Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

Pradeda mano brugm. po nudegimų atsigaut. Bet jau taip vangiai. Laistyt reikia jau ir ryte ir vakare. Patręšiu bent kas kelias dienas. Nabagėlės mano. Nepavyks man ir šiemet turbūt žiedų anksčiau sulaukt verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2008 05 20, 09:13)
Idomu labai labai. Tik ar jų žiedai į viršų "žiūri" ar žemyn? Nes iš Shetelig pirktų sėklų, kur ant pokelio "Brugmasia arborea" rašė, pernai vienametės durnaropės išaugo. O važiuoti tik pasižiūrėti man toloka...

Žiuri žemyn, bent jau ant pakelio. Galesiu pasakyt kai prazys
Atsakyti
Purkeli, negaliu issiusti zinutes Jums unsure.gif , prasivalykit AZ mirksiukas.gif
Atsiprasau uz OFF TOPIC ax.gif
Atsakyti
Nemažai skaičiau apie šias gėles, ir bent mano gėlyne bendros teorines prielaidos pasitvirtina... Tad dalinuosi žiniomis ir su jumis.
-Brugmansijos žydi tik tada, kai augalas sukapia tam pakankamai energijos. Tą energiją tiekia tik tinkamos augimo sąlygos: daugiau nei 6 val saulės per dieną, daug laisvės šaknims (didelis vazonas, vazonas skylėtu dugnu, stovintis ant žemės taip, kad šaknys galėtų augti kiaurai ar atviras gruntas) bei trąšos. Augintojai rekomenduoja N20P20K20 trąšų derinį, nors Lietuvoj tokių aptikti neteko, naudoju sėkmingai "Kemira Ferticare". Tiesa, neretai, ypač auginant iš sėklų, pasitaiko genetinių sutrikimų, ir jokios priemonės nepadės pražydinti, nors šio stebuklo lauktum ir kelis metus.
-Paslaptingi ženklai, kurie rodo, kad Jusu brugmansijai sukurtos augimo sąlygos yra tinkamos, ir ji nusiteikusi žydėti, yra tai, kad išaugęs naujas lapas turi ne lygų, o karpytą kraštą (taip nutinka, kai joms tikrai gera pas jus augti, bet tai nėra būtina sąlyga augalui pražysti). Dar tikresnis ženklas - kai stiebo viršūnėje (vėliau ir ne tik viršūnėje) ūglis išsišakoja į Y raidės formą, tarsi vienas stiebas skiltų į du. Tame "Y" reikia ieškoti stebuklingų pumpurėlių. Patvirtintas dėsningumas!
-Kartais reikia tik truputėlio Jūsų atidumo- paglostyti lapus, pagirti, kad gražiai auga. Ir ji atsidėkos žiedų lietumi. Netikite? Juk tai magiškas augalas. Ne tik nuodingas smile.gif Senovėje jis buvo šamanų naudojamas kviečiant dvasias, jo arbata geriama įšventinant indėnų jaunuolius į suaugusius, kad išvystų savo gyvenimo kelią, arba moterys augindavo jas prie savo vigvamų, kad vyrai ramesni, "šeimyniškesni" būtų. Dar daugiau, tai užtikrintas afrodiziakas... Tereikia vieną šviežią brugmansijos žiedą užpilti puodeliu karšto, bet neverdančio vandens. Ir po 10 min turėsite stebuklingos arbatos smile.gif Daugiau rašo čia ir čia.

Didžiausios sėkmės ir kantrybės visoms, laukiančioms žiedelių. 4u.gif Aš jau randu vieną kitą pumpurėlį...
Atsakyti
Dėkui be galo už tokią gausą informacijos, na su arbatėle gal ir nerizikuosiu lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif , jei aišku žiedų turėsiu kada nors..... g.gif
o tu šaunuolė, jau pas tave pumpuriukai, pas mane jei ir pasirodo jie tai tik vasaros gale verysad.gif o kitų požymių eisiu ieškot ryt ryte biggrin.gif bigsmile.gif
Atsakyti
O manosioms tie požymiai neblogai pasireiškė kol kambary augo. Dantyti lapai buvo pirmąkart pasirodę. Dvišakai skyla kai kurios šakos, mažuma. O laikau ant laiptų vazonuose. Gal vėliau ir sumąstysiu ant plikos žemelės perkelt. Žiedų užuomazgas taip pat turim , tik dar tokios mažos.
Atsakyti
Labai aciu uz informacija.

As noriu pademanstruoti pirktas Brugamnsijas, jos dar mazytes bet lapelius aktyviai leidzia.
http://public.fotki....s/cimg7113.html

Dar norejau paklausti ka jus darot jei "durniukas" ledzia ne viena daigeli.
Pas mane siemet net 3.
Atsakyti
Jei noriu medelio formos, geniu - išsirenku sveikiausią stiebą ir jį formuoju, o kitus tiesiog nukerpu ir padauginu smile.gif Nors ir krūmai iš 5-7 stiebų labai neblogai atrodo ir gausiai žydi. Nors nepasakyčiau, kad žiedų skaičiumi pralenktų augantį vieną stambų stiebą.
Mielosios, o kur perkate savo augaliukus? Ar esate siuntęsi iš užsienio daigus ar sėklytes? Siunčiausi iš prancūzijos du, vieną visai paliegusį gavau ir neprigijo. Dabar svajoju apie vieną kitą iš šio puslapio dovanų gimtadieniui, bet kolkas nesuderinu dėl apmokėjimo. Kreditinė kortelė jiems netinka...
Atsakyti
Labai aciu uz atsakyma . Itariu apkarpysoiu as saviske.
Del to puslapio tai apmokejimas galimas per paypal. biggrin.gif Ten viskas paprasta , jeigu reiks galiu padeti.
Atsakyti
brugmansiju dar yra pirkti turgui,pvz. kauno stoties,viena moteris jomis tik ir prekiauja smile.gif
Papildyta:
mano kaimyne savaja nori parduoti ,ji didele,o kaip suzydi tai pasaka,o parduot nori del to ,kad viena jau neistengia ziemai i rusi ivilkt schmoll.gif
Atsakyti
O jums leidžia ant stiebų ataugėles, šakeles. Mano tai kaip apsagstytos buvo. Mažą kibiriuką priskyniau atžaliukų, kaip mest gaila buvo. Nu bet kur aš jas dėsiu.
Atsakyti
LEIDŽIA AIŠKU, BET SKABAU BE DIDELIO ŠIRDIES SKAUSMO, JUK TAIP REIKIA IR TIEK..... KAD BŪTŲ DAILESNIS, GRAŽESNIS, ŽIEDAI DIDESNI biggrin.gif
Atsakyti