Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

laisve yra iliuzija smile.gif jurgule, nekreipk demesio i piktzodziavimus ir nesureiksmink ju. zones tokiu budu issako savo nuomone - ju nuomone nei kb, nei tavo poziurio i ja nepakeis, kaip ir tavo poziureis nepakeis ju nuomones apie kb. belieka tik susirinkti visas nuomones ir paziureti i jas is virsaus - pamatysi mozaika, kuri ir sudarys visumos modeli. o kiek tai atspindes realybe - kitas klausimas.
mane dar kai kas stebina - kad daugelis krikscioniu vietoje to, kad kaip siule Kristus, atsuktu kita zanda, puola kumsciais mojuodamos irodineti savo tiesas. juk nuo to niekas nepasikeis - agresija issaukia agresija refleksu lygyje ir tik stiprios dvasios zmones gali sau leisti neatsakyti i ja. va jie ir yra tikrieji krikscionys/musulmonai/budistai/ ar tiesiog daugiau suprantantys.
Atsakyti
Aš tikrai atsiprašau, jei užgavau kieno nors jausmus. Paskutinis mano postas tikrai buvo "perlenktas" smile.gif Aš tikrai neturiu nieko prieš NŠP. Man tai yra gražu, nuostabu, tik nesutinku su kai kuriais argumentais. NŠP naudojimas man yra na, kaip ir dešimtinės atidavimas labdarai (bažnyčiai arba tiesiog stokojantiems). Tai yra sektina ir girtina, bet juk nėra nuodėmė taip nedaryti g.gif Na, arba pasninkas. Pasiskaitai Bernardinuose: "pasninko patiekalai: lašišos kepsnys" ir juokas ima smile.gif Bet va, nėra nuodėmė net ir per pasninką valgyti sočiai.

Dėl orumo: sutinku, vyras su guma neatrodo man gražiai ir oriai, kaip ir moteris su termometru smile.gif Ir šiaip jau, čia pavyzdys gal ir ne į temą, nes ir su grandinėmis ant kaklo žmogus gali būti orus. Orumas nuo išorinių atributų man nelabai priklauso.

Dėl susilaikymo: čia, man regis, yra sąmoningumo dalykas. jie žmogus gyvena nesąmoningai, jam toks apribojimas, kaip nesimylėti per vaisingas dienas, gal ir yra prasmingas, bet jei žmogus sąmoningas, jam su susilaikymu iš viso nebus problemų ir nereikia jam to gebėjimo susilaikyti ugdyti.

Dėl sutuoktinių santykių ir atvirumo gyvybei: mane "užmuša" argumentas, kad kontracepciją naudojanti moteris nėštumo atveju darysis abortą. Kai kurios - galbūt, bet jei moteris yra tikinti, praktikuojanti, sąmoninga, tai net ir pastojusi su prezervatyvu ji aborto nedarys. O santykiai gal ir keičiasi labai subtiliai, bet tai vėlgi labai priklauso nuo daugelio kitų dalykų. Juk gali būti, kad santykiai ir naudojant NŠP bus tokie - nevaisingos dienos? Na, tai gulam! Nori-nenori - koks skirtumas, svarbiausia, kad GALIMA! Tikrai nemanau, kad jūsų šeimose santykiai yra tokie, aš norėjau tik pateikti pavyzdį, kad pats NŠP nėra panacėja nuo vartotojiškų santykių.

Aš asmeniškai galėčiau NŠP ir kitas apsisaugojimo priemones palyginti su moters higieninių priemonių pasirinkimu: NŠP, kaip ir daugkartiniai įklotai menstruacijų metu - atveria kitokį santykį su nuosavu kūnu, neabortuojančios priemonės, kaip ir vienkartiniai ekologiški įklotai - neteršia gamtos, sveikatai nekenkia, taigi, ne nuodėmė, bet tiesiog patogiau, lengviau - atitinkamas ir santykis su aplinka, na o abortuojančios priemonės kaip ir Allways - nieko gero nei moteriai, nei žemei. Atsiprašau už tokį palyginimą, bet tai geriausiai atsipindi mano požiūrį į apsisaugojimo priemones.
Atsakyti
QUOTE(xxl @ 2009 11 18, 11:07)
mane dar kai kas stebina - kad daugelis krikscioniu vietoje to, kad kaip siule Kristus, atsuktu kita zanda, puola kumsciais mojuodamos irodineti savo tiesas. juk nuo to niekas nepasikeis - agresija issaukia agresija refleksu lygyje ir tik stiprios dvasios zmones gali sau leisti neatsakyti i ja. va jie ir yra tikrieji krikscionys/musulmonai/budistai/ ar tiesiog daugiau suprantantys.


