Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

QUOTE(Kam @ 2009 12 06, 14:33)
va kaip del vibratoriu tai nezinau ar galimi kokie zaisliukai smile.gif

lotuliukas.gif Su vibratoriumi galima bulviu kose sutrint lotuliukas.gif Cia man toks pat variantas, kaip ir su prevzervatyvais alia "pasiivairinti lyt.akta". Sorry, nu bet kad jie dziaugsmo daugiau suteiktu tai nezinau... nezinau... g.gif Bet cia kaip ir sake, - skonio reikalas bigsmile.gif
Bendrai, Kristuk, jei jau labai norisi pasizaisti apsideliojus prezv, tai turbut nieko blogo - tik va vyro sekla visgi ne "zaisliukyje" turi likt, o ten kur jai dera - tavyje. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gelyteee: 06 gruodžio 2009 - 16:48
Na, man palyginimas su maistu - nelabai. Nes tada tikrai reikia pripažinti, kad noras valgyti ir valgymas turėtų sutapti su vaisingomis dienomis ir mylėjimusi per jas, o ne atvirkščiai. Savo vaisingas dienas apytiksliai žinau ir be termometro, nes būtent tada labai norisi intymumo, o kitomis dienomis man jo visai galėtų nebūti doh.gif

O dėl citatų iš Biblijos... Na, manau, kad tais laikais irgi visko buvo - ir abortų, ir žolelių, o gal net išmanančios ir pasiskaičiuoti galėdavo. Namanau, kad tos žinios buvo prieinamos visoms, bet tikrai buvo savo "amatą" žinančių bobučių. O tai, kad Biblijoje citatų nėra, reiškia, kad nuodėmė-nenuodėmė yra tiesiog Bažnyčios samprotavimai. nesakau, kad jie blogi, bet... kažkada Bažnyčia lygiai taip pat samprotavo, kad, pavyzdžiui, Žemė sukasi aplink Saulę, o ne atvirkščiai. O tuos, kurie su tuo nesutikdavo, galima būdavo paprasčiausiai iškepti verysad.gif

Man atrodo, kad SĄMONINGAS mylėjimasis TIK tomis dienomis, kai pastoti negalima, yra lygiai toks pats barjeras, kaip ir prezervatyvas. Gerai čia buvo parašyta: "tu esi gudri..." Na, tikrai, ot gudri, ėmiau ir apgavau Dievą smile.gifsmile.gifsmile.gif Čia kaip ir pasinaudojimas įstatymo spraga smile.gifsmile.gifsmile.gif Kažkodėl man tas nuodėmės priskyrimas prezervatyvui labai panašus į tikėjimą "Dievu-buhalteriu".

Beje, norėjau paklausti žinančių, ar Bažnyčios mokymas reikalauja susilaikyti nuo lytinių santykių advento, gavėnios metu? T.y. ar yra kokių nors "neleistinų dienų"?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žiogelis: 06 gruodžio 2009 - 17:17
QUOTE(Jurgulė @ 2009 12 04, 22:58)
tiesa yra tiesa.... ir visais laikais tiesa bus tiesa.
Mane irgi stebini savo atsilikimu. smile.gif

taip, bet mes kalbame ne apie tiesa, o tik apie religijos sugalvotas dogmas, kurios su tiesa neturi nieko bendra.
o pasirinkimo laisve - tai jau sios Visatos istatymas.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2009 12 06, 17:09)
Man atrodo, kad SĄMONINGAS mylėjimasis TIK tomis dienomis, kai pastoti negalima, yra lygiai toks pats barjeras, kaip ir prezervatyvas. Gerai čia buvo parašyta: "tu esi gudri..." Na, tikrai, ot gudri, ėmiau ir apgavau Dievą smile.gifsmile.gifsmile.gif Čia kaip ir pasinaudojimas įstatymo spraga smile.gifsmile.gifsmile.gif Kažkodėl man tas nuodėmės priskyrimas prezervatyvui labai panašus į tikėjimą "Dievu-buhalteriu".



Va būtent. Kodėl turi mylėtis būtent tomis dienomis, kai mylėtis nesinori? Pvz., pirmomis dienomis po mėnesinių? Nėra noro, nėra malonumo, bet nepastosi. Tai ar turi tai prasmę? Argi tai laisvė rinktis mylėtis tomis dienomis, kai nesinori?
Atsakyti
nesimylek, susilaikyk- tada busi doras blink.gif . nezinau, man kartais atrodo, kad baznycia kazkur padebesiais skraido ir neturi supratimo apie paprastu eiliniu zmoniu gyvenima.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2009 12 06, 18:09)
Beje, norėjau paklausti žinančių, ar Bažnyčios mokymas reikalauja susilaikyti nuo lytinių santykių advento, gavėnios metu? T.y. ar yra kokių nors "neleistinų dienų"?

