Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansija

4u.gif Sveikos.Šiandieną parsivežiau 2 Brugmansijas.1-aukštesnė už mane ir laaabai išbujojusi.Kita truputį žemesnė-apie 1,20 m.Gal kas auginate šias gėles ne pirmi metai ir galite patarti į kokią žemę man dabar jas pasisodinti?Kokioje patalpoje laikyti per žiemą (šiltoje/šaltoje ir šviesioje/tamsioje)?Kaip dažnai žiemos metu laistyti?Ar prieš žiemą reikia apgenėti?O gal pavasarį?O gal aplamai nereikia genėti?O jei reikia,tai kiek daug? blink.gif Oho,nemažai klausimų uždaviau biggrin.gif Bet gal kas patarsit?Laukiu visokių nuomonių,kadangi nieko apie šią gėlę nenutuokiu verysad.gif Iš anksto visoms dėkoju 4u.gif
Atsakyti
Brugmansija turiu,auginu.Ji nera lepi gele,tik sparciai auganti ir graziai zydinti.Kaip supratau tavoji auga vazone.Jau prasideda saltas periodas,tad ja is lauko reikia perkelti i vesius namus.Rasti vesu,sviesu kambari,kur temperatura apie 10C.Nelaistyti,nes vesiam kambary yra dregmes ore-jo ir uztenka.Jei matysi,kad dziusta zeme(tai bus tikrai negreitai)-kartuka truputekli paliesi,kad neperdziutu saknys.Dabar geneti nereikia.Pavasari,jei matai,kad kokios sakos isstype-nugenesi.Siaip rekomenduojama,kad sakotusi-nugenet.Jei matai,kad dekoratyvi-gali tik virsuneles nuskabyt,o jei kur istysus-trcdali nuriekt.Bet tik pavasari ir tik tada,kai pamatysi gyvybe lapuose(prades leist sviesius lapelius).Tada nugenesi ir isnesi i sviesa,siluma,kur pamazu pradesi liet.Dar po kurio laiko pirma karta patresi.Atsilus orams su vazonu vel isnesi i lauka.Jai patinka vejelis.Per vasara uzuvejoj prabus,o rudeniui vel pargabensi i namus.
Rudeni nereikia persodineti-persodinsi pavasari.Jei ji augo lauke be vazono(mano irgi taip augo)-iskasi ir isodini i koki kibira,didesni vazona ar puoda.As zeme emiau sodine-tokia,kokioj ji augo.Pavasari,kai prades augt-persodinsi.Jau tada geriau butu ja isodint i vazona(zinoma didesni,nes per vasara stipriai paaugs).Tada parinkt zeme geresne,derlingesne.As visas geles sodinu i maisyta zeme.Dedu kompostines,durpes,pirktines.Maisau pagal tai,kokias geles sodinu,kokios joms reikia.Siai reiktu daugiau kompostines,nes ji sparciai auganti,tad tokiai gelei reikia daugiau medziagu,daugiau sveikatos..prastoj zemej ji skurs.
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2005 10 25, 08:38)
Brugmansija turiu,auginu.Ji nera lepi gele,tik sparciai auganti ir graziai zydinti.Kaip supratau tavoji auga vazone.Jau prasideda saltas periodas,tad ja is lauko reikia perkelti i vesius namus.Rasti vesu,sviesu kambari,kur temperatura apie 10C.Nelaistyti,nes vesiam kambary yra dregmes ore-jo ir uztenka.Jei matysi,kad dziusta  zeme(tai bus tikrai negreitai)-kartuka truputekli paliesi,kad neperdziutu saknys.Dabar geneti nereikia.Pavasari,jei matai,kad kokios sakos isstype-nugenesi.Siaip rekomenduojama,kad sakotusi-nugenet.Jei matai,kad dekoratyvi-gali tik virsuneles nuskabyt,o jei kur istysus-trcdali nuriekt.Bet tik pavasari ir tik tada,kai pamatysi gyvybe lapuose(prades leist sviesius lapelius).Tada nugenesi ir isnesi i sviesa,siluma,kur pamazu pradesi liet.Dar po kurio laiko pirma karta patresi.Atsilus orams su vazonu vel isnesi i lauka.Jai patinka vejelis.Per vasara uzuvejoj prabus,o rudeniui vel pargabensi i namus.
Rudeni nereikia persodineti-persodinsi pavasari.Jei ji augo lauke be vazono(mano irgi taip augo)-iskasi ir isodini i koki kibira,didesni vazona ar puoda.As zeme emiau sodine-tokia,kokioj ji augo.Pavasari,kai prades augt-persodinsi.Jau tada geriau butu ja isodint i vazona(zinoma didesni,nes per vasara stipriai paaugs).Tada parinkt zeme geresne,derlingesne.As visas geles sodinu i maisyta zeme.Dedu kompostines,durpes,pirktines.Maisau pagal tai,kokias geles sodinu,kokios joms reikia.Siai reiktu daugiau kompostines,nes ji sparciai auganti,tad tokiai gelei reikia daugiau medziagu,daugiau sveikatos..prastoj zemej ji skurs.


