Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

QUOTE(LinguLingu @ 2010 06 25, 18:40)
g.gif
Papildyta:
Mano galva tai musu santykis su paciu savimi

Turbut turejai omenyje alkoholio bei tabako gaminiu vartojimas kodel ne nuodeme?
Saikingas naudojimas-sakysim kiekvienas-  nera nuodeme, bet cia ir prasideda painiava - arba naudojam alkoholi ir tabaka arba ne.Nes riba tarp saikingo vartojimo ir prieraisos yra tokia menka, kad galima sakyti jog jos nera.Cia tik individas nusprendzia - jis arba prisiima atsakomybe arba ne.Taip ir su viskuo  kitu.


Aš kalbėjau apie tai, kad KB neskelbia alkoholio ar tabako esant nuodėme, nors ir labai nedideli kiekiai jo tikrai iškreipia santykį tiek su savimi, tiek su aplinkiniu pasauliu, na o apie nesaikingą vartojimą nėra nė ko kalbėti smile.gif

Šiaip pasidarė įdomu, kokias kriterijais KB vadovaujasi skelbdama vienus dalykus nuodėmėmis, o kitų ne g.gif

QUOTE(ajivlis @ 2010 06 25, 18:56)
smile.gif na ir diskusijos pas jus ,ką tik sužinojau naujieną ,kad prezervatyvai traumuoja gimdos kaklelį.Pareplikuosiu ir toms didelėm natūralaus planavimo šalininkėms;jūs sakote ,kad po ovuliacijos maždaug 14 dienų "sausos".Mano kolegė pastojo santykiaudama kelios dienos prieš mėnesines.Ką jūs į tai atskysite ir kaip taip gali būti?teoriškai juk spermatozoidai gali išgyventi ,net 7 dienas ,tai reiškia jei ovuliacija buvo per mėn.jinai taip ir pastojo.Žodžiu ,nėra nevaisingų dienų,ką jūs bešnekėtumėt.


Vienintelis patikimas įvykusios ovuliacijos požymis yra pakilusi bazinė temperatūra. Jei Tavo draugė jos nematavo, ji negalėjo žinoti, kada tą ciklą ovuliacija buvo. Ovuliacija tiesiog galėjo užtrukti ir būtent tą ciklą įvykti tuomet, kai paprastai būna mėnesinės. Taigi, jei ji nebūtų pastojusi, mėnesinės būtų labai vėlavusios. Yra tos nevaisingos dienos ir yra moterų, kurios taip saugosi jau daug metų - 6, 8, 10...
Atsakyti
smile.gif
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 25, 21:36)
Aš kalbėjau apie tai, kad KB neskelbia alkoholio ar tabako esant nuodėme, nors ir labai nedideli kiekiai jo tikrai iškreipia santykį tiek su savimi, tiek su aplinkiniu pasauliu, na o apie nesaikingą vartojimą nėra nė ko kalbėti smile.gif

Šiaip pasidarė įdomu, kokias kriterijais KB vadovaujasi skelbdama vienus dalykus nuodėmėmis, o kitų ne  g.gif
Vienintelis patikimas įvykusios ovuliacijos požymis yra pakilusi bazinė temperatūra. Jei Tavo draugė jos nematavo, ji negalėjo žinoti, kada tą ciklą ovuliacija buvo. Ovuliacija tiesiog galėjo užtrukti ir būtent tą ciklą įvykti tuomet, kai paprastai būna mėnesinės. Taigi, jei ji nebūtų pastojusi, mėnesinės būtų labai vėlavusios. Yra tos nevaisingos dienos ir yra moterų, kurios taip saugosi jau daug metų  - 6, 8, 10...

Matot jinai kaip pasakojo ,ciklas pas ją visada būdavo kaip laikrodis.Kaip galima tikėti temperatūra ,jei dirbi pav.pamaininį darbą ,ar dažnokai paskauda gerklė?Būtent čia apie save kalbu.
Atsakyti
QUOTE(ajivlis @ 2010 06 25, 19:44)
smile.gif
Matot jinai kaip pasakojo ,ciklas pas ją visada būdavo kaip laikrodis.Kaip galima tikėti temperatūra ,jei dirbi pav.pamaininį darbą ,ar dažnokai paskauda gerklė?Būtent čia apie save kalbu.