Kur čia tuos kumščius matai? Vyksta normali diskusija.
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2009 11 18, 00:50)
Dievas žmogų sukūrė taip nuostabiai ir tobulai, kad geriau ir nesugalvosi.  Dažnai žmogus su savo "išmintimi" nori iššokti aukščiau Dievo, bet taip save sudarko, kad paskiau atsisuka į Dievą ir Jį pradeda keikti, nors kaltas tik pats žmogus dėl savo pridarytų nuodėmių ir jų pasekmių.Viskas Dievo gražiai paskaičiuota nei atimsi , nei pridėsi, yra laikas vaikus gimdyti, yra laikas juos daryti.Atėjus dar kitam laikus tas vaikučių gamybos "fabrikėlis" užsidaro. O kai pradėjo į organizmą kišti visokias chemijas, spirales ir t. t., kai žmogus peržengė savo ribą lytiniame palaidume, štai iš čia ir kyla jo dvasinės ligos. Visur kur tik žmogus sulaužo Dievo įsakymus, ten kur jis prasilenkia su tikrąja meile, ir iš kietos bei išpuikusios širdies elgiasi blogai, jis kenčia dvasiškai ir fiziškai.
  Ne kartą šioje temoje tenka išgirsti nepagarbius žodžius apie krikščionybę, katalikybę. Kodėl negalima gražiai kalbėtis apie naudą ar nenaudą naudojantis prezervatyvais, kodėl dar šalia to reikia išklausyti įvairiausius kaltinimus Katalikų Bažnyčiai, prie ko čia ką Jėzus įkūrė ar neįkūrė.Šaipomasi iš kunigų, iš Atgailos sakramento, iš pačių mamų kurios naudoja NŠP. Kodėl? Katalikų Bažnyčios tvarka yra tokia ir ne kitokia. Ir tie kurie yra katalikai turi tos tvarkos laikytis, o jei jos nesugeba laikytis vadinasi daro nuodėmę, tad nėra čia ko ir kaltinti. 
Manau, teologijos temą būtų galima pagvildenti atskirai. 4u.gif  smile.gif

drinks_cheers.gif Pritariu tau visu 100 procentų.

QUOTE(vaižgantė @ 2009 11 18, 14:28)
Kur čia tuos kumščius matai? Vyksta normali diskusija.

Na, Jūsų pasisakymų vadinti normalia diskusija, išaukštinant save ir niekinant kitaip mąstančius, tikrai nepavadinčiau. Sorry, bet tik ir ieškote prie ko prikibti bet kurioje temoje, kuri tik pasirodo iš srities apie Dievą, bažnyčią ir pan. g.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2009 11 17, 18:35)
Tarkim, kad taip, bet Jėzus Kristus įkūrė ne KATALIKŲ bažnyčią.

bigsmile.gif Jezus tikrai nesake, kad stai kuriu KATALIKU Baznycia. Taciau Sv.Petro ipedinis yra Kataliku Popiezius. O Biblija "prisitraukia" ir cituoja kas tik nori ir kaip tik nori.
Viskas - sorry, no more offtopic! poster_dont.gif
QUOTE(vaižgantė @ 2009 11 17, 23:29)
*Iš tiesų pašaipos objektas yra nemąstantys žmonės, nes jie prisigalvoja visokių rėmų ir jų įsitvėrę laikosi užuot buvę laisvi.
**Ir užuot patys galvoję, rašinėja citatas iš NT.

* lotuliukas.gif O po to teigiate, kad nesikumsciuojat... Kaip suprantu, pastaroji izvalga skirta tikintiesiems. bigsmile.gif Dar tiksliau - visam Romos Kataliku "elitui" - popieziui, arkivyskupams, teologams ir pan. Na smarkiai Jus cia, bet vis gi - Jusu teise. Jus musu "isgalvotuose" remuose matote blogi, o man tai yra LAISVE, teigiant geri, oruma ir tikra santyki! tongue.gif
Tikrai - nemastantis zmogus (be morales nuostatu, jautrios sazines ir atviros sirdies) niekur nera grazu - nei religijoj, nei "nereligijoj".
**Beje, citatu is NT kol kas buta laaabai mazai. g.gif Atrodo Jus pati nedaug susipazinusi su Katalikybe ir jos mokymu. Tokiu atveju gan sunku diskutuot, nes kaip ir kazkur rasiau - ne tie patys yra iseities taskai.
QUOTE(xxl @ 2009 11 18, 10:07)
mane dar kai kas stebina - kad daugelis krikscioniu vietoje to, kad kaip siule Kristus, atsuktu kita zanda, puola kumsciais mojuodamos irodineti savo tiesas. juk nuo to niekas nepasikeis - agresija issaukia agresija refleksu lygyje