Regila,DIDELIS AČIŪ 4u.gif Mano gėlė iškasta iš žemės.Vakar pati išsikasiau,bet kadangi vėlai vakare,tai sodinsiu tik dabar.Ačiū už patarimus. 4u.gif
Atsakyti
Teta niekad žiemą neiškasa jos, palieka lauke ją ir auga puikiausiai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Aga @ 2005 10 26, 19:59)
Teta niekad žiemą neiškasa jos, palieka lauke ją ir auga puikiausiai thumbup.gif

blink.gif Aga,tu rimtai?Čia apie brugmansiją? g.gif Pirmą kartą girdžiu,kad ją galima palikti žiemai?*****,jei abi šią žiemą išsilaikys puikiai,tai sekančią žiemą tikrai reiks pabandyti vieną palikti rolleyes.gif
Atsakyti
sveikutes,ir as turiu Brugmansij, kaip dziaugiuos kad suradau kas ir ju turi biggrin.gif ,kaznai kaip jos dauginamos? g.gif pas mane atsirado toks kankalas kaip neisiskleides ziedas, gal ten seklos, kol kas laikosi ir nekrenta,ir jis toks kietas,4 metus as ja turiu niko panasaus nebuvo unsure.gif
Atsakyti
drinks_cheers.gif
QUOTE(egleja @ 2006 03 09, 16:47)
sveikutes,ir as turiu Brugmansij, kaip dziaugiuos kad suradau kas ir ju turi  biggrin.gif ,kaznai kaip jos dauginamos?  g.gif pas mane atsirado toks kankalas kaip neisiskleides ziedas, gal ten seklos, kol kas laikosi ir nekrenta,ir jis toks kietas,4 metus as ja turiu niko panasaus nebuvo  unsure.gif

Atsakyti
Ar auginat brugmansijas? Mano dvi rūsyje pradėjo lapukus leist. Sakau gal reiktų namo nešti?(Tiksliau vyro priprašyti, nes jau tokio svorio nepakeliu tongue.gif ). Anksčiau pradės žydėti. O tai pastoviai susivėlinu jas išnešti ir pražysta tik rudeniop, tada prasideda vėjai ir viso grožio nebepamatau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(crocus @ 2008 02 07, 20:21)
Ar auginat brugmansijas? Mano dvi rūsyje pradėjo lapukus leist. Sakau gal reiktų namo nešti?(Tiksliau vyro priprašyti, nes jau tokio svorio nepakeliu tongue.gif ).  Anksčiau pradės žydėti. O tai pastoviai susivėlinu jas išnešti ir pražysta tik rudeniop, tada prasideda vėjai ir viso grožio nebepamatau doh.gif



Auginu kreminės spalvos jau daug metų. Maniškė dar rūsyje, labai didelė,-nenoriu užgriozdinti kambario, bet jei tik turite vietos, žinoma kelkite į šviesą ir šilumą, tada pražysta liepos pradžioje. Mano mama mažesnes per visą žiemą laiko kambaryje 4u.gif
Atsakyti
Mano taip pat gan didelės, bet vietos surasčiau. Buvom ir rudenį namo parnešę, bet lapai nukrito, neišvaizdžios pasidarė ir tada į rūsį.
Atsakyti
QUOTE(egleja @ 2006 03 09, 12:47)
sveikutes,ir as turiu Brugmansij, kaip dziaugiuos kad suradau kas ir ju turi  biggrin.gif ,kaznai kaip jos dauginamos?  g.gif pas mane atsirado toks kankalas kaip neisiskleides ziedas, gal ten seklos, kol kas laikosi ir nekrenta,ir jis toks kietas,4 metus as ja turiu niko panasaus nebuvo  unsure.gif

aisku per velus atsakymas,bet taip-ten seklos viduj to kunkulo biggrin.gif

nuostabi gele wub.gif siai vasarai zadu prasiplest ''plantacija'' ....... wub.gif

kazkas klause kaip dauginamos-ta siaip seklom,arba ugliais..cia probegom kazkuriam angliskam site skaiciau-kad pamerkia i vandeni ir jos isleidzia saknis per kazkuri tai laika mastau.gif
Papildyta:
beje,vasara nepagailet trasu ir vandens-ta jos tikrai megsta.
Atsakyti
Sveiki,

Brugmansijos labai sėkmingai dauginamos ūgliais. Net ne ūgliais, o visomis šakomis! Rudenį, prieš įnešant į rūsi savo didžiules tenka gerokai apgenėti, o storokas šakas merkiu į kibirą. Greitai šaknis išleidžia. O iki pavasario išauga į didoka medelį smile.gif
Kokias Brugmansijas auginate? Turiu baltą, geltoną ir rausvą. Labai svajoju apie pilnavidures... Štai kokių gražuolių yra... Brugmansijos
Atsakyti