Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip išgelbėti vaikus nuo mokyklos įtakos?

Na, man jau nėra reikalo tokio tipo knygas skaityti, nes mokykloje dirbti nebesiruošiu...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 06, 11:07)
Na, man jau nėra reikalo tokio tipo knygas skaityti, nes mokykloje dirbti nebesiruošiu...

Bėda ta, kad kam iš tikrųjų praverstų tokia literatūra irgi nesiruošia skaityti biggrin.gif
Nes arba nemoka kalbų, arba mano, kad jiems tai neaktualu arba, kas blogiausia, mano, kad tai nepadės ir nieko čia nepakeisi... Šita nuostata yra ypač populiari. Jis išvaduoja nuo būtinybės mokytis ir nuo pastangų ką nors daryti, nes juk vis tiek "nieko nepakeisi".

Mano buvęs matematikos dėstytojas pasakojo tokią istoriją.

Dvi varlės įkrito į stiklainį su grietine. Viena varlė buvo protinga, o kita durna. Protinga varlė suprato, kad nieko čia nebus ir prigėrė. O durna varlė vis bandė iššokti. Ji tol šokinėjo, kol iš grietinės sumušė sviestą. Tada atsistojo ant to sviesto ir iššoko laukan.
Atsakyti
QUOTE(akagintaras @ 2010 06 06, 12:32)
Bėda ta, kad kam iš tikrųjų praverstų tokia literatūra irgi nesiruošia skaityti biggrin.gif
Nes arba nemoka kalbų, arba mano, kad jiems tai neaktualu arba, kas blogiausia, mano, kad tai nepadės ir nieko čia nepakeisi... Šita nuostata yra ypač populiari. Jis išvaduoja nuo būtinybės mokytis ir nuo pastangų ką nors daryti, nes juk vis tiek "nieko nepakeisi".

Mano buvęs matematikos dėstytojas pasakojo tokią istoriją.

Dvi varlės įkrito į stiklainį su grietine. Viena varlė buvo protinga, o kita durna. Protinga varlė suprato, kad nieko čia nebus ir prigėrė. O durna varlė vis bandė iššokti. Ji tol šokinėjo, kol iš grietinės sumušė sviestą. Tada atsistojo ant to sviesto ir iššoko laukan.

Pritariu, kad blogiausia tada, kai nuleidziamos rankos ir manoma, kad cia jau nieko nepakeisi... Kai net nesistengiama...
Be to, sauni istorija mirksiukas.gif
Atsakyti
Radau įdomią temą matematiko Bronislovo Burgio bloge. Buvęs studenčiokas rašo (pabraukta mano):
QUOTE
Kaip ir kiekvienais metais KTU ir kitus universitetus baigia daug absolventų. Šiuo sunkmečiu daug baigusiųjų nežino ką daryti toliau. Atlikta praktika universiteto metu įmonėse tiesiog juokinga, vėl galima teigti dėl to pačio sunkmečio dauguma įmonių studentas nieko nereiškia, o dažniausiai esi pašalinis žmogus trukdantis dirbti. Einam prie tikslo, ką šiuo metu daryti studentui baigus universitetą, turint rankose diplomą. Kaip susirast darbą, kaip visuose skelbimuose darbdavys ieško žmogaus tik su patirtimi. Kaip žinia teorinės žinios be praktikos greit yra užmirštamos. Žmogus iškart susiduria su psichologinėmis problemomis, nes pradeda gailėti, kad tie 4 metai buvo praleisti veltui.
***
Būtų malonu iš Jūsų pusės, kad gal galėtumėt savo puslapyje sukurti kažkokią panašią temą šiai problemai, kad visi galėtų diskutuoti. Jūsų puslapyje lankosi daug intelektualių  žmonių jie galėtų pasidalint savo patartimi, patarimais. Tai būtų didelė nauda ką tik baigusiems universitetus ir pradėjusiems naująjį gyvenimo etapą.

