Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

Man tai toks klausimėlis kilo: argi be Dievo valios žmonės sukūrė prezervatyvus?
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2010 06 16, 21:46)
Aš nemanau, kad gumos gabalas gali neleisti įvykti Dievo valiai. Aš tikiu, kad žmogaus "ne" gali užkirsti kelią Dievo malonei.

Kas per malone, kai zmogus turi penkis vaikus kuriu neina ismaitint, o cia dar ziu ir sesto susilauks jei kontracepcijos nenaudos?

QUOTE(Luknė @ 2010 06 16, 21:46)
Viskas vyks taip kaip turi būti, bet žmogus nusisukęs nuo Dievo, atmetęs jo valią ir Jo malone tai valiai išsiskleisti gėriu save pasmerkia sunkiai kelionei vienumoje.

Nebutinai.
Ne visi Dievai (ar Dievo suvokimai) tokie nusiteike pries zmogaus seksualuma, kaip Kataliku.

QUOTE(Luknė @ 2010 06 16, 21:46)
Žmogus įsivaizduos pasislėpęs nuo to, ką Dievas jam parinko, o iš tiesų jis tik pasistatys barjierą tarp savęs ir Dievo malonės

Ar gamtos desnio apejimas yra barjeru statymas pries Dieva?

QUOTE(Luknė @ 2010 06 16, 21:46)
Mes sulaukėme išganytojo, nes Marija pasakė "taip" nors tais laikais tai grėsė jai mirtimi (moterys įtartos svetimoteriavimu buvo užmėtomos akmenimis).

Uzmetomos akmenimis... ar ne pagal to paties Biblijinio Dievo pamokymus (pagal ST)?

QUOTE(Luknė @ 2010 06 16, 21:46)
Problema, kad savo komfortą laikome svarbesniu už Dievą

Ar vaiku turejimas yra Dievas? Ar kancia ir nekoks varganas gyvenimas yra Dievo malone?

QUOTE(Luknė @ 2010 06 16, 21:46)
, to nenorime pripažinti ir visokiais gražiais žodžiais apie tai, kad Dievas visagalis ir apeis mūsų kliūtis bandome save pateisinti.

Manau jus labai atskiriate mus nuo ju. Jei zmogus padaro koki veiksma argi tai ne Dievo valioje? Argi tai ne pagal Dievo sukurta sistema veikia?

Papildyta:
QUOTE(Luknė @ 2010 06 16, 09:23)
"Pfigizmas patikimumo atžvilgiu"... Patikimumas  nuo ko? Nuo Dievo valios apsisaugoti? Jei esi tikintysis, Dievo valios nesisaugai, o trokšti ją įvykdyti. Žinodamas dėsnius tvarkai savo gyvenimą,


Butent - zinai desni kad mylintis be kontracepcijos galimas nestumas - tad ir naudoji kontracepcija kad susitvarkyt gyvenima.

Desnio apejimas nera dievo valios nevykdymas.

Jei taip viska ziuret pagal Jusu Dievo valios supratima gautus kad ir ligoniu gal nereiktu gydyt, nes Dievo valioje susirgo, tai tegu ir mirsta, kam jiem antibijotikai - ejimas pries Dieva?
Ir gimdymu nereiktu nuskausmint jokiu budu - juk Dievas dave skausmus?
Pavyzdziu butu daug galima pateikt....
Atsakyti
e_ vaida davė įdomią mintį: išties tos, kurios mano, kad kontracepcijos naudojimas yra didelė nuodėmė, turėtų gimdyti natūraliai namuose...Įdomu, kiek šioje temoje gimdžiusių namie ir nenaudojančių jokių apsisaugojimo priemonių, tik NŠP?
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 18, 10:20)
e_ vaida davė įdomią mintį: išties tos, kurios mano, kad kontracepcijos naudojimas yra didelė nuodėmė, turėtų gimdyti natūraliai namuose...Įdomu, kiek šioje temoje gimdžiusių namie ir nenaudojančių jokių apsisaugojimo priemonių, tik NŠP?


