QUOTE(Una Li @ 2010 01 13, 16:03)
Pagal tavo pasvarstymus reikėtų daryti prielaidą, jog kažkas iš kažkokio centro valdo žmones ir rūpinasi, kad jų būtų pakankamai (nežinau, darbams nudirbti ar kokiems kitiems tikslams
).
Ne is centro, bet valdo. Vienas is tokiu mechanizmu - visuomene. Visuomene, kaip atskira savireguliuojanti sistema, o ne kaip zmoniu valdomas darinys (taip pat kaip zmoniu mase primena gyvuli, nors atskiri zmones joje daug protingesnoi uz gyvuli, taip ir visuomene, kaipo sistema gali elgtis gyvuliskai). Kiekviena visuomene nori augt uzsitikrindama savo egzistencija. Ji nori gyvent. Kaip gyvena atskiras zmogus joje - jai (tuo gyvuliniu aspektu) nesvarbu. Tai nera gerai, tai nera blogai. Tai tiesiog yra. Taip veikia sociumo pasaulis.
QUOTE(Una Li @ 2010 01 13, 16:03)
Tereiktų išsiaiškinti kas tas kažkas ir kokia jam iš to nauda, kad deda tiek pastangų atiminėdamas iš žmonių malonumus ar versdamas daugintis.
Malonumai yra blogis Krikscionybeje, nes tai kuniskumas - SIO gyvenimo dziaugsmo dalis. Krikscionybe aukstina kancia, nes ji, esa, apvalo siela. Seksas, meile - galingos jegos. Del ju juk vyrai kalnus gali nuverst. Isleist galybe is ranku - neparanku baznyciai - uztai ir kontroliuoja.
QUOTE(Una Li @ 2010 01 13, 16:03)
Jei būtum krikščionė, žinotum, kad žmogus gimsta amžinai laimei,
Amzinai laimei kame? Seriant 9-nias burnas ir vos suduriant gala su galu? Dirbant gimdymo ir indu plovimo masina (moteris), ar darbiniu arkliu (vyras), kai vaiku istisa armija? Gyvenant is maisto raciono perpildytoje planetoje (kas tuoj gali atsitikt, uz kokiu 30-50metu) ir kovojant su kitais tokiais pat del amzinosios laimes, vietos po saule? Jei tai laime... tada nezinau.
QUOTE(Una Li @ 2010 01 13, 16:03)
amžinam gyvenimui ir Dievo pakviestas bendradarbiauti sukuriant kitus žmones,
Visa tai tik grazus zodziai, prasilenkiantys su realybe.
Amzinas gyvenimas nebutinai pasiekiamas besilaikant taisykliu (ypac pasenusiu). Tai - saves tobulinimo pasekme.
QUOTE(Una Li @ 2010 01 13, 16:03)
todėl žmogaus tiklas turėtų būti kuo daugiau žmonių į tą laimę kviesti (gimdyti, nes kito būdo nėra). Štai kodėl Bažnyčia smerkia uždarumą gyvybei, kaip egoizmą, savinimąsi gyvenimo, kurio patys niekuom nenusipelnėm, gavom dovanai, bet nenorim dalintis su kitais.
Jei seima nusprendzia turet 1,2, ar 3 vaikus, bet ne 15 ir naudojasi prezervatyvais, tai jau uzdarumas gyvenimui?
Manau, kad zmogaus savanoriskas dauginimosi apribojimas (kontracepcija ir tt.) yra naturalus reiskinys kylantis tada kai zmoniu atsiranda pakankamai daug ir gyvenimo salygos yra palygint geros. Tuom mes skiriames nuo gyvuliu, kurie tik ir dauginasi, kai tik tai jiem imanoma.
Kas atsitiktu jei visi siektu turet daug vaiku ir turetu po 9-10 vaiku dabar, kai salygos palygint geros ir dauguma ju isgyventu (ne taip kaip senoveje). Ogi arsi konkurencija del darbo vietu, maisto, kitu resursu. Kova sociumo viduje. Kiekvienas turetu tenkintis vis mazesniu. Kiltu karai tarp sociumu (saliu) del resurso (Jau dabar dalis to vyksta - Irane, Cecenijoje. Del terorizmo? Ne! Del naftos ir itakos zonu!). Kaip naturali pasekme... Na ar priverstinis dauginimosi apribojimas (kaip Kinijoje).
Gautusi, istisine kova, kuri daugelio zmoniu gyvenima paverstu pragaru. Ypac pralaimejusiuju. Ar tai ir yra Dieviskas planas, amzinosios laimes dalis? Jei taip, tai tos laimes as nelabai suprantu.
Pabandykit paziuret placiau... uz savo religijos ir taisykliu ribu.