Visada galima sulaukti pirmo "nelaikrodinio" ciklo. O dėl pamaininio darbo ir pan., aš taip pat manau, kad NŠP tinka ne visoms. Labai norint gal ir galima rasti išeitį, bet reikia labai norėti ir turėti labai stiprią motyvaciją. O jei jos nėra, tai nėra ir nieko čia nepadarysi wink.gif
Atsakyti
smile.gif
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 25, 21:51)
Visada galima sulaukti pirmo "nelaikrodinio" ciklo. O dėl pamaininio darbo ir pan., aš taip pat manau, kad NŠP tinka ne visoms. Labai norint gal ir galima rasti išeitį, bet reikia labai norėti ir turėti labai stiprią motyvaciją. O jei jos nėra, tai nėra ir nieko čia nepadarysi wink.gif

Tikriausiai jei turėčiau labai stiprią motyvaciją,pati savo sąmonės pastangomis užblokuočiau kiaušintakius,kažkur skaičiau apie pasąmonės galias.Taigi belieka tas pats nelemtas prezervatyvas,dėl kurio vyksta tokios inirtingos diskusijos.Beje dėl šitos priežasties negaliu kaip tikra katalikė eiti išpažinies,juk parėjusi iš bažnyčios tikrai jį vėl panaudosim,o tada juk išpažintis nieko verta(negalėjau pažadėti ,kad nebenusidėsiu).Beje manau,kad katalikų bažnyčia kada nors ir juos leis,kaip ,kad leido manyti,kad žemė yra apvali.
Atsakyti
QUOTE(LinguLingu @ 2010 06 25, 15:39)
Kazin kaip cia su rasymu i tema? Satanistai, Dievas ir prezervatyvai. Ir kaip cia su ta nuodeme, kuri egzistuoja?

Pats lytinis aktas yra kundalini energijos naudojimas ne KURYBAI, o saves patenkinimui.
Tai labai stiprus pojuciai, prie kuriu prisirisama kaip ir prie alkoholio ar narkotiku, is kur atsiranda degradacija, o toliau ir iskrypimai. Tai nutinka tiek viengungiams, tiek ir santuokoje begyvenantiems.
Kalbant apie pomegi lytyniam aktui, tie , kurie tai vertina ir brangina, gyvenima kuriantys su atsakomybe pries Dieva, save ir visuomene, sugeba ratsi iseiti ir be abortu, nes visas gyvenimas grindziamas santykiais.Tiems, kurie save suvokia kaip fizini kuna, gyvenima grindzia konkurencija ( konkurencija gyvuoja net seiminiuose santykiuose), atsiranda keblumas del uzsimezgusios gyvybes, ka lengviausia isspresti nestumo nutraukimu.Tada zinoma, geriausia iseitis prezervatyvas
Reikalas tame, jog nesugebedami prisiimti atsakomybes , mes visada rasim pateisinima.Kitaip sakant jei jau norim suduoti suniui,butinai rasim ir lazda.Bandymas atskirti dieviskaji prada nuo zmogiskojo ir sujaukia paprasta dalyka EVOLIUCIJA



Atsiprasau, bet su siuo teiginiu as sutikti negaliu. Lytinis aktas gali buti ir viena is meiles israiskos formu, kur daugiau duodama nei imama, ir malonumas, pilnatve patiriama tuomet, kai tame pocese dalyvauja ne tik kunai, bet ir sielos.

Jei jus kalbejote apie prostitucija, ar tik elementaru seksa skirta tik tenkinanti ir dirginanti zmogaus kuna, tuomet sutinku su jusu isvadom.

Jei vadovautis jusu isvadom, as kaip zmogus-moteris esu neverta vyro meiles, nes esu praradusi reproduktyvines funkcijas, jas praradau budma jauna.

.............................................................

I tema. Siaip, man keista, kad dvasinius dalykus nustelbia fiziologinio tirpalo isiliejimas i gumele.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 25 birželio 2010 - 21:48
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 25, 17:47)
<...>
Prisirist galima prie be ko - net per didelio maisto vartojimo, kavos, nikotino, televizoriaus, interneto, narkotiku, alkoholio, raminanciu, antidepresantu, sekso, religijos, net skausmo ir tt.

