Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif o kuo ana žinutė buvo prasta?
Jackau, paskaitinėjau diskusiją... doh.gif Taip ir noris tikėtis, kad nė į vieną "patarimą" ar išvedžiojimą autorė neatsižvelgs. Nes kas be nuodėmės... o tokių čia nesimato biggrin.gif Apie nesugadintą sąžinę visai nėr kalbos.
Šakės, bet kad jau ir nutrauktas lytinis aktas - nuodėmė, tai pirmą kart išgirdau g.gif Jau tada tikrai nesuprantu, kodėl NŠP - ne nuodėmė.
Čia mintys balsu ATSAKYMŲ NEPAGEIDAUJU
Papildyta:
smile.gif+2009 11 12, 20:10-->
QUOTE(hi smile.gif @ 2009 11 12, 20:10)
santa2.gif

lotuliukas.gif Ieškai simpatiškiausio snukiuko visai šitai... erdvei nuskaidrint?? lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2009 11 12, 21:17)
Čia mintys balsu ATSAKYMŲ NEPAGEIDAUJU

nieks tavęs čia neklausys, aš gal tavo atsakymų ir nepageidavau tongue.gif

QUOTE(Sazha @ 2009 11 12, 21:17)
Šakės, bet kad jau ir nutrauktas lytinis aktas - nuodėmė, tai pirmą kart išgirdau  g.gif 

bigsmile.gif
šita...
QUOTE(Sazha @ 2009 11 12, 21:17)
Jau tada tikrai nesuprantu, kodėl NŠP - ne nuodėmė.

Atidžiau paskaityk
juos atlikti yra leistina ir tuomet, kai numatoma, kad jie bus nevaisingi dėl tokių priežasčių ,kurios nepriklauso nuo sutuoktinių valios
Papildyta:
QUOTE(Sazha @ 2009 11 12, 21:18)
lotuliukas.gif Ieškai simpatiškiausio snukiuko visai šitai... erdvei nuskaidrint??  lotuliukas.gif

ni, parašiau, paskui sugalvojau, kad jau gana ir ieškojau, kaip nusimuilint, tai rinkau variantus kaip "pataisyt" biggrin.gif
Einu namo biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi :): 12 lapkričio 2009 - 20:28
QUOTE(mamutas @ 2009 11 11, 20:30)
Tik maža replika:

Kulvietis katalikybės priešininkas, ne krikščionybės. Tikintieji nėjo į liuteronišką Mažvydo parapiją, nes kėlėsi per Nemuną į katalikišką, KB jiems buvo patraukliau, tuo Mažvydas ir skundėsi.

Žalčius yra ir šiandien globojančių.

Dėl visa kita... ne čia vieta diskutuoti...

Tik dabar galėjau prisijungt, bet ilgai kamavausi, kad truputį sumaliau biggrin.gif Kažkaip pražioplinau, kad Mažvydas irgi buvo liuteronas, persivertęs iš katalikybės, o buvau įsitikinus, kad jis iki galo buvo katalikas. O dėl viso kito, nesutinku, bet čia, tiesa, ne vieta diskutuoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2009 11 12, 15:08)
Man kilo dabar toks klausimas: ar KB leidžia oralinį sexą? Juk jeigu sperma atsiduria moters burnoje, tai vėlgi nėra "atvirumo gyvybei"? biggrin.gif

NE. 4u.gif
Atsakyti
Iš tikro tai čia labai skaudi tema.Esam katalikai,tačiau mes neplanuojam daugiau vaikų. Naudojam ir nšp ir nla ir prezervatyvus .Tačiau jei pastočiau,tikrai gimdyčiau.Ir labai liūdina,kad du iš šių būdų yra draudžiami katalikams verysad.gif Šitie draudimai juk yra tiesiog pačių žmonių (dvasininkų) išgalvoti,savaip interpretuojant Dievo mokymą. Ir nesutinku su tuo,kad mes taip saugodamiesi neesam atviri gyvybei schmoll.gif Yra tikimybė,nors ir labai maža,kad galiu pastot. Mes laikomės tiesioginio Dievo įsakymo-nežudyk,tai yra nenaudojam kontracepcijos,kuri veikia abortuojančiai. Manau,kad laikui bėgant šie neabortuojančių apsisaugojimo priemonių draudimai bus panaikinti,kaip kad nuolat yra sušvelninama ar visai panaikinama eilė taisyklių,nuostatų,draudimų,ar kaip tai pavadinti.
Atsakyti
smile.gif+2009 11 12, 20:31-->
QUOTE(hi smile.gif @ 2009 11 12, 20:31)
Požiūrių būna visokių. O oficialiai rašo va taip:

