Tiesa sakant visai "galva apsisuko" va, ka reiskia, kad po tiek metu pagalvoji, kad gal pradeti naudoti ar gerti tas KT ir pan. O gal blogai pagalvojau?
na, bet pabandysiu
Tai sakai galiu pedint nusipirkt tableciu ir be pertraukos po 3 pleistru jas pradet gert? Ir netureciau susirgti dabar, ar ne? Tiesa sakant, butu idealu jei taip, nes planuoju atostogas truputi ten, kur silta O kazin kaip tas mano organizmas reaguos
Sveikos. Pabandziau pleistra ir as - deja, nepatiko. Visa ta laika, kol pleistra nesiojau ant savo kuno, su vyru saugojomes, tiksliau sakant vyras saugojo mane . Gal del to, kad tuo metu, kai pleistra naudojau, buvau karstuose krastuose ir per diena lysdavau po dusu 2-3 kartus,gal del ko kito, taciau jis man nesilaike tvirtai - krastai atsiklijuodavo, visas rauksledavosi, kai susilenkdavau - buvau pleistra uzsiklijavusi ant pilvo. Pasaliniu poveikiu nebuvo, taciau patikimas jis man nepasirode. Tad antros pakuotes ir nebepirkau.
As irgi naudojau pliestra, bet labai neilgai, nes jau po dvieju menesiu pradejo matytis svorio augimas. dabar pradejau vartoti KT, pavadinimas Jasmin (bet man atrodo Lietuvoj ju nera, man jas usa israse), tai likau labai patenkinta;ir svoris neauga ir veido oda laba i apsitvarke, ir siaip nera menesiniu skausmu.
sveikutes, na nusprendziau as irgi pabandyt ta pleistra, bet kazkaip nusivyliau...praejo vos 4 dienos bet krastai jau pradejo atsilijuot. as ji uzklijavau ant zasto...o kur jus klijuojat kad neatsiklijuotu?
kaip manot man jau klijuot nauja pleistriuka, nes to krastai tokie nelabai prilipe, a? nesumumazes del to saugumas nepastot?aciu:)
kaip manot man jau klijuot nauja pleistriuka, nes to krastai tokie nelabai prilipe, a? nesumumazes del to saugumas nepastot?aciu:)
man irgi atsiklijuodavo krasciukai, bet nedaug, tad anksciau laiko nekeisdavau. Bet man nepatiko jie, ji nuemus ta vieta palikdavo labai isberta ir raudona... Krasciukai negraziai nuo rubu apsiveldavo... O maniskis pasake, kad pradejus naudoti ta pleistra, tapau "sausa" ir net pasikeite kvapas, kuris jam labai nepatiko Perejau prie tableciu, uzsiregistravau www.prisimink.lt ir dabar abiems gerai Pasaliniu poveikiu jokiu ir be to,jei reikia, gali sau ramiai laika kada susirgt pareguliuot
Pleistras tokia pati kontraceptine priemone, kaip ir tableciukes. Ten viena kita sudetis gal skiriasi, tableciu irgi visokiu yra. Reikia ziureti, jei normali gali ir su ginekologe pasikonsultuoti.
Tai brangu. Patogu naudoti, kad viena karta savaitej, seksas laisvas. Ne karto neatsklijavo, tik krastukai buvo atlipe, bet nieko tokio. Patikimumas kaip tableciu.
Is pradziu po sunkiu 3 adaptacijos men. (vos iskentejau salutinius poveikius, kai kazkas su organizmu darosi, klaiku), puse metu lyg ir nieko, veliau negerai pradejo darytis. Man asmeniskai buvo salutiniai poveikiai: galvos skausmai, ypatingai kai uzsidedi ta diena, paskui pamazedavo, bet vis tiek skausmas buvo, nuovargis, toks nejudrumas, padidejes svoris, tokia lengva jauciuos kai nenaudoju, kazkas su dantimis pradejo darytis visi tarsi suminkstejo dantys, buvo uzejes keistas kojos skausmas cia pradzioje, o dabar po 1,5 metu naudojimo pradejo krutine skaudeti ir tik nuo sito brudo. Sorry jei nuliudinau. Siaip jei renkiesi KT ar KP tai KP patogiau ir brangiau ir viskas.
