Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

QUOTE(Shania @ 2010 06 16, 15:35)
Tai kad tokiais klausimais daznai kunigu nuomones nesutampa. Viskas priklauso nuo zmogaus.

Bet tam puslapyje su nuoroda tai irgi kazkokie idomus atsakymai. Stai viena raso, ar jei negalima tuoktis kita karta baznycioje, tai ar galima palaiminti ziedus ir pacius besituokiancius, tai jai duotas atsakymas: ne negalima jokiu ceremoniju imotojanciu santuoka daryti, jokiu palaiminimu. O kitoje vietoje raso moteris, kad nori tuoktis bet vyras buvo vedes, nes prisiime atsakomybe uz vaika. Dabar suprato klydes, nori skirtis, nori santuoka anuliuoti o buvusiuoji nesutinka nes jai dzin. Tai jai duotas atsakymas, kad i arkivyskupija kreiptusi, nes yra pagrindas pradeti byla santuokos anuliavimui. Tai kas cia per dvigubi standartai? g.gif

Na, kai tuokiesi tik iš reikalo, tai gali būti priežastimi vėliau skelbti santuoką negaliojančia, atseit nelaisvas buvai. Toks jau bažnyčios mokymas. O laiminti žiedus suprantu tik kad nerekomenduojama kunigams, negalima klaidinti žmonių, nes tokiu atveju juk jie net nesutuoktiniai.
Atsakyti
Aha, tai jei tuokiesi ne is meiles o tik kad vaikui pavarde duotum, tai gali santuoka anuliuoti? O jei tuokiesi is meiles ir vyras po vestuviu virsta monstru, tai tada anuliuoti negalima, nes santuoka visam gyvenimui? Kazkas nelogisko. Juk tiek vienas tiek kitas zinojo ka daro ir vis delto daro - tuokiasi.
Atsakyti
QUOTE(Pekutis_SM @ 2010 06 16, 14:40)

Jei jau pripažįstame Dievo galybę, tai gal reikėtų pripažinti ir tai, kad, ko gero, nėra jokio žmogaus pagaminto daikto, kuris galėtų apeiti Dievo valią ir galią.

Dievo mums duota visiska pasirinkimo laisve. Man atrodo, kad tai akivaizdu. Zmogus daro ka nori, kartais pats nezinodamas ko nori... ir jei rezultatu nelabai patenkintas, suvercia viska likimo ar Dievo valiai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(xxl @ 2010 06 16, 10:58)
Ziuriu, menkina Dieva rkb funkcionieriai, labai menkina. Ar gali Dievo valia sustabdyti kazkokios materialines priemones? Visko pradzia ir pabaiga? O kaip tada Kristus buvo pradetas? Hierarchu tikejimas silpnas? O gal nera jo? Tada melstis reikia ir prasyti Viespaties sustiprinti tikejima, o ne stabmeldyste uzsiimti ir itraukti i ja likusius tikinciuosius. Taip - tai stabmeldyste, kai gumos gabalas sulyginamas su Dievo valia ir dar tikima, kad jis galingesnis uz Dieva. Geda. Lukne, koks tavo tikejimas, jei tu tiki, kad gumos gabalas neleis ivykti Dievo valiai? Tu rimtai tuo tiki??