11. Šie aktai, kuriais vyras ir žmona intymiai ir padoriai susijungia ir kuriais perteikiama žmogaus gyvybė, yra, kaip pastarasis Susirinkimas primena, "garbingi ir kilnūs"[11]; juos atlikti yra leistina ir tuomet, kai numatoma, kad jie bus nevaisingi dėl tokių priežasčių ,kurios nepriklauso nuo sutuoktinių valios; juk ir tokiais atvejais šitie aktai atlieka savo paskirtį: jie išreiškia ir stiprina vyro ir žmonos ryšį. Ir tikrai, kaip iš patyrimo yra žinoma, ne iš kiekvieno santuokinio akto kyla gyvybė. Mat Dievas taip išmintingai nustatė prigimties dėsnius ir vaisingumo laikotarpius, kad jau savaime susidaro tarpai tarp gimdymų. Todėl Bažnyčia, ragindama elgtis taip, kaip liepia prigimties įstatymas, kurį pastoviai aiškina jos doktrina, moko, jog kiekvienas moterystės panaudojimas turi išlikti tinkamas gyvybei perteikti[12].

12. Ši Bažnyčios mokymo dažnai skelbiama doktrina remiasi tuo, kad tarp santuokiniu aktu reiškiamos sutuoktinių vienovės ir tuo pačiu aktu reiškiamo žmonių dauginimosi yra Dievo nustatytas nesuardomas ryšys, kurio žmonės savo nuožiūra negali pažeisti.
http://www.lcn.lt/b_...anae-vitae.html
Vėlesni popiežiai tai tik patvirtino.

Žiūrint ko klausta - ar žmonių asmeninių požiūrių ar kas apie tai sakoma ne kaip privati nuomonė, o kaip oficiali Bažnyčios pozicija?
Perskaičius pirmą postą lyg tik nuomonės, bet jos kaip matyt skiriasi.

Hi , nevark, nesupras, čia truputį tikslas matau kitas oponentų.
Aš jau tą patį rašiau ir nuorodas sudėjau, ale neskaito dar vaiposi ir staiposi , kaip tik sugeba. biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Abo @ 2009 11 12, 23:32)
Tik dabar galėjau prisijungt, bet ilgai kamavausi, kad truputį sumaliau  biggrin.gif Kažkaip pražioplinau, kad Mažvydas irgi buvo liuteronas, persivertęs iš katalikybės, o buvau įsitikinus, kad jis iki galo buvo katalikas. O dėl viso kito, nesutinku, bet čia, tiesa, ne vieta diskutuoti smile.gif

gerai gerai diskutuokit, verta paskaityti. Tik įdomu, ar tais laikais prezikai jau buvo sukurti ar dar ne?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgulė: 12 lapkričio 2009 - 22:48
Na ir diskusija doh.gif

