Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

QUOTE(Good_girl @ 2010 06 11, 19:24)
Nu ir fundamentalistų čia priviso smile.gif Kiek religijos nepraplautų smegenų žmogeliui reik išgert, kad prisigalvotų tokių idiotizmų???
Papildyta:
Su tuo patikimumu neperlenk, mergyt wink.gif Nebent pas tave ciklas kaip laikrodis. Nes gatvėj koks kas ketvirtas žmogus yra netyčiukas, tokių būdu 'planuotas' ir skaičiuotas wink.gif

Šiuolaikinėje mokykloje apie mandagumą matyt jau visai nekalba doh.gif ...

Visa laimė, kad tie netyčiukai ten eina, o tai blūdyčiau viena po gatves. Man draugija labiau patinka rolleyes.gif

Nebijau netyčiuko, ypač jei jie taip retai pasitaiko, kad man per 10 metų dar nepasitaikė.
Atsakyti
QUOTE(Good_girl @ 2010 06 11, 18:24)
Su tuo patikimumu neperlenk, mergyt wink.gif Nebent pas tave ciklas kaip laikrodis. Nes gatvėj koks kas ketvirtas žmogus yra netyčiukas, tokių būdu 'planuotas' ir skaičiuotas wink.gif

Nelabai tikėtina, nes šis metodas Lietuvoje pradėtas taikyti maždaug apie 1991 metus, net jei ir visi nuo to laiko gimę vaikai būtų netyčiukai, jie nieku gyvu nebūtų "kas ketvirtas žmogus gatvėj".
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2010 06 11, 18:28)
Nelabai tikėtina, nes šis metodas Lietuvoje pradėtas taikyti maždaug apie 1991 metus


A tikrai? smile.gif Nejau manai, kad visi Lietuvoj tokie atsilikę sovietmečiu buvo? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Good_girl @ 2010 06 11, 21:15)
A tikrai? smile.gif Nejau manai, kad visi Lietuvoj tokie atsilikę sovietmečiu buvo? biggrin.gif

Sovietmečiu tebuvo žinomas kalendorinis metodas, kurio patikimumas tikrai menkesnis ir tinkamas tik turinčioms reguliarias mėnesines.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2010 06 11, 16:46)
Naudodami NŠP mes valdome savo potraukį pagal norimą rezultatą, pasinaudodami savo kūno pažinimu. Metodas pradžioje buvo aborigenų atrastas ir tik vėliau moksliškai išskaičiuotas. Nematau prieštaravimo Dievo valiai, jei išnaudojame savo prigimtines savybes (skirtingumą nuo kitų gyvų padarų, kurie savo potraukio nevaldo ir yra priversti daugintis tam tikrais periodais).



Tai yra labai gražus apibrėžimas ir labai teisingas. Tačiau jei Dievo valia būtų tokia, kad žmogus gali naudotis tik savo kūnu ir jo prigimtinėmis savybėmis, nuodėmė būtų nešioti akinius, judėti vežimėlio pagalba, jei žmogus neįgalus, taip pat ir važinėti automobiliais, skraidyti lėktuvais, nes tai yra technika, tokia pati, kaip ir prezervatyvas, kuri leidžia žmogui išeiti už savo kūno galimybių ribų. Tad ar tikrai yra prieštaravimas Dievo valiai, jei naudojamės ne labai patikimu natūraliu metodu, o gal net šiek tiek mažiau patikimu žmogaus sukurtu?


QUOTE(Luknė @ 2010 06 11, 17:11)
Manau, kad natūralus šeimos planavimas ir yra natūralus, o visos pagalbinės dirbtinės priemonės ir planavimą padaro dirbtinį. Kadangi kalbam apie meilę ir gyvybę, tai manau, kad šiuose dalykuose dirbtinumui nėra vietos.
Kas mano kitaip, elgiasi kitaip. Jei kas klaustų manęs patarimo patarčiau taip kaip man atrodo teisinga. Bažnyčia irgi pataria taip kaip jai atrodo teisinga.



