SPERMOS TYRIMAS
Medžiagos pristatymo į laboratoriją laikas neturi viršyti 30 min. Mėginį pristatyti steriliam indelyje palaikant jo temperatūrą artimą kūno temperatūrai.
PSAO rekomenduoja prieš tyrimą 2-4 dienų lytinio susilaikymo periodą.
Normos
Kiekis : > 2 ml
pH : 7,2-7,8
Spermos koncentracija : > 20 mln. spermatozoidų 1 ml ejakuliato
Bendras spermatozoidų kiekis : > 40 mln. ejakuliate
Gyvybingumas : > 50 % spermatozoidų, progresyviai judrių (a ir b kategorijos), > 25 % greitai progresyviai judrių (a kategorija)
Morfologija : > 30 % normalių spermatozoidų
Aprašomoji terminologija
Normozoospermija - normalūs spermos rodikliai.
Oligozoospermija - mažiau kaip 20 mln. spermatozoidų 1 ml.
Kriptozoospermija - mažiau kaip 1 mln. spermatozoidų 1 ml.
Polizoospermija - daugiau nei 250 mln. spermatozoidų 1 ml.
Astenozoospermija - mažiau nei 50 % spermatozoidų, progresyviai judrių (a ir b kategorijos); mažiau nei 25 % spermatozoidų, greitai progresyviai judrių (a kategorija).
Teratozoospermija - mažiau nei 30 % normalių spermatozoidų.
Oligoastenoteratozoospermija - oligo-, asteno-, teratozoospermijos kombinacija.
Azoospermija - ejakuliate nėra spermatozoidų, yra spermatogenezės ląstelių.
Parvisemija - ejakuliato tūris mažiau nei 2 ml.
Hipersemija - ejakuliato tūris daugiau nei 5 ml.
Aspermija - nėra ejakuliato, spermatozoidų ir spermatogenezės ląstelių.
Hemospermija - eritrocitai ejakuliate.
Akinezė - nejudrūs spermatozoidai.
Nekrospermija - mirę spermatozoidai.
Naudinga bazine info rusu kalba :
http://www.andrologi...on/spermogramma
XXI amžiaus vyrui gresia problema, apie kurią anksčiau net nesusimąstydavome. Remiantis paskutiniais tyrimais, per pastarąjį dešimtmetį, vyrų spermoje spermatozoidų sumažėjo 50 proc. O apie ketvirtadalį visų nevaisingumo atvejų sąlygoja vyrų spermos sutrikimai. Nuo 24 metų amžiaus, kiekvienais metais tikimybė apvaisinti moterį sumažėja net 2 proc. Tačiau ir tai dar ne viskas, mat problema niekur nedingsta net ir partnerei pastojus. Viena iš septynių moterų patiria persileidimą, o vyro sperma tam turi didelę įtaką. Laimei, yra išeitis. Truputį pakoregavę savo meniu, galite labai pagerinti savo spermos kokybę.
Cinkas. Ši medžiaga skatina spermatozoidų gamybą, gerina jų judėjimą, greitį, formuoja spermatozoidų uodegėlės išorinį sluoksnį. Cinkas didina hormonų kiekį organizme, o taip pat ir lytinį potraukį. Kai kurie šaltiniai teigia, kad jis net gerina genetinės medžiagos kokybę bei skatina ląstelių dalijimąsi. Minimali cinko paros dozė yra 15 mg, ją galima padvigubinti, nes vienos ejakuliacijos metu vyras gali prarasti net iki 9 proc. paros cinko normos. Turtingiausias cinko šaltinis yra austrės. Jo taip pat yra moliūgų bei sezamo sėklose.
Selenas. Jis taip pat skatina spermatozoidų gamybą, gerina jų judėjimą. Be to, sumažina defektyvių spermatozoidų kiekį. Selenas reikalingas testosterono gamybai, kuris skatina spermos gamybą, reguliuoja lytinį potraukį. Jei seleno trūksta, spermatozoidai netenka uodegėlių, o dėl to ir judėjimo galimybės. Seleno trūkumas gali sukelti ir DNR defektus. Seleno daug turi bertoletijų (Braziliški) riešutai, grybai.
