Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 18, 13:39)
Jei tau netrūksta progesterono, po ovuliacijos yra mažiausiai 10 absoliučiai saugių dienų. Dažniausiai būna daugiau. Mano cikle maždaug 15-16. Jei fazė tarp ovuliacijos ir mėnesinių trumpesnė nei 10 dienų - tai rimtas signalas, kad dėl kažkokių priežasčių nepakanka minėto hormono, bet tada pastoti yra labai sunku, nes apvaisinta kiaušialąstė negali įsitvirtinti gimdoje. Aišku, nenoriu pasakyti, kad tau NŠP turi besąlygiškai tikti, tiesiog replikuoju, kad dvi dienos per mėnesį - nerealu smile.gif  4u.gif
drinks_cheers.gif


Žinai, man paprasčiau gumytę užmauti, nes daugiau vaikų turėti neplanuojame...Trys yra pats tas...O kiekvieną kartą iki pat mmm krūpčioti yra ne man...
Matai, Žiogeli, su dukra pastojau 6-ą ciklo dieną. Tai kaip čia su ta ovuliacija išeitų?
Tiek, kad jaučiau, jog sielelė laukia...Tai ir netrukdėm...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 18, 19:40)
Žinai, man paprasčiau gumytę užmauti, nes daugiau vaikų turėti neplanuojame...Trys yra pats tas...O kiekvieną kartą iki pat mmm krūpčioti yra ne man...
Matai, Žiogeli, su dukra pastojau 6-ą ciklo dieną. Tai kaip čia su ta ovuliacija išeitų?
Tiek, kad jaučiau, jog sielelė laukia...Tai ir netrukdėm...


Suprantu smile.gif

O dėl 6-tos dienos, man ji jau yra vaisinga (mano ciklas trumpas). O jei tavo prieš tai buvęs ciklas buvo anovuliacinis (dėl kažkokių priežasčių ovuliacija neįvyko), pastoti galėjai ir 1-ą ciklo dieną. Taip, įgusti naudoti NŠP tikrai nėra lengva, sutinku.
Atsakyti
Žinot, skaitau šią temą ir galvoju, kad mūsų šeima vistiek nuodėmingiausia be konkurencijos... Nors jau kurį laiką mes naudojam išskirtinai NŠP. KB požiūriu, aš kiekvieną kartą geisdama savo vyro pažeidžiu 9 Dievo įsakymą, o kiekvieną kartą, kai mylimės, pažeidžiam 6-ąjį. Kažkokia gumytė, palyginus su tuo, būtų vienas juokas biggrin.gif
Taigi, NŠP mes pasirinkom ne dėl religinių motyvų. Prezervatyvų naudojime aš neįžvelgiu jokios nuodėmės. Tiesiog NŠP naudoti yra ir maloniau, ir patikimiau, ir pigiau, be to man patinka žinoti, kas vyksta, kodėl ir kada. Be to dar ir Žiogelio minėtas ritmas ir pasiilgimas. Žodžiu, perėjus nuo prezervatyvų prie NŠP pagerėjo ir kiekybė, ir kokybė. Taigi, nemanau, kad NŠP yra bausmė ar kančia, greičiau atvirkščiai.
Bet yra kitas dalykas - kokią teisę turi kunigėlis (ar kunigėlių susirinkimas) man kažką leisti/neleisti, liepti/uždrausti. g.gif Argi mes Dievo akivaizdoje ne visi lygūs?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jazza: 19 birželio 2010 - 06:47
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 18, 22:47)
Suprantu smile.gif

O dėl 6-tos dienos, man ji jau yra vaisinga (mano ciklas trumpas). O jei tavo prieš tai buvęs ciklas buvo anovuliacinis (dėl kažkokių priežasčių ovuliacija neįvyko), pastoti galėjai ir 1-ą ciklo dieną. Taip, įgusti naudoti NŠP tikrai nėra lengva, sutinku.


Mano ciklas 29-ios dienos, kaip laikrodukas tikslus.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 18, 14:20)
Kai atsirado dienos, kada "negalima", kažkoks ilgesys pradėjo busti. Šiaip jau manau, kad tas ritmas yra tikrai geras dalykas, jis įneša kažko nenusakomo į santykius, kažkokio pasiilgimo (kai abu nori, o negalima), tada kaip jau "galima", būna kažkas nepaprasto. Nežinau, ar visiems taip yra, bet mums taip.