Ne, nera.

QUOTE(vaižgantė @ 2009 12 06, 23:37)
Va būtent. Kodėl turi mylėtis būtent tomis dienomis, kai mylėtis nesinori? Pvz., pirmomis dienomis po mėnesinių? Nėra noro, nėra malonumo, bet nepastosi. Tai ar turi tai prasmę? Argi tai laisvė rinktis mylėtis tomis dienomis, kai nesinori?

O kas sako, kad turi myletis tada, kai nenori? g.gif Cia jau tamstos interpretacija. Ne vienoje krikscioniskoje baznycioje tokios nuostatos ne su ziburiu nerasi.
Myletis reikia tik tada, kai nori. Taciau ne visada norai ir galimybes turi sutapti. Zmogus ne koks gyvulys - esant reikalui gali ir susilaikyti, ir palaukti tinkamo laiko.
Ir cia kiekvieno asmeninis reikalas kokiais nuostatais vadovautis. Krikscionis vadovaujasi krikscioniskais, musulmonas - musulmoniskais, netikintis turi savo nuomone.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2009 12 06, 17:09)
... kažkada Bažnyčia lygiai taip pat samprotavo, kad, pavyzdžiui, Žemė sukasi aplink Saulę, o ne atvirkščiai. O tuos, kurie su tuo nesutikdavo, galima būdavo paprasčiausiai iškepti  verysad.gif



Atsiprašau, čia turėjo būti Saulė sukasi aplink Žemę blush2.gif

Man tikrai keistai atrodo tokia moralinė buhalterija. Kunigas per išpažintį paklausia, ar nenaudoji prezervatyvų, bet neklausia, ar rūšiuoji atliekas, ar neišmeti maisto, ar nepraeini gatvėje pro sušalusį ir išalkusį benamį, ar savo pinigais neremi iki kraštutinumų žiaurios mėsos pramonės, kur gyvūnai ir auginami, ir nužudomi nežmoniškomis sąlygomis. Visa tai netrukdo priimti Kristaus kūną, o va prezervatyvas - trukdo. Na, kaip tie grūdai, kuriuos per šabą skynė Jėzaus mokiniai tuo susilaukdami begalinio pasmerkimo.

Jei lytiniai santykiai pripažįstami ne tik kaip priemonė pratęsti giminei, bet ir kaip sutuoktiniu meilės išraiška, kodėl tada draudžiama reikšti meilę, jei viena siš sutuoktiniu serga liga, kuria galima užsikrėsti ir lytiniu keliu? Dėl to, kad sėkla patenka ne ten, kur jai skirta?

Kartą pas mus į namus užėjo kokių 5-7 metų mergaitė. Lauke buvo labai šalta, vakaras, aš buvau viena su dviem vaikais. Ji pasakojo istoriją, kad jos mama guli ligoninėje, ji viena su vyresne sese namie, yra dar jaunesnis brolis, neturi ką valgyti. Tada taip pasimečiau, kad sukroviau jai visus jogurtus, sūrelius, bandeles, ką turėjau, įdėjau 20 Lt., daviauvyresnėlės pirštines ir liepiau apsimauti, nes rankos buvo ledinės... Bet tik paskui susivokiau, kad nepakviečiau jos prie stalo, nepamaitinau, nepagirdžiau šilta arbata, neišsiklausinėjau smulkiau, nepasidomėjau, gal galiu padėti daugiau - pranešti vaiko teisių apsaugos tarnyboms ar pan. Aš iki šiol to be proto gailiuosi, meldžiuosi už ją ir man tai šimtą kartų didesnė nuodėmė nei prezervatyvo panaudojimas. Ir jei yra nuodėmė saugotis pastojimo, tai koks skirtumas, kaip. Tada reikia pripažinti, kad visos mes nenorime atsiduoti Dievo valiai ir bijome pripažinti, kad jis geriau žino, kiek vaikų galime pagimdyti ir išauginti wink.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žiogelis: 06 gruodžio 2009 - 23:59
QUOTE(Žiogelis @ 2009 12 07, 00:34)
jis geriau žino, kiek vaikų galime pagimdyti ir išauginti wink.gif

Ties šia vieta aš su jumis sutinku - Jis žino geriau... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2009 12 06, 23:32)
O kas sako, kad turi myletis tada, kai nenori?  g.gif Cia jau tamstos interpretacija. Ne vienoje krikscioniskoje baznycioje tokios nuostatos ne su ziburiu nerasi.
Myletis reikia tik tada, kai nori. Taciau ne visada norai ir galimybes turi sutapti. Zmogus ne koks gyvulys - esant reikalui gali ir susilaikyti, ir palaukti tinkamo laiko.