Bet kas, kas per daug - neveda i gera, bet to kiekvienam zmogui nesukontroliuosi, jie patys uz tai turi but atsakingi...

Ar ideali visuomene turetu but toks ivairiapusiskas kalejimas, kur viskas stebima ir draudziama bet kas, prie ko galima prisirist?
Ne visu Dievai vienodi, ne visi jais tiki.

Taip, Dievas draudžia prisirišt prie bet ko. "Neturėk kitų Dievų tik mane vieną". Kiekvienas prisirišimas pažeidžia šį įsakymą. Net prisirišimas prie dvasinių praktikų - nuodėmė. Vienintelis Dievas yra tas prie kurio reikia prisirišti ir per kurį reikia žvelgti į pasaulį, kad tas žvilgsnis nebūtų savininkiškas, kad jis būtų gailestingas ir kupinas meilės.
Niekam nėra būtina sukontroliuoti kitų žmonių, tik kiekvienas turime pareigą sukontroliuoti save patį, kas yra žymiai sunkiau nei sukontroliuoti visus aplinkinius žmones.

QUOTE(ajivlis @ 2010 06 25, 20:56)
<...>Žodžiu ,nėra nevaisingų dienų,ką jūs bešnekėtumėt.

Mes ir sakom, kad jei NŠP norėtum naudoti kaip visišką apsaugą nuo Dievo valios darytum nuodėmę. NŠP naudoji savo žmogiškiems planams ir jei jie neprieštarauja Dievo planams, bet lauki kiekvieno kūdikio , kuris ateina. Ką ir bešnekėtum, ne dienas paskaičiuojant, o naudojant NŠP tokių nesitikėtų kūdikių nepasibeldžia daugiau nei galėtume užauginti. O to ir norime 4u.gif
Atsakyti
Lukne, o ka jusu manymu reiskia prisiristi?
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2010 06 26, 00:22)
Lukne, o ka jusu manymu reiskia prisiristi?

Prisirišti, tai pernelyg sureikšminti, vertinti ir negalėti to atsisakyti.
Dievas draudžia prisirišti prie turtų, socialinės padėties, net prie žmonių, kad ir kokie jie artimi ir brangūs būtų (Abraomui Izaokas).Prisirišti negalima prie nieko. To siekdami atsiskyrėliai net į dykumą išeidavo. Nors tai irgi nėra kelias visiems, pabėgti dar nereiškia išmokti neprisirišti. Žmogus turi būti pasaulio druska ir netapti pasauliu.
Tai sunku ir man tikrai nepavyksta, bet stengsiuosi.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2010 06 25, 23:33)
Prisirišti, tai pernelyg sureikšminti, vertinti ir negalėti to atsisakyti.
Dievas draudžia prisirišti  prie turtų, socialinės padėties, net prie žmonių, kad ir kokie jie artimi ir brangūs būtų (Abraomui Izaokas).Prisirišti negalima prie nieko. To siekdami atsiskyrėliai net į dykumą išeidavo. Nors tai irgi nėra kelias visiems, pabėgti dar nereiškia išmokti neprisirišti. Žmogus turi būti pasaulio druska ir netapti pasauliu.
Tai sunku ir man tikrai nepavyksta, bet stengsiuosi.


Lukne, puikiai suprantu ka parasiusi...
deppak Chopra pasakojo grazu nutikima.
Du vienuoliai, atsiskyreliai keliavo ir priejo upe.Ant kranto juos pasitiko jaunute tarnaite, kuri pati nesugebejo perbristi sraunios upes, todel ji kreipesi i vienuolius, pasydama pagalbos.Jaunesnysis nieko nelaukdamas, uzsikele mergina ant peciu ir visi trys sekmingai persikele i kita kranta, kur jaunasis vienuolis nukele nuo peciu moteri, toji padekojo, jie atsisveikino ir pasuko savais keliais.Po dvieju valandu keliones, vyresnysis eme naiuktis, burbeti, dar po dvieju jis neiskentes sustabde benrdakeleivi ir pasiziurejes piktai su priekaistu tare:
"Negaliu patiketi, kad tu tai padarei"...
"Ka as padariau?" nesuprato jaunasis vienuolis
"Nu ta - nesei ta moteri ant savu peciu.Mes juk vienuoliai, mums tai nepritinka..."
Jaunasis jo bendrakeleivis paziurejo ja i akis ir ramiai tare -
"as ja paleidau pries 4 valandas, o tu ja vis dar nesi..."

