kad ir pardavėjos kartais visai nekaltos. Štai, kad ir "Sėklų" produktai: vienas - rausva brugmansija, kitas - mišinys medėjančių, augančių kaip daugiametės, durnaropių mišinys. Lotyniškai ant abiejų "Datura arborea". Nors pagal dabartinę taksonomiją "daturų" išvis turėjo nelikti, tik "brugmansijos". Belieka būti atidžioms, nors ir paveikslėliai ant sėklų pakuočių dažnai apgaulingi. Geriausia dauginti auginiais smile.gif
Atsakyti
dėkui už paaiškinimus, bandysiu perkelt į balkoną, kur šilta ir daug saulės 4u.gif
Atsakyti
o gal brugmansijai reikėtų po žiemos šiek tiek geležies tirpaliuko? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 04 16, 10:47)
o gal brugmansijai reikėtų po žiemos šiek tiek geležies tirpaliuko?  unsure.gif


Čia gal mano subjektyvi nuomonė, bet geriau kompleksinės trąšos su mikro ir makro elementais. Vienu elementu tręšti šiek tiek rizikinga, nes normaliai augalo fiziologijai reikalinga tam tikra pusiausvyra tarp mikro ir makro elementų...

Musuose paplitusios baltos, gelsvos ir rausvos neserga brugmansiju mozaikos virusu, kuris sukelia chlorotines dėmes (rusvos dėmelės ant lapo, kuriose suiręs chlorofilas), "margi" lapai pavasarį tik todėl, kad perkėlus iš tamsesnio kampo į šviesą chlorofilo padaugėja lapuose netolygiai, todėl specialių priemonių imtis nereikia, jei jaunus, naujus lapus formuoja tolygiai žalius. Kitos brugmansijų rūšys, kaip B.flava, B.suaveolens visus metus rudai dėmėtais lapais, jei nėra atsparios virusui...
Atsakyti
Kile, iš kur Tu tiek daug žinai? g.gif

tiks joms schulz trąšos BLOOM PLUS? 10-54-10
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 04 16, 13:51)
Kile, iš kur Tu tiek  daug žinai?  g.gif

tiks joms schulz trąšos BLOOM PLUS? 10-54-10


Tiks, Jų kaina nemaža, tačiau pagal sudėtį ir koncentracijas galutinė išeiga panaši į kitų, pigesnių už pakuote smile.gif

Žinau - daug skaitau, domiuosi, daug žinių mokslai davė blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 16 balandžio 2009 - 14:30
merginos, gal kai tokios siltos dienos jau geles lauke laikot??
as dar nesiryztu doh.gif
Atsakyti