Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

O aš tik šiek tiek paretinu ūgliukų perteklių - palieku vieną kitą ūglį ir ant stiebo, kad "žalesnis" būtų. Nes iš subrendusio stiebo šoninių ūglių rimtos šakos nebeišauga ir šiaip nežydi, tai nemanau, kad pačiam augalui labai trukdytų ar iš jo maisto medžiagas siurbtų, juk žali. patys fotosintetina:) Skabau tik dėl geresnio bendro vaizdo...
Atsakyti
Ar brugmansijoms patinka sauleta vieta?
Atsakyti
Patinka, net labai. Tik kaitrią dieną nuo tiesioginės saulės, trūkstant dirvos drėgmes, apleipsta - reikia gausiau lieti.

Štai šiandien išsiskleidęs pirmasis šių metų žiedas.

Skelbimų skiltyje pasiskelbiau, kad parduodu kelias su pumpurais. Kaina gal ir didoka, bet gėlės porą metų lepintos ir mylėtos...
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 06 17, 21:50)
Patinka, net labai. Tik kaitrią dieną nuo tiesioginės saulės, trūkstant dirvos drėgmes, apleipsta - reikia gausiau lieti.

Štai šiandien išsiskleidęs pirmasis šių metų žiedas.

Skelbimų skiltyje pasiskelbiau, kad parduodu kelias su pumpurais. Kaina gal ir didoka, bet gėlės porą metų lepintos ir mylėtos...



jetau koks grozis wub.gif wub.gif

as dar naujoke ju auginime, tai siemet ir ziedu nesulauksiu
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 06 17, 20:50)
Patinka, net labai. Tik kaitrią dieną nuo tiesioginės saulės, trūkstant dirvos drėgmes, apleipsta - reikia gausiau lieti.

Štai šiandien išsiskleidęs pirmasis šių metų žiedas.

Skelbimų skiltyje pasiskelbiau, kad parduodu kelias su pumpurais. Kaina gal ir didoka, bet gėlės porą metų lepintos ir mylėtos...



thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
na šaunuolė, koks grožis ....... mano tai net nežada pumpurų rodyti lapų kupstas ir tiek verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(kEdita @ 2008 06 18, 07:04)
thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif
na šaunuolė, koks grožis ....... mano tai net nežada pumpurų rodyti lapų kupstas ir tiek  verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif



vasara dar net neipusejo sulauksit dar tu ziedu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 06 17, 21:50)

Štai šiandien išsiskleidęs pirmasis šių metų žiedas.


labai smagu pasidziaugt, kad pavyko taip anksti prazydint gelyte, thumbup.gif mano tai nesimato jokiu ziedu uzuomazgu, nors jau trecia vasara bandau unsure.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(rramii @ 2008 06 18, 12:04)
labai smagu pasidziaugt, kad pavyko taip anksti prazydint gelyte,  thumbup.gif mano tai nesimato jokiu ziedu uzuomazgu, nors jau trecia vasara bandau unsure.gif  g.gif



net trecia vasara neprazysta? g.gif
Atsakyti
Tikriausiai laikas pakeisti augaliuką. Įdomu, kaip įsigijote? Gal daugintas iš sėklų?

Ir maža paslaptis - patarimas, jei dauginsite brugmansijas iš kitų augalų. Skinti kuo didesnę šaką nuo motininio augalo, jei jis jau buvo žydėjęs, tai tokią, kuri turi "Y" išsišakojimą. Geriau ją nuskynus apgenėti ir tada šaknydinti. Taip vegetatyviškai dauginanat auginiuose išlieka motininio augalo "sukaupta" informacija. Jei motininis augalas buvo pakankamai subrendęs žydėti, tai ir toks jo vaikas žydės gausiai jau pirmais metais. Smulkūs, jauni ūgliukai "pameta" tokį ryšį su mama smile.gif Patikrinta - net ši pavasarį padauginti auginukai jau formuoja pumpuriukus!

Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 06 18, 19:57)
Tikriausiai laikas pakeisti augaliuką. Įdomu, kaip įsigijote? Gal daugintas iš sėklų?


oi kaip gaila, jei reiketu ismest verysad.gif kai dave man augaleli, tai buvo visai mazytis, sake is seklytes, ir tais paciais metai priaugino is saknu dar kelis daigelius, bet is saknu. Auga labai graziai, lapai dideli, ir pats augalas mano ugio (apie 168), bet va ziedeliu nesulaukiu unsure.gif
Atsakyti
Reikia daug kantrybės kad sulaukti brugmansijų, augintų iš sėklų, žiedų. Teoriškai, sėjinukai žydi po 4 mėn.-2 metų. Tačiau jos dažnai išsigimsta, netgi rašoma, kad niekada iš sėklų neišaugs toks pat augalas, kaip tėvinė forma. O dar dažnesnė sėjinukų problema - sterilumas. T.Y. kai nežydi visai verysad.gif

Aš pati saviškę, iš sėklų išauginta po trejų metų, nesulaukus paaukojau eksperimentams - palikau lauke žiemoti. Neišgyveno...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 19 birželio 2008 - 09:27
QUOTE(Kile @ 2008 06 19, 10:26)

Aš pati saviškę, iš sėklų išauginta po trejų metų, nesulaukus paaukojau eksperimentams - palikau lauke žiemoti. Neišgyveno...

biggrin.gif sakyciau ziaurokas eksperimentas,
kol negausiu kitos, sita laikysiu
Atsakyti