Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

QUOTE(Kile @ 2008 06 19, 10:26)
Reikia daug kantrybės kad sulaukti brugmansijų, augintų iš sėklų, žiedų. Teoriškai, sėjinukai žydi po 4 mėn.-2 metų. Tačiau jos dažnai išsigimsta, netgi rašoma, kad niekada iš sėklų neišaugs toks pat augalas, kaip tėvinė forma. O dar dažnesnė sėjinukų problema - sterilumas. T.Y. kai nežydi visai verysad.gif

Aš pati saviškę, iš sėklų išauginta po trejų metų, nesulaukus paaukojau eksperimentams - palikau lauke žiemoti. Neišgyveno...


as turiu 6 is deklu, kazin ar kada sulauksiu ziedu g.gif
Atsakyti
Tvirtai nieko negaliu pasakyti blush2.gif Jei sėklos pirktinės, tikimybe sulaukt žiedų greičiau bus didesnė. Nes išvis sterilios buvo tik tos sėklos, kurias pati surinkau nuo savo brugmansijos...
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 06 19, 14:53)
Tvirtai nieko negaliu pasakyti  blush2.gif Jei sėklos pirktinės, tikimybe sulaukt žiedų greičiau bus didesnė. Nes išvis sterilios buvo tik tos sėklos, kurias pati surinkau nuo savo brugmansijos...



as is olandijos atsiveziau seklu, tikiuosi bus geros thumbup.gif o jie man ten ir sake, kad galiu pasidauginti, nes seklos nieko vertos (nes nesuzydi) musu salygom auginant 4u.gif
Atsakyti
Labukas. Norėčiau prisijungti prie jūsų su savo brugmansija. Įsigijau ją visai neseniai,ji dar mažutė,gal koks pusmetris.

QUOTE(Kile @ 2008 06 17, 21:50)
Štai šiandien išsiskleidęs pirmasis šių metų žiedas.


Oi kaip gražu wub.gif

QUOTE(Kile @ 2008 06 18, 19:57)
Tikriausiai laikas pakeisti augaliuką. Įdomu, kaip įsigijote? Gal daugintas iš sėklų?

Ir maža paslaptis - patarimas, jei dauginsite brugmansijas iš kitų augalų. Skinti kuo didesnę šaką nuo motininio augalo, jei jis jau buvo žydėjęs, tai tokią, kuri turi "Y" išsišakojimą. Geriau ją nuskynus apgenėti ir tada šaknydinti. Taip vegetatyviškai dauginanat auginiuose išlieka motininio augalo "sukaupta" informacija. Jei motininis augalas buvo pakankamai subrendęs žydėti, tai ir toks jo vaikas žydės gausiai jau pirmais metais. Smulkūs, jauni ūgliukai "pameta" tokį ryšį su mama smile.gif Patikrinta - net ši pavasarį padauginti auginukai jau formuoja pumpuriukus!

Ačiū už patarimą 4u.gif Kažin kaip mano dauginta g.gif Pirkau turguj iš bobulės. Tikriausiai turiu tik vieną variantą - laukti ir tikėtis žiedų wub.gif
Atsakyti
verysad.gif Po vakarykštės krušos Kaune pas mane kieme tikrai liūdna. Brugmansijų lapai skylėti - tarsi sušaudyti, daugybė išvis nuplėštų, nudaužyti ir žiedai, ir pumpurai, net nulaužtos viršūnės. Dar ryte džiaugiaus, kokios gražuolės. Dabar tai liūdnas vaizdelis... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 06 24, 10:02)
verysad.gif Po vakarykštės krušos Kaune pas mane kieme tikrai liūdna. Brugmansijų lapai skylėti - tarsi sušaudyti, daugybė išvis nuplėštų, nudaužyti ir žiedai, ir pumpurai, net nulaužtos viršūnės. Dar ryte džiaugiaus, kokios gražuolės. Dabar tai liūdnas vaizdelis...  unsure.gif



va ke kaip gaila, gerai jog mus aplenke ta krusa, nes mano mazes su zemem bustu sumaise blink.gif
Atsakyti

Mano auga vazonuose, tai irgi po audros radau gulinčias, aplamdytas verysad.gif , ką jau apie jas šnekėti jei mano obelytę vėtra nulaužė.....o jau šiemet visai nemažai turėjo būt obuoliukų verysad.gif verysad.gif verysad.gif
o aš savąsias irgi iš sėklų auginau, jau 6 metų, bet žydi labai vėlai, jau beveik prieš šalnas ir išžydėt nesuspėja, tenka įnešti į vidų.... o ten tik nusiraito ir tiek, nieko gero. Bet palikt "eksperimentui" ranka nekyla g.gif
Atsakyti
Gaila gėlyčių. Mano tai taip pat kenčia nuo šiųmetinių vėjų. Labai jau graudūs jų lapai vėjų gūsiams. Tai perkėliau nuo laiptų prie pat namo. Ten regis joms labiau patinka. Turi ir neblogai paaugusių žiedpumpurių. Iki prasiskleidimo toloka. Bet jau gana nemaži



user posted image
Atsakyti
4u.gif
nu kokia faina gelyte, ir jau kokie ziedpumpuriai dideli thumbup.gif .As tai tikriausiai paliksiu eksperimentams, kaip sake Kile, gal gausiu is kur nors auginuka, kad tikrai zinociau, kad zydes ax.gif
Atsakyti
Jei važiuosi į Palangą galėsi pakeliui Kretingoje užsukti. Galėsim plenciuką nuo šaknų atskirt. Mano brug. šviesiai rožinė.
Atsakyti
QUOTE(crocus @ 2008 07 01, 19:26)
Jei važiuosi į Palangą galėsi pakeliui Kretingoje užsukti. Galėsim plenciuką nuo šaknų atskirt. Mano brug. šviesiai rožinė.

drinks_cheers.gif
turesiu galvoje sita pasiulyma 4u.gif rolleyes.gif
Atsakyti
Augam toliau. Jau kai kurie pumpurai ir 10cm pasiekė.

user posted image

Dabar reikia tik vėjo apdraskytus lapukus naujais pakeist. Atgaunu viltį greitu laiku žiedų sulaukti, o ne rudenį ax.gif
Atsakyti