Matai, xxl, Kristus siule atsukt zanda pykstantiems, bet del ju pykscio nenusigrezt nuo savo isitikinimu. Irodineti niekas neirodineja. Kiekviena dalinames savo poziuriu, nesupratau is kur tas agresijos matymas cia? g.gif

Ziogeli, idomu skaityt Tavo mintis, nes man atrodo esi jautrus ir nuosirdus zmogelis. Taciau visai nesuprantu kodel moteriai matuotis termometru kasrytine temp yra jos orumo paniekinimas. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gelyteee: 18 lapkričio 2009 - 16:42
QUOTE(xxl @ 2009 11 18, 12:07)
laisve yra iliuzija smile.gif jurgule, nekreipk demesio i piktzodziavimus ir nesureiksmink ju. zones tokiu budu issako savo nuomone - ju nuomone nei kb, nei tavo poziurio i ja nepakeis, kaip ir tavo poziureis nepakeis ju nuomones apie kb. belieka tik susirinkti visas nuomones ir paziureti i jas is virsaus - pamatysi mozaika, kuri ir sudarys visumos modeli. o kiek tai atspindes realybe - kitas klausimas.
mane dar kai kas stebina - kad daugelis krikscioniu vietoje to, kad kaip siule Kristus, atsuktu kita zanda, puola kumsciais mojuodamos irodineti savo tiesas. juk nuo to niekas nepasikeis - agresija issaukia agresija refleksu lygyje ir tik stiprios dvasios zmones gali sau leisti neatsakyti i ja. va jie ir yra tikrieji krikscionys/musulmonai/budistai/ ar tiesiog daugiau suprantantys.

gerai , nekreipsiu 4u.gif
Nėra čia tų "kumščių" nei iš vienaip galvojančių nei iš kitaip. Nemanau, kad yra būtinybė sukioti tuos žandukus mirksiukas.gif . Yra tik nuomonės aštresnis reiškimo būdas.
Atsakyti
QUOTE(Gelyteee @ 2009 11 18, 16:35)

**Beje, citatu is NT kol kas buta laaabai mazai.  g.gif Atrodo Jus pati nedaug susipazinusi su Katalikybe ir jos mokymu. Tokiu atveju gan sunku diskutuot, nes kaip ir kazkur rasiau - ne tie patys yra iseities taskai.



Išties po to, kai gerai susipažinau su KB mokymu, ir nusivyliau juo. Savo laiku buvau aktyvistė savo parapijoje, mano namuose sekmadieniais po Mišių rinkdavosi maldos ir šv.Rašto skaitymo grupelė.
Atsakyti
QUOTE(Gelyteee @ 2009 11 18, 16:35)

Ziogeli, idomu skaityt Tavo mintis, nes man atrodo esi jautrus ir nuosirdus zmogelis. Taciau visai nesuprantu kodel moteriai matuotis termometru kasrytine temp yra jos orumo paniekinimas.  unsure.gif


Na, jei taip imtume ir pamedituotume ties žodžiu "orūs santykiai", tai man regis tokie santykiai, kai du žmonės iš meilės vienas kitam atsiduoda tada, kai abu to trokšta ir pilnai prisiima atsakomybę už tai, kokios bus tų santykių pasekmės, negalvodami, vaisingos dienos ar nevaisingos ir vaisingomis netupintys "užsispaudę". O kai jau matuojama temperatūra, braižomi grafikėliai ir pagal tai tie santykiai reguliuojami, jie yra TIEK PAT orūs arba neorūs, kiek ir maunantis prezervatyvą ar naudojantis spermicidinėmis žvakutėmis ar NLA. Tiesiog man tas orumas čia yra toks truputį niekinis argumentas. Man - tiek, kiek aš išjaučiu žodžio "orus" prasmę.

Beje, aš čia labai pasigendu citatų iš NT. Jei atmestume bažnyčios mokymą ir jos komentarus, ar yra kas nors apie gimimų reguliavimą šeimoje pasakyta Biblijoje?

Beje, daug galvojau apie tą citatą, kur Dievas pražudė Onaną. O kodėl manoma, kad pražudė todėl, kad išliejo sėklą ne ten, kur reikia, o ne todėl, pavyzdžiui, kad nepaklausė paliepimo? Aš ST apskritai nedrįstu skaityti, gal kas yra daugiau pasakyta apie tai?

Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2009 11 20, 20:26)
* O kai jau matuojama temperatūra, braižomi grafikėliai ir pagal tai tie santykiai reguliuojami, jie yra TIEK PAT orūs arba neorūs, kiek ir maunantis prezervatyvą ar naudojantis spermicidinėmis žvakutėmis ar NLA.

**Beje, aš čia labai pasigendu citatų iš NT. Jei atmestume bažnyčios mokymą ir jos komentarus, ar yra kas nors apie gimimų reguliavimą šeimoje pasakyta Biblijoje?

***Beje, daug galvojau apie tą citatą, kur Dievas pražudė Onaną. O kodėl manoma, kad pražudė todėl, kad išliejo sėklą ne ten, kur reikia, o ne todėl, pavyzdžiui, kad nepaklausė paliepimo? Aš ST apskritai nedrįstu skaityti, gal kas yra daugiau pasakyta apie tai?

*Idomiai cia isvedziojai. rolleyes.gif Na kazkuria prasme ir teisingai. mirksiukas.gif Tikrai NSP savaime nelemia to, jog poros santykiai bus orus. Orumas cia naudojamas tik tuo atveju, kad moters naturalus vaisingumas nera pasalinamas arba su juo elgiamasi "kaip su blogiu" - nereikalingu per tam tikra akta (uzsimaunant prez).
Gal nevisai adekvaciai, bet man vaisingumas panasus su "alkio" pojuciu. Mes valgome tada kai norime, kada musu kunas pasako, kad jau atejo laikas (nevaisingumas byloja, kad jau laikas lyt.santykiams). Gi jei alki tarkim "uzmusam" kokiom tai tabletem (kaip vaisinguma su KT) ar tai teisinga? Ar nepakenkiama savo kunui, valgant bet kada ir bele kiek - nes nei alkio, nei saiko nera. Ir ar tada valgymas, kaip kad siek tiek "sakralus" veiksmas nepraranda savo orumo?

**Na zinoma, kad nera tongue.gif . Tuometiniai zmones dar labai toli toli buvo nuo to. Net Sv.Akvinietis aborto nemate, kaip nuodemes - nesuprato daugelio dalyku tuometine liaudis. Kas liecia Baznycios mokyma, viskas yra visgi paremtas Biblija - ji yra perinterpretuojama Baznycios, kad atitiktu siandienines realijas.

***Siaip tai isties, nelabai aisku, kodel Onanas prazudytas - ar kad nepaklause paliepimo, ar kad sekla isliedavo ne i moteri.
"Bet Onanas, žinodamas, kad palikuonis nebus jam, kada tik susieidavo su brolio žmona, išliedavo savo sėklą ant žemės, nes nenorėjo duoti savo broliui palikuonio. Ką jis darė, buvo nedora VIEŠPATIES akyse. VIEŠPATS ir jam atėmė gyvastį." (Pr 38, 9-10) Tas "ka jis dare" mano supratimu adresuotas i seklos isliejima (nes tai yra darymas - veiksmas), o ne i nenora, kas jau butu ne veiksmas, o uzgaida, mastymas.
Atsakyti
QUOTE(Gelyteee @ 2009 11 22, 16:34)
(nevaisingumas byloja, kad jau laikas lyt.santykiams)


kąą?? o kodėl neatvirkščiai tada? tik dėl to, kad šiuolaikiniam žmogui turėti daug vaikų yra nebepatogu? visai čia nekvepia pamokymais 'iš viršaus'...
Atsakyti
Sveikutes, noriu prisijungti prie jusu sioje diskusijoje. Jau kuris laikas as apie tai galvoju, bet vis nerandu atsakymo. Kiek teko dometis ir skaityti taip is tiesu kataliku baznycia pasisako tik uz naturalu seimos planavima.
O gal kuri is jusu kalbejosi tiesiai su kunigu ar vienuoliu apie apsisaugojima?
Atsakyti
QUOTE(giliukė @ 2009 11 26, 14:18)
O gal kuri is jusu kalbejosi tiesiai su kunigu ar vienuoliu apie apsisaugojima?

Mes cia kazkur anksciau rasinejomes, kad ne vienai teko. Bet matai, brangioji, musu kunigeliai ne visada ta pati pasakys, lb.priklauso pas koki nueisi. Senukas apie NSP tikriausia nei girdejes, nei ka ten supranta, o kiti tiesiog lb.nuolaidziauja sitam reikale zmonems. Jei turi proga Kaune VDU pasiklausyt Norbekovo Bioetikos kurso - tai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif butu. O siaip su juo ir pasisneet gal butu imanoma, ta prasme asmeniskai, tik nelabai zinau kur jis gyvena, Misias aukoja... Lygtais Vilniuj seniau buvo...
Atsakyti