Tai brangu. Patogu naudoti, kad viena karta savaitej, seksas laisvas. Ne karto neatsklijavo, tik krastukai buvo atlipe, bet nieko tokio. Patikimumas kaip tableciu.
Is pradziu po sunkiu 3 adaptacijos men. (vos iskentejau salutinius poveikius, kai kazkas su organizmu darosi, klaiku), puse metu lyg ir nieko, veliau negerai pradejo darytis. Man asmeniskai buvo salutiniai poveikiai: galvos skausmai, ypatingai kai uzsidedi ta diena, paskui pamazedavo, bet vis tiek skausmas buvo, nuovargis, toks nejudrumas, padidejes svoris, tokia lengva jauciuos kai nenaudoju, kazkas su dantimis pradejo darytis visi tarsi suminkstejo dantys, buvo uzejes keistas kojos skausmas cia pradzioje, o dabar po 1,5 metu naudojimo pradejo krutine skaudeti ir tik nuo sito brudo. Sorry jei nuliudinau. Siaip jei renkiesi KT ar KP tai KP patogiau ir brangiau ir viskas.
O aš naudojau pleistrą gal maždaug 9 mėnesius ar net ilgiau ir dabar nusprendžiau daugiau jo nenaudoti. Iš pradžių tai buvau labai patenkinta: nereikėjo kas dieną atsiminti, nepykino, svoris nedidėjo ir nebuvo jokių kitų šalutinių reiškinių. Paskui, po kurio laiko naudojimo, vis "patepliodavo" tarp sirgimų. Kartais labai mažai, kartais tas "tepliojimas" užsitęsdavo visą savaitę. Gydytoja žiūrėjo, sakė, kad viskas gerai, bet kai tokie dalykai nesiliovė, tai nutariau keisti kontracepciją. Dabar draugė gydytoją rekomendavo Harmonet tabletes. Geriu dar tik antra savaitė, bet kol kas jokių blogų reiškinių nepastebėjau. Norisi tikėtis, kad gal jau šita apsaugos priemonė tiks...
Sveikutės,
Kažkada reikėjo konsultacijos, tai parašiau email Heraldui Stankevičiui, KMU akušerijos ir ginkeologijos klinika. Atsakymą gavau kitą dieną. Tai pridedu jį jums, gal pravers kam, čia ypač tinka prie KT temos:)
***
Kombinuotas kontraceptines tabletes (KKT) rekomenduojama pradeti vartoti nuo pirmos menstruacinio ciklo dienos, tokiu budu jus busite apsaugota nuo nepageidaujamo nestumo is karto ir jokiu papildomu kontraceptiniu priemoniu vartoti nereikes. Jei KKT pradesite vartoti nuo 3-5 menstruacinio ciklo dienos, tai pirmaja savaite reikia naudoti papildoma kontraceptine priemone, pvz.: prezervatyva. KKT reikia 21 d.. gerti, po to 7 pertrauka ir t.t., nepriklausomai nuo jusu buvusio menstruacinio ciklo. 