Aš tai pasakyčiau, kad nereikėjo eiti į universitetą, o jeigu jau nuėjai, tai pažiūrėk į tai, kaip į eilinį jaunystės nuotykį, na kaip į eilines išgertuves pavyzdžiui. Tikras mokslas dar prieš akis ir tu greičiausiai dar nežinai, koks tas mokslas bus, todėl susirask bele kokį darbą ir mokytis reikalingų dalykų. O kas yra reikalingi dalykai - tai jau atskira kalba smile.gif
Atsakyti
QUOTE(akagintaras @ 2009 11 04, 22:10)


kad patys geriausi mokiniai sunkiausiai prisitaiko gyvenime. Jie yra geručiai, klauso mokytojų, tėvų, galų gale įpranta klausyti visų ir tampa gerais pavaldiniais.



Galbūt daugumai tai atitinka, bet tikrai ne man. Pvz aš pagal mokslą geriausia klasėje,o pagal elgesį blogiausia. Ir šiaip pas mus klasėje gerai besimokantys tikrai nėra laaabai geri. O va prasčiau besimokantys kaip tik klauso mokytojų. g.gif
Atsakyti
Yra tokia populiari interneto svetainė TED - Ideas worth spreading (idėjos, vertos plisti), kurioje yra daug protingų žmonių kalbų video įrašų. Pasirodo, kad visų laikų žiūrimiausias įrašas yra Ken Robinson kalba "Mokyklos žudo kūrybiškumą". Labai siūlau paklausyti. Tie ir tos, kurių mūsų šaunioji mokykla taip ir neišmokė suprasti anglų kalbą, gali įsijungti lietuviškus subtitrus.

Kenas Robinsonas: Mokyklos žudo kūrybiškumą
Atsakyti
Pažiūrėkite video.

Ду ю спик инглиш?

Gili prasmė tarp kitko. Bet reikia sulaukti pabaigos (2 min. ir 24 sek.)
Mano dukters klasėje mokytoja kategoriškai teigė, kad vienas iš anglų kalbos žodžių turi tik vieną reikšmę (tą, kurią žinojo mokytoja) ir neigė kitas to žodžio reikšmes, kurias žinojo vaikai. Skirtumas tik tas, kad ji nepargriuvo, bet iš paskutiniųjų bandė įrodyti savo "tiesą" doh.gif
Atsakyti
Čia buvo tokia mintis...

QUOTE(vaižgantė @ 2010 05 24, 12:17)
Mano nuomonė yra tokia: daugumai dabartinių vaikų mokykla apskritai nereikalinga...Jų sielos yra aukštesnio dvasinio lygio nei mokytojų, jie gimė su kitais tikslais nei ankstesnės kartos...O kalėjimo režimas, esantis mokyklose, žlugdo asmenybes...

... ir atsakymas

QUOTE(Aimeja @ 2010 05 26, 09:21)
O ko reikia dabartiniams vaikams, nu tiems kur aukštesnio lygio? Kas nustatys, kad va šitas tai jau gimė su kitais tikslais?
Esminis klausimas-ką toks vaikas veiks, na į mokyklą kaip supratau jam eiti negalima, nes sužlugdo jo asmenybę, taigi ką jis veiks?

Šiandien radau pavyzdį. Vyresni žmonės tikriausiai dar prisimena šitą kūrinį:

http://www.youtube.c...h?v=AIGGVIkcyWU

Taigi. Kas jie tokie? Skaitau Vikipedijoje:

QUOTE
Daniel Kelly and Barbara had eight children, with the eldest, John born in 1967 and the youngest, Angelo, in 1981. The children were home-schooled and given lessons in music and dance.

Taigi, mokyti namuose. Dabar klausimas. Ar visi 8 jau gimė "aukštesnio lygio", ar jie buvo taip užauginti toj aplinkoj, kur buvo auginami?
Atsakyti
Sveiki, smile.gif

perskaičiau visą temą, nuo pat pradžių ir noriu paklausti, kodėl kai kurie iš jūsų mano, kad jo vaiko elgesys mokykloje blogas? g.gif Juk Gintaras taip nesakė. Beje, pritariu jam visu 100 procentu. 4u.gif

QUOTE(akagintaras @ 2009 11 04, 20:10)
1. Ar reikia gerai mokytis ir ką tai duoda ateity?