MOONTEI - pasilieku prie savo nuomones, nes matau jog nesupratai tamsta mano posto, nes turi tam asmeniniu priezasciu, kurios kardinaliai itakoja pacia padeti.Atsiprasu del to, jog to nezinojau


smile.gif

Atsakyti
QUOTE(LinguLingu @ 2010 06 25, 23:47)
MOONTEI - pasilieku prie savo nuomones, nes matau jog nesupratai tamsta mano posto, nes turi tam asmeniniu priezasciu, kurios kardinaliai itakoja pacia padeti.Atsiprasu del to, jog to nezinojau
smile.gif



Jus norite pasakyti, kad asmenines priezastiy, riboja mano ir kito asmens pasaulio pazinima. Nieko panasaus, tai priklauso kokias as is savo patiretis padariau isvadas, o kiekviena patirtis, isbandymas turtina zmogu, o ne luosina, neatima sugebejima mastyti, vertinti, o tik suteikia papildomus "irankius", zinias.

As tik tuo norejau parodyti, kad jusu isvada nera tobula, ir apima labai maza zmogaus pasaulio dali, vadinasi...


QUOTE(Luknė @ 2010 06 25, 23:33)
Prisirišti, tai pernelyg sureikšminti, vertinti ir negalėti to atsisakyti.
Dievas draudžia prisirišti  prie turtų, socialinės padėties, net prie žmonių, kad ir kokie jie artimi ir brangūs būtų (Abraomui Izaokas).Prisirišti negalima prie nieko. To siekdami atsiskyrėliai net į dykumą išeidavo. Nors tai irgi nėra kelias visiems, pabėgti dar nereiškia išmokti neprisirišti. Žmogus turi būti pasaulio druska ir netapti pasauliu.
Tai sunku ir man tikrai nepavyksta, bet stengsiuosi.


O kaip su seimos saitais, tai juk prisirisimas ir pririsimas kito asmens, kuris dar iteisintas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 26 birželio 2010 - 08:35
QUOTE(Moonte @ 2010 06 26, 10:22)
<...>
O kaip su seimos saitais, tai juk prisirisimas ir pririsimas kito asmens, kuris dar iteisintas.

Aš ir rašiau, kad prisirišti net prie žmogaus negalima. Nors jis būtų ir tiek brangus kaip Abraomui Izaokas. Izaoko nereikėjo nužudyti, bet reikėjo galėti jo atsisakyti dėl Dievo valios. Sutuoktinis neturi tapti stabu-dievuku dėl kurio galėtume atsisakyti Dievo, kaip pvz. naudoti prezervatyvus, nes jis negali savaitėlę luktelti. Netekus turtų, artimųjų - suvokti, kad jie niekad mums ir nepriklausė, jie visada buvo tik Dievo ir nors mums sunku toliau gyventi be jų, bet tai nėra mums padaryta skriauda, tai nėra neteisinga, mes turime savo gyvenimą su savo skausmais, kuriuos pergyvename ir mokomės būti geresniais ir jautresniais kitų skausmui.

Įteisintas ne prisirišimas, o meilės ir pareigos ryšys. Mes turėtume ne prisirišti kitą žmogų prie savęs, o paduoti ranką kad būtų lengviau keliauti, kad būtų į ką atsiremti. Tokia pat ranka turi būti ištiesta ir vaikams, kad jų kelio pradžia būtų lengvesnė ir nepamiršti, kad negalima įsikibus temptis kitą, nes mums taip atrodo būtina, ypač vaikus reikia sugebėti laiku paleisti, nes jų kelias yra ne mūsų kelias, jis neprivalo būti toks, kaip mes sugalvojom ir jis tęsis, kai mūsų kelias jau baigsis.

