Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

kažko pagalvojau apie žydus ortodoksus, kuriems per šabą užsidegt šviesą (t.y. paspaust elektros jungiklį) arba pasidaryt kavos (netgi iš automato), skaitosi darbas, o dirbt per šabą negalima.

su ta kontracepcija irgi panašiai. reikia sutikt, kad kontracepcija nėra nei patikima, nei labai sveika. o prezervatyvai -- manau,kad bažnyčia priešinasi toms atseit lytinio švietimo akcijoms, kur teigiama, kad prezervatyvai apsaugos nuo visko, taip pat nuo bet kokios atsakomybės -- o tas nėra tiesa.
o jei taip dogmatiškai mąstyt-- tai iš vis seksu reikia užsiimti tik tada, kai nori vaiką gimdyt. arba oralinis seksas ar masturbacija gal irgi nuodėmė tada pasidaro biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(LinguLingu @ 2010 06 25, 16:58)
tikrai taip, todel tavyje tiek priestaravimu, kurie anksciau ar veliau susigules.

Tikrai taip, kas?
Atsakyti
QUOTE(svetima @ 2010 06 25, 13:35)

Bet nieko iš jo girdėjus apie prezervatyvus-perskaičiau čia pirmą kartą, man įdomu, bet tai nepaliečia esybės gelmių..Dievas man apie tai nieko nėra sakęs, nors gal aš neišgirdau per kasdienybės triukšmą doh.gif  Dabar klausysiu atidžiau... rolleyes.gif



QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 25, 13:50)

Aš irgi nesuprantu, kodėl tai laikoma nuodėme, todėl man ir įdomu ne tik savo nuomonę išsakyti, bet ir išgirsti tuos, kurie tame mato nuodėmę. Ne šiaip pasiskaityti su išankstiniu nusistatymu, o tikrai išgirsti.



SVETIMA, nenoriu ir nereikia , kad imtumėt graužtis biggrin.gif Ne apie tai kalba.
Taigi kalbam, kaip kas ką suprantam ar ne? mirksiukas.gif

Man iš judviejų ir Žiogelio dar tokia mintis atėjo.
Yra Dievos įsakymas NEŽUDYK. Bet niekur Dievas nesako ir nekalba, kad tu gali žmogų ir žodžiu nužudyti ppvz: apkalbėdamas apšmeiždamas arba teismo neteisingą nuosprendį paskelbdamas tam žmogui gali įvaryti širdies infarktą. Štai ir nužudymas.
Apie rūkymą , alkoholį Dievas irgi nekalba , bet žmogus per daug rūkydamas ar gerdamas sueikvoja savo sveikatą ir prisišaukia įvairių ligų , bet niekur neįvardinta kad rūkyti ir gerti nuodėmė.Vairuoti mašiną nesaugiu greičiu taip pat Dievas neįvardina kaip nuodėmės.
Ko nemoku tai mediciniškai ar moksliškai pasakyti, bet pabandysiu kažkiek ant keliuko užvesti. Kai moteris su vyru eina į sueitį, mano galva tai turi ir vykti pagal tikslius kūno veiksnius iki galo viskas įvykti, o su gumele to nėra ir moters organizmui tai nėra į naudą, kaip ir tablečių vartojimas, kaip ir spiralės žala ar abortas. Netgi nutrauktas lyt. aktas taip pat nėra gerai. Šalia to juk traumuojama ne tik gimdos kaklelis bet ir moters psichika ir vyro ( manot , kad vyras nenori užbaigti iki galo), taigi kodėl jos tokios būna piktos ir nervingos ir depresyvios ir galiausiai ligų apsikrauna? O šalia moters kas gyvena? taigi jų vyrai, jų vaikai ir artimieji kiti, kurie tas nuotaikas jaučia mato ir tik ne visada supranta.
Žmogus eina pats prieš save, prieš savo organizmą ir bando pateisinti kad čia viskas OK. Bet čia kalbu aš iš fiziologinės pusės, o ką Bažnyčia bando dar pasakyti, kad žmogus nori griauti Dievo tvarką ir įvedinėja savo išradimus, kurie ne visada į gera pasiteisina. Jie veda į naikinimą į griovimą. Užkertami keliai atsirasti gyvybei, nors moteris ir vyras yra tam pajėgūs ir sveiki ir drūti kaip ridikai ir štai jie save tokiu būdu traumuoja.
Taigi čia ir diskusija ne tam , kad kaltais pasijaustų kas nors, bet kad išsiaiškinti, kas čia ir kodėl. smile.gif


Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2010 06 25, 18:15)
Kai moteris su vyru eina į sueitį, mano galva tai turi ir vykti pagal tikslius kūno veiksnius iki galo viskas įvykti, o su gumele to nėra ir moters organizmui tai nėra į naudą, kaip ir tablečių vartojimas, kaip ir spiralės žala ar abortas.