2. Ar yra mokykloje kokios nors pamokos (išskyrus piešimo), kurios ugdytų vaikų vaizduotę (t.y. skatintų kurti).

3. Ir paskutinis man įdomiausias dalykas yra kalbos. Aš sutinku, kad save gerbiantis padorus pilietis turi mokėti rašyti gimtaja kalba be klaidų. Bėda ta, kad mokykloje to išmokti pakankamai nelengva.

4. Ką čia galėtų padaryti tėvai?


1. Manau, kad svarbiau yra žinios, ne pažymiai, tačiau maloniau, kai vaikas turi gerus pažymius + gali įstoti nemokamai į norimą universitetą mirksiukas.gif

2. Mano nuomone, norint ugdyti vaizduotę, reikia užsiimti dar ir kokia nors popamokine veikla.

3. Manau, kad šioje vietoje, labai daug priklauso nuo mokytojo mokymo taktikos. Žmonėms vienos atrodo kvailos, kitos geros. Juk nėra tokios, kuri tiktų visiems. smile.gif
O štai dėl negimtosios kalbos mokymosi mokykloje aš esu prastesnės nuomonės.

4. Tėvai galėtų savo vaikui padėti, jeigu jis prašo, patarti. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(akagintaras @ 2009 11 04, 20:10)
1.
2.
3.
4.


1.pageidaujama gerai mokytis, nes reiskia, kad kazka ismoko.Dar pliusas - geras brandos atestatas atveria daugiau gyvenimisku vartu (kad ir pageidaujama issilavinima)
O del geriausiu mokiniu neprisitaikymo nesutinku, nes pazistu tokius - prisitaike gyvenime ir gyvena puikiai, tik pavydet jiems galima.
2.vaizduote galima ugdyti ir ne vien mokykloje per piesimo ar darbu/rankdarbiu pamokas, bet pvz. ir namuose ar pasirenkant iv.burelius.
O ir....o butinai ta vaizduote g.gif
3.netiesa. Mokykloje tikrai galima gerai ismokti rasyti gimtaja kalba be klaidu. Ir tam net nereikia 12 klasiu baigti. Kiti jau ir 9-oje puikiai raso.
Del uzsienio kalbu irgi priklauso ar nori vaikas. Jei nori, tai ir ismoksta. As mokykloj ismokau 1 uzsienio kalba puikiai, nes idomu buvo, kita silpnai, nes nepatiko man. Klasiokai irgi panasiai, kas kam idomu buvo.
4.o ka nori daryti? Gali papildomai mokyti pats, jei jau mokykla tokia bloga. Tik klausimas, ar norisi....
Atsakyti
QUOTE(GretaPD @ 2014 04 22, 17:43)
Sveiki,  smile.gif

perskaičiau visą temą, nuo pat pradžių ir noriu paklausti, kodėl kai kurie iš jūsų mano, kad jo vaiko elgesys mokykloje blogas?  g.gif  Juk Gintaras taip nesakė. Beje, pritariu jam visu 100 procentu.  4u.gif
1. Manau, kad svarbiau yra žinios, ne pažymiai, tačiau maloniau, kai vaikas turi gerus pažymius + gali įstoti nemokamai į norimą universitetą  mirksiukas.gif

2. Mano nuomone, norint ugdyti vaizduotę, reikia užsiimti dar ir kokia nors popamokine veikla.

3. Manau, kad šioje vietoje, labai daug priklauso nuo mokytojo mokymo taktikos. Žmonėms vienos atrodo kvailos, kitos geros. Juk nėra tokios, kuri tiktų visiems.  smile.gif
O štai dėl negimtosios kalbos mokymosi mokykloje aš esu prastesnės nuomonės.

4. Tėvai galėtų savo vaikui padėti, jeigu jis prašo, patarti.  4u.gif



labai pritarčiau šiai nuomonei!
Atsakyti
Matau, kad ši tema labai neaktyvi, o aš norėčiau sužinoti ir daugiau nuomonių šiais klausimais ir, būtų malonu, jeigu seniau čia rašiusios mamos grįžtų ir atsakytų į mano klausimą (kodėl jos mano, kad jo vaiko elgesys mokykloje blogas), todėl keliu ją viršun 4u.gif
Atsakyti