Dauguma moterų, kiek žinau, nori mylėtis būtent per ovuliaciją, t.y. tuo laiku, kai yra pati didžiausia tikimybė pastoti. O jei KB draudžia kontracepciją, vadinasi, galima mylėtis tik tada, kai nesinori, o nesinori būtent per nevaisingas dienas (na, vyrams tai sunkiau suprasti). Trumpai tariant, lieka vienintelė išeitis, - miegoti skirtinguose kambariuose ir mylėtis tik tada, kai planuojamas vaikas.
Pritariu Žiogeliui- bet kokį mėginimą apgauti Dievą išties galima vadinti nuodėme.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2009 12 07, 00:34)
Aš iki šiol to be proto gailiuosi, meldžiuosi už ją ir man tai šimtą kartų didesnė nuodėmė nei prezervatyvo panaudojimas.

Būtent...
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2009 12 06, 22:34)
Man tikrai keistai atrodo tokia moralinė buhalterija. Kunigas per išpažintį paklausia, ar nenaudoji prezervatyvų, bet neklausia, ar rūšiuoji atliekas, ar neišmeti maisto, ar nepraeini gatvėje pro sušalusį ir išalkusį benamį, ar savo pinigais neremi iki kraštutinumų žiaurios mėsos pramonės, kur gyvūnai ir auginami, ir nužudomi nežmoniškomis sąlygomis. Visa tai netrukdo priimti Kristaus kūną, o va prezervatyvas - trukdo. Na, kaip tie grūdai, kuriuos per šabą skynė Jėzaus mokiniai tuo susilaukdami begalinio pasmerkimo.

Ar Jusu yra kada nors kunigas klauses, koki budu Jus saugotes? g.gif Manes asmeniskai ne. Ir isvis nemanau, kad jie kimba prie tokiu klausimu - pradedant prezervatyvais, baigiant ekologija... Turbut kiekvienam atejusiam ispazinties ji uztruktu maziausiai 2 valandas, kol visas sitas bedas isklamandinetu kunigas.
Zmogus samominingas ir jautrus savo sazinei tiek kiek jis nori - ir jei jaucia daras nuodeme, apie tai sako kunigui (arba klausia - ar tai isties nuodeme).

Va cia tai man Jusu juoda moraline buhalterija. Suabsoliutinat prezervatyvus iki begalybes, teikdama, jog ir taip yra kitokiu nuodemiu. Zinoma, kad yra ir didesniu, ir mazesniu, taciau jei kiekv.krikscionis savo moralei naudotusi sia buhalterija - kad aij, nieko cia blogo tos gumytes, yra blogesniu nusizengimu; tai jau butu mazu maziausia nesazininga. Mes diskutuojam butent apie sia nuodeme ir nelyginam jos su kitom. Nes visada bus ir mazesniu ir didesniu.
Kaip Jums atrodo, ka sventieji veikdavo po keleta valandu kas savaite klausyklose? Ar jie darydavo baisias nuodemes ir dar taip daznai? Kiekvienas turi sau kertele, kiekvienam Tiesa skamba skirtingai, kiekvienas isgyvenam kitaip sazines priekaistus ar skrupulus. Jei Jusu prezervatyvai nejaudina, kaip nuodeme - lai bunie Jums tai ne nuodeme. Taciau Baznycios mokymas sako kitaip - beje nuolankumo Baznyciai dorybe siandn visai neminima.

Atleiskit, bet ne visai supratau, kodel paminejot pasakojima apie susalusia mergaite sioje temoje unsure.gif . Istorija gan grazi ir subtili, bet kam ji skirta? Pamineti, jog yra ir aukstesniu bei didingesniu uzduociu skelbti zmogiskuma, nei atsisakant prezervatyvu? Taciau tuo niekas ir neabejoja. Kaip ir sakiau, - lyginimas nuodemiu/geru darbu i Tiesa musu nenuves.
Atsakyti
QUOTE(Gelyteee @ 2009 12 08, 17:14)
Va cia tai man Jusu juoda moraline buhalterija.

stipriai suabejojau ar jus mastantis zmogus rolleyes.gif nejaugi jus aklai tikite viskuo, ka sako baznycia?
o kaip jus jaustumetes, jei baznycia eilini karta perziuretu savo dogmas ir butent del prezervatyvu pakeistu savo nuomone? tada jus savo irgi pakeisite ar liksite prie dabartines?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gluosnis: 08 gruodžio 2009 - 18:25