7 dienu pertraukos metu buna negausus kraujavimas is lyties organu, tuo metu jus pakankamai busite apsaugota nuo nepageidaujamo nestumo ir papildomu priemoniu vartoti nereikia. Jei pertrauka ilgesne - pirma vartojimo savaite rekomenduojama vartoti papildoma kontraceptine priemone. Monofazines tabletes yra visos vienodos, dienos suzymetos tam, kad jus pradejusi gerti nuotam tikros dienos, galetumete save kontroliuoti ir neuzmirsti isgerti tableciu. Vartojimo laikas yra neribotas. Nutraukti tabletes reikia tada, kai norite pastoti arba atsiranda kontraindikacijos ju vartojimui. Kitais atvejais jokiu pertrauku nereikia daryti. Nutraukus vaisto vartojimą ir padarius ilgesnę nei 7 dienų pertrauką, pirmuosius vartojimo mėnesius galite jausti tam tikrus negalavimus, kurie paprastai pavartojus KKT kurį laiką praeina. Geriausiai tabletes gerti vakare einant miegoti. Keliu valandu paklaida didesnes itakos KKT efektyvumui neturi. Geriant tabletes, nebijokite nepageidaujamo pastojimo, jo tikimybe nepaprastai maza ir dazniausiai tai buna susiije su tuo, kad uzmirstama isgerti daugiau nei dvi tris tabletes. Viena diena uzmirsus isgerti tablete, kita diena isgerkite ryte ir vakare. Pametus tablete isgerkite kita, tuo atveju jus gersite 20 tab., po to padarius 7 d. pertrauka teskite iprastini vartojima. Teisingai vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes (KKT), jos yra labai efektyvi kontracepcijos rusis. Deja, tik 28 proc. moteru teisingai vartoja KKT, tik 42 proc. isgeria tabletes kiekviena diena, 33 proc. tableciu vartojima nutraukia per pirmuosius tris menesius. Tai sumazina metodo efektyvuma. Jei moteris tabletes vartoja teisingai, per metus gali pastoti 1 is 1 000, jei daro klaidu, pastoja 50 moteru is 1 000 vartojanciu.
Rekomenduojama vartoti III kartos kombinuotas kontraceptines tabletes (KKT). Jos yra universali kontraceptine priemone, tinkanti ir jaunoms, ir vyresnio reprodukcinio amziaus moterims. III kartos KKT mazina spuoguotuma veide (akne), bet antiandrogeninis efektas pasireiskia po keletos menesiu vartojimo. Pirmo pasirinkimo III kartos KKT yra cilest. Jame esantis norgestimatas turi maziausia androgeniskuma, jo maziausias pasalinis efektas ir poveikis i medziagu apykaita, todel nera zymesnes itakos kuno svoriui. Vertinant kokybes ir kainos santyki, pasalini poveiki, cilest yra vienos geriausiu. Vieninteliams norgestimato dariniams JAV vaistu ir maisto administracija patvirtino indikacija aknes (spuogai veide) gydymui. KKT su norgestimatu populiariausios Lietuvoje ir JAV. Kitos III kartos KKT savo sudetyje turi dezogestreli (Marvelon, Mercilon, Gracial, Regulon, Novynette) ir gestodena (Femoden, Logest, Mirelle, Minulet, Harmonet, Lindynette 30, Lindynette 20), kuriu yra labiau isreikstas pasalinis poveikis, didesne tromboemboliniu komplikaciju rizika, nei norgestimato. Pagal Pasaulines sveikatos organizacijos rekomendacijas tabletes su gestodenu ir dezogestreliu reiketu pasirinkti kai netoleruojama kitu KKT.