Ką aš galiu pasakyti... Nuostabu, kai šeimoje du žmonės myli vienas kitą ir savo intymius santykius grindžia NŠP. Bet jei aš taip daryčiau, ir tai daryčiau TIK todėl, kad bažnyčia skelbia, jog prezervatyvai, NLA ar spermicidinės priemonės yra nuodėmė, tikrai būčiau panaši į fariziejus, kurie laikėsi dantimis įsikibę formos, bet ne esmės. O Jėzus, berods, tokius niekino smile.gif Šia prasme tikrai pritariu Shaza'i: mano šeimoje netrūksta nei pagarbos vienas kitam (nežiūrim vienas į kitą vien tik kaip į sekso objektą, vyras puikiai ištvėrė mano paskutinį nėštumą, kurio metu negalėjau apie seksą pagalvoti visus 9 mėnesius ir dar gerokai ilgiau po gimdymo ir t.t.), nei atsakomybės, nei atvirumo gyvybei (jei pastočiau, tikrai be jokių kalbų gimdyčiau), o tai, mano manymu, ir yra visų apribojimų esmė. Man ši situacija yra kažkuo panaši į tą, kurią Jėzus apibūdino: "ne žmogus sukurtas šabui, o šabas - žmogui." Suprantu, kuo skiriasi NŠP nuo prezervatyvų ar kitų neabortuojančių priemonių, tose citatose tikrai aiškiai parašyta, bet tada reikia pripažinti, kad seksą bažnyčia vis tiek išskiria kaip kažką nelabai tyro, todėl griežtai reglamentuotino. Nes kitaip labai daug žmogaus sukurtų dalykų reikėtų paskelbti nuodėme, nes Dievas nedavė žmogui daugelio gebėjimų ar laisvių, kurias žmogus pats sau susikūrė.
Atsakyti
Kaune VDU buvo, o gal dar yra toks kursas is pasirinktinu 'medicinine bioetika' kuri vede kun. A. Narbekovas. - labai aiskiai ir konkreciai i visus tokius klausimus atsako. Dar aiskiau negu kataliku moraline teologija. kam tikrai idomu siulyciau paklausyti jo paskaitu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo birutukas: 13 lapkričio 2009 - 00:56
kokie grazus zodziai: "juos atlikti yra leistina ir tuomet, kai numatoma, kad jie bus nevaisingi dėl tokių priežasčių ,kurios nepriklauso nuo sutuoktinių valios".
gana dviprasmiska - pradzia priestarauja pabaigai, juk sprendimas myletis tuo metu, kai sansai pastoti yra nedideli yra sutuoktiniu valios isreiskimas smile.gif (jei kuri mano kitaip, butu idomu suzinoti, kodel) butent del tos priezasties tikimybe pastoti drastiskai sumazes. vienintele iseitis - neplanuoti sekso. taigi - oficiali baznycia stato nsp i viena eile kartu su guma.
ziogeli, tame ir beda, kad dauguma aklai isikabine formos ir tingi pakrutinti smegeni, kad issiaiskintu klausimo esme. o tokie neisbaigti rasai tik irodo, kad zuvis puva nuo galvos, ir farizieju kb hierarchu tarpe yra nemazai.
reikes kita karta padiskutuoti is kitos - fariziejiskos puses. idomu, ar pritruksiu argumentu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xxl: 13 lapkričio 2009 - 11:07
cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vardė Pavardė: 13 lapkričio 2009 - 11:16
QUOTE(Žiogelis @ 2009 11 13, 01:19)
Nes kitaip labai daug žmogaus sukurtų dalykų reikėtų paskelbti nuodėme, nes Dievas nedavė žmogui daugelio gebėjimų ar laisvių, kurias žmogus pats sau susikūrė.


Bet tokiu atveju galime sakyti, kad Dievas davė žmogui pažinimą... Ir mokslą. Ir atradimus...


Kas man labiausiai stringa šioje "diskusijoje" - kad visos čia pasisakančios "karštos katalikės" atrodo, lyg atklydusios iš viduramžių...

Bažnyčia beveik visuomet buvo tapati su mokslu. Nebegrįšiu į Reformacijos laikotarpį (jį Mamutas labai puikiai paaiškino) - bet jei tuomečiai mokslo ir visuomenės šviesuliai (kurie buvo ir kunigai) būtų mąstę, kaip čia pasisakančios respondentės - būtume tebegyvenę "balanos gadynėj" visom prasmėm...
Jau net nekalbu apie ten kokį vienuolių jezuitų įkurtą Vilniaus universitetą su astronomijos katedrom (tuo laiku - galite įsivaizduoti?) ir pan ...

O čia žmonės rimtu veidu teigia, kad prezervatyvų naudojimas yra "sunki nuodėmė".. Arba vienos respondentės "perliukai" apie velnią (tiksliai nebepacituosiu)... doh.gif

Tokių "sunkių nuodėmių" kamuojamoms norėtųsi pasiūlyti imti globon kokį Veliučionių vaikų socializacijos centro auklėtinį... Mielą narkomaniuką... Ir auklėti jį pagal visus Dievo ir bažnyčios įsakymus. Ugdyti jį kataliku. Geru žmogum...

Įtariu, tada "nuodėmių sąrašuose", daug kas atsistotų į savo vietas, ar ne?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Urartu: 13 lapkričio 2009 - 12:03
Verta paskaityti

http://gyvenimas.del...s.d?id=25686301
Atsakyti