Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

QUOTE(aldam @ 2008 09 11, 12:36)
Kile tavo brugmasijos nuostabios, truksta zodziu.   4u.gif


Ačiū, ačiū smile.gif
Jūsų gėlytės atidėtos laukia. Jeigu kas, ir iki pavasario saugosiu 4u.gif


QUOTE
Pas mane tai mazyte, is uglio padauginta, antramete, jau siemet sukrove pumpurus, laukiu kol prazys, bet jauciu teks iskasinet ir sodint i vazona, nes jau salnas zada...


? Čia tai kažko nesuprantu. Jei dirvoj auga, tai turėtų būti didokas medis! Pas mane vazonuose per metus mane pačią praauga, o ne tokia jau "trumpa" esu...
Tuo labiau, kad pas mus paplitusi B.suaveolens rūšis yra labai aukštaūgė.

Dar šis tas. Gal kam bus įdomu paskaitinėti. Susiradau dar vieną užsiėmimą-priežastį atidėti disertacijos rašymą. Visą apie brugmansijas sukauptą literatūrą ir žinias perkėliau į internetinį dienoraštį. Kolkas tik "literatūrinė" dalis, bet ir visas praktines subtilybes po truputį ten surašysiu 4u.gif
Brug-manija
O gal kas ir prisidėti norėtų, patirtimi, nuotraukom pasidalinti smile.gif kad viskas vienoje vietoje būtų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 11 rugsėjo 2008 - 11:59
QUOTE(Kile @ 2008 09 11, 13:56)
Ačiū, ačiū smile.gif
Jūsų gėlytės atidėtos laukia. Jeigu kas, ir iki pavasario saugosiu  4u.gif
? Čia tai kažko nesuprantu. Jei dirvoj auga, tai turėtų būti didokas medis! Pas mane vazonuose per metus mane pačią praauga, o ne tokia jau "trumpa" esu...
Tuo labiau, kad pas mus paplitusi B.suaveolens rūšis yra labai aukštaūgė.

Dar šis tas. Gal kam bus įdomu paskaitinėti. Susiradau dar vieną užsiėmimą-priežastį atidėti disertacijos rašymą. Visą apie brugmansijas sukauptą literatūrą ir žinias perkėliau į internetinį dienoraštį. Kolkas tik "literatūrinė" dalis, bet ir visas praktines subtilybes po truputį ten surašysiu 4u.gif
Brug-manija
O gal kas ir prisidėti norėtų, patirtimi, nuotraukom pasidalinti smile.gif kad viskas vienoje vietoje būtų.

Nezinau, gal truputi skurdoka zeme jai, pirmais metais tai vazonely buvo, o siemet darze ji jau ugtelejo, daba gal kokiu 50cm ugio, o ziedu sukrove gal 20vnt - labai nustebino biggrin.gif , pavasary ji ilgai skurdo ir nerode gyvybes zenklu, o anais metais tai tik rudeni augt pradejo, ji pas mane keistuole ax.gif
Atsakyti
Šaunus blogas ,Kile. Labai gražiai rašai. O geltonieji trimitukai nerealūs wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
nerealus grozis ,o ziedu koks gausmas,ir vazonas atrodo ne toks jau didelis,pas mane ji tik ruzava jau kokie 8 metai bet taip ziedais neapsikrauna atrodo ir lieju kiekvienu kartu su trasom.o kokias trasas naudojat? g.gif
Atsakyti
QUOTE(egleja @ 2008 09 11, 14:40)
nerealus grozis ,o ziedu koks gausmas,ir vazonas atrodo ne toks jau didelis,pas mane ji  tik ruzava jau kokie 8 metai bet taip ziedais neapsikrauna atrodo ir lieju kiekvienu kartu su trasom.o kokias trasas naudojat? g.gif

as tai Kemira, ax.gif bet pas mane ir tik siemet vos ne vos sukrove pirma ziedeli, gal patyrusios augintojos kazka patartu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(rramii @ 2008 09 11, 14:44)
as tai Kemira, ax.gif  bet pas mane ir tik siemet vos ne vos sukrove pirma ziedeli, gal patyrusios augintojos kazka patartu blush2.gif