Novynette, Mercilon - dezogestrelio (20 mkg etinilestradiolio ir 150 mkg dezogestrelio) , Logest, Harmonet, Lindynette 20 - gestodeno (20 mkg etinilestradiolio ir 75 mkg gestodeno), dariniai, kuriuose yra labai maza estrogeno doze, Mirelle yra dar mazesnes estrogeno dozes KKT (15 mkg etinilestradiolio ir 60 mkg gestodeno), todel jie rekomenduojami toms moterims, kurioms pradejusios vartoti KKT yra santykines hiperestremijos simptomai, nusiskundzia pykinimu, padideja, pabrinksta, pasidaro labai skausmingos krutys. Paprastai per pirmuosius pirmuosius 3 men. sie simptomai savaime isnyksta. Praejus nemaloniems reiskiniams, rekomenduojama pasirinkti tabletes turincias didesne estrogeno doze. Gali buti, bet moksliniais tyrimais pagristu irodymu nera, kad labai mazos dozes KKT fiziologiskesnes premenopauzeje. Reprodukcinio amziaus moterims, pakankama estrogeno doze yra gyvybiskai butina, nes tai pagrindinis moteriskumo hormonas. Vartojant III kartos, labai mazos hormonu dozuotes KKT, dazniau pasitaiko acikliniai tepliojimai ir protrukiniai kraujavimai. Jie budingesni rukancioms moterims. Kartais gali is viso nebuti menstruaciju. Viena iš paskutinių naujovių yra kontraceptinis pleistras, kuris JAV rinkoje buvo pristatytas 2002 metu balandžio mėnesį ir per vienerius metus tapo viena populiariausia kontraceptine priemone šioje šalyje. 2003 m. birželio mėnesį pleistras Evra pirmą kartą buvo pristatytas Europoje. Pleistras, sukėlęs perversmą kontracepcijoje, nuo 2003 metų pabaigos yra Lietuvos vaistinėse. Evra yra receptinis vaistas. Kaina apie 40lt/3 vnt. 1 men. Tai naujos technologijos matricos tipo, lygus, kūno spalvos, 4,5 x 4,5cm dydžio transderminis kontraceptinis pleistras Jo kontraceptinis efektyvumas toks pats kaip ir sudėtinių kontraceptinių tablečių (99%). Pearl indeksas 0.72, nustatytas ištyrus apie 3 300 moterų, daugiau kaip 22 000 ciklų. Evra tai mažų hormonų dozių kontraceptikas. Per parą išsiskiria 150 mg norelgestromino (NGMN) ir 20 mg etinilestradiolio (EE). Norelgestrominas yra mažo adrogeniškumo progestinas. Pleistro kontraceptinis poveikis panašus kaip ir kombinuotų kontraceptinių tablečių (KKT): slopinama ovuliacija, nesant kiaušialąstės apvaisinimas negalimas, suploninama gimdos gleivinė, kuri pasidaro netinkama embriono implantacijai, sutirštėja gimdos kaklelio gleivės, negali praeiti spermijai. Estrogenas ir progestinas per odą, aplenkdamas kepenis, patenka tiesiai į didįjį kraujo apytakos ratą. Kontraceptinis pleistras gerai toleruojamas. Mažiau nei 2% moterų nutraukė kontraceptinio pleistro naudojimą dėl nepageidaujamo poveikio (krūtų tempimas, galvos, pilvo skausmas). Evra ir KKT tepliojimų ir protrūkinių kraujavimų dažnis yra panašus, net kiek mažesnis. Tai paaiškinama tuo, kad hormonų koncentracija kraujuje yra pastovi. Vienas iš svarbiausių šio metodo privalumu yra ypač patogus jo naudojimas - pleistrą tereikia keisti 1 karta per savaitę. Jis gali buti klijuojamas ant sėdmenų, pilvo, viršutinės liemens dalies (nugaros, priekio, išskyrus krūtis) ir dilbio išorinės srities. Pleistras gerai prilimpa prie odos ir išlieka veiksmingas net plaukiojant, prausiantis, sportuojant ir esant didelei aplinkos drėgmei. Rekomenduojama Evra kontraceptinį pleistrą prisiklijuoti 1-ą menstruacinio ciklo dieną (menstruacijų pirma diena), jį reikia keisti kitu pleistru tik kartą per savaitę. Nuo pirmo pleistro, priklijuoto 1-ą ciklo dieną, papildomų kontraceptinių priemonių vartoti nereikia, jis iš karto apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo. Po trijų savaičių vartojimo daroma savaitės pertrauka, kitokių pertraukų nereikia daryti. Tuo metu prasideda menstruacijos. Praėjus savaitės pertraukai vėl klijuojamas naujas pleistras ir t.t.. Pertraukos metu moteris yra apsaugota nuo nepageidaujamo nėštumo. Analogiška, kai moteris