Aš nemanau, kad gumos gabalas gali neleisti įvykti Dievo valiai. Aš tikiu, kad žmogaus "ne" gali užkirsti kelią Dievo malonei. Viskas vyks taip kaip turi būti, bet žmogus nusisukęs nuo Dievo, atmetęs jo valią ir Jo malone tai valiai išsiskleisti gėriu save pasmerkia sunkiai kelionei vienumoje.
Guma ne Dievą sustabdo, o žmogų izoliuoja nuo Dievo malonės. Žmogus įsivaizduos pasislėpęs nuo to, ką Dievas jam parinko, o iš tiesų jis tik pasistatys barjierą tarp savęs ir Dievo malonės ir dar paskui klaus "kodėl Jis man nepadeda? Jo turbūt nėra, arba jis sadistas...." Mes sulaukėme išganytojo, nes Marija pasakė "taip" nors tais laikais tai grėsė jai mirtimi (moterys įtartos svetimoteriavimu buvo užmėtomos akmenimis). O mes sakome "ne" nes negalėsime nusipirkti geresnės mašinos? Kiek tų kurios sako "ne" tik dėl baimės už savo gyvybę? Problema, kad savo komfortą laikome svarbesniu už Dievą, to nenorime pripažinti ir visokiais gražiais žodžiais apie tai, kad Dievas visagalis ir apeis mūsų kliūtis bandome save pateisinti. O gal visagalis nenorės šokinėti per mūsų spendžiamas kliūtis, gal paliks mus trumpam apsigalvoti, kad pasijutę vieniši ir silpni, kokie iš tiesų ir esam be Jo malonės, patys išardytume visa, kas mus skiria nuo Jo? Tik toks kelias mums bus skausmingesnis, nes likti be Jo mus globojančios malonės sunku.
Atsakyti
jei zmogaus "ne" uzkerta kelia Dievo malonei - tai kuo nsp geriau uz prezervatyvus? juk tai zmogaus "ne", dar pablogintas veidmaniavimu, ir manymu, kad tokiu budu apgausi Dieva smile.gif is esmes tai tik viena is priemoniu, kuriomis zmogus vykdo savo valia. o jau sprendimas, kuri priemone kosher o kuri ne - tai stabmeldyste.
Atsakyti
QUOTE(xxl @ 2010 06 17, 10:22)
jei zmogaus "ne" uzkerta kelia Dievo malonei - tai kuo nsp geriau uz prezervatyvus? juk tai zmogaus "ne", dar pablogintas veidmaniavimu, ir manymu, kad tokiu budu apgausi Dieva smile.gif is esmes tai tik viena is priemoniu, kuriomis zmogus vykdo savo valia. o jau sprendimas, kuri priemone kosher o kuri ne - tai stabmeldyste.

Aš jau rašiau, kad NŠP geras būdas, kai nėra veidmainiavimas. Kai sutuoktiniai neplanuoja turėti kūdikio, bet priima, jei jis ateina. Tai nėra visiškas ne, tai yra „Tėve, jei nori, atimk šitą taurę nuo manęs, tačiau tebūna ne mano, bet tavo valia!“ 43 Lk 22
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2010 06 17, 09:33)
Aš jau rašiau, kad NŠP geras būdas, kai nėra veidmainiavimas. Kai sutuoktiniai neplanuoja turėti kūdikio, bet priima, jei jis ateina. Tai nėra visiškas ne, tai yra „Tėve, jei nori, atimk šitą taurę nuo manęs, tačiau tebūna ne mano, bet tavo valia!“ 43   Lk 22


O kas pasakė, kad naudojantys prezervatyvą sutuoktiniai nepriims kūdikio, jei jis ateis neplanuotai? Prezervatyvas tik leistų porai užsiimti seksu ne vieną - dvi savaites per mėnesį, bet tris, taip patiriant daugiau santuokinės meilės ir darnos. Negerai? Daugiau meilės, daugiau gražių potyrių negerai? Negi tai trukdo Dievui?

