Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

Pernai buvau pasodinus ne į vazoną o tiesiai į žemę ,tai išaugo didžiulė, bet žiedus sukrovė vėlai.Užėjo šalnos ,tai dar dengiau ,maniau pražydės ,bet nieko gero.Teko apgenėti (nes niekur nebūtų tilpusi) ir nešti į vidų.Nesuprantu, kodėl pas mane taip vėlai pradeda žydėti? g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lolitaaa @ 2008 03 18, 21:04)
Pernai buvau pasodinus ne į vazoną o tiesiai į žemę ,tai išaugo didžiulė, bet žiedus sukrovė vėlai.Užėjo šalnos ,tai dar dengiau ,maniau pražydės ,bet nieko gero.Teko apgenėti (nes niekur nebūtų tilpusi) ir nešti į vidų.Nesuprantu, kodėl pas mane taip vėlai pradeda žydėti? g.gif  g.gif  g.gif


O kur ji pas tave žiemoja? Jei per vėlai pradedi budinti, vėlai pražysta. Pas mane tas pats, nes aš iš rūsio išnešdavau tiesiai į lauką, kai būdavo pakankamai šilta.
Atsakyti
Pažiūrėjau Kile nurodytą puslapį blink.gif wub.gif tai dabar tik tos gražuolės prieš akis stovi biggrin.gif Oi, kiek ten daug randu man patinkančių, bet Lietuvoj tokių nesu mačiusi tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2008 03 20, 00:34)
Pažiūrėjau Kile nurodytą puslapį  blink.gif wub.gif tai dabar tik tos gražuolės prieš akis stovi  biggrin.gif Oi, kiek ten daug randu man patinkančių, bet Lietuvoj tokių nesu mačiusi tongue.gif


Nemiegojau porą mėnesių naktimis, svarstydama kaip iš USA augalus kontrobanda pervežti... O paskui radau kas ir Europoje jomis prekiauja. Nors brugmansijų prekybos sezonas tik nuo gegužės prasideda, neiškenčiau ir užsisakiau iš Prancūzijos dvi...
iš štai šios parduotuvės Pirkau
Baltą "dvigubu" žiedu ir oranžinę "trigubu". 170 Lt su parsiuntimu man tai kainavo. Ir gavau pries kelias dienas... Viena - senas storas kotas su beveik gyvu vienu ugliuku, bet persodinant šaknų nelabai radau. Kita - tik nudžiūvus vytelė, prie šaknų kiek žalia... saugau, lepinu jas abi, vis dar tikiuosi, kad atsigaus (jei mano meilės joms nepasirodys perdaug lotuliukas.gif ). Jei išgyvens, bandysim dauginti... Bus jų ir pas mus smile.gif
Atsakyti
Jos tokios gajos- turėtų pavykt priaugint. Man vienais metais po žiemos kamienai visai numirę buvo ir ataugo iš šaknų. O jei stiebelis gyvas, tai irgi atsigaus.
Atsakyti
QUOTE(crocus @ 2008 03 18, 23:09)
O kur ji pas tave žiemoja? Jei per vėlai pradedi budinti, vėlai pražysta. Pas mane tas pats, nes aš iš rūsio išnešdavau tiesiai į lauką, kai būdavo pakankamai šilta.

Pas mane irgi rūsy,kad neturiu kur laikyti .Ir dabar tokia vargana ,be lapų.Pradėjusi leisti mažus lapelius.Išneščiau į šiltnamį ,bet tokiu oru ,jaučiu ,sušals. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lolitaaa @ 2008 03 20, 16:40)
Pas mane irgi rūsy,kad neturiu kur laikyti .Ir dabar tokia vargana ,be lapų.Pradėjusi leisti mažus lapelius.Išneščiau į šiltnamį ,bet tokiu oru ,jaučiu ,sušals. g.gif

man atrodo kad negerai g.gif , nes joms jau prie +5 salta, nebent sildomas siltnamis rolleyes.gif

Atsakyti
Šiandien pagaliau parkeliavo mano brugmansijos iš rūsio kambarin. Pakeičiau nuo viršaus po kibirą žemių. Uždėjau šviežios kompostinės. Niekada dar kovo mėnesį nebuvo pradėtos gaivint. Matysiu ar užteks joms tiek laiko, kad normaliai žiedus sukrautų.
Atsakyti
QUOTE(crocus @ 2008 03 21, 17:38)
Šiandien pagaliau parkeliavo mano brugmansijos iš rūsio kambarin. Pakeičiau nuo viršaus po kibirą žemių. Uždėjau šviežios kompostinės. Niekada dar kovo mėnesį nebuvo pradėtos gaivint. Matysiu ar užteks joms tiek laiko, kad normaliai žiedus sukrautų.



Pernai vieną, didžiulę visai, laikiau kambary per žiemą. Nenumetė lapų, ir šiaip neblogai jautėsi. Tai tokia, nežiemojusi, žydėjo jau balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje. Pagal bendrus augalų fiziologinius dėsnius, tam kad suformuotų žiedus brugmansijoms reikia tam tikro dienos ilgio poveikio. Paprasčiau tariant, jos geriausiai ir gausiausiai žydi gegužį (jei spėjusios pilnai atsigauti po žiemos miego) ir rugpjūčio pabaigoj-rugsėjį. Tuomet dienos ilgumas panašus smile.gif Žinoma, formuoja žiedus ir žydi jos ir kitu laiku, bet dažniausiai dėl nuoširdžios priežiūros ir trąšų ax.gif

Atsakyti
Nebuvau apie tai niekur skaičiusi. Noriu mat kad man žydėtų visą vasarą ax.gif Dar šiandien pagalvojau jas tvarkydama-gal reiktų mažiau stiebų palikt? Viena turi jau po genėjimų 5, kita 4.
Atsakyti
Galėtų ir visą vasarą žydėti, jei sudarytume idealias sąlygas joms augti smile.gif Šiaip tai tropinės kilmės augalas, ir keista, kad reaguoja į dienos ilgumą žiedų kiekiu. Šiltesnio klimato juostose tokie dėsningumai neryškūs, bet skaičiau ne vieną atsiliepimą apie vokietijoj, danijoj auginamas brugmansijas, tarsi jos "gausiausiai žydėtų, kai susilygina diena su naktimi".
Del genėjimo - pakankamai maitinamos, jos sėkmingai išaugins ir daugiau stiebų, tik į didesnį krūmą išsikeros smile.gif Nors man gražiausiai atrodo vienas stiebas, suformuotas kaip medelis...
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 03 20, 11:46)
Jei išgyvens, bandysim dauginti... Bus jų ir pas mus smile.gif

Manau kad išgyvens mirksiukas.gif Crocus teisingai sakė, kad jos gajos, bet, žinoma, sumokėjus tokius pinigus norėtųsi gauti nenupiepusį augaliuką g.gif
Dvigubais žiedais sakė šiemet dar bus Schetelig'e.
Aš turiu raudoną, geltoną ir baltą. Šiemet visos žiemojo šildomam šiltnamy. Raudona žydėjo gausiai ir žiemą, o anų buvo tik vienas kitas žiedelis. Šiuo metu nežydi, bet mačiau augina daug pumpurų.
Anksčiau žiemodavo kambary, tai vienais metais per Kalėdas suskaičiavom beveik 300 žiedų.
Atsakyti