vartoja KKT, skirtumas tas, kad tabletės geriamos kasdien 21 d., o pleistras klijuojamas kas 7 d. viso 3 kartus, o po to daroma savaitės pertrauka ir t.t.. Norint vietoje KKT pradėti vartoti pleistrą, rekomenduojama pirmą menstruacijų dieną pradėti klijuoti pleistrus. Tai užtikrina patikimą kontraceptinį efektą. Vartojimo laikas nėra ribojamas. Nutraukiamas naudojimas atsiradus kontraindikacijoms arba norint pastoti. Pleistras moteriai suteikia daugiau laisvės ir mažiau vargina. Mažesnė tikimybė užmiršti priklijuoti pleistrą, nei išgerti tabletę. Todėl tikimasi, kad, pradėjus naudoti pleistrą, neplanuotų nėštumų skaičius sumažės. Pleistro naudojimo privalumas yra tai, kad nedirgina skrandžio ir neveikia kepenų. Hormonai per odą patenka į moters kraują. Sveikatos ekspertai mano, kad šis pleistras bus populiariausias tarp jaunų, daug dirbančių moterų, kurios dėl intensyvaus gyvenimo ritmo kartais pamiršdavo išgerti kasdieninę tabletę. Paauglių nėštumo koordinatoriai taip pat susidomėjo pleistru, tikėdamiesi, kad ši apsisaugojimo priemonė jaunimui bus daug tinkamesnė nei tabletės. KKT, pleistras yra receptiniai vaistai ir juos skiria gydytojas. Kreipkites i ginekologa ir pasitarkite del tinkamiausios jums kontracepcijos. Pasitikrinkite pas ginekologą profilaktiškai
**********
Sorry kad tiek daug, bet gal kam pravers...
Kažkada reikėjo konsultacijos, tai parašiau email Heraldui Stankevičiui, KMU akušerijos ir ginkeologijos klinika. Atsakymą gavau kitą dieną. Tai pridedu jį jums, gal pravers kam, čia ypač tinka prie KT temos:)
***
Kombinuotas kontraceptines tabletes (KKT) rekomenduojama pradeti vartoti nuo pirmos menstruacinio ciklo dienos, tokiu budu jus busite apsaugota nuo nepageidaujamo nestumo is karto ir jokiu papildomu kontraceptiniu priemoniu vartoti nereikes. Jei KKT pradesite vartoti nuo 3-5 menstruacinio ciklo dienos, tai pirmaja savaite reikia naudoti papildoma kontraceptine priemone, pvz.: prezervatyva. KKT reikia 21 d.. gerti, po to 7 pertrauka ir t.t., nepriklausomai nuo jusu buvusio menstruacinio ciklo. 7 dienu pertraukos metu buna negausus kraujavimas is lyties organu, tuo metu jus pakankamai busite apsaugota nuo nepageidaujamo nestumo ir papildomu priemoniu vartoti nereikia. Jei pertrauka ilgesne - pirma vartojimo savaite rekomenduojama vartoti papildoma kontraceptine priemone. Monofazines tabletes yra visos vienodos, dienos suzymetos tam, kad jus pradejusi gerti nuotam tikros dienos, galetumete save kontroliuoti ir neuzmirsti isgerti tableciu. Vartojimo laikas yra neribotas. Nutraukti tabletes reikia tada, kai norite pastoti arba atsiranda kontraindikacijos ju vartojimui. Kitais atvejais jokiu pertrauku nereikia daryti. Nutraukus vaisto vartojimą ir padarius ilgesnę nei 7 dienų pertrauką, pirmuosius vartojimo mėnesius galite jausti tam tikrus negalavimus, kurie paprastai pavartojus KKT kurį laiką praeina. Geriausiai tabletes gerti vakare einant miegoti. Keliu valandu paklaida didesnes itakos KKT efektyvumui neturi. Geriant tabletes, nebijokite nepageidaujamo pastojimo, jo tikimybe nepaprastai maza ir dazniausiai tai buna susiije su tuo, kad uzmirstama isgerti daugiau nei dvi tris tabletes. Viena diena uzmirsus isgerti tablete, kita diena isgerkite ryte ir vakare. Pametus tablete isgerkite kita, tuo atveju jus gersite 20 tab., po to padarius 7 d. pertrauka teskite iprastini vartojima. Teisingai vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes (KKT), jos yra labai efektyvi kontracepcijos rusis. Deja, tik 28 proc. moteru teisingai vartoja KKT, tik 42 proc. isgeria tabletes kiekviena diena, 33 proc. tableciu vartojima nutraukia per pirmuosius tris menesius. Tai sumazina metodo efektyvuma. Jei moteris tabletes vartoja teisingai, per metus gali pastoti 1 is 1 000, jei daro klaidu, pastoja 50 moteru is 1 000 vartojanciu.