Vitaminas B12. Remiantis Japonijoje atliktais tyrimais, 1500 mikrogramų šio vitamino per dieną padidina spermatozoidų gamybą ir jų judrumą net 42 proc. vyrų. Šio vitamino yra lašišoje, kepenyse, kiaušiniuose, natūraliame jogurte.
Vitaminas C. Šis vitaminas apsaugo spermatozoidus nuo sulipimo, skatina jų gamybą, mažina patologiškų spermatozoidų kiekį spermoje. Vitamino C turi kiviai, brokoliai, mangai, braškės, pomidorai, kopūstai, bulvės, slyvos, serbentai (tačiau spermos kokybę labai blogina pesticidai, todėl verčiau rinktis ekologiškus, mūsų klimatinės juostos vaisius ir daržoves - red. past.).
Riebiosios rūgštys. Jos dalyvauja prostaglandinų gamyboje, o prostaglandinų trūkumas susijęs su nevaisingumu ir spermos kokybės sutrikimais. Prostaglandinai skatina spermatozoidų pajėgumą patekti į kiaušinėlį. Taigi valgykite tuną, lašišą ir kitas riebesnes žuvis, taip pat riešutus bei įvairias sėklas, kad gautumėte pakankamą kiekį nesočiųjų riebalų rūgščių.
Aminorūgštys. Spermos kokybę ypač gerina L-argininas ir L-karnitinas. Jų gausu raudonoje mėsoje, tačiau nerekomenduojama ja piktnaudžiauti, dėl sočiųjų riebalų rūgščių bei storosios žarnos vėžio tikimybės.
CoQ10. Kofermentas Q10 reguliuoja energijos tiekimą spermatozoidams, todėl padidėja tikimybė pastoti. Jo yra mėsoje, sezamo sėklose, riešutuose. Pasitarus su gydytoju, galima vartoti maisto papildus, turinčius CoQ10.
Vitaminas E. Tel Avivo mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad vyrų, vartojančių vitaminą E, vaisingumas ryškiai padidėjo. Šio vitamino yra migdoluose, bulvėse, pomidoruose, avokaduose.
Derėtų vengti
Kavos. Joje esantis kofeinas mažina testosterono ir liuteinizuojančio hormono kiekį. Šie hormonai dalyvauja spermos gamyboje.
Sojų. Dideli sojos kiekiai neigiamai veikia spermos gamybą.
Alkoholio. Net 80 proc. vyrų, reguliariai vartojančių alkoholį, yra nevaisingi, o spermos kokybės sutrikimai dažnėja proporcingai, lyginant su suvartoto alkoholio kiekiu. Alkoholis sutrikto vitamino B12 pasisavinimną, sumažina testosterono kiekį, sukelia impotenciją. Ir nereikia sakyti, kad kenčia tik alkoholikai. Neigiamos įtakos gali turėti vos keli gėrimai.
Paruošta pagal užsienio spaudą
Papildyta:
QUOTE(Dovilyte5 @ 2009 11 06, 10:44)
rimtia pripranta??? eina sau, nežinojau maniškis geria tribestaną antrą mėnesį, šiaip kursas 3 mėnesių parašyta, vitaminų dozę jau sumažino, dabar geria tik new nordic vyrams gal rimtai reiks pasakyti, akd jau baigtų viską kuriam laikui, šiandien ji kaip tik darosi trečią spermogramą, laikau kumščius, kad tik viskas gerai būtų.
Taip, Tribestanui po 3 mėn gėrimo bent mėnesio pertraukos reik, Tamoxifenui po pusmečio gėrimo pusmečio pertraukos reik (MB irgi nežinojo ir gėrė beveik metus, tik rodikliai aišku išdavė kad jau nebeveikia)