Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

O kodėl nutrauktas lytinis aktas yra nuodėmė? Kodėl šis būdas yra prilyginamas abortui? Kad spermatozoidus nužudai smile.gif ? Tai ką vis dėl to galima naudoti, jeigu negali naudoti nšp? Nesimylėt visai, ar kaip?
Atsakyti
Čia šioje diskusijoje manau yra tokių kurie pakrikštyti katalikų bažnyčioje, kurie susituokė katalikų bažnyčioje, tai suprantu, kad katalikų bažnyčios mokslas neturi būti prievartinis dalykas ir tikrai išpažįstantys savo tikėjimą žmonės nesipiktins kodėl prezikai, nutraukti aktai ir t. t. yra nuodėmė ar kodėl tai yra ne nuodėmė.
Na o tie kurie nori išsisukti nuo savo sąžinės priekaištų kaltindami kunigus ar kitus asmenis, ar iš jų pasišaipydami, turbūt nelabai ieško atsakymų į klausimus, tačiau tik savo nuostatomis puldinėja kitus. Nėra prasmės ginčintis su tais, kurie jau atsakymus seniausiai parengę tik tuo tikslu , kad pajustų pasikandžiojimo malonumus.
Keistas išties žmogaus noras patogiai prisitaikyti prie nuodėmės, ir rasti jai visokiausius pateisinimus. Ne veltui sakoma " O velnias gudrus, visaip bando išsikišusią uodegą užmaskuoti, tik vėliau ar anksčiau ji vis vien išlenda".
Va čia viskas labai aiškiai paaiškinta. Tie kas yra netikintys galite ir nevargti, nes savo nusistatymų niekaip nepakeisite. Tiesiog esate pripratę susipatoginti savuosius gyvenimus, prie savos vidinės betvarkės, ir nejaučiate poreikio su savo dvasinėm negaliom pakovoti.

http://www.katekizma...9gv/N18520.html
Atsakyti
Jei žmogus tikintis - jis nebūtinai turi būti visiškas idiotas...Atleiskite...
Jis gali mąstyti, diskutuoti, turėti savo nuomonę...

Argumentų neturėjimas dar neįrodo tikėjimo gilumo... mirksiukas.gif




Jei grįžti prie diskusijos esmės.
Nejaugi moteris, per išpažintį kunigų klausinėjanti, kaip jai geriau apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, gyvena tobulai, pagal visus Dievo ir bažnyčios įsakymus? Ji sugeba išvengti visų kitų, daug didesnių ir sunkesnių nuodėmių? Ji savo vaikus jau sugebėjo išauklėti irgi tobulais katalikais, taip pat gyvenančiais tobulą šventojo gyvenimą?
Nes ji konsultuojasi, kaip išvengti nuodėmės dėl... nužudytų spermatozoidų...

Prašau man atleisti, bet mano supratimu, mūsų kasdieniame gyvenime yra daug sunkesnių nuodėmių, nei spermatozoidų (o biologine prasme - vienos ląstelės dezoksiribonukleininės rūgšties, kitaip tariant, vienos baltymo ląstelės) "nužudymas"...

Ateina moteris prie klausyklos ir sako kunigui, kad norėtų išvengti nuodėmės... Baltymo ląstelės žudymo....
Kunigo vietoje aš norėčiau pažiūrėti, kaip atrodo ta, kuriai jau beliko tik tokia nuodėmėlė... Nes visas kitas ji jau įveikė....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Urartu: 11 lapkričio 2009 - 11:48
Man kilo visiškai praktiškas klausimas: pasitaiko atvejų, kad mylintis be prezervatyvo abiems sutuoktiniams "aktyvuojasi" grybelis. Gydytojai kraipo pečiais ir sako, kad tiesiog taip yra ir kitaip nebus. Pasirinkimas kaip ir ribotas - arba nuodėmingas, arba kenčiantis? ("Kenčiantiems dangus" šioje vietoje netinka)

Atsakyti
Įdomią temą gvildenat, net tarp draugių užvedėm diskusiją šia tema. thumbup.gif Labai įdomių nuomonių prisiklausiau, kelias atraportuosiu.