O šiaip tai aišku sunku neprisirišti ir ypač prie žmonių.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 25, 10:50)
Aš irgi nesuprantu, kodėl tai laikoma nuodėme, todėl man ir įdomu ne tik savo nuomonę išsakyti, bet ir išgirsti tuos, kurie tame mato nuodėmę. Ne šiaip pasiskaityti su išankstiniu nusistatymu, o tikrai išgirsti.


drinks_cheers.gif
Man taip pat įdomu...

QUOTE(Jurgulė @ 2010 06 25, 15:38)
   Pabandyk tiesiai šviesiai pas kunigą paklausti kodėl mylintis  yra nuodėmė vartoti preziką ir jis pasakys tau tokią nepatogią tiesą, dėl kurios tu ir nenori kalbėtis su kunigu.
Bet jis atsakys labai tiksliai ir aiškiai , o mes tos tiesos dažniausiai atvertos ir bijom.
klausi , o žinai atsakymą. Santuokoj gyvenant gimdyk kad ir 25  vaikus, jei tik išauginsi. Tačiau dar yra ir SUSIVALDYMAS ir NŠP kuris ir reguliuoja vaikų gimstamumą, Dievas neliepia nuo ryto iki vakaro dirbti tik su tais organais. Smegenys tam duotos.


Nesuprantu, kodėl turėčiau to klausinėti kunigo, jei mano sąžinės tai nei kiek neslegia..jau sakiau..

Dar kilo kai kurių pamąstymų-niekam netaikau asmeniškai...

Man tas NŠP gerai pagalvojus kvepia didesniu uždarumu gyvybei negu prez. naudojimas plius dar dažniausiai tiesiogiai paeidžia 8 Dievo įsakymą..
Kodėl taip manau..Todėl, kad puikiai žinau tą mechanizmą, esu tuom nemažai naudojusis...Po ovuliacijos jokių šansų pastot dažniausiai tiesiog nėra, bet tada dažnai moteriai aplamai nesinori mylėtis, todėl gaunasi ne tik uždarumas gyvybei, bet ir savęs ir vyro apgaudinėjimas..Žodžiu meluojam išsijuosusios -tame tarpe ir Dievui..Sakyčiau mylintis su prezervatyvu vaisingom dienom net daugiau tikimybės pastot, nei nevaisingom naudojantis NŠP..Tai kame to metodo privalumas nuodėmės požiūriu? Dėl susilaikymo tai vėl gi-jei myliesi tada, kada ištikrųjų nori, o ne leidžia NŠP, dažnai moteriai dar daugiau to susilaikymo gaunasi, o tuo pačiu ir vyrui..Juk nesinori nei per MS, nei per PMS, tai štai ir paskaičiuokim kas gaunasi..

Tarkim sutikčiau su tuom, kad jei jau būt iki galo sąžiningu ir atviru gyvybei -tai tada nieko ir neplanuojam ir gimdom kiek Dievas duos..O prezervatyvai versus NŠP man atrodytų net mažesnė nuodėmė, jei aplamai kažkas tai nori laikyt nuodėme..

Kitas dalykas-kodėl mes vis linksniuojam, kad RKB kažką leidžia ar draudžia...Juk mes patys-katalikai, esam Bažnyčios pilnateisė dalis..Tai gal tada padarykim kokią visuotinę katalikų apkausą dėl apsisaugojimo priemonių naudojimo, ir manau matysim rezultatus-kad didžioji dalis Bažnyčios bendruomenės tai nelaiko nuodėme..Juk kunigai tai dar ne visa bažnyčia..O Dievas apie tai jau lyg ir sutarėm-niekur neužsimena...Ir tikintiesiems tokios žinios nesiunčia, jei vis gi dauguma nesijaučia šidyje darantys tą nuodėmę...
Juk apsistumdžius eilėj ar nusikeikus vairuojant neužilgo pajunti sąžinės graužatį, o štai prezervatyvai kažkodėl neužtraukia jokių sąžinės priekaištų nors tu ką-nežinau, gal kam ir užtraukia-įdomu būtų išgirst... 4u.gif
Priminsiu mėgstančioms nukrypt į lankas-visai kas kita dėl spiralių, KT, jau nekalbant apie abortus... rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svetima: 26 birželio 2010 - 11:25