Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

QUOTE(e_vaida @ 2010 06 27, 18:27)
Desniai atsirado kartu su pasauliu (po Didziojo Sprogimo, pagal fizikus).

Dėsniai egzistavo ir prieš Didįjį sprogimą (kaip gi kitaip jis būtų įvykęs?). Ir nebesvabu, ką apie tai mano fizikai.
Papildyta:
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 27, 18:27)
Vienos religijos sako kad Pasaulio kurejas buvo Dievas, kitos kad Dievai, trecios, kad Deive, ketvirtos - kad tai nepazinu.

Yra įvairūs Dievo ne tik vardai, bet ir pavidalai. Kas kaip Dievą pažįsta. wub.gif
Papildyta:
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 27, 18:27)
Klausimas - kuom giliai filosofine savoka "As Esu" sietute su prezervatyvu naudojimo draudimu Katalikybeje?

Gal pasilikime ties bendru Dievo vardo AŠ ESU priėmimu, o kada nors tyloje ateis atsakymai ir dėl kontracepsinių priemonių. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2010 06 27, 21:10)
Gal pasilikime ties bendru Dievo vardo AŠ ESU priėmimu, o kada nors tyloje ateis atsakymai ir dėl kontracepsinių priemonių.  4u.gif


Na mielosios, bet is kur tas noras, argumentu stoka, ivilkti i paslaptingumo syda...

Gal ir man pradeti kokius DAO isminties perliukus metyti, kaip ikrus, kaip jus manot, ivaizdziui nepakenks mastau.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 27 birželio 2010 - 20:15
QUOTE(Simense @ 2010 06 27, 21:10)
Dėsniai egzistavo ir prieš Didįjį sprogimą (kaip gi kitaip jis būtų įvykęs?). Ir nebesvabu, ką apie tai mano fizikai.

Ne, Pries pasaulio atsiradima Pasaulio Desniu nebuvo. Galejo but kiti, bet pastarieji nelabai sietini su siuo pasauliu.
Ka mano fizikai dar ir labai svarbu. Tiesos zinojimas negali neigt mokslo. Jei akivaizdziai neigia - vadinas tai dogma, kuri yra tik bereikalingas balastas ir jos reikia atsikratyt.

Dar daugiau jusu minetas priezasties - pasekmes desnis galioja tik temporalineje erdveje. T.y. laike. Ten kur yra Dievas yra amzinasis dabar. T.y. nera laiko.

Jei norit suzinot ka mano fizikai apie tai kas neatrasta (t.y Uzlepta Giliaja Realybe) siulyciau pasiskaityt apie Eintsteino ir Kopenhagos interpretacijos salininku (Boras ir kt) ginca apie Giliaja Realybe.

Klausimas:
"Kaip skamba krintancio medzio miske slamesys, kurio niekas nemato ir negirdi?"

Atsakymas pagal Bora butu:
Niekaip, nes tokiu atveju nera nei misko, nei medzio, nei garso.

Juo toliau, tuo labiau Boro teorija apie Giliaja Realybe man atrodo itikinamesne (ir su visais mano religiniais atradimais).

QUOTE(Simense @ 2010 06 27, 21:10)
Yra įvairūs Dievo ne tik vardai, bet ir pavidalai. Kas kaip Dievą pažįsta.  wub.gif

Ne pazysta o bando suprast. Absoliutas ribotam protui yra tiesiogiai nepazinus.

QUOTE(Simense @ 2010 06 27, 21:10)
Gal pasilikime ties bendru Dievo vardo AŠ ESU priėmimu, o kada nors tyloje ateis atsakymai ir dėl kontracepsinių priemonių.  4u.gif

Pirma - tai nera bendras Dievo vardas. Tai yra bendras Dievo vardas religijoms, kuriose yra Dievo koncepcija. Kitur reikia ziuret kitu atitikmenu, nes tai isties - joks vardas o greciau koncepcija.

Antra toks supratimas kodel nereikia kontracepcijos negali ateit. Filosofinis konceptas apibreziantis samone (sietina su Dieviskaja kibirkstim, Budos sviesa...Nei vienas nei kitas beje nera is Katalikybes) nelabai gali sietis su neprotinga ir koncervatyvia RKB gumyciu ir kitos dirbtines kontracepcijos draudimo dogma.

Dar daugiau, kur Katalikybes interpretacijoje jus atradot "As Esu"? Tai ne visai katalikiska ideja.
Joje (Katalikybeje) Dievas apibreziamas kaip trejybe - Dievas Tevas, Sunus ir Sventoji Dvasia (Sv. Dvasia greiciausiai yra uzmaskuota Shekina).
Atsakyti
Apie celibata:

Anthony Giddens (Britu sociologas): „celibatas yra kūno neigimo forma, bet jis gali būti, kaip ir įvairių rūšių seksualinės obsesijos, asmenybės sutrikimų išraiška.”
Atsakyti
Žmonės, XXI a. diskutuojantys, ar bronzos amžiaus senovės žydų mitai suteikia jiems mandatą naudotis gumytėmis biggrin.gif Būtų juokinga, jei nebūtų graudu..
Atsakyti
tu nuo pradziu paskaityk - diskusija labai rimta, taciau tau neaktuali - formaliai zurint, jei neigi dieva, tai visi kontracepcjos budai yra naudotini, iskaitant chemija ir abortus.
Atsakyti
QUOTE(xxl @ 2010 06 28, 11:16)
tu nuo pradziu paskaityk - diskusija labai rimta, taciau tau neaktuali - formaliai zurint, jei neigi dieva, tai visi kontracepcjos budai yra naudotini, iskaitant chemija ir abortus.


Abortai nėra kontracepcija, kažką maišai smile.gif
Atsakyti
postinoro naudojimas yra kontracepcija ar abortas? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(xxl @ 2010 06 28, 11:33)
postinoro naudojimas yra kontracepcija ar abortas? smile.gif


Aš tiksliai nežinau, kaip jis veikia, todėl negaliu atsakyt smile.gif Jei jis kliudo apvaisinimui - tuomet jokio aborto čia nėra. Jei jis kliudo embriono implantacijai jau po apvaisinimo, tada tai jau šioks toks, bet abortas.
Atsakyti
gerai, kodel rkb skirsto kontracepcijos priemones i abortuojancias ir ne?
Atsakyti
QUOTE(xxl @ 2010 06 28, 12:33)
postinoro naudojimas yra kontracepcija ar abortas? smile.gif

O "Morning After pill" abortuojanti priemone ar ne?
Papildyta:
QUOTE(xxl @ 2010 06 28, 12:16)
tu nuo pradziu paskaityk - diskusija labai rimta, taciau tau neaktuali - formaliai zurint, jei neigi dieva, tai visi kontracepcjos budai yra naudotini, iskaitant chemija ir abortus.

Ne visai sutikciau. Jei ir neneigi Dievo - dauguma kontraceptiniu priemoniu gali but naudotina - jei neigi dogma ir baznycios nuostatas. Priklauso nuo asmeninio pasirinkimo ir poziurio.

Daug zmoiniu naudoja gumytes ar piliules ir nekvarsina sau galvos del baznycios dogmu, nors yra tikintys ir net i baznycia vaiksto.
Atsakyti
na gerai - is esmes tai detales smile.gif beje, ar kuri susimastete, jog is esmes visi dievo isakymai lygiaverciai, o nuodemes - taip pat. pamascius apie tai i daugeli dalyku galima pazvelgti per kita prizme smile.gif
Atsakyti