O termometras? smile.gif


QUOTE(Good_girl @ 2010 06 11, 17:24)

Papildyta:
Su tuo patikimumu neperlenk, mergyt wink.gif Nebent pas tave ciklas kaip laikrodis. Nes gatvėj koks kas ketvirtas žmogus yra netyčiukas, tokių būdu 'planuotas' ir skaičiuotas wink.gif


Beveik kaip laikrodis smile.gif Bet aš naudoju ne kalendorinį metodą, o simptoterminį, kuris tinka net ir toms, kurių ciklas labai nereguliarus ir į laikrodį nepanašus nė iš tolo smile.gif O netyčiukų nebijau. Nors nenorėčiau dabar, bet jei bus, tai ir auginsiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 11, 22:46)
Tačiau jei Dievo valia būtų tokia, kad žmogus gali naudotis tik savo kūnu ir jo prigimtinėmis savybėmis, nuodėmė būtų nešioti akinius, judėti vežimėlio pagalba, jei žmogus neįgalus, taip pat ir važinėti automobiliais, skraidyti lėktuvais, nes tai yra technika, tokia pati, kaip ir prezervatyvas, kuri leidžia žmogui išeiti už savo kūno galimybių ribų.

Gal toji sritis išskiriama iš kitų todėl, kad Dievas pakvietė žmogų bendradarbiauti naujų žmonių kūrimo procese, nebelipdo iš molio mirksiukas.gif . Juk Bažnyčia palaiko net oganų trasplantaciją, ne tik mechaninius palengvinimus kūnui ir nemato prištaravimo Dievo valiai, bet lytiškumo srity atkakliai laikosi savo pozicijos, įžvelgdama Dievo valios paniekinimą.
Atsakyti
Kas kvailiausia, jog it tai praeis
Atsakyti
QUOTE(LinguLingu @ 2010 06 12, 14:32)
Kas kvailiausia, jog it tai praeis

Sakai Dievas vėl lipdys kiekvieną be mūsų pagalbos?
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2010 06 12, 18:45)
Sakai Dievas vėl lipdys kiekvieną be mūsų pagalbos?


Ne...Dievas nekintantis...musu kalboskalbelesporstingavimai praeis...lol
bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 11, 23:46)
<...>
O termometras? smile.gif
<...>

Na termometrą prieš mylintis tikrai geriau padėti ant spintelės lotuliukas.gif

O jei rimtai, tai man Bažnyčios argumentai prieš kontracepciją ir už NŠP atrodo labai reikšmingi, todėl renkuosi NŠP. O kiekvienas kitas, kuris negali naudoti NŠP turi svarstyti, ieškoti atsakymų ir imtis atsakomybės už savo veiksmus pats.
Galų gale savo darbų apyskaitą duosim ne Bažnyčiai, o Dievui. Nieko ypatingai gero nematau jei aktyvaus spaudimo dėka visuomenė privers Bažnyčią atsisakyti savo prieštaravimo prieš pvz. prezervatyvus. Ši priemonė nuo to netaps labiau ar mažiau šventa-nuodėminga. Jei šis būdas yra žalingas žmogaus dvasiai, požiūriui į gyvybę tai nors ir Bažnyčia sakytų "puiku naudokit" Dievo akyse liks kaip buvę. Jei net NŠP nėra tinkamas būdas tikiuosi gailestingumo, stengiausi kiek suvokiau labiausiai gerbti žmogaus gyvybės šventumą.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2010 06 11, 22:41)
Gal toji sritis išskiriama iš kitų todėl, kad Dievas pakvietė žmogų bendradarbiauti naujų žmonių kūrimo procese, nebelipdo iš molio mirksiukas.gif . Juk Bažnyčia palaiko net oganų trasplantaciją, ne tik mechaninius palengvinimus kūnui ir nemato prištaravimo Dievo valiai, bet lytiškumo srity atkakliai laikosi savo pozicijos, įžvelgdama Dievo valios paniekinimą.