Viena draugė, ištekėjusi prieš 15 m., nė žinot nežinojo, kad negalimi prezikai, tad juos visą laiką naudojo, ramia sąžine Velykinės išpažinties eidavo. unsure.gif Kai tekėjo, kunigas dar tais laikais neapšvietė lytiniais klausimais, o paskui nebuvo jai poreikio daugiau gilintis, nes ir taip buvo viskas jos nuomone gerai, juk abortų nedarė bigsmile.gif unsure.gif

O paskui dar aptarėm kitą atvejį. Dabar leidžiamos santuokos su kitatikiu ar ateistu. Tai jei pvz vyras kitatikis ir jis nori reguliaraus sexo, jo religija leidžia prezikus, jis pasako žmonai, kad taip bus ir taškas, tai ką žmonai daryti g.gif pravyti visomis kitomis prasmėmis gerą vyrą, vaikų tėvą, ar gal toks gyvenimas su prezikais jai nesiskaitys nuodėmė, juk ji jų nesimauna, vyro tai nuodėmė, kuri jam pagal jo tikėjimą irgi nėra nuodėmė g.gif Nu žodžiu užvedžiau kazusą biggrin.gif Ką manot? g.gif Mes neradom atsakymo.... Įdomu, ką kunigas pasakytų...
Atsakyti
QUOTE(Urartu @ 2009 11 11, 12:38)
Jei žmogus tikintis - jis nebūtinai turi būti visiškas idiotas...Atleiskite...
Jis gali mąstyti, diskutuoti, turėti savo nuomonę...



Perskaičius Jūsų mintį, peršasi išvada, kad visi KB yra idiotai.
Abejoju, ar idiotų gauja būtų 2000 m. išsilaikius bigsmile.gif

Ir dar...
Jei mano kitas "aš" man yra dovana, savo meilę jam išreiškiu įvairiais būdais (žodžiu, veiksmu ir lyt. aktu). Jei jis dovana, tai kodėl reikėtų mylėtis su įpakavimu-prezervatyvu per įpakavimą?
Aš juk savo meilę skiriu savo antrai pusei, o ne gumai? Aš priimu kitą visą, o ne pusę, taip pat ir atiduodu visą save.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmaliet: 11 lapkričio 2009 - 13:10
QUOTE(Urartu @ 2009 11 11, 12:38)
Jei žmogus tikintis - jis nebūtinai turi būti visiškas idiotas...Atleiskite...
Jis gali mąstyti, diskutuoti, turėti savo nuomonę...

Argumentų neturėjimas dar neįrodo tikėjimo gilumo... mirksiukas.gif
Jei grįžti prie diskusijos esmės.
Nejaugi moteris, per išpažintį kunigų klausinėjanti, kaip jai geriau apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, gyvena tobulai, pagal visus Dievo ir bažnyčios įsakymus? Ji sugeba išvengti visų kitų, daug didesnių ir sunkesnių nuodėmių? Ji savo vaikus jau sugebėjo išauklėti irgi tobulais katalikais, taip pat gyvenančiais tobulą šventojo gyvenimą?
Nes ji konsultuojasi, kaip išvengti nuodėmės dėl... nužudytų spermatozoidų...

Prašau man atleisti, bet mano supratimu, mūsų kasdieniame gyvenime yra daug sunkesnių nuodėmių, nei spermatozoidų (o biologine prasme - vienos ląstelės dezoksiribonukleininės rūgšties, kitaip tariant, vienos baltymo ląstelės) "nužudymas"...

Ateina moteris prie klausyklos ir sako kunigui, kad norėtų išvengti nuodėmės... Baltymo ląstelės žudymo....
Kunigo vietoje aš norėčiau pažiūrėti, kaip atrodo ta, kuriai jau beliko tik tokia nuodėmėlė... Nes visas kitas ji jau įveikė....

Nu kodėl tu taip stebiesi, kad žmonės kunigo klausinėja apie iškilusias jiems problemas, patys kunigai ragina , kad žmonės klaustų ir tartųsi su kunigais, jei kas neaišku. Va , aš čia dabar nukopinau iš KATALIKAI.LT iš skyrelio "Klausimai ir atsakymai" (http://kaunas.lcn.lt/10/index.html)
Klausimas:
# Esu tikintis. Vedžiau tikinčia moterį. Po vestuvių praėjus tam tikram laiko tarpui turėti lytinių santykių ji kategoriškai atsisako, tarpusavio problemas, kurios natūraliai iškyla bendraujant dviem žmonem, sprest taip pat kategoriškai atsisako. Ar taip elgdamasi moteris nedaro nuodėmės?