biggrin.gif Tik NŠP pradėjau dar neseniai, labai retai, bet kartais sugriešyju su spermicidais (nes vis dar turiu atsargų iš anksčiau) ir niekaip negaliu suvokti, kodėl gyvybės nežudanti kontracepcija yra nuodėmė g.gif O NŠP naudoju todėl, kad man šitas būdas yra superinis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žiogelis: 18 birželio 2010 - 10:49
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 18, 10:36)
Aš  biggrin.gif Tik NŠP pradėjau dar neseniai, labai retai, bet kartais sugriešyju su spermicidais (nes vis dar turiu atsargų iš anksčiau) ir niekaip negaliu suvokti, kodėl gyvybės nežudanti kontracepcija yra nuodėmė  g.gif O NŠP naudoju todėl, kad man šitas būdas yra superinis.


Džiaugiuosi, kad tau šis metodas tinka. smile.gif
Atsakyti
Gaila, kad Luknė neateina. Iš tiesų tai aš ją labai gerbiu ir ja žaviuosi, manau KB esant labai reikalinga, net basiu įsivaizduoti, kokia nyki be jos būtų Lietuva visomis prasmėmis. O klausimai man kyla tik iš didesnio noro geriau suprasti KB.
Atsakyti
na siaip jau, jei paziureti i visa ta reikala is rytu puses, lyt.santykiu neturejimas vyrams turi prasme, jei maldu (is esmes vienintele kb technika) pagalba susikaupusia energija transformuoti, kad stogas nenuvaziuotu.
Atsakyti
QUOTE(xxl @ 2010 06 18, 12:03)
na siaip jau, jei paziureti i visa ta reikala is rytu puses, lyt.santykiu neturejimas vyrams turi prasme, jei maldu (is esmes vienintele kb technika) pagalba susikaupusia energija transformuoti, kad stogas nenuvaziuotu.


Betgi ir kunigams stogai važiuoja dėl sexo trūkumo...KB neturi technikų,padedančių transformuoti sexualinę energiją, todėl ta energija pasireiškia iškreiptomis formomis...Rytiečiai tų technikų turi.
Atsakyti
QUOTE(xxl @ 2010 06 18, 13:03)
na siaip jau, jei paziureti i visa ta reikala is rytu puses, lyt.santykiu neturejimas vyrams turi prasme, jei maldu (is esmes vienintele kb technika) pagalba susikaupusia energija transformuoti, kad stogas nenuvaziuotu.


Tiesa sakant nelabai aisku, kodel suauge zmones turetu susilaikyt nuo lytiniu santykiu jei turi pastovu partneri (zmona ar vyra, drauga ar drauge). Kame susilaikymo vertybe ir prasme?

Daugeliui moteru lytiniai santykiai irgi yra labai svarbus. Tai irodo ivairios statistikos.
Skaiciau idomia JAV statistika kad jei vyrai suserga prostatos augliu ir ji yra pasalinama, net jei jie visai pasveiksta, tai dauguma ju tampa impotentais (del nervu ir kraujagysliu pazeidimu operacijos metu), tuomet ju skirybu statistika - liudna. Dauguma ju zmonos palieka. Turint omeny jei dar yra pakankamai jaunos, nes po menopauzes daug moteru pamazu endokrinologiskai ir fiziologiskai virsta 'belytem' butybem, jei nenaudoja hormonu terapijos, kas ta procesa pristabdo (kaip ir vyrai jei jiem pasalinamos seklides) kuriom seksas daugeliu atveju - nebeidomu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo e_vaida: 18 birželio 2010 - 12:41
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 18, 12:39)
Tiesa sakant nelabai aisku, kodel suauge zmones turetu susilaikyt nuo lytiniu santykiu jei turi pastovu partneri (zmona ar vyra, drauga ar drauge). Kame susilaikymo vertybe ir prasme?