abortas -- žala, tabletės ir spiralės -- taip, kenksminga. o prezervatyvas? nebent žmonės alergiški lateksui.
tai gal oralinis seksas irgi kenksminga?
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 06 25, 17:49)
kažko pagalvojau apie žydus ortodoksus, kuriems per šabą užsidegt šviesą (t.y. paspaust elektros jungiklį) arba pasidaryt kavos (netgi iš automato), skaitosi darbas, o dirbt per šabą negalima.

su ta kontracepcija irgi panašiai. reikia sutikt, kad kontracepcija nėra nei patikima, nei labai sveika. o prezervatyvai -- manau,kad bažnyčia priešinasi toms atseit lytinio švietimo akcijoms, kur teigiama, kad prezervatyvai apsaugos nuo visko, taip pat nuo bet kokios atsakomybės -- o tas nėra tiesa.
o jei taip dogmatiškai mąstyt-- tai iš vis seksu reikia užsiimti tik tada, kai nori vaiką gimdyt. arba oralinis seksas ar masturbacija gal irgi nuodėmė tada pasidaro  biggrin.gif

Taip tu teisi, pagal Bažnyčia oralinis analinis ir masturbacija taip pat nuodėmė čia įvardinama, kaip paleistuvavimas ir ištvirkavimas.
Pastebėkim dar kas per daug , tas nesveika: persivalgymas, perisigėrimas, persimylėjimas biggrin.gif ( paleistuvavimas ar ištvirkavimas) be jokio susivaldymo , nesivaldymas pyktyje tai veda į kur? Į kur?.... Ar tikrai į gera?
Tai būtent apie tai jau kalbama ir Senojo Testameno ir Naujojo laikais ir jau tada kai susiformuoja krikščioniškoji bažnyčia.

Papildyta:
QUOTE(sena niekšė @ 2010 06 25, 18:21)
abortas -- žala, tabletės ir spiralės -- taip, kenksminga. o prezervatyvas? nebent žmonės alergiški lateksui.
tai gal oralinis seksas irgi kenksminga?

Pasikartosiu, tai ką jau rašiau:
Šalia to juk traumuojama ne tik gimdos kaklelis bet ir moters psichika ir vyro ( manot , kad vyras nenori užbaigti iki galo), taigi kodėl jos tokios būna piktos ir nervingos ir depresyvios ir galiausiai ligų apsikrauna?
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2010 06 25, 18:25)
  Pastebėkim dar  kas per daug , tas nesveika: persivalgymas, perisigėrimas, persimylėjimas  biggrin.gif  ( paleistuvavimas ar ištvirkavimas) be jokio susivaldymo , nesivaldymas pyktyje tai veda į kur? Į kur?.... Ar tikrai į gera?

o mylėjimasis santuokoj, ištikimybėj, pagarboj, tik nenorint kiekvienąkart gimdyt vaiką, nes pagimdžius aštuonis kažkin kaip reiktų išgyvent. tai ištvirkavimas ir paleistuvystė? g.gif

QUOTE
Pasikartosiu, tai ką jau rašiau:
Šalia to juk traumuojama ne tik gimdos kaklelis bet ir moters psichika ir vyro ( manot , kad vyras nenori užbaigti iki galo), taigi kodėl jos tokios būna piktos ir nervingos ir depresyvios ir galiausiai ligų apsikrauna?

su prezervatyvu nenori užbaigt ligi galo? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(svetima @ 2010 06 25, 13:11)
Jūs ištikrųjų nežinote ar bandote taip mane pagaut? mirksiukas.gif
Šiaip bent mūsų parapijoje kunigai įdėję skelbimus-kviečiame tikinčiuosius pakalbėt dvasiniais klausimais ir telefonai nurodyti..
Tai jei ištikrųjų nežinot, galima kreiptis  mirksiukas.gif
Kunigai šitoj srity manau turės daugiau kompetencijos negu aš rolleyes.gif

O šiaip žmones kankina įvairios abjonės, netikrumas, emocijų maišalynė, pareigos, kaltės ir kiti jausmai, kurie neduoda ramybės..Apie tai ir noriu kalbėt su kunigu.. 4u.gif
O prezervatyvų klausimas manęs absoliučiai nekankina ir nejaudina-nematau čia nuodėmės sudėties.. rolleyes.gif

Bet manau, puikiai suprantame ir paprastą dalyką jei žmogus turės ramią sąžinę ir švarią sielą jam nekils netikrumai , ar emocijų maišalynės, kaltės jausmai juk jei žmogus bus nekaltas, tada kas ir kodėl jam neduos ramybės?
Kunigas juk ne kartą` nuima žmogui tą uždangą nuo akių, ir paprastai įvardina, tai ko pats žmogus nenori pripažinti ištisus metus. Nors ir nujaučia dėl ko ta sąžinė būna nerami.
Pabandyk tiesiai šviesiai pas kunigą paklausti kodėl mylintis yra nuodėmė vartoti preziką ir jis pasakys tau tokią nepatogią tiesą, dėl kurios tu ir nenori kalbėtis su kunigu.
Bet jis atsakys labai tiksliai ir aiškiai , o mes tos tiesos dažniausiai atvertos ir bijom.
Papildyta:
QUOTE(sena niekšė @ 2010 06 25, 18:33)
o mylėjimasis santuokoj, ištikimybėj, pagarboj, tik nenorint kiekvienąkart gimdyt vaiką, nes pagimdžius aštuonis kažkin kaip reiktų išgyvent. tai ištvirkavimas ir paleistuvystė?  g.gif
su prezervatyvu nenori užbaigt ligi galo?  unsure.gif