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 17, 19:51)
1.  Kas per malone, kai zmogus turi penkis vaikus kuriu neina ismaitint, o cia dar ziu ir sesto susilauks jei kontracepcijos nenaudos?
<...>
2.  Ar gamtos desnio apejimas yra barjeru statymas pries Dieva?

3.  Uzmetomos akmenimis... ar ne pagal to paties Biblijinio Dievo pamokymus (pagal ST)?
4.  Ar vaiku turejimas yra Dievas? Ar kancia ir nekoks varganas gyvenimas yra Dievo malone?
5.  Manau jus labai atskiriate mus nuo ju. Jei zmogus padaro koki veiksma argi tai ne Dievo valioje? Argi tai ne pagal Dievo sukurta sistema veikia?

6.    Papildyta:
Butent - zinai desni kad mylintis be kontracepcijos galimas nestumas - tad ir naudoji kontracepcija kad susitvarkyt gyvenima.

Desnio apejimas nera dievo valios nevykdymas.

Jei taip viska ziuret pagal Jusu Dievo valios supratima gautus kad ir ligoniu gal nereiktu gydyt, nes Dievo valioje susirgo, tai tegu ir mirsta, kam jiem antibijotikai - ejimas pries Dieva?
Ir gimdymu nereiktu nuskausmint jokiu budu - juk Dievas dave skausmus?
Pavyzdziu butu daug galima pateikt....

1. Pažįstate šeimą, kuri pasitikėdama Dievu susilaukė 6 vaiko, negirtauja ir neprasimaitina?

2. Žiūrint kokiomis priemonėmis ir kokį įdėsnį apieini. Jei apieni dėsnį, kad kažkas gyventų - puiku, o jei tam, kad negyventų nemanau, kad labai gerai. Kita vertus, jei laidi natūraliai pagal gamtos dėsnius tam įvykti irgi manau, nėra blogai, bet jei kažkokių priemonių imiesi, tai prisiimi atsakomybę už sprendimą. Pvz. numirus turtingam dėdei paveldėsi pinigų. Jei gražiai jį slaugai(nesvarbu kiek laiko) ir lauki kol gamta padarys savo, tai elgiesi, kaip dora giminaitė. O jei tam, kad dėdulė per ilgai tavęs nekamuotų pritaikai jam kokį nors būda pagreitinti tam, kas šiaip jau yra natūralu, palikimo gavimui, tada nemanau, kad tinkamai apeini dėsnį.
Tas pat manau ir su gimimu. Jei lauki yra viena, o jei kažką darai, kad nereiktų laukti, jau ir nelabai gerai.
3. Nemanau, kad Dievo užmanymas buvo nusidėjėlius užmėtyti akmenimis, nes kitaip Jėzus Kristus nebūtų liepęs tokiems atleisti 77 kartus. Kta vertus nuodėmės smerkimas, kurį Dievas norėjo įdiegti žmogaus širdyje per amžius ir interpretacijas buvo išaugęs į neapykantą pačiam nuodėmingąjam ir įgavęs net žmogžudystės formą.
Bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad Marija nepabūgo net to, kad jai pagal jos tikėjimą turėjo būti pritaikoma negarbingiausia mirties bausmė, visų pasmerkimas, Dievo reikalavimas atrodė visiškai prieštaraujantis visoms jos turimoms žinioms apie tikėjimą ji vis tiek pakluso Dievui. Pakluso nors visa tai atrodė visiškai nelogiška, pražūtinga, gėdinga.

4. Vaikų turėjimas yra didžiulė Dievo malonė. Jei netiki paklausk tų, kas vaikų neturi.
Vargingas gyvenimas gali būti ir palaima. Neseniai buvau susitikusi su turtinga moterimi. Iš pradžių kiek pavydėjau jos tvarkingo buto, prabangios mašinos, o paskui pagalvojau- nors mano butas beveik be baldų, sienos nupirštuotos vaikų, mašinos amortizatorius reikėjo pakeisti prieš kelis mėnesius, bet dėl to, kad neturėjau pinigų jie ir dabar nepakeisti, aš turtingesnė nes mylima ir laiminga.

5. Jei žmogus padaro kokį veiksmą tai jau jis būtinai pagal Dievo valią? Tai jei jis nupyškina kaimyną, kad tas jam gyvenimo negadintų, tai gal tai irgi pagal Dievo valią? Tikrai nemanau, kad viskas ką žmonės padarao atitinka Dievo valią. Žmogus turi savo laisvą valią. Laisvą valią daryti tai kam jį kviečia Dievas arba priešingai.