Taip, tačiau pats šeimos planaimo būdas čia apskritai nė prie ko. Yra nuostabių, gražių protestantų šeimų, kurie naudojasi prezervatyvais ir sėkmingai augina po 4-5 vaikučius, ir yra labai tvirtai tikinčių katalikų, kurie daugiau kaip 1-2 nesiryžta. Todėl aš tikrai nesuprantu, kodėl tie lytiniai santykiai yra šitaip išskiriami ir šiek tiek demonizuojami (tarkim, jie vienas šeimoje serga liga, kurią galima perduoti ir lytiniu keliu).


QUOTE(LinguLingu @ 2010 06 13, 01:51)
Ne...Dievas nekintantis...musu kalboskalbelesporstingavimai praeis...lol
  bigsmile.gif


Kada nors gal, bet yra labai daug absurdiškų nesutarimų smulkmeniškais religiniais klausimais, kurie netyla jau labai ilgai

QUOTE(Luknė @ 2010 06 13, 08:31)
Na termometrą prieš mylintis tikrai geriau padėti ant spintelės lotuliukas.gif



Tikra tiesa lotuliukas.gif

QUOTE(Luknė @ 2010 06 13, 08:31)

O jei rimtai, tai man Bažnyčios argumentai prieš kontracepciją ir už NŠP atrodo labai reikšmingi, todėl renkuosi NŠP. O kiekvienas kitas, kuris negali naudoti NŠP turi svarstyti, ieškoti atsakymų ir imtis atsakomybės už savo veiksmus pats.
Galų gale savo darbų apyskaitą duosim ne Bažnyčiai, o Dievui. Nieko ypatingai gero nematau jei aktyvaus spaudimo dėka visuomenė privers Bažnyčią atsisakyti savo prieštaravimo prieš pvz. prezervatyvus. Ši priemonė nuo to netaps labiau ar mažiau šventa-nuodėminga. Jei šis būdas yra žalingas žmogaus dvasiai, požiūriui į gyvybę tai nors ir Bažnyčia sakytų "puiku naudokit" Dievo akyse liks kaip buvę. Jei net NŠP nėra tinkamas būdas tikiuosi gailestingumo, stengiausi kiek suvokiau labiausiai gerbti žmogaus gyvybės šventumą.


thumbup.gif

O aš niekaip nepagaunu to kabliuko, kuris užkabintų ir įtikintų, kad tie argumentai prieš gyvybės nežudančią kontracepciją yra reikšmingi. Man NŠP yra labai geras, puikus būdas planuoti šeima, bet niekaip nesuokiu, kodėl kiti yra nuodėmingi sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2010 06 14, 10:15)

O aš niekaip nepagaunu to kabliuko, kuris užkabintų ir įtikintų, kad tie argumentai prieš gyvybės nežudančią kontracepciją yra reikšmingi. Man NŠP yra labai geras, puikus būdas planuoti šeima, bet niekaip nesuvokiu, kodėl kiti yra nuodėmingi sad.gif

Aš taip subjektyviai labai mąstau, kad mes iki galo ir nesuprasime, kas iš tiesų yra blogai, kas gerai, kas nuodėmė, o ką galima ja ir nelaikyti.
Ko gero, jei savy galvojame, jog mums prezervatyvo naudojimas bus nuodėmė ir jaučiamės kalti prieš Dievą jį naudodami, tai tas veiksmas ir bus užskaitomas kaip nuodėmė.
Žinoma, žmogus visuomet ieškos sau pateisinimų. Manau, svarbu gyventi drauge su savo vidiniu balsu, vengti priešpriešos savo pačių sieloje, o toje tyloje ir ramybėje ateis ir supratimas apie tai - kas, kaip, kodėl turi būti.
Atsakyti