klausi , o žinai atsakymą. Santuokoj gyvenant gimdyk kad ir 25 vaikus, jei tik išauginsi. Tačiau dar yra ir SUSIVALDYMAS ir NŠP kuris ir reguliuoja vaikų gimstamumą, Dievas neliepia nuo ryto iki vakaro dirbti tik su tais organais. Smegenys tam duotos.
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2010 06 25, 18:34)
   Pabandyk tiesiai šviesiai pas kunigą paklausti kodėl mylintis  yra nuodėmė vartoti preziką ir jis pasakys tau tokią nepatogią tiesą, dėl kurios tu ir nenori kalbėtis su kunigu.

aš tai labiau norėčiau paklaust ne pas kunigą, o pas pastorių ar pas popą (kuris turi žmoną).

QUOTE
klausi , o žinai atsakymą. Santuokoj gyvenant gimdyk kad ir 25 vaikus, jei tik išauginsi. Tačiau dar yra ir SUSIVALDYMAS ir NŠP kuris ir reguliuoja vaikų gimstamumą, Dievas neliepia nuo ryto iki vakaro dirbti tik su tais organais. Smegenys tam duotos.

kukū doh.gif nuo ryto iki vakaro sunku būtų... blush2.gif bet bent porą kartų į savaitę?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena niekšė: 25 birželio 2010 - 17:40
QUOTE(sena niekšė @ 2010 06 25, 18:33)
o mylėjimasis santuokoj, ištikimybėj, pagarboj, tik nenorint kiekvienąkart gimdyt vaiką, nes pagimdžius aštuonis kažkin kaip reiktų išgyvent. tai ištvirkavimas ir paleistuvystė?  g.gif
su prezervatyvu nenori užbaigt ligi galo?  unsure.gif

o koks vyrui malonumas nuleisti į gumą?
Papildyta:
QUOTE(sena niekšė @ 2010 06 25, 18:38)
aš tai labiau norėčiau paklaust ne pas kunigą, o pas pastorių ar pas popą (kuris turi žmoną).
kukū  doh.gif nuo ryto iki vakaro sunku būtų...  blush2.gif bet bent porą kartų į savaitę?

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Fainai kalbam.
Va vyras šalia prisėdo ir jis energingai man papurtė galvą, kad jis visai nemėgsta į gumas nusileist. biggrin.gif
Klausk ir pas popą ir gali drąsiai pas katalikų kunigą ir pas bet kurį kitą jie visi panašiai kalbės.
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2010 06 25, 17:44)

Klausk ir pas popą ir gali drąsiai pas katalikų kunigą  ir pas bet kurį kitą jie visi panašiai kalbės.


O pas stačiatikius prezervatyvai irgi nuodėmė? Nes protestantai, kiek žinau, dėl prezervatyvų nesijaudina g.gif

Esu skaičiusi, kad spema, patekusi į moters organizmą, tikrai yra sveika, ir moteris, kuri neturi tokios galimybės, sveikatos požiūriu kai ką praranda. Bet iš tiesų, kas tuomet yra nuodėmė? Kodėl alokoholis, tabakas nėra?
Atsakyti

g.gif
Papildyta:
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 25, 19:19)
Bet iš tiesų, kas tuomet yra nuodėmė? Kodėl alokoholis, tabakas nėra?


Mano galva tai musu santykis su paciu savimi

Turbut turejai omenyje alkoholio bei tabako gaminiu vartojimas kodel ne nuodeme?
Saikingas naudojimas-sakysim kiekvienas- nera nuodeme, bet cia ir prasideda painiava - arba naudojam alkoholi ir tabaka arba ne.Nes riba tarp saikingo vartojimo ir prieraisos yra tokia menka, kad galima sakyti jog jos nera.Cia tik individas nusprendzia - jis arba prisiima atsakomybe arba ne.Taip ir su viskuo kitu.


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LinguLingu: 25 birželio 2010 - 18:32
smile.gif na ir diskusijos pas jus ,ką tik sužinojau naujieną ,kad prezervatyvai traumuoja gimdos kaklelį.Pareplikuosiu ir toms didelėm natūralaus planavimo šalininkėms;jūs sakote ,kad po ovuliacijos maždaug 14 dienų "sausos".Mano kolegė pastojo santykiaudama kelios dienos prieš mėnesines.Ką jūs į tai atskysite ir kaip taip gali būti?teoriškai juk spermatozoidai gali išgyventi ,net 7 dienas ,tai reiškia jei ovuliacija buvo per mėn.jinai taip ir pastojo.Žodžiu ,nėra nevaisingų dienų,ką jūs bešnekėtumėt.
Atsakyti