Atsakymas:
# Gyvendama santuokoje ir pastoviai atsisakydama lytinių santykių moteris nusikalsta. Jeigu moteris yra tikinti katalikė, ji turėtų savo elgesį aptarti su nuodėmklausiu per išpažintį. Išbandžius visas galimybes išsaugoti šeimą, galima būtų pasitarti su bažnytiniu teismu, ar nesurastų argumentų esamą santuoką paskelbti negaliojančia. Suprantama, kad šį žingsnį tiktų daryti tik tuo atveju, jeigu jūs pats planuotumėte kurti kitą santuoką.

ARBA:
TSAKYMAI
Klausimas:
# Jei esu įsidėjus kontraceptinę spiralę, bet nepaisant to, skaičiuoju vaisingas dienas ir jų metu neturiu santykių, ar vistiek skaitosi nuodėmė?

Atsakymas:
# Taip, kontraceptinės spiralės naudojimas visuomet yra nuodėmė, nes ji abortuoja užmegztą gyvybę

ARBA:
ATSAKYMAI
Klausimas:
# SIOJE SVETAINEJE BUVO ISKELTASKLAUSIMAS,AR PREZERVATYVU NAUODOJIMAS SANTUOKINIAME LYTINIAME GYVENIME ,JEI VIENAS PATRNERIS SERGA UZKRECIAM LIGA,YRA NUODEME.NESUPRANTU,KODEL NUODEME?AR GERIAU,JEI VYRAS AR ZMONA BUS UZKRESTI?GAL TAD A GLAIMA ISSISKIRTI,IR KURTI SEIMA SU SVEIKU ZMOGUMI?JEI LIGA NEPAGYDOMA,PVZ,AIDS?TAIP PAT NORIU PAKLAUSTI,AR NERA NUODEME,JEI PASTOJAMA IR SUZINOMA ,KAD VAIKAS BUS NESVEIKAS,IR NUTRAUKIAMS NESTUMAS?JEI TA VAIKA VISTIEK REIKS ATIDUOTI I GLOBOS NAMUS AR JIS TIK GIMES MIRS?

Atsakymas:
# Jeigu žmogus mąsto, jog seksas yra aukščiausia vertybė ir bet kokia kaina jis turi būti siekiamas, tuomet jam niekas neįrodys, kad būna gyvenime atvejų, kai nuo sekso reikia ir susilaikyti. Ne abortą daryti, ne skirtis, bet susilaikyti. Tai nelengva, bet jeigu yra tikra meilė, tuomet viskas galima, o jeigu jos nėra, tuomet žmogus vertas tik užuojautos.


Gal dar daugiau ko paieškoti???



Toji baltymo ląstelė tai JAU užsimezgusi kūdikio gyvybė kurią labai mamos kartais nori nužudyti.Ir tai yra labai sunki nuodėmė.Apie tai jau mokyklose kalba moksleiviams, kviečiami medikai ir labai gražiai vaikams išaiškina, kas yra kūdikio gyvybė.
Dar dėl išpažinties tavo supratimo...: Ar tu esi girdėjusi , kaip vyksta atgailos sakramentas, ar tu pati tuo sakramentu naudojiesi?
Išpažintyje žmonės ateina atsiprašyti jau už padarytas nuodėmes, taip pat pasiklausti dėl jiems iškilusių neaiškumų. Išpažinties esmė yra susitaikyti su Dievu, o ne teisintis , "va koks aš puikus čia tik ta bažnytinė sistema ar aplinka kalta ", arba bandyti nustebinti ar priblokšti kunigą savomis nuodėmėmis. Neteisus tavasis supratimas apie Atgailos sakramentą ir neargumentuotas.
O ir pati kada pabandyk prieiti prie kunigo ir pakalbėti kad ir šiais sexo klausimais....ir ne tik sexo, va tada tu parašyk čia ir pagrįsk savo šitas nuomones, kur dabar rašai.
Nori tobulų žmonių? Niekas čia tau tikėjimo gilumo ir neįrodinėja. Ne tas čia tikslas. Tobulų nebūna. Tik Dievas yra tobulas, o mes esame pašaukti būti tame kelyje į šventumą.Niekas nesakė, kad esame ar dar gyvais būdami tapsime šventaisiais. Bet daug kas sakė, kad teks susidurti gyvenime su daugybe nuopolių ir teks su jais kovoti. Tad esame tame kovos kelyje į gėrį į šventumą. Ir pati gali juo drąsiai žengti. Kas trukdo? Sėkmės gerų kelių paieškose. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgulė: 11 lapkričio 2009 - 13:32
Maniau, kad kažkas pajuokaut norėjo su šia tema, bet matau, kad čia labai rimtai diskutuojama mega_shok.gif Sunku Jums gyventi, tikinčios, užjaučiu unsure.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Abo @ 2009 11 11, 14:31)
Maniau, kad kažkas pajuokaut norėjo su šia tema, bet matau, kad čia labai rimtai diskutuojama  mega_shok.gif  Sunku Jums gyventi, tikinčios, užjaučiu  unsure.gif  4u.gif