Rekomenduojama vartoti III kartos kombinuotas kontraceptines tabletes (KKT). Jos yra universali kontraceptine priemone, tinkanti ir jaunoms, ir vyresnio reprodukcinio amziaus moterims. III kartos KKT mazina spuoguotuma veide (akne), bet antiandrogeninis efektas pasireiskia po keletos menesiu vartojimo. Pirmo pasirinkimo III kartos KKT yra cilest. Jame esantis norgestimatas turi maziausia androgeniskuma, jo maziausias pasalinis efektas ir poveikis i medziagu apykaita, todel nera zymesnes itakos kuno svoriui. Vertinant kokybes ir kainos santyki, pasalini poveiki, cilest yra vienos geriausiu. Vieninteliams norgestimato dariniams JAV vaistu ir maisto administracija patvirtino indikacija aknes (spuogai veide) gydymui. KKT su norgestimatu populiariausios Lietuvoje ir JAV. Kitos III kartos KKT savo sudetyje turi dezogestreli (Marvelon, Mercilon, Gracial, Regulon, Novynette) ir gestodena (Femoden, Logest, Mirelle, Minulet, Harmonet, Lindynette 30, Lindynette 20), kuriu yra labiau isreikstas pasalinis poveikis, didesne tromboemboliniu komplikaciju rizika, nei norgestimato. Pagal Pasaulines sveikatos organizacijos rekomendacijas tabletes su gestodenu ir dezogestreliu reiketu pasirinkti kai netoleruojama kitu KKT.
Novynette, Mercilon - dezogestrelio (20 mkg etinilestradiolio ir 150 mkg dezogestrelio) , Logest, Harmonet, Lindynette 20 - gestodeno (20 mkg etinilestradiolio ir 75 mkg gestodeno), dariniai, kuriuose yra labai maza estrogeno doze, Mirelle yra dar mazesnes estrogeno dozes KKT (15 mkg etinilestradiolio ir 60 mkg gestodeno), todel jie rekomenduojami toms moterims, kurioms pradejusios vartoti KKT yra santykines hiperestremijos simptomai, nusiskundzia pykinimu, padideja, pabrinksta, pasidaro labai skausmingos krutys. Paprastai per pirmuosius pirmuosius 3 men. sie simptomai savaime isnyksta. Praejus nemaloniems reiskiniams, rekomenduojama pasirinkti tabletes turincias didesne estrogeno doze. Gali buti, bet moksliniais tyrimais pagristu irodymu nera, kad labai mazos dozes KKT fiziologiskesnes premenopauzeje. Reprodukcinio amziaus moterims, pakankama estrogeno doze yra gyvybiskai butina, nes tai pagrindinis moteriskumo hormonas. Vartojant III kartos, labai mazos hormonu dozuotes KKT, dazniau pasitaiko acikliniai tepliojimai ir protrukiniai kraujavimai. Jie budingesni rukancioms moterims. Kartais gali is viso nebuti menstruaciju. Viena iš paskutinių naujovių yra kontraceptinis pleistras, kuris JAV rinkoje buvo pristatytas 2002 metu balandžio mėnesį ir per vienerius metus tapo viena populiariausia kontraceptine priemone šioje šalyje. 2003 m. birželio mėnesį pleistras Evra pirmą kartą buvo pristatytas Europoje. Pleistras, sukėlęs perversmą kontracepcijoje, nuo 2003 metų pabaigos yra Lietuvos vaistinėse. Evra yra receptinis vaistas. Kaina apie 40lt/3 vnt. 1 men. Tai naujos technologijos matricos tipo, lygus, kūno spalvos, 4,5 x 4,5cm dydžio transderminis kontraceptinis pleistras Jo kontraceptinis efektyvumas toks pats kaip ir sudėtinių kontraceptinių tablečių (99%). Pearl indeksas 0.72, nustatytas ištyrus apie 3 300 moterų, daugiau kaip 22 000 ciklų. Evra tai mažų hormonų dozių kontraceptikas. Per parą išsiskiria 150 mg norelgestromino (NGMN) ir 20 mg etinilestradiolio (EE). Norelgestrominas yra mažo adrogeniškumo progestinas. Pleistro kontraceptinis poveikis panašus kaip ir kombinuotų kontraceptinių tablečių (KKT): slopinama ovuliacija, nesant kiaušialąstės apvaisinimas negalimas, suploninama gimdos gleivinė, kuri pasidaro netinkama embriono implantacijai, sutirštėja gimdos kaklelio gleivės, negali praeiti spermijai. Estrogenas ir progestinas per odą, aplenkdamas kepenis, patenka tiesiai į didįjį kraujo apytakos ratą. Kontraceptinis pleistras gerai toleruojamas. Mažiau nei 2% moterų nutraukė kontraceptinio pleistro naudojimą dėl nepageidaujamo poveikio (krūtų tempimas, galvos, pilvo skausmas). Evra ir KKT tepliojimų ir protrūkinių kraujavimų dažnis yra panašus, net kiek mažesnis. Tai paaiškinama tuo, kad hormonų koncentracija kraujuje yra pastovi. Vienas iš svarbiausių šio metodo privalumu yra ypač patogus jo naudojimas - pleistrą tereikia keisti 1 karta per savaitę. Jis gali buti klijuojamas ant sėdmenų, pilvo, viršutinės liemens dalies (nugaros, priekio, išskyrus krūtis) ir dilbio išorinės srities. Pleistras gerai prilimpa prie odos ir išlieka veiksmingas net plaukiojant, prausiantis, sportuojant ir esant didelei aplinkos drėgmei. Rekomenduojama Evra kontraceptinį pleistrą prisiklijuoti 1-ą menstruacinio ciklo dieną (menstruacijų pirma diena), jį reikia keisti kitu pleistru tik kartą per savaitę. Nuo pirmo pleistro, priklijuoto 1-ą ciklo dieną, papildomų kontraceptinių priemonių vartoti nereikia, jis iš karto apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo. Po trijų savaičių vartojimo daroma savaitės pertrauka, kitokių pertraukų nereikia daryti. Tuo metu prasideda menstruacijos. Praėjus savaitės pertraukai vėl klijuojamas naujas pleistras ir t.t.. Pertraukos metu moteris yra apsaugota nuo nepageidaujamo nėštumo. Analogiška, kai moteris vartoja KKT, skirtumas tas, kad tabletės geriamos kasdien 21 d., o pleistras klijuojamas kas 7 d. viso 3 kartus, o po to daroma savaitės pertrauka ir t.t.. Norint vietoje KKT pradėti vartoti pleistrą, rekomenduojama pirmą menstruacijų dieną pradėti klijuoti pleistrus. Tai užtikrina patikimą kontraceptinį efektą. Vartojimo laikas nėra ribojamas. Nutraukiamas naudojimas atsiradus kontraindikacijoms arba norint pastoti. Pleistras moteriai suteikia daugiau laisvės ir mažiau vargina. Mažesnė tikimybė užmiršti priklijuoti pleistrą, nei išgerti tabletę. Todėl tikimasi, kad, pradėjus naudoti pleistrą, neplanuotų nėštumų skaičius sumažės. Pleistro naudojimo privalumas yra tai, kad nedirgina skrandžio ir neveikia kepenų. Hormonai per odą patenka į moters kraują. Sveikatos ekspertai mano, kad šis pleistras bus populiariausias tarp jaunų, daug dirbančių moterų, kurios dėl intensyvaus gyvenimo ritmo kartais pamiršdavo išgerti kasdieninę tabletę. Paauglių nėštumo koordinatoriai taip pat susidomėjo pleistru, tikėdamiesi, kad ši apsisaugojimo priemonė jaunimui bus daug tinkamesnė nei tabletės. KKT, pleistras yra receptiniai vaistai ir juos skiria gydytojas. Kreipkites i ginekologa ir pasitarkite del tinkamiausios jums kontracepcijos. Pasitikrinkite pas ginekologą profilaktiškai
**********
Sorry kad tiek daug, bet gal kam pravers...