Jeigu NŠP taikai pagal visas taisykles, tai irgi yra visiškas "ne". Tik kad seksui dienų per mėnesį sumažėja ir tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamutas: 17 birželio 2010 - 09:06
nea - tai reiskia, teve, as darau, ka galiu savo pacios nusistatytose ribose, kad atimtum ta taure is manes, taciau tebuna ne mano, bet tavo valia smile.gif ribas tai nustatome mes patys - kam gumyte, kam nsp, o kas ir ratus uzsimeta smile.gif ir kodel tu manai, kad sutuoktiniai nepriims kudykio jei jis ateis jiems saugantis kitais budais? smile.gif
esme yra neplanavimas tureti kudykio - t.y. zmoniu sprendimas. nori, parasysiu, kaip reiketu elgtis, kad butu veikiama pagal 43 Lk 22 - ogi mylets bet kada, nesisaugant jokiais budais - butent tada, Tevas, jei nores atims sita taure ir tai bus Jo valia! bet as suprantu tave - tu tiesiog negali perzengti modelio, kurio ribose veiki, kad paziuretum i visa tai is platesnes perspektyvos.
Atsakyti
QUOTE(mamutas @ 2010 06 17, 09:05)
O kas pasakė, kad naudojantys prezervatyvą sutuoktiniai nepriims kūdikio, jei jis ateis neplanuotai? Prezervatyvas tik leistų porai užsiimti seksu ne vieną - dvi savaites per mėnesį, bet tris, taip patiriant daugiau santuokinės meilės ir darnos. Negerai? Daugiau meilės, daugiau gražių potyrių negerai? Negi tai trukdo Dievui?

Jeigu NŠP taikai pagal visas taisykles, tai irgi yra visiškas "ne". Tik kad seksui dienų per mėnesį sumažėja ir tiek.


Kokias dar vieną dvi savaites? Man taip liktų dvi dienos per mėnesį. Kuris vyras gyventų su tokia žmona, kuri gali mylėtis dvi dienas per mėnesį?
Atsakyti
impotentas arba sventasis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(xxl @ 2010 06 17, 11:08)
nea - tai reiskia, teve, as darau, ka galiu savo pacios nusistatytose ribose, kad atimtum ta taure is manes, taciau tebuna ne mano, bet tavo valia smile.gif ribas tai nustatome mes patys - kam gumyte, kam nsp, o kas ir ratus uzsimeta smile.gif ir kodel tu manai, kad sutuoktiniai nepriims kudykio jei jis ateis jiems saugantis kitais budais? smile.gif
esme yra neplanavimas tureti kudykio - t.y. zmoniu sprendimas. nori, parasysiu, kaip reiketu elgtis, kad butu veikiama pagal 43 Lk 22 - ogi mylets bet kada, nesisaugant jokiais budais - butent tada, Tevas, jei nores atims sita taure ir tai bus Jo valia! bet as suprantu tave - tu tiesiog negali perzengti modelio, kurio ribose veiki, kad paziuretum i visa tai is platesnes perspektyvos.

g.gif Gali mane įtikinti, kad net ir NŠP nėra geras būdas planuoti šeimą, nes tarsi stengiamasi išvengti Dievo dovanos - gyvybės. Bet tikrai negaliu pritarti schmoll.gif , kad prezervatyvai tinkamas būdas, kad jie yra naudojami, tam, kad jei Dievas nori ta šeima rodo savo pritarimą auginti dar vieną kūdikį.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2010 06 17, 16:14)
g.gif Gali mane įtikinti, kad net ir NŠP nėra geras būdas planuoti šeimą, nes tarsi stengiamasi išvengti Dievo dovanos - gyvybės. Bet tikrai negaliu pritarti schmoll.gif , kad prezervatyvai tinkamas būdas, kad jie yra naudojami, tam, kad jei Dievas nori ta šeima rodo savo pritarimą auginti dar vieną kūdikį.


Kad nepritari prezervatyvams, tą aš žinau. Bet kodėl? Kokie argumentai? Jeigu mes jau baigiame Tave įtikinti, kad NŠP ir prezervatyvais vienodai vengiama kūdikio, tai kokie kiti argumentai?

Kodėl KB nori sumažinti poros santykiuose dienų skaičių, kada jie galėtų užsiiminėti seksu? - vai šis klausimas man neaišku. Jeigu teigiama, kad seksas gražu ir gerai, kad jis porai suteikia pilnatvės, tai kodėl elgiamasi priešingai?

Aš suprantu, kad mūsų visuomenė labai seksistinė, kad viskas populiariojoje kultūroje maunama tik ant kito galo, bet čia kalba eina apie šeimą.
Atsakyti