tai čia JUms užuojauta, netikinčioji 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Abo @ 2009 11 11, 13:31)
Maniau, kad kažkas pajuokaut norėjo su šia tema, bet matau, kad čia labai rimtai diskutuojama  mega_shok.gif  Sunku Jums gyventi, tikinčios, užjaučiu  unsure.gif  4u.gif


Sunku ne tikinčioms gyventi, o toms, kurios apsibrėžė rėmais.
Linkiu visoms šioje temoje diskutuojančioms katalikėms pagimdyti bent po 10 vaikų- taip prisidėtumėt prie LT gyventojų augimo. Tai būtų labai gražus pavyzdys. O liežuviais malti mes visos labai gerai mokame biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Minerva @ 2009 11 11, 12:41)
Man kilo visiškai praktiškas klausimas: pasitaiko atvejų, kad mylintis be prezervatyvo abiems sutuoktiniams "aktyvuojasi" grybelis. Gydytojai kraipo pečiais ir sako, kad tiesiog taip yra ir kitaip nebus. Pasirinkimas kaip ir ribotas - arba nuodėmingas, arba kenčiantis? ("Kenčiantiems dangus" šioje vietoje netinka)

matai tikrai čia ne gumyčių bėdos, kiek žinau, kad grybeliui augti labai gerai padeda antibiotikai ypač kuriuose yra penicilino, o šitų vaistukų mes jau prisivalgę nuo pat ankstyvos vaikystės..... pagaliau kokį dabar maistą vartojam.... ir t. t. nesuverskim visų pasaulio ligų vien todėl kad mylimės be prezervatyvų. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(irmaliet @ 2009 11 11, 14:01)
Perskaičius Jūsų mintį, peršasi išvada, kad visi KB yra idiotai.
Abejoju,  ar idiotų gauja būtų 2000 m. išsilaikius  bigsmile.gif

Jei tai tik būtų savanoriška idėja, į kurią žmonės būtų įsitraukę, tai kalbėčiau kitaip. Tačiau krikščionybės pagrindinė idėja yra krikščioniškojo dievo kultas, betarpiškas, be jokių išlygų (dėl ko vėliau atskilo daugelis šakų, t.y. dėl bažnyčios., kunigų luomo, pasakų, jos labiau tiki biblija, t.y. vertybėmis, kurios pagristos žmogiškumu ir pan.). Kraujas, nežmogiškumas ir tik vienintelė nauda, kurią aš matau, tai raštas, kuris plito dėl vienuolių ir pan. noro skleisti žodį (bet anksčiau ar vėliau jis būtų paplitęs, o pvz Lietuvos atveju gryna krikščionybė būtų raštą ir kalbą galutinai nustekenus, jei ne protestantai, kurie vadovaujasi tuo, kad kiekviena tauta turi kalbėti, rašyti savo kalba). Na čia aš ne į temą, bet įdomu priminti tiems, kurie pasakoja pasakas, kaip krikščionybė visus suviliojo matai 2000 metų vilioja. Žlugęs reikalas, po 1000 metų jos nė kvapo neliks, jei vėl neatsiras gudročių su kokia kitokia netiesiogine prievarta.
Atsakyti