Daugeliui moteru lytiniai santykiai irgi yra labai svarbus. Tai irodo ivairios statistikos.
Skaiciau idomia JAV statistika kad jei vyrai suserga prostatos augliu ir ji yra pasalinama, net jei jie visai pasveiksta, tai dauguma ju tampa impotentais (del nervu ir kraujagysliu pazeidimu operacijos metu), tuomet ju skirybu statistika - liudna. Dauguma ju zmonos palieka. Turint omeny jei dar yra pakankamai jaunos, nes po menopauzes daug moteru pamazu endokrinologiskai ir fiziologiskai virsta 'belytem' butybem, jei nenaudoja hormonu terapijos, kas ta procesa pristabdo (kaip ir vyrai jei jiem pasalinamos seklides) kuriom seksas daugeliu atveju - nebeidomu.



Iš savo patirties tik galiu atsakyti, kad kai mūsų intymus gyvenimas įgavo ritmą gailma-negalima-galima, jis suintensyvėjo, nes iki tol tai išvis gyvenom kone kaip brolis ir sesuo. Labai bijojau pradėti NŠP, nes galvojau, kad visai bus riesta (jei vienintelė proga per mėnesį pasitakys tada, kai "negalima") smile.gif Tikrai labai nustebau, kad viskas buvo atvirkščiai. Kai atsirado dienos, kada "negalima", kažkoks ilgesys pradėjo busti. Šiaip jau manau, kad tas ritmas yra tikrai geras dalykas, jis įneša kažko nenusakomo į santykius, kažkokio pasiilgimo (kai abu nori, o negalima), tada kaip jau "galima", būna kažkas nepaprasto. Nežinau, ar visiems taip yra, bet mums taip.

Aišku, kad tie santykiai svarbūs ir vyrams, ir moterims, aš po vaikų gimimo apskritai "sienomis lipu", bet ritmas yra tikrai geras dalykas. Beje, kažkur esu girdėjusi apie tyrimą, atliktą JAV su poromis, kurios gyveno su kontracepcija, o paskui perėjo prie NŠP. Tai lytinių santykių kiekis (vnt. smile.gif) vieno moters ciklo metu perėjus prie NŠP nepakito, jie tik pasiskirstė kitaip: vaisinguoju metu jų nebuvo, o nevaisinguoju poros mylėdavosi dažniau.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 17, 13:55)
Kokias dar vieną dvi savaites? Man taip liktų dvi dienos per mėnesį. Kuris vyras gyventų su tokia žmona, kuri gali mylėtis dvi dienas per mėnesį?


Jei tau netrūksta progesterono, po ovuliacijos yra mažiausiai 10 absoliučiai saugių dienų. Dažniausiai būna daugiau. Mano cikle maždaug 15-16. Jei fazė tarp ovuliacijos ir mėnesinių trumpesnė nei 10 dienų - tai rimtas signalas, kad dėl kažkokių priežasčių nepakanka minėto hormono, bet tada pastoti yra labai sunku, nes apvaisinta kiaušialąstė negali įsitvirtinti gimdoje. Aišku, nenoriu pasakyti, kad tau NŠP turi besąlygiškai tikti, tiesiog replikuoju, kad dvi dienos per mėnesį - nerealu smile.gif 4u.gif

QUOTE(mamutas @ 2010 06 18, 11:40)
Gaila, kad Luknė neateina. Iš tiesų tai aš ją labai gerbiu ir ja žaviuosi, manau KB esant labai reikalinga, net basiu įsivaizduoti, kokia nyki be jos būtų Lietuva visomis prasmėmis. O klausimai man kyla tik iš didesnio noro geriau suprasti KB.


drinks_cheers.gif
Atsakyti
manau eiliniam vyrui susilaikymas nereikalingas smile.gif kunigams, jis turi prasme, o kiek jie realiai tuo naudojasi - sunku pasayti. bet jei klebonelis pradeda delfyje aiskinti, uz ka, kiek ir kada tikintys turi moketi baznyciai - tai galiu lazintis, kad jis ivairinasi savo laisvalaiki lytiniais santykiais arba mastrubuoja, nes toie dalykai turetu gerai izeminti vyrus ir tada jie masto ne apie dieva, o apie materialius, zemiskus dalykus. smile.gif
Atsakyti