Man nuo to pleistro labai bere tas vietas kur klijuodavau, o maniskis dar pasake, kad odos kvapas net pasikeite (o cia tai idomiasia )
Dabar geriu Logest ir atrodo, kad nieko
Dabar geriu Logest ir atrodo, kad nieko
p.s. ilbee, aciu tau uz isamu gydytojo komentara! matai, specialistai irgi sako, kad pleistras - revoliucija. man is pradziu jis keistokai atrode, nelabai patikimas. tablete isgeri - tai zinai, kad isgeri. bet dabar esu tikra, kad reikia naudotis medicinos pazanga, ir tabletes - jau old school.
Nusipirkau ash shiandien pakuote tu pleistru..
naudojau Yarine tabletikes, puikiai man jos tiko viskas buvo gerai,
bet labai jau mane moralishkai zhlugde tai kad kasdien turiu kazhka gerti..
Griau jas gal penkis menesius, tada mechiau - trim menesiam..
o daba suprantu kad gumytes man netinka,
tad dazniausiaj visviena be ju bunam..
o nors svyravau noriu tapt ar ne..
daba apsisprendziau, kad visgi ne..noriu pirmiau mokslus pabaigt,
todel reik grysht prie kontraceptiku.
Taigi nusipirkau tuos pleistrus o daba abejoju..
shiuo metu man sesija..o jei bloga bus, kaip as mokysiuos?
bet siuo metu darban nereik..o kai sesija baigsis - reiks..
o jei bloga bus? tai kaip as dirbsiu?
ne nezinau ka daryt
O tiksliau - nezinau kada pradet naudot..
ar dabar (tom dienom atejus) ar po sesijos..
Seip tabletikes pradejus vartot jokiu pasaliniu poveikiu man nebuvo.
O dar klausimukas - tai pleistro vieta keist reik kas savaite, ar tik po triju savaiciu naudojimo,
kai pradedamas naujas ciklas ?
naudojau Yarine tabletikes, puikiai man jos tiko viskas buvo gerai,
bet labai jau mane moralishkai zhlugde tai kad kasdien turiu kazhka gerti..
Griau jas gal penkis menesius, tada mechiau - trim menesiam..
o daba suprantu kad gumytes man netinka,
tad dazniausiaj visviena be ju bunam..
o nors svyravau noriu tapt ar ne..
daba apsisprendziau, kad visgi ne..noriu pirmiau mokslus pabaigt,
todel reik grysht prie kontraceptiku.
Taigi nusipirkau tuos pleistrus o daba abejoju..
shiuo metu man sesija..o jei bloga bus, kaip as mokysiuos?
bet siuo metu darban nereik..o kai sesija baigsis - reiks..
o jei bloga bus? tai kaip as dirbsiu?
ne nezinau ka daryt
O tiksliau - nezinau kada pradet naudot..
ar dabar (tom dienom atejus) ar po sesijos..
Seip tabletikes pradejus vartot jokiu pasaliniu poveikiu man nebuvo.
O dar klausimukas - tai pleistro vieta keist reik kas savaite, ar tik po triju savaiciu naudojimo,
kai pradedamas naujas ciklas ?