Vazonai 90 ir 150 L 4u.gif

O apie trąšas g.gif Apie du kartus per savaitę tręšiu Kemira Ferticare (N-P-K) 14-11-25 trąšom (rausvi milteliai). Dedu apie valgomą šaukštą kibirui vandens. Geriau skystesnėm trąšom, bet dažniau. Pavasarį, kol dar augaliukas nesužėlęs, kartą per savaitę (ne tuo pačiu metu kaip NPK trąšomis) laistau amonio salietra. Azotu papildomai patręšiu ir vasarą, jei lapai praranda gražiai žalią spalvą, ir rudeniop (dabar kaip tik), kad augalai bežydėdami nenumestų lapų... Jei augalas žiemoja namuose, o ne rūsy, žiemą taip pat patręšiu NPK kartą-du per mėnesį. Tokia strategija neblogai pasiteisina
Nuo tinkamo tręšimo per visą jų vegetacijos laikotarpį priklausys, kiek žiedų suformuos ir sužydės. Trąšų klausimu jos tikros goduolės! Labai mėgsta ir trąšią dirvą. Amerikos Brugmanisjų ir daturų asociacijos forume siūlo jas auginti praktiškai komposte...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 11 rugsėjo 2008 - 14:14
QUOTE(rramii @ 2008 09 11, 15:44)
as tai Kemira, ax.gif  bet pas mane ir tik siemet vos ne vos sukrove pirma ziedeli, gal patyrusios augintojos kazka patartu blush2.gif

As nezinau nuo ko zydejimas priklauso, mano atauga padauginta antrais metais daug ziedu dave, specialios prieziuros jokios - darzo pakrasty auga, viena kart perpuvusiu karves blynu palaisciau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 09 11, 12:56)

Dar šis tas. Gal kam bus įdomu paskaitinėti. Susiradau dar vieną užsiėmimą-priežastį atidėti disertacijos rašymą. Visą apie brugmansijas sukauptą literatūrą ir žinias perkėliau į internetinį dienoraštį. Kolkas tik "literatūrinė" dalis, bet ir visas praktines subtilybes po truputį ten surašysiu 4u.gif
Brug-manija
O gal kas ir prisidėti norėtų, patirtimi, nuotraukom pasidalinti smile.gif kad viskas vienoje vietoje būtų.

4u.gif saunuole, graziai parasei, dau informacijos ir foto thumbup.gif gal ten nuotraukos gelyciu, tavo pacios kieme uzaugintos?
Atsakyti
o amonio salietra taip ir vadinasi?perkate kur? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 09 11, 15:05)
Azotu papildomai patręšiu ir vasarą, jei lapai praranda gražiai žalią spalvą, ir rudeniop (dabar kaip tik), kad augalai bežydėdami nenumestų lapų...Tokia strategija neblogai pasiteisina

g.gif ...mano is pavasario labai grazi buna, lapai sodriai zali, po to po menesio pradeda geltonuot, numeta daug lapu doh.gif ,ir dabar stovi kaip stagaras su keturiai lapais blush2.gif , bet ziedeli sukrove thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(rramii @ 2008 09 11, 15:07)
4u.gif  saunuole, graziai parasei, dau informacijos ir foto  thumbup.gif  gal ten nuotraukos gelyciu, tavo pacios kieme uzaugintos?


Taip, nuotraukos tik mano gėliukų.
O "laisvė šaknims" darže atperka trąšų poreikį. Juk poros metų augaliuko šaknys nebeišsitenka nė 100 L kubile, persodinus, žemių per metus praktiškai nelieka, šaknų veikla neefektyvi. O kai buvau įsodinusi į žemę, kelių metrų storiausias šaknis išaugino, iš visų "apylinkių" naudingas maisto medžiagas siurbė... Nors kuo toliau, tuo labiau imu tikėti, kad brugmansijos "jaučia" šeimininką. Nekartą nutiko taip, kad gerai augančių ir žydinčių augalų "fliansiukai" padovanoti nenorėjo augti...
Papildyta:
QUOTE(egleja @ 2008 09 11, 15:17)
o amonio salietra taip ir vadinasi?perkate kur?  unsure.gif


amonio salietra arba amonio nitratas. Tikrai rasite visose sodo prekių parduotuvėse, Kaune, šilainių turguje koskiuke būna ir Kemiros rausvos, ir Salietros po nedidelį kiekį supokuotos. Net ir Senukuose yra.

O lapus meta kai trūksta azoto, arba kai ligos puola. Iš pavasario labai voratinklinė erkutė veisiasi. Pastebėti praktiškai neįmanoma, ko nepradeda lapai gelsti, kristi, nes vieno kito voriuko nepastebėsi, o kai jų armija jau plika akimi matosi, tai pagelbėti sunku...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 11 rugsėjo 2008 - 14:21
ideciau savo gelytes nuotraukele,tik ,kad va beda nemoku blush2.gif
Atsakyti