6. Jei gali palengvinti gyvenimą, palengvinti kančią ir tuo niekam neatnešti žalos, nieko tuo nenuskriausti tai puiku, taip ir daryk, taip žmogus ir sukurtas, kad atitrauktų pirštą nuo adatos, o ne durtųsi sau dar skaudžiau. Bet jei tas kančios palengvinimas kažkam atneša nelaimes, mirtį tai jokiu būdu negali būti gera išeitis. Išgerk ibumetino, bet nežudyk kūdikio, kad neskaudėtų galvos nuo jo kaprizų.

QUOTE(Jazza @ 2010 06 19, 08:46)
<...>
Bet yra kitas dalykas - kokią teisę turi kunigėlis (ar kunigėlių susirinkimas) man kažką leisti/neleisti, liepti/uždrausti.  g.gif Argi mes Dievo akivaizdoje ne visi lygūs?

Tu manai, kad tau kažką leidžia arba draudžia kunigėliai? Apsigauni. Kunigėlio neklausyčiau, nors žmonių patarimai irgi būna vertingi. Klausau Dievo, kuris aiškiai pasakė - nežudyk. Jis nedetalizavo ir šis paliepimas galioja visiems amžiaus tarpsniams ir visokioms veikimo formoms. Nežudyti nei mintim, nei žodžiu nei veiksmu, nuo tos akimirkos, kai žmogus prasideda, o pabaigos tam net nėra, nes ir žmogaus atminimą po jo mirties taip pat reikia gerbti.
Atsakyti
QUOTE(Pekutis_SM @ 2010 06 19, 09:31)


Linkui visoms turėti tokius kantrius vyrus, kurie lauktų visą mėnesį tų dviejų dienų prieš mėnesines... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 20, 13:24)
Linkui visoms turėti tokius kantrius vyrus, kurie lauktų visą mėnesį tų dviejų dienų prieš mėnesines... ax.gif

Ir ne tik vyrams tos kantrybės reikia drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2010 06 20, 13:28)
Ir ne tik vyrams tos kantrybės reikia drinks_cheers.gif


Vyrai gali ir nelaukti, o pasidairyti kitur smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 20, 15:50)
Vyrai gali ir nelaukti, o pasidairyti kitur smile.gif

Jei neplanuoja laukti ir jų įsitikinimai leidžia jiems dairytis kitur, tai gali daryt ką nori, mūlėtis su jais nuo ryto iki vakaro, jie ras laiką kada dairytis kitur. Ne nuo to manau dairymasis priklauso
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 20, 12:24)
Linkui visoms turėti tokius kantrius vyrus, kurie lauktų visą mėnesį tų dviejų dienų prieš mėnesines... ax.gif

Apsigaunate, jei manote, kad būna tik 2 dienos prieš mėnesines. rolleyes.gif Po ovuliacijos būna maždaug 14 dienų... Bent man.
GAlų gale, vyrai taip pat turi protą, kurio pagalba gali apsispręsti, kokiu keliu jam eiti ir kokia moteris jam tinkama, koks gyvenimo būdas ar sekso dažnumas jam priimtinas ne tik kaip gyvuliui, bet ir kaip Dievo kūriniui, kuriam duota valia, apsisprendimo laisvė... ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pekutis_SM: 21 birželio 2010 - 08:34
QUOTE(Luknė @ 2010 06 20, 09:52)
Nežudyti nei mintim, nei žodžiu nei veiksmu, nuo tos akimirkos, kai žmogus prasideda, o pabaigos tam net nėra, nes ir žmogaus atminimą po jo mirties taip pat reikia gerbti.


Bet, kas žino, kur yra toji pradžia? Apvaisinimo momentas? Sakysit, anksčiau? Taip, žinau, viso materialiojo pasaulio šaknys yra energetiniame/minčių lygmenyje... Bet ar ne per drąsu teigti, kad aš nužudžiau kažką, kas (dar) neegzistuoja? Ir ar iš viso tai yra įmanoma - nužudyti kažką, kas neturi materialios išraiškos? g.gif

QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 20, 11:24)
Linkui visoms turėti tokius kantrius vyrus, kurie lauktų visą mėnesį tų dviejų dienų prieš mėnesines... ax.gif


Na, tos dvi dienos - čia jau hiperbolė ir gana ryški. biggrin.gif Bet gal kai kuriems vyrams labiau patinka dvi dienos „be įpakavimų“, negu visą mėnesį (ir visą gyvenimą) „su įpakavimu“...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jazza